گرفتن وقت سفارت امریکا در ایروان ارمنستان

در این مطلب میخوانید

برای اینکه به کشور آمریکا سفر کنید، باید ویزای این کشور را دریافت کنید. هدف از سفر هر چه باشد، دریافت ویزای آمریکا مهم ترین مرحله برای سفر به این کشور برتر جهان است. کشورهای همسایه و نزدیک ایران بهترین گزینه های موجود برای گرفتن وقت سفارت و طی کردن روند اخذ ویزای آمریکا می باشند. یکی از این کشورها ارمنستان است که به دلایل فراوانی یکی از گزینه های مورد علاقه ایرانیان برای گرفتن وقت سفارت امریکا محسوب می شود. بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله به ارائه جزئیات لازم و ضروری برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چه متقاضیانی نیاز به درخواست ویزای آمریکا از ارمنستان دارند؟

همه متقاضیان خارجی به استثنای متقاضیانی که دارای پاسپورت از کشورهایی هستند که در برنامه لغو ویزای آمریکا می باشند، باید برای ویزای ایالات متحده از ارمنستان درخواست دهند تا اجازه ورود به آمریکا را داشته باشند. به عنوان یک شهروند یا مقیم ارمنستان، و به عنوان شهروند دیگر کشورها چه برای مقاصد مهاجرتی یا تجاری یا تفریحی و یا دیگر موارد برای ورود به کشور آمریکا نیازمند دریافت ویزای اقامت این کشور می باشید.

هزینه وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان باید هزینه وقت سفارت آمریکا را پرداخت کنند. از 30 ماه می 2023 هزینه MRV برای ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا از ارمنستان به شرح زیر تغییر کرده است:

 • هزینه ویزای غیر مهاجرتی غیرمهاجرتی به جز دستهE : از 160 دلار به 185 دلار افزایش یافته است.
 • هزینه ویزای غیر مهاجرتی دسته H، L، O، P، Q و R: از 190 دلار به 205 دلار افزایش یافته است.
 • هزینه ویزای لاتاری یا DV: در حدود ۳۳۰ دلار

کشورهای دارای سفارت آمریکا با کارکنان فارسی زبان

متقاضیان ایرانی برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید به کشورهای دیگر مراجعه کنند، زیرا سفارت و کنسولگری آمریکا در ایران سال ها است که تعطیل می باشد. بر این اساس متقاضیان ایرانی می توانند به کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، عمان، پاکستان و ارمنستان مراجعه کنند. کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان از این جهت که دارای کارکنان به زبان فارسی هستند، برای متقاضیان ایرانی بهتر و راحت تر است. در واقع کارکنان فارسی زبان سفارت های آمریکا در این کشورها روند مصاحبه برای اخذ ویزای آمریکا را برای این متقاضیان راحت تر می کنند.

اگر احیانا زمان مناسب برای مراجعه به سفارت آمریکا در ایروان وجود نداشت، متقاضیان میتوانند برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول ترکیه یا دیگر کشورهای همسایه اقدام نمایند.

کم هزینه ترین کشور برای اخذ ویزای آمریکا

بسیاری از متقاضیان ایرانی در سال های اخیر برای وقت مصاحبه سفارت آمریکا راهی کشور ارمنستان می شوند. علاوه بر نزدیکی جغرافیایی، دسترسی راحت و بدون اخذ ویزا به ارمنستان و شباهت های فرهنگی دلیل مهم متقاضیان ایرانی برای انتخاب این کشور پایین بودن هزینه های خرید بلیط هواپیما به ارمنستان از ایران، پایین بودن هزینه های اقامت در این کشور و به طور کلی آرامش و ثبات اجتماعی ارمنستان است. بسیاری از موسسه های مهاجرتی و آژانس های هواپیمایی تور ارمنستان سفارت آمریکا را برای سفر متقاضیان ایرانی به این کشور فراهم کرده اند. دسترسی راحت و بدون اخذ ویزا به ارمنستان،

ارمنستان کم هزینه ترین کشور برای گرفتن وقت سفارت امریکا

ارمنستان کم هزینه ترین کشور برای گرفتن وقت سفارت امریکا

مراحل قبل از مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

متقاضیان باید قبل از مصاحبه ویزای مهاجرتی خود در سفارت ایالات متحده در ارمنستان، مراحل زیر را دنبال کنند:

·مرحله 1: قرار سفارت امریکا را به صورت آنلاین ثبت کنید

وقت سفارت امریکا را می توانید با مراجعه به سایت سفارت آمریکا در ارمنستان ثبت کنید. ثبت وقت سفارت اطلاعاتی را که سفارت آمریکا برای بازگرداندن پاسپورت پس از مصاحبه نیاز دارد، در اختیار کارکنان قرار می دهد. ثبت وقت سفارت رایگان است. امکان لغو وقت سفارت یا تغییر زمان آن پس از ثبت وقت سفارت وجود دارد.

·مرحله 2: در ارمنستان معاینه پزشکی انجام دهید

به محض دریافت تاریخ وقت سفارت، باید برای انجام آزمایش ها و معاینه پزشکی در ارمنستان برنامه ریزی کنید. قبل از مصاحبه سفارت آمریکا در کشور ارمنستان بر اساس فهرست پزشکان تعیین شده به یکی از این پزشکان برای انجام معاینه های پزشکی مراجعه کنید.

·مرحله 3: چک لیست قبل از مصاحبه را تکمیل کنید

اگر پرونده شما به صورت آنلاین پردازش می شود، باید اسناد و مدارک لازم را به صورت آنلاین در حساب CEAC خود آپلود کنید. این کار باید قبل از مصاحبه انجام شود. اگر نتوانید مدارک مناسب را آپلود کنید، ویزای شما رد می شود و پرونده شما به تاخیر می افتد. در روز مصاحبه سفارت آمریکا در کشور ارمنستان همه مدارک اصلی مورد نیاز و همچنین یک فتوکپی از هر کدام را به همراه داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای گرفتن اولین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان در زیر ارائه شده است. از این چک لیست پرینت بگیرید و همراه با مدارک لازم در روز مصاحبه خود همراه بیاورید. هر مدرکی که به زبان انگلیسی نیست، باید با ترجمه انگلیسی تایید شده همراه باشد:

 • یک کپی از نامه مصاحبه NVC (برای ویزای لاتاری، نامزدی، فرزندخوانده یا پناهندگی الزامی نیست.)
 • پاسپورت منقضی نشده با اعتبار ۶ ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به آمریکا و یک فتوکپی از صفحه بیوگرافی (صفحه نام و عکس )
 • ۲ عکس رنگی از هر متقاضی ویزا (5 سانتی متر در 5 سانتی متر یا 2 اینچ در 2 اینچ)
 • فرم DS-260 درخواست برای ویزای مهاجرتی که به صورت آنلاین درstate.gov/iv ارسال شده
 • کل سوابق کاری متقاضی در فرم DS-260
 • رزومه کاری، سوابق علمی تحصیلی و مدرک تحصیلی (برای متقاضیان ایرانی)
 • اصل شناسنامه، ترجمه انگلیسی شناسنامه و یک کپی از آن
 • نتیجه معاینه پزشکی (قبل از مصاحبه در یک پاکت مهر و موم شده مستقیماً از طرف پزشک به سفارت ارسال می شود.)
 • اصل یا کپی شناسنامه برای همه فرزندان متقاضی اصلی (حتی اگر همراه نباشند)

مدارک لازم برای درخواست های ویزای خانواده:

