تحصیل در مدارس بین المللی در ارمنستان

ارمنستان توانسته با اختصاص بودجه قابل توجه پیشرفت های چشمگیری در سطح علمی خود داشته باشد و دانشگاه هایی با امکانات ویژه ایجاد کند. تحصیل در مدارس بین المللی در ارمنستان از بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی آسانتر و به صرفه تر است و مدرک تحصیلی آن در تمام دنیا پذیرفته شده می باشد. در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) ابعاد گوناگون و شرایط تحصیل در مدارس ارمنستان را بررسی می کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل در مدارس بین المللی ازمنستان

موسسات دولتی جهت تحصیلات عالی در ارمنستان، تحت نظارت وزارت علوم و آموزش این کشور هستند. در ارمنستان 26 موسسه آموزش عالی وجود دارد. 16 مورد از این موسسات متعلق به نظام وزارت علوم و آموزش کشور ارمنستان می باشند. چهار عدد از آنها با هم کاری و توافقات درون کشوری تاسیس شده اند و بودجه ی آنها توسط وزرات تامین می شود. یک موسسه آموزش عالی نیز، در این نظام وجود دارد که به تدریس حوزه های زیر می پردازد: پلیس و اجرای قانون، وزارت اورژانس و اچیمیادزین مقدس.

یکی از محبوب ترین دانشگاه های این کشور دانشکده پزشکی ارمنی (Armenian Medical School) در سیلیسین ارمنستان است. این دانشگاه در سال 1989 تاسیس شده است و بر مشاغل پزشکی و فناوری ها و تکنیک های پزشکی تمرکز دارد که یکی از نیاز های اصلی کشور ارمنستان محسوب می شوند. آنها بر این امیدند که بتوانند افراد جوانی را تربیت کنند که در چنین زمینه ی حیاتی و مورد نیازی بتوانند به مردم کشور خود خدمت کنند.

یکی دیگر از موسسات آموزش عالی این کشور، دانشگاه ارمنی ارمنستان (Armenian University of Aremenia) است. این دانشگاه در رشته های حقوق و تجارت در مقطع کارشناسی ارشد به فعالیت می پردازند. تحصیل در این رشته ها بین 1.5 تا دو سال برای مقطع کارشناسی و یک سال اضافه تر برای فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد طول می کشد. مدت زمان تحصیل با توجه به نوع رشته ی شما متفاوت خواهد بودو سومین دانشکده ی محبوب و مشهور ارمنستان، دانشکده ی بین المللی QSI شهر یروان (QSI International School of Yerevan) است که در پایتخت و در دانشگاه دولتی یروان (Yerevan State University) واقع شده است.

در طی چند سال اخیر با توجه به تعدادی از تغییرات صورت گرفته در قوانین کشور، شهریه های دانشگاه ها 30 درصد افزایش یافته است و این مساله باعث ایجاد مشکلات اقتصادی برای برخی از دانشجویان شده است. برنامه های متعددی وجود دارد که می تواند در برخی از هزینه ها به دانشجویان کمک کند اما شهریه های تحصیلی بالا برخی از دانشجویان را به کار کردن وا داشته است تا بتوانند از پس مخارج بالای زندگی و تحصیل بر بیایند.

شرایط ویزای دانشجویی: اخذ ویزای دانشجویی در کشور ارمنستان کار به نسبت راحتی است. شما می توانید با انجام یک پروسه راحت به صورت آنلاین برای اخذ ویزا درخواست بدهید یا اینکه می توانید از راه قدیمی آن و با پر کردم فرم و تحویل آن به کنسولگری یا دفتر دولت اقدام کنید. برخی از دانشجویان ترجیح می دهند برای کسب ویزا و پاسپورت از شرکات های خدمات ویزا کمک بگیرند.

هزینه های این خدمات می توانند متفاوت باشد، بنابر این بهتر است قبل از اقدام به این کار، شرکت های مختلف را بررسی کنید و قیمت های آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. قسمت خوب آن این است که اگر از این شرکت ها استفاده کنید، آنها میتوانند ترتیب همه چیز را برای شما بدهند و نیازی نیست که شما خودتان برای چیزی نگران کنید.