 • فرم I-864 سوگندنامه حمایتی مناسب برای هر حامی مالی به همراه یک فتوکپی از رونوشت IRS حامی یا آخرین اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال آمریکا و هر W-2 مربوطه
 • مدرکی دال بر وضعیت و محل اقامت متقاضی در آمریکا (فتوکپی پاسپورت آمریکا، گواهی تابعیت یا کارت اقامت دائم قانونی)
 • شواهدی دال بر رابطه بین درخواست کننده و متقاضی ویزا (مانند عکس، نامه یا ایمیل)
 • اصل شناسنامه برای همه متقاضیان ویزای خانواده الزامی است.
 • اگر متقاضی متاهل است: اصل سند ازدواج، ترجمه انگلیسی و یک کپی از آن
 • اگر متقاضی قبلاً ازدواج کرده: اصل گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر، ترجمه انگلیسی آن ها و یک کپی
 • اگر متقاضی بیش از 16 سال دارد: اصل گواهی پلیس از کشور محل سکونت فعلی و کشورهای محل سکونت قبلی
 • اگر متقاضی بیش از 16 سال دارد، بیش از 2 سال پیش گواهی پلیس دریافت کرده و آن را به NVC ارسال کرده، اگر هنوز در کشوری زندگی می کند که گواهی پلیس را صادر کرده، اگر نام خانوادگی همسر را پس از ازدواج برای خود انتخاب کرده، اگر تاریخ تولد خود را در شناسنامه یا پاسپورت خود تغییر داده و در املای نام خانوادگی وی تغییری رخ داده: ارائه گواهی پلیس جدید برای مصاحبه
 • برای درخواست های ویزای کار و استخدام: نامه ای از کارفرمای آمریکای به تاریخ کمتر از یک ماه پیش
 • اگر متقاضی تا به حال به جرمی محکوم شده: اصل گواهی دادگاه، کیفرنامه ای که بر اساس آن محکوم شناخته شده، سوابق کیفری، کپی انگلیسی از همه این موارد و یک کپی از اصل همه مدارک
 • اگر متقاضی در ارتش هر کشوری خدمت کرده: سوابق نظامی، اصل کارت پایان خدمت و کپی آن (سوابق نظامی باید سوابق کامل خدمت و رفتار متقاضی در حین خدمت را نشان دهد. سوابق نظامی باید هر گونه محکومیت به جرم را در دادگاه های نظامی نشان دهد.)
 • اگر متقاضی به فرزندی پذیرفته شده: اوراق فرزندخواندگی یا اسناد حضانت، ترجمه انگلیسی آن و یک کپی از آن
 • اگر متقاضی فرزند خوانده خواهان است: اصل گواهی ازدواج خواهان و والدین بیولوژیکی متقاضی، ترجمه انگلیسی و یک کپی به همراه سوابق طلاق برای ازدواج های قبلی هر یک از والدین
ضرورت ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

ضرورت ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

·مرحله 4: دستورالعمل های مصاحبه را مرور کنید

دستورالعمل های مصاحبه را بخوانید تا در مورد اقدامات خاصی که باید قبل از وقت مصاحبه خود انجام دهید، مطلع شوید. برای آمادگی به منظور مصاحبه سفارت امریکا آگاهی از همه مدارک و اسناد، آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان، شماره تلفن سفارت آمریکا در ارمنستان و آدرس ایمیل سفارت آمریکا در ارمنستان و این اطلاعات شما را برای حضور به موقع و بدون تاخیر در زمان مصاحبه آماده می کند.

·مرحله 5: مصاحبه را انجام دهید

آخرین مرحله از مراحل درخواست ویزای آمریکا در ایروان ارمنستان، شرکت در مصاحبه است. مصاحبه برای تمامی متقاضیان ویزا از 14 تا 79 سال اجباری است. این مهم ترین مرحله از کل فرآیند است، بنابراین توجه به نکات زیر برای انجام مصاحبه الزامی است:

 • به موقع در وقت مصاحبه حاضر شوید. در صورت تأخیر، وقت مصاحبه برای اخذ ویزای ایالات متحده شما از ارمنستان لغو خواهد شد.
 • تمام مدارک درخواست خود را همراه داشته باشید، کارکنان کنسولگری این مدارک را به دقت بررسی خواهند کرد.
 • به تمام سوالات مصاحبه صادقانه و با رعایت اطلاعات مندرج در مدارک خود پاسخ دهید.
 • در حالی که منتظر مصاحبه خود هستید، کارکنان کنسولگری اطلاعات بیومتریک شما را می گیرند.
 • دارا بودن مجموعه کاملی از مدارک مورد نیاز احتمال اخذ ویزای امریکا را افزایش می دهد. به خود اطمینان داشته باشید و صادقانه به تمام سوالات افسر ویزا در مورد سفر به امریکا پاسخ دهید.

وقتی ویزای آمریکا ریجکت می شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر درخواست ویزای آمریکا شما از ارمنستان ریجکت یا رد شد، نا امید و نگران نشوید، زیرا می توانید دوباره درخواست دهید. ذکر این نکته ضروری است که برای هر بار ارائه درخواست ویزای آمریکا باید همه هزینه ویزا را پرداخت کنید. بهترین راه برای اطمینان از ریجکتی و رد نشدن ویزای آمریکا، ارائه تمام مدارک مورد نیاز، پرکردن صحیح فرم ها و پاسخ درست و صادقانه به سوال های افسر ویزای آمریکا در سفارت و کنسولگری امریکا در کشور ارمنستان است.

دستورالعمل معاینه پزشکی برای ویزای امریکا

تمامی متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا از سفارت آمریکا در کشورهای مختلف مانند ارمنستان بدون در نظر گرفتن سن، قبل از صدور ویزا باید معاینه های پزشکی را انجام دهند. ذکر این نکته ضروری است است که فقط پزشکان مورد تایید سفارت ایالات متحده می توانند این معاینه های پزشکی را انجام دهند. بر این اساس متقاضی باید قبل از وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان، معاینه های پزشکی را زیر نظر یکی از پزشکان مورد تایید و پذیرش انجام دهد. نتایج معاینه پزشکی دیگر پزشک ها مورد تایید و پذیرش سفارت امریکا در ارمنستان نمی باشد.

پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا در ارمنستان

متقاضیان برای وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان باید دارای گواهی معاینه پزشکی از پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا باشند. آدرس و اطلاعات لازم در مورد پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا در کشور ارمنستان عبارت اند از:

·دکتر کریستین آر خاچاطریان Dr. Kristine R. Khachatryan

·در مرکز پزشکی نورمد  Normed Medical Center

ارمنستان، ایروان، منطقه زیتون، خیابان نرسیسیان 6/12 طبقه دوم، اتاق N2

شماره تلفن: (37410) 56-72-65 (کار) یا (37491) 20-51-43 (موبایل)

ایمیل: kristinekhachatryan@ymail.com

ساعات نوبت دهی و تماس تلفنی: دوشنبه تا جمعه، 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

·دکتر انوش ام اردیان Dr. Anush M. Ordyan

·در مرکز پزشکی نورمد Normed Medical Center

ارمنستان، ایروان، منطقه زیتون، خیابان نرسیسیان 6/12، طبقه دوم، اتاق N1

شماره تلفن: (37410) 55-69-06 (کار) یا (37491) 41-00-31 (موبایل(

ایمیل:  anushordyan@mail.ru

ساعات نوبت دهی و تماس تلفنی: دوشنبه تا جمعه، 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

·دکتر آنا ایوازیان  Dr. Anna Ayvazyan

·در مرکز پزشکی نورمد  Normed Medical Center

ارمنستان، ایروان، منطقه زیتون، خیابان نرسیسیان 6/12 طبقه دوم، اتاق N3

شماره تلفن: (37455) 57-86-65 (موبایل)

ایمیل: annaayvazyanmed@yahoo.com

ساعات نوبت دهی و تماس تلفنی: دوشنبه تا جمعه، 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

·دکتر هاسمیک اوهانیان  Dr. Hasmik Ohanyan

·در مرکز پزشکی نورمد Normed Medical Center

ارمنستان، ایروان، منطقه زیتون، خیابان نرسیسیان 6/12، طبقه دوم، اتاق N3

شماره تلفن: (37493) 51-55-39 (موبایل)

ایمیل: oh.hasmik.71@gmail.com

ساعات نوبت دهی و تماس تلفنی: دوشنبه تا جمعه، 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

مدراک لازم برای معاینه پزشکی

متقاضی برای تعیین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان باید برای معاینه پزشکی آماده باشد و مدارک لازم را به همراه داشته باشد. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای انجام معاینه های پزشکی عبارت است از:

 • نامه مصاحبه ویزای
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • 6 عکس رنگی کمتر از 6 ماه قبل گرفته شده در اندازه پاسپورت
 • یک کپی از سوابق واکسیناسیون
 • فرم تکمیل شده DS-260
 • پرداخت همه هزینه های معاینه پزشکی، از جمله هزینه های رادیوگرافی و آزمایش خون مستقیماً به پزشک تعیین شده
 • آدرس مورد نظر در ایالات متحده، اطلاعات تماس شخصی، آدرس ایمیل و شماره تلفن
 • هزینه آزمایش های اولیه پزشکی برای هر متقاضی 50000 AMD (درام واحد پول ارمنستان) است.
 • رادیوگرافی قفسه سینه و آزمایش ها در آزمایشگاه با هزینه اضافی مطابق با شرایط سنی انجام می شود.
 • متقاضیان بالای 15 سال باید رادیوگرافی قفسه سینه (اشعه ایکس قفسه سینه) داشته باشند. رادیوگرافی قفسه سینه در یک وضعیت 8000 درام و در دو وضعیت 12000 درام است.
 • متقاضیان 2 تا 14 سال باید آزمایش IGRA داشته باشند. هزینه تست IGRA 35000 AMD است. در صورت مثبت بودن نتایج آزمایش IGRA، یک عکس رادیوگرافی قفسه سینه نیز لازم است.
 • متقاضیان 18 تا 24 ساله باید آزمایش سوزاک را انجام دهند. هزینه آزمایش NAAT سوزاک 10000 درام است
 • متقاضیان 18 تا 44 ساله باید آزمایش سیفلیس را انجام دهند. هزینه آزمایش سیفلیس 2000 درام است.

نکات مهم در طول معاینه پزشکی

معاینه پزشکی شامل بررسی تاریخچه پزشکی، معاینه فیزیکی، رادیوگرافی قفسه سینه، آزمایش سوزاک و آزمایش خون (برای متقاضیان 15 سال یا بیشتر) توسط پزشکان مورد تایید سفارت امریکا در کشور ارمنستان می باشد. از دیگر شرایط معاینه پزشکی بر اساس الزامات سفارت امریکا ارائه آزمایش سل (TB) برای همه متقاضیان 2 سال و بالاتر است. متقاضی باید سوابق پزشکی خود، داروهای در حال مصرف و درمان های فعلی را به درستی توضیح دهد. متقاضیان می توانند برای اطلاع از موارد دیگر در مورد شرایط معاینه ها و آزمایش های پزشکی برای مهاجران ایالات متحده به سایت cdc.gov مراجعه کنند. بر اساس قانون مهاجرت ایالات متحده، متقاضیان ویزای مهاجرتی باید قبل از صدور ویزا، واکسن های خاصی را دریافت کنند. شرایط فعلی واکسیناسیون ویزای مهاجرت در سایت cdc.gov موجود است.

واکسن های لازم برای اخذ ویزای آمریکا در ارمنستان

در صورتی که پزشکان مورد تایید و پذیرش در ارمنستان تشخیص دهند که متقاضی به واکسیناسیون نیاز دارد، متقاضی باید واکسن مورد نظر را دریافت کند. به طور کلی متقاضی برای گرفتن وقت سفارت امریکا در ارمنستان باید واکسن های زیر را در کودکی و بزرگسالی تزریق کرده باشد:

 • دیفتری، کزاز و سیاه سرفه
 • سرخک، سرخجه و اوریون
 • فلج اطفال (غیرفعال) یا (خوراکی زنده)
 • هپاتیت A
 • هپاتیت B
 • هموفیلوس آنفلوانزا نوع B(HIB)
 • واریسلا
 • پنوموکوک برای بزرگسالان
 • پنوموکوک برای کودکان
 • مننگوکوک
 • آنفولانزای فصلی
 • آنفولانزای نوع B
 • روتاویروس
 • COVID-19

خدمات موسسه اصطهباناتی برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

بسیاری از شما متقاضیان ایرانی که قصد اخذ ویزای آمریکا را دارید، با دغدغه مهمی مواجه هستید و نمی دانید که کدام کشور و مرکز اخذ ویزا برای شما بهتر است و کلاً از شرایط سفارت امریکا در کشورهای همسایه ایران اطلاع ندارید. به همین دلیل ما مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی لازم می دانیم اطلاعات مربوط به این موضوع را در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد ما این است که برای مشاوره رایگان با وکلا و مشاوران موسسه ما تماس بگیرید. در واقع پیشنهاد می کنیم با دارا بودن شرایط اخذ وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان نحوه دریافت این وقت سفارت را به یک موسسه مهاجرتی حرفه ای بسپارید، در این صورت مطمئن خواهید بود که کارها به خوبی پیش خواهد رفت. در بسیاری از موارد شاهد هستیم که افراد سودجو از این موقعیت سوء استفاده کرده و با وعده های توخالی بسیاری از متقاضیان را فریب می دهند. به همین دلیل کمک گرفتن از یک موسسه معتبر و متخصص و با دارا بودن تجربه کاری درخشان حائز اهمیت فراوانی است. موسسه ما در کنار شماست و کمک می کند تا ویزای اقامت امریکا را به راحتی دریافت کنید. به شما اطمینان می دهیم که این موسسه به صورت قانونی ثبت شده و فعالیت های آن در چارچوب قانون انجام می شود، بنابراین موسسه معتبری است و به راحتی می توانید به آن اعتماد کنید. وکیل و مشاور موسسه ما با آگاهی از شرایط و الزامات وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان مشاوره های سودمندی به شما ارائه می دهند. از خدمات ارائه شده در این موسسه معتبر می توان تور ارمنستان سفارت آمریکا، گرفتن اولین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان و راهنمایی در مورد نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان اشاره کرد.

خدمات موسسه اصطهباناتی برای گرفتن وقت سفارت

خدمات موسسه اصطهباناتی برای گرفتن وقت سفارت

نکات مهم بعد از معاینه پزشکی

پس از تکمیل معاینه پزشکی در ارمنستان، پزشک نتایج معاینه را در یک پاکت مهر و موم شده در اختیار متقاضی قرار می دهد یا مستقیماً به سفارت ایالات متحده ارسال می کند. متقاضی به هیچ وجه نباید این پاکت مهر و موم شده را باز کند و باید آن را برای روز مصاحبه به همراه ببرد. اگر پزشک نمی تواند معاینه پزشکی متقاضی را به دلیل غربالگری و آزمایش های اضافی سل (TB) نهایی و تکمیل کند، بهتر است متقاضی در مصاحبه برنامه ریزی شده خود شرکت نکند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل بعدی و برنامه ریزی آینده متقاضی می تواند به سایت سفارت مراجعه کند. در روز مصاحبه ویزا نیازی به بردن عکس های رادیوگرافی نیست، مگر اینکه متقاضی مبتلا به بیماری سل (TB) باشد. به همراه داشتن عکس های رایوگرافی برای ورود به آمریکا برای اولین بار الزامی است. علاوه بر این از زمان دریافت معاینه پزشکی و آزمایش های متقاضی نباید بیش از 6 ماه گذشته باشد.