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی ارمنستان

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در مورد تحصیل در خارج از کشور توسط گروه HSBC، میانگین شهریه و هزینه تحصیل در ارمنستان سالیانه، 852 دلار است، این در حالیست که هزینه های زندگی در کشور ارمنستان برای یک دانشجوی بین المللی حدود 3400 دلار به صورت سالیانه تخمین زده می شود. طبق این مطالعات صورت گرفته در کشور ارمنستان و 13 کشور دیگر، گران ترین کشور برای دانشجویان خارجی استرالیا است.

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی ارمنستان

هزینه های تحصیل در کشور استرالیا به طور متوسط 25375 دلار در سال است و حدود 13140 دلار نیز بابت هزینه های زندگی روزمره باید هزینه کنند. به طور کلی در مجموع می توان گفت که هزینه های سالیانه ی زندگی و تحصیل در کشور استرالیا 38516 دلار است.

طبق گفته ی وزارت آموزش کشور ارمنستان؛ در حال حاضر 500 دانشجوی بین المللی در کشور ارمنستان وجود دارند که 400 نفر از آنها شهروندان خارجی ای هستند که اصالت ارمنی دارند. کشور ارمنستان دارای 16 دانشگاه دولتی و 35 دانشگاه خصوصی است، علاوه بر آن دانشگاه های مشترکی نیز با سایر کشور های دنیا در آن دیده میشود – دانشگاه ارمنی روسی، یا دانشگاه آمریکایی کشور ارمنستان و هم چنین دانشگاه فرانسوی ارمنستان.

لیست مدارس بین المللی ارمنستان

در زیر لیستی از معروف ترین مدارس بین المللی و دو زبانه برای تحصیل در کشور ارمنستان با اطلاعات هزینه خواهید یافت. این شامل ممدارس مهد کودک، مدارس ابتدایی و متوسطه (بالا)است و شما مدرسه مناسب را برای آماده سازی برای لیسانس بین المللی و دیپلم های دیگر در ارمنستان پیدا خواهید کرد. برخی از مدارس ممکن است برنامه های آمریکایی یا انگلیسی را با برنامه های زبان انگلیسی دنبال کنند در حالی که برخی دیگر تحت سیستم آموزشی فرانسه تحت کنترل هستند.

مدارس بین المللی می توانند راه حل مناسبی برای یک دانشجوی مهاجر (شرکت های چند ملیتی)، فرزندان دیپلمات ها، کارکنان NGO ها)باشند.ممکن است برخی از مردم محلی باشند، اما مدارس برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند. مدارس معمولا از یک برنامه درسی در ایالات متحده، انگلستان، فرانسه، کانادا یا استرالیا / نیوزیلند پیروی می کنند.

دستورالعمل اولیه ممکن است هر زبان (و چندین زبان معمولا آموزش داده شود)، اما معمولا به زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، یا ژاپنی است. بسیاری از مدارس استانداردهای مشابهی از تحصیل در سراسر جهان را ارائه می دهند و برای انتقال آسان بین مدارس در فرانسه یا ویتنام فراهم می شود. مدارس اغلب مدارک اضافی مانند مدرک لیسانس بین المللی ارائه می دهند.

مراحل پذیرش و ثبت نام از مدرسه به مدرسه متفاوت است. ظرفیت اغلب محدود است و اولویت را می توان به دانش آموزان براساس ملیت داد. هزینه تحصیلات بر اساس استانداردهای محلی گران است، اما استانداردهای بالا را برای آموزش فراهم می شود، کلاس های کوچکتر، امکانات درجه اول و دوره های فوق لیسانس موجود است. امکانات شبانه روزی در برخی از مدارس در دسترس است، اما اکثر کلاسهای روزانه را ارائه می دهند.

آموزش و پرورش در ارمنستان بسیار ارزشمند است، اما سیستم پس از استقلال با بی ثباتی مواجه است. این کشور در تلاش است تا نظام آموزشی و استانداردهای آن را توسعه دهد.زبان ارمنی زبان اصلی آموزش و بسیاری از مدارسی است که در اواخر سال ۱۹۹۱ در زبان روسی تدریس کرده بودند. با این حال، زبان روسی هنوز به طور گسترده به عنوان زبان دوم تدریس می شود. اداره دانش آموزان خارجی و چندین مدرسه که استانداردهای بین المللی را رعایت می کنند، وجود دارد.

CoIS (شورای مدارس بین المللی) یک انجمن غیر انتفاعی از مدارس بین المللی و موسسات متوسطه است که مجوز تحصیلی، معلم و خدمات استخدام مدیر، ارتباط با آموزش عالی، کمک حکومتی و کمک به تاسیس مدارس جدید را فراهم می