زمان‌ بندی مجدد یا لغو مصاحبه ویزای امریکا

اگر نمی توانید در وقت سفارت آمریکا در شهر ایروان حضور پیدا کنید، برای تعیین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان و نوبت دهی سفارت امریکا در ارمنستان تاریخ جدید به وب سایتIVyerevan@state.gov  مراجعه کنید. ممکن است نوبت دهی دوباره کمی طولانی شود، بنابراین سعی کنید علی رغم همه مشکلات در تاریخی که قبلاً تعیین شده حضور پیدا کنید. برای برخی از ویزاها مانند ویزای دیدار خانواده و ویزای کار، می توانید در ماهی که توسط NVC برنامه‌ ریزی شده ویزا را دریافت کنید. متقاضیان اخذ ویزای لاتاری DV باید به این نکته توجه کنند که این نوع ویزاها از نظر تاریخ محدود هستند و باید تا 30 سپتامبر همان سال صادر شوند. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که متقاضی بتواند این ویزا را در تاریخ دیگری به جز وقت مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان دریافت کند. لطفاً قبل از تصمیم ‌گیری برای تغییر وقت مصاحبه آمریکا ارمنستان، به بولتن این ویزا مراجعه کنید. توجه به این مورد الزامی است که قبل از اینکه بتوانید وقت سفارت اصلی NVC/KCC خود را به صورت آنلاین انجام دهید، باید آن را ثبت کنید.

روش های غربالگری امنیتی در سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

همه متقاضیانی که برای گرفتن وقت از سفارت آمریکا در ارمنستان به این کشور سفر می کنند، باید از رویه های امنیتی خاصی پیروی کنند. هر متقاضی که از غربالگری پرسنل امنیتی سفارت آمریکا در ارمنستان ایروان خودداری کند، نمی تواند وارد سفارت شود. برای جلوگیری از تاخیر در ورود متقاضی و کسانی که در صف پشت سر وی هستند، متقاضی باید فقط موارد مورد نیاز برای مصاحبه را به همراه داشته باشد. به همراه بردن هیچ کیسه ای غیر از وسایل مورد نیاز برای مراقبت از نوزاد یا رعایت بهداشت مجاز نیست. لطفاً اوراق مورد نیاز برای مصاحبه خود را در یک کیسه پلاستیکی شفاف حمل کنید. ورود تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی از جمله وسایلی که با باتری کار می کنند، در سفارت امریکا ارمنستان ممنوع است.

·افراد همراه

وکلای دادگستری مجاز به همراهی موکلان (متقاضیان اخذ ویزای آمریکا) در اتاق انتظار یا مصاحبه آن ها نیستند. فقط افراد زیر می توانند متقاضی ویزا را در مصاحبه خود همراهی کنند:

 • مترجم: اگر متقاضیان برای شرکت در مصاحبه به زبان انگلیسی یا عربی مسلط نیستند، می توانند یک مترجم به همراه داشته باشند.
 • متقاضیان با نیازهای ویژه: متقاضیان می توانند در صورتی که سالخورده، معلول یا کودک خردسال هستند، یک نفر برای کمک به همراه داشته باشند.
 • متقاضیانی که نیاز به کمک دارند، باید با یک نفر دیگر همراه شوند.
 • باید از قبل به سفارت اطلاع داده شود که چه کسی متقاضی را همراهی می کند.
 • افرادی غیر از والدین که فرزندان خردسال را همراهی می کنند، باید مجوز محضری از والدین برای درخواست ویزا از طرف کودک خردسال به همراه داشته باشند.
 • متقاضیان برای اخذ ویزای نامزدی K می توانند نامزد خود را در مصاحبه ویزا همراهی کنند.
 • متقاضیان برای اخذ ویزای IR1/CR1 می توانند همسر خود را در مصاحبه ویزا همراهی کنند.

·پرداخت هزینه ویزای مهاجرت

اگر متقاضی همه هزینه های مورد نیاز را به مرکز ملی ویزا پرداخت نکرده، باید آماده پرداخت این هزینه ها در روز مصاحبه خود باشد. تمام هزینه ها ممکن است به دلار آمریکا یا معادل درام ارمنستان پرداخت شود. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت عدم وجود شرایط لازم برای دریافت ویزا، هزینه درخواست قابل استرداد نمی باشد. برای اطلاع از فهرست هزینه های ویزای آمریکا از طریق سفارت آمریکا در شهر ایروان می توانید به سایت  travel.state.gov. مراجعه کنید.

·متقاضی نمی تواند برای سفر به خارج از ارمنستان برنامه ریزی کند

اگر ویزای متقاضی تایید شده باشد، پاسپورت وی را در سفارت نگه می دارند تا بسته مهاجرتی وی را آماده و ویزای پاسپورت وی را صادر کنند. پاسپورت متقاضی از طریق خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان در بازه زمانی یک تا 2 هفته به متقاضی برگردانده می شود.  اگر متقاضی مجبور به سفر در داخل کشور ارمنستان است در حالی که پاسپورت وی هنوز در دفتر سفارت است، باید یک شناسه تصویری معتبر غیر از پاسپورت خود به همراه داشته باشد. اگر متقاضی مجبور به ترک کشور ارمنستان قبل از صدور ویزا است، پاسپورت به وی برگردانده می شود و افسر ویزا تا زمان دریافت پاسپورت، ریجکت موقت صادر می کند. افسر ویزا در مورد دریافت پاسپورت و ویزا به متقاضی دستورالعمل های لازم را می دهد. متقاضیان در سفارت برای دریافت پاسپورت باید رسید کنسولی را ارائه کنند. سفارت در روزهای تعطیل کشورهای ارمنستان و آمریکا تعطیل است.

آیا تضمینی برای دریافت ویزای آمریکا در ارمنستان وجود دارد؟

افسر ویزا در سفارت آمریکا در ارمنستان تنها پس از بررسی درخواست رسمی، مدارک درخواستی و مصاحبه با متقاضی می تواند در مورد نتیجه ویزا تصمیم گیری کند. هیچ تضمینی برای دریافت ویزا وجود ندارد. بنابراین تا زمانی که ویزا را دریافت نکرده اید، خانه، ماشین یا ملک خود را نفروشید، از شغل خود استعفا نکنید یا پرواز با هزینه بلیط غیرقابل استرداد رزرو یا خرید نکنید. تنها دو نتیجه ممکن برای درخواست ویزای آمریکا وجود دارد. افسر کنسولی یا ویزا را صادر می کند یا رد و ریجکت می کند. اگر متقاضی اخذ ویزا دارا بودن شرایط لازم برای اخذ ویزای آمریکا را به افسر ویزا ثابت نکرده باشد، افسر معمولاً این درخواست را ریجکت می کند. در برخی مواقع ریجکتی درخواست ویزا نه به دلیل دارا نبودن شرایط لازم متقاضی بلکه به دلیل نیاز به پردازش اداری پرونده در زمان بیشتر است.

مدت زمان پردازش ویزای آمریکا از ارمنستان

گاهی اوقات یک افسر ویزا نمی تواند در مورد نتیجه مناسب درخواست ویزا تصمیم بگیرد، زیرا نیاز به بررسی اسناد اضافی دارد یا این که پرونده نیاز به رسیدگی اداری بیشتری دارد. هنگامی که اسناد اضافی درخواست می شود، افسر ویزا نامه ریجکتی به متقاضی می دهد و از وی می خواهد اسناد اضافی را ارائه دهد. این نامه ریجکتی شامل دستورالعمل هایی در مورد نحوه ارسال آن مدارک لازم به سفارت می باشد. در صورت نیاز به رسیدگی اداری، افسر کنسولی در پایان مصاحبه به متقاضی اطلاع می دهد. مدت زمان پردازش اداری بر اساس شرایط فردی هر متقاضی متفاوت است. در پایان دوره پردازش اداری، افسر ویزا ممکن است به این نتیجه برسد که متقاضی اکنون واجد شرایط ویزایی است که برای آن درخواست کرده است. همچنین افسر ویزا ممکن است به این نتیجه برسد که متقاضی همچنان واجد شرایط دریافت ویزا نیست. به جز در موارد سفر اضطراری (یعنی بیماری های جدی، جراحات یا فوت در خانواده نزدیک متقاضی) قبل از استعلام وضعیت رسیدگی اداری، متقاضیان باید حداقل 180 روز از تاریخ مصاحبه یا ارائه مدارک تکمیلی منتظر نتیجه درخواست ویزای آمریکا از طریق سفارت آمریکا در شهر ایروان باشند.

آنچه در سفارت آمریکا در ارمنستان اتفاق می افتد

پس از گرفتن وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان، متقاضی باید با رعایت موارد زیر برای وقت مصاحبه سفارت امریکا در شهر ایروان ارمنستان حاضر شود:

 • متقاضی باید 15 دقیقه قبل از قرار خود در محل حاضر شود.
 • متقاضی باید شخصاَ در وقت سفارت در مرکز درخواست ویزا شرکت کند و نمی تواند کسی را به جای خود بفرستد.
 • فقط متقاضیان، مراقبان و همراهان کودکان زیر 18 سال مجاز به ورود به مرکز درخواست ویزا هستند.
 • متقاضی باید یک کپی پرینت شده از درخواست ویزای خود و همچنین یک پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر با حداقل 2 صفحه که هر دو طرف آن خالی است همراه داشته باشد.
 • متقاضی باید همه اسناد پشتیبانی (اصل و کپی) را به همراه داشته باشد.
 • اگر متقاضی هزینه ویزای خود را به صورت آنلاین از سایت سفارت امریکا در کشور ارمنستان پرداخت نکرده، پس از رسیدن به مرکز می تواند هزینه های خود را پرداخت کند.
 • متقاضی باید در مرکز درخواست ویزا اثر انگشت و عکس خود را ارائه دهد که به عنوان مجموعه اطلاعات بیومتریک شناخته می شود. یک اسکنر انگشت دیجیتال تصاویر هر 10 رقم را جمع آوری می کند و یک عکس دیجیتالی از متقاضی گرفته می شود. در اسکنر اثر انگشت دیجیتال از جوهر، مایع یا مواد شیمیایی استفاده نمی شود و روی پوست علامتی نمی گذارد.
 • عکس دیجیتال باید با صورت کامل و بدون عینک آفتابی یا عینک رنگی یا پوشش سر گرفته شود، مگر اینکه به دلایل مذهبی یا پزشکی از آن استفاده شود. صورت متقاضی باید به وضوح قابل مشاهده باشد و هیچ مویی روی چشم ها نباشد.
 • نوک انگشتان متقاضی باید عاری از هر گونه موارد تزئینی یا بریدگی، ساییدگی یا علائم دیگر باشد، زیرا بر توانایی متقاضی در ارائه اسکن انگشت مورد تایید تأثیر می گذارد.
 • اگر متقاضی از طرف یک کودک زیر 5 سال برای ویزا درخواست می دهد، این کودک نیز باید در وقت سفارت حضور داشته باشد، اما نیازی به ارائه اطلاعات اثر انگشت کودک نمی باشد.
 • کودکان زیر 18 سال نیاز به همراهی یک بزرگسال دارند و این همراه نمی تواند یکی از اعضا یا کارکنان سفارت و مرکز درخواست ویزا باشد.
 • بدون اطلاعات بیومتریک، درخواست ویزای متقاضی پردازش نخواهد شد.

اطلاعات بیومتریک چه نوع مدارکی هستند؟

در اهمیت اطلاعات بیومتریک می توان گفت که بدون اطلاعات بیومتریک، درخواست ویزای متقاضی پردازش نخواهد شد. اسکن اثر انگشت و اسکن صورت متقاضیان اطلاعات بیومتریک آن ها محسوب می شوند. موارد مهم در مورد اطلاعات بیومتریک عبارت اند از:

 • یک اسکنر اثر انگشت دیجیتال تصاویر هر 10 انگشت را جمع ‌آوری می‌کند و در عین حال یک عکس دیجیتال ثبت می ‌شود. این یک فرآیند سریع، محتاطانه و بدون اذیت و آزار متقاضیان است.
 • عکس دیجیتال متقاضی باید تمام صورت وی را نشان دهد. متقاضی نمی تواند از عینک آفتابی، عینک رنگی یا پوشش سر استفاده کند، مگر اینکه دلایل مذهبی یا اخلاقی برای آن داشته باشد.
 • اگر متقاضی دارای آسیب های موقتی روی انگشتان خود است، توصیه می شود که صبر کنند تا جراحاتش بهبود یابد.
 • نوک انگشتان متقاضی باید عاری از هرگونه تزئین موقت بدن مانند mehndi باشد، زیرا در کار اسکنر اختلال ایجاد می کند.
 • اگر متقاضی در 5 سال گذشته برای ویزای شینگن درخواست داده، نیازی به ارسال اطلاعات بیومتریک ندارد، زیرا قبلاً این کار را انجام داده است.
 • متقاضیانی که زیر 12 سال دارند، نیازی به ارسال اطلاعات کامل بیومتریک ندارند، اما باید اسکن صورت را انجام دهند.
 • برای متقاضی بین 12 تا 17 سال، از والدین یا قیم قانونی خواسته می شود که رضایت دهند و هنگام جمع آوری اثر انگشت حضور داشته باشند.
با ارائه ویزای شینگن نیاز به ارائه اطلاعات بیومتریک نیست

با ارائه ویزای شینگن نیاز به ارائه اطلاعات بیومتریک نیست

مقررات امنیتی وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

متقاضیان بین المللی و ایرانی ها باید توجه داشته باشند که دسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط برای متقاضیان ویزا مجاز است. برخی از متقاضیان بنا به دلایل موجه می توانند به ورود به مرکز درخواست ویزا و کنسولگری آمریکا در ارمنستان وارد شوند. بر این اساس متقاضیان مجاز به ورود به سفارت امریکا در کشور ارمنستان و همچنین مقررات امنیتی هنگام ورود به این مرکز عبارت است از:

 • کودکان کمتر از 18 سال که باید همراه والدین یا قیم قانونی باشند.
 • متقاضیان سالخورده، ناتوان پزشکی یا معلول که برای ارسال درخواست خود نیاز به کمک دارند. متقاضیانی که در این دسته بندی ها قرار می گیرند باید هنگام ورود به مرکز درخواست ویزا دستورالعمل های کارکنان امنیتی را انجام دهند.
 • همراه بردن تلفن‌ همراه در مرکز درخواست ویزا مجاز است، اما باید در حالت بی ‌صدا یا ویبره باشد.
 • عکاسی، فیلمبرداری یا ضبط صدا در مرکز درخواست ویزا تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
 • متقاضیانی که با کارکنان مرکز ویزا کار دارند، باید تلفن های همراه خود را کنار بگذارند.
 • متقاضیان در مرکز درخواست ویزا فقط مجاز به همراه داشتن یک کیف به اندازه کابین خطوط هوایی به ابعاد 45 در 30 سانتی ‌متر در 20 سانتی‌ متر (18 اینچ در 12 اینچ در 8 اینچ) هستند. کیسه های بزرگتر را نمی توان به مرکز درخواست ویزا برد و باید در جای دیگری نگهداری شوند.

به دلایل امنیتی موارد زیر مجاز به حمل در مرکز درخواست ویزا نمی باشند:

 • همراه داشتن همه اقلام الکترونیکی یا باتری دار مانند دوربین ها، تبلت ها، کاست های صوتی/تصویری، دیسک های فشرده، MP3 ها، فلاپی ها، لپ تاپ ها یا پخش کننده های موسیقی قابل حمل، هارد، درایوها، دستگاه های جاسوسی، ضبط کننده های صوتی یا وسایلی که می توانند مانع از عملکرد کارکنان این مرکز شوند.
 • پاکت یا بسته های مهر و موم شده
 • هر گونه اقلام قابل اشتعال مانند جعبه کبریت، فندک، سیگار برقی و بنزین
 • هر گونه اجسام تیز مانند قیچی، چاقوی قلمی یا سوهان ناخن
 • سلاح، اشیاء یا مواد منفجره از هر نوع
 • اشیایی که ممکن است بر اساس صلاحدید کارکنان امنیتی ممنوع شود.
 • متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که سفارت آمریکا در کشور ارمنستان و مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری موارد ممنوعه نمی باشند. متقاضیان قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، باید تمهیدات دیگری را برای نگهداری این وسایل بیاندیشند.
 • همه مراکز درخواست ویزا تحت نظارت 24 ساعته دوربین مدار بسته هستند. این تصاویر به منظور پیشگیری از جرم، کشف و امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می شود.
 • به منظور ایمنی و امنیت، بخش امنیت سفارت حق انجام جستجوی تصادفی کیف متقاضیان و بازدیدکنندگان را برای خود محفوظ دارند.
 • کارکنان سفارت حق دارند بدون ترس از سوء استفاده یا ارعاب کار کنند. کلمات یا رفتارهای تهدید آمیز یا توهین آمیز نسبت به کارکنان تحت هیچ شرایطی قابل تحمل نخواهد بود.
 • به همراه آوردن کیف هایی مانند کیف های مسافرتی، کوله پشتی، کیف، چمدان، کیف های چرمی و پارچه ای و پوشه های زیپ دار نیز در مرکز درخواست ویزا مجاز نیست. فقط همراه داشتن یک کیسه پلاستیکی حاوی مدارک مربوط به درخواست متقاضی مجاز است.
 • به دلیل نگرانی های امنیتی، دوستان و اقوام مجاز به همراهی متقاضیان ویزا نیستند. با این حال، مترجمان مجاز به همراهی متقاضیان کم شنوایی/مشکل فیزیکی هستند. همه متقاضیان باید یک کارت شناسایی معتبر صادر شده توسط دولت (شامل پاسپورت، کارت شناسایی ملی، گواهینامه رانندگی، کارت رأی دهندگان و غیره) برای ورود به مرکز درخواست ویزا نشان دهند.

اقدامات بعد از تایید ویزای آمریکا در ارمنستان

پس از وقت مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان و تایید ویزای آمریکا پاسپورت، ویزا و بسته مهاجرت مهر و موم شده به متقاضی تحویل داده می شود. ویزای مهاجرت متقاضی در صفحه ای از پاسپورت قرار داده می شود. متقاضی باید ویزای خود را بررسی کند تا مطمئن شود که غلط املایی در آن وجود ندارد. علاوه بر این یک پاکت مهر و موم شده حاوی اسناد مهم به متقاضی ارائه می شود که باید هنگام ورود به آمریکا برای اولین بار به مقامات مهاجرت ایالات متحده تحویل داده شود. متقاضی نباید این پاکت را باز کند. اگر متقاضی در طول معاینه پزشکی خود عکس های رادیوگرافی گرفته، باید آن ها را با خود داشته باشد و به مقامات مهاجرت آمریکا تحویل دهد.

پرداخت هزینه های مهاجرت به USCIS

متقاضیانی که ویزای مهاجرتی آن ها در خارج از کشور صادر می شود باید قبل از سفر به امریکا هزینه مهاجرت را به خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا USCIS پرداخت کنند. این هزینه برای پردازش وضعیت اقامت و چاپ کارت اقامت دائم متقاضی الزامی است. متقاضیانی که از پرداخت این هزینه معاف هستند عبارت اند از:

 • کودکانی که بر اساس قانون لاهه وارد آمریکا می شوند
 • ساکنان آمریکا که بر اساس قانون SB-1 به این کشور وارد می شوند
 • متقاضیان دارای ویزای نامزدی e و k

با ویزای آمریکا چه زمانی باید وارد این کشور شد؟

متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای آمریکا در وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان شدند، باید قبل از تاریخ انقضای ویزای خود که معمولاً ۶ ماه از تاریخ صدور است، وارد آمریکا شوند. این ویزا قابل تمدید نیست و تمام هزینه ها غیر قابل استرداد است. متقاضی اصلی باید قبل یا همزمان با سایر اعضای خانواده دارای ویزا وارد کشور آمریکا شود. کودکانی که قبل از 21 سالگی برای آنها ویزا صادر می شود، برای جلوگیری از مشکل در وضعیت مهاجرت خود، باید قبل از تولد 21 سالگی خود وارد آمریکا شوند، مگر اینکه واجد شرایط دریافت مزایا بر اساس قانون حمایت از کودک باشند.

نکات مهم برای وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

نکات زیر به شما کمک می کند تا برای مصاحبه ویزای خود در وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان آماده شوید:

·اثبات بازگشت به کشور خود پس از تمام شدن مدت زمان ویزای امریکا

طبق قوانین ایالات متحده، همه متقاضیان ویزای غیر مهاجرتی باید بتوانند افسر کنسولی را متقاعد کنند که دلایلی برای بازگشت به کشور خود دارند که قوی تر از دلایل ماندن در ایالات متحده است. وابستگی ها به کشور خود چیزهایی هستند که شما را به زادگاه، وطن یا محل زندگی فعلی خود متصل می کنند، مانند: شغل، خانواده، چشم انداز مالی، مال یا ملکی که در حال حاضر مالک آن هستید یا به ارث خواهید برد، سرمایه گذاری ها و غیره. این از جمله سوالات مصاحبه سفارت آمریکا در شهر ایروان ارمنستان است. افسر مصاحبه کننده ممکن است در مورد اهداف یا وعده های شغلی آینده، خانواده یا سایر روابط، اهداف آموزشی، نمره های دانشگاهی، برنامه های بلندمدت و آینده شغلی در کشورتان سوال کند. البته شرایط هر فرد متفاوت است و هیچ توضیح جادویی یا سند، گواهی و نامه واحدی وجود ندارد که بتواند صدور ویزا را تضمین کند.

·زبان کارکنان سفارت آمریکا در کشور ارمنستان

در بیشتر موارد مصاحبه های سفارت به زبان انگلیسی انجام می شود. بهتر است قبل از مصاحبه مکالمه انگلیسی را با یک فرد بومی تمرین کنید. از مهم ترین نکات در مورد سفارت امریکا در کشور ارمنستان این است که برخی از کارکنان این مرکز به زبان فارسی تسلط دارند و این موضوع برای متقاضیان نا آشنا به زبان انگلیسی یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

·در وقت مصاحبه از طرف خودتان صحبت کنید

در مصاحبه خود والدین یا اعضای خانواده را همراه خود نیاورید. افسر کنسولی می خواهد با شما مصاحبه کند نه خانواده شما. اگر آماده نباشید از طرف خودتان صحبت کنید، یک تصور منفی ایجاد می شود. اگر کودکی هستید که برای برنامه دبیرستان درخواست می دهید و در صورت وجود سؤال در مورد تمکن مالی به والدین خود نیاز دارید، آن ها باید در اتاق انتظار منتظر بمانند.

·دلایل خود از سفر به آمریکا را به طور دقیق توضیح دهید

اگر نتوانید دلایل سفر به ایالات متحده را به طور دقیق بیان کنید، ممکن است موفق نشوید افسر کنسولگری را متقاعد کنید که قصد اقامت دائم در امریکا را ندارید. همچنین باید بتوانید توضیح دهید که تحصیل یا کار در امریکا چگونه با شغل حرفه ای آینده شما در کشور خود ارتباط دارد. این یکی دیگر از سوالات مصاحبه سفارت آمریکا در کشور ارمنستان است.

·پاسخ های کوتاه و مفید بدهید

به دلیل حجم درخواست های دریافتی، همه افسران کنسولی تحت فشار زمانی قابل توجهی برای انجام یک مصاحبه سریع و کارآمد هستند. آن ها باید در بیشتر موارد، در مورد تأثیراتی که در طول مصاحبه یا دقایق اول مصاحبه ایجاد می شود، تصمیم بگیرند. در نتیجه، آنچه ابتدا می گویید و برداشت اولیه ای که ایجاد می کنید، برای موفقیت شما بسیار مهم است. بهتر است پاسخ شما به سوالات افسر ویزا کوتاه و دقیق باشد.

·مدارک لازم را ارائه دهید

باید در یک نگاه برای افسر کنسولگری مشخص شود که چه مدارکی را ارائه می دهید و این مدرک نشان دهنده چیست. توضیحات نوشتاری طولانی را نمی توان به سرعت خواند یا ارزیابی کرد. اگر خوش شانس باشید 2 تا 3 دقیقه وقت مصاحبه خواهید داشت.

·همه کشورها برابر نیستند

متقاضیان کشورهایی که از مشکلات اقتصادی رنج می برند یا از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان آن کشورها به عنوان مهاجر در امریکا اقامت کرده اند، برای دریافت ویزا در وقت سفارت آمریکا ارمنستان با مشکل بیشتری مواجه خواهند شد. از نظر آماری، پس از تحصیل در امریکا، از متقاضیان این کشورها بیشتر در مورد فرصت های شغلی در کشور خود سؤال می شود.

دریافت گرین کارت آمریکا

 فرم I-551 کارت اقامت دائم متقاضی که به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود، به طور خودکار به آدرسی در آمریکا که در فرم درخواست ویزای متقاضی نوشته شده، پست می شود. این فرم یک سند بسیار مهم و معتبر است و ثابت می کند متقاضی دارای مجوز اقامت قانونی در امریکا است. متقاضی تا زمانی که کارت اقامت دائم خود را دریافت نکرده، مجاز به سفر به خارج از آمریکا نمی باشد. متقاضی با در دست داشتن مجوز اقامت آمریکا نمی تواند بیشتر از یک سال در خارج از کشور امریکا اقامت کند، در غیر این صورت وضعیت خود را به عنوان یک مقیم دائم قانونی امریکا از دست می دهد. متقاضیان برای اطلاع از قوانین مربوط به مدارک لازم برای ورود مجدد به کشور آمریکا می توانند به وب سایت های USCIS و CBP مراجعه کند.

وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان برای ویزای لاتاری

برای متقاضیان اخذ ویزای Diversity Visa یا ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا در سفارت آمریکا در ارمنستان ایروان همه دستورالعمل های ذکر شده در بالا اعمال می شود. متقاضیان باید قبل از مصاحبه ویزای خود با همراه داشتن مدارک لازم در معاینه پزشکی حضور یابند. همچنین متقاضیان باید برای خدمات پیک آپ ارسال پاسپورت ثبت نام کنند. ارائه مدارک زیر به عنوان اسناد و مدارک اضافی فقط برای متقاضیان دریافت ویزای DV الزامی است. هر مدرکی که به زبان انگلیسی نیست، باید همراه با ترجمه رسمی یا تایید شده به زبان انگلیسی ارائه شود. علاوه بر مدارک ذکر شده در چک لیست پیش از مصاحبه، متقاضیان اخذ ویزای DV باید مدارک زیر را نیز در مصاحبه ویزای خود به همراه داشته باشند:

 • اطلاعات وقت سفارت چاپ شده از “بررسی وضعیت ورودی” در وب سایت E-DE
 • مدارکی که نشان می دهد متقاضی یا دارای تحصیلات متوسطه واجد شرایط است یا دارای ۲ سال تجربه کار واجد شرایط در ۵ سال گذشته بلافاصله قبل از درخواست می باشد.
 • پرداخت نقدی 330 دلار هزینه درخواست ویزای DV برای هر یک از اعضای خانواده
 • داده های قرعه کشی DV متقاضی باید مرور شود.
 • به منظور اثبات صلاحیت برای صدور ویزا، متقاضیان ویزای لاتاری باید به افسر ویزا نشان دهند که دارای منابع مالی برای پرداخت هزینه ‌های معقول قابل پیش ‌بینی زندگی و پزشکی در آمریکا هستند.
 • متقاضیان این ویزا باید ثابت کنند که پس از ورود به آمریکا هزینه های عمومی زیادی را بر دولت آمریکا تحمیل نمی کنند. اثبات این موضوع مبتنی بر ارزیابی افسر ویزا از مجموع شرایط متقاضی از جمله سن، سلامتی، وضعیت خانوادگی، دارایی ها، منابع و وضعیت مالی و آموزش و مهارت است.

نکات مهم برای برنامه ویزای DV

قبل از مصاحبه ویزا، متقاضی باید داده های ورودی اولیه E-DV خود را بررسی کند. در درخواست اولیه E-DVمتقاضی باید وضعیت تاهل خود را به درستی وارد کرده باشد. اگر به طور قانونی ازدواج کرده، یا اگر در حال حاضر از او جدا شده (مگر اینکه همسر متقاضی شهروند یا مقیم دائم قانونی آمریکا باشد) باید نام همسر خود را ذکر کند. علاوه بر این، متقاضی باید همه فرزندان زنده خود را که ازدواج نکرده و زیر 21 سال سن دارند، فهرست کرده باشد که شامل فرزندان متقاضی، فرزندان همسر یا فرزندانی است که به طور رسمی مطابق با قوانین کشور خود به فرزندی پذیرفته است. عدم ذکر نام همسر یا فرزندان در زمان ورود به قرعه کشی ویزای لاتاری، منجر به رد شدن ویزا برای خانواده متقاضی خواهد شد. هر گونه هزینه پرداختی به دولت امریکا برای پشتیبانی از درخواست ویزا غیرقابل استرداد است. اگر متقاضی فرزندی را که قبلاً به دنیا آمده یا همسری که هنگام ورود به قرعه‌کشی با او ازدواج کرده‌، وارد نکند، نباید روند درخواست ویزا را ادامه دهد. درخواست متقاضی ممکن است در هر زمانی قبل از اعلام نتیجه، پس از اعلام نتیجه، یا در طول فرآیند درخواست ویزا در صورتی که فاقد هر گونه اطلاعات لازم باشد، رد صلاحیت یا ریجکت شود.

مسائل مربوط به کودکان با اخذ ویزای آمریکا

کودکان قبل از ثبت نام در مدارس آمریکا باید واکسن های خاصی را تزریق کنند. متقاضیان برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس این کشور باید سوابق کامل واکسیناسیون فرزندشان را به همراه داشته باشند. متقاضی که کودکی را به فرزند خواندگی پذیرفته، یا به دلیل طلاق حضانت کامل فرزندش را دارد یا حضانت را با والد دیگر تقسیم کرده، باید یک کپی از همه مدارک مربوط به فرزند خواندگی یا حضانت را از دادگاه کشور خود به همراه بیاورد.

آیا وقت فوری سفارت آمریکا در ارمنستان وجود دارد؟

متقاضی برای سفر به آمریکا باید از چندین ماه قبل یعنی در حدود ۸ ماه قبل برنامه ریزی کند. در واقع چیزی به نام وقت فوری برای سفارت آمریکا در ارمنستان وجود ندارد و متقاضی باید با آمادگی کامل در وقت مصاحبه سفارت حضور یابد. تعیین وقت سفارت برای ویزای امریکا به تعداد متقاضیان بستگی دارد. اما برای وقت فوری و اضطراری سفارت آمریکا در کشور ارمنستان متقاضی می تواند یک ایمیل به سفارت ارسال کرده و دلیل عجله برای اخذ ویزای فوری را ارائه دهد. متقاضیان واجد شرایط وقت فوری سفارت آمریکا در ارمنستان، باید دارای شرایط لازم مانند دارا بودن اورژانس پزشکی، تاریخ شروع مدرسه در آمریکا و شرکت در مراسم تشیع جنازه و غیره باشند. اگر افسر ویزا و یا مسولان آن بخش با درخواست متقاضی موافقت کنند، یک وقت نزدیک تر برای وی اختصاص می دهند.

آیا برای دریافت جواب ویزا باید به ارمنستان سفر کرد؟

متقاضیان دارای وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان از این امتیاز برخوردارند که از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنسان برای دریافت جواب ویزای آمریکا استفاده کنند. بسیاری از موسسه های مهاجرتی خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از ایروان در کشور ارمنستان را انجام می دهند.

زمان انتظار ویزای آمریکا در ارمنستان

آخرین تاریخ به روز رسانی زمان انتظار ویزای ایالات متحده در 30 ماه می 2023 (GMT) می باشد. زمان انتظار ویزای ایالات متحده برای کشور ارمنستان به صورت روزانه از وب سایت زمان انتظار ویزای وزارت امور خارجه ایالات متحده به روز می شود. زمان‌ های انتظار ذکر شده در زیر در کنسولگری ‌ها شامل زمان پردازش اداری نمی ‌شود و هر هفته بر اساس حجم کاری و در دسترس بودن کارکنان تغییر می کند. زمان انتظار اخذ ویزای غیرمهاجرتی امریکا در ارمنستان بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت سفارت آمریکا در ارمنستان می باشد. برای اطمینان از این تاریخ ها به سفارت آمریکا در کشور ارمنستان مراجعه کنید.

وقت ویزای آمریکا در ارمنستان

انواع ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکامدت زمان انتظار
مصاحبه مورد نیاز ویزای بازدیدکننده (B1/B2)315 روز
مصاحبه مورد نیاز ویزای دانشجویان / بازدیدکننده (F, M, J)279 روز
مصاحبه مورد نیاز کارگران موقت مبتنی بر دادخواست (H, L, O, P, Q)14 روز
Dropbox/ ویزای بازدیدکننده معافیت مصاحبه (B1/B2)14 روز
Dropbox/ دانشجویان معافیت از مصاحبه / ویزای بازدیدکننده تبادلی (F, M, J)۱ روز
Dropbox/ کارگران موقت مبتنی بر دادخواست معافیت از مصاحبه (H, L, O, P, Q)۱ روز

ساعات کاری سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان

متقاضیان دارای وقت سفارت امریکا در شهر ایروان ارمنستان می توانند در همه روزهای کاری هفته از دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷ برای انجام کارهای مصاحبه سفارت آمریکا به این مرکز مراجعه کنند. مرکز کنسولگری آمریکا در ایروان در روزهای تعطیل رسمی هر دو کشور ارمنستان و آمریکا تعطیل می باشد.

هتل های نزدیک سفارت آمریکا در ارمنستان

متقاضیان برای وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان بهتر است در هتل های نزدیک به سفارت آمریکا در ایروان اقامت کنند. از هتل های نزدیک سفارت امریکا در ارمنستان موارد زیر را می توان نام برد:

·هتل جمهوری ایروان Republic Yerevan:

 • هتل نزدیک سفارت امریکا در ارمنستان: یک هتل 4 ستاره با دارا بودن اتاق ماساژ، اجاره ماشین، وای فای رایگان و …
 • آدرس: ایروان، خیابان امیریان Amiryan، شماره 0010
 • آدرس: ایروان، خیابان آدمیرال Isakov، شماره 1/333

·هتل خانوادگی نیگاتون Family Hotel Nigatun:

 • هتل ارمنستان نزدیک سفارت آمریکا: یک هتل 3 ستاره با دارا بودن وای فای رایگان، رستوران، لاندری، مبلمان و …
 • آدرس: ایروان، خیابان آدمیرال Isakov، شماره 1/333

·هتل متروپل Metropol Hotel

 • هتل نزدیک سفارت امریکا در ارمنستان: یک هتل 4 ستاره با دارا بودن وای فای رایگان، رستوران، استخر و سونا، زمین تنیس، ترانسفر فرودگاهی و …
 • آدرس: ایروان خیابان Mesrop Mashtots، شماره 0015

آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان

برای آمادگی کامل در روز مصاحبه آگاهی از آدرس سفارت و همچنین سایت سفارت آمریکا در ارمنستان الزامی است. آدرس محل سفارت و سایت سفارت آمریکا در ارمنستان عبارت است از:

 • سفارت ایالات متحده در جمهوری ارمنستان: شهر ایروان، خیابان آمریکا 1، ایروان 0082،
 • شماره تلفن سفارت آمریکا در ارمنستان: (+37410) 464-700، فکس: (+37410) 464-742
 • وب سایت وقت سفارت امریکا در ارمنستان https://am.usembassy.gov/embassy/
 • ایمیل سفارت آمریکا در ارمنستان: usvisa-info.com/en-am/iv

سخن آخر

در این مقاله در مورد چگونگی گرفتن وقت سفارت امریکا در ارمنستان اطلاعات جالبی ارائه شد و به این پرسش ها پاسخ داده شد که آیا امکان اخذ وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان برای ایرانیان وجود دارد؟ آدرس سایت سفارت آمریکا در ارمنستان چیست؟ و هتل های نزدیک سفارت آمریکا در ایروان کدامند؟ علاوه بر این در مورد شرایط و الزامات و همچنین مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت امریکا در کشور ارمنستان و یا از طریق سایت سفارت امریکا در این کشور توضیحات لازم ارائه شد. متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای امریکا از طریق سفارت آمریکا در کشور ارمنستان می توانند با مشاوران موسسه اصطهباناتی مشاوره کنند. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان راهنمایی های سودمندی به متقاضیان ارائه می کنند.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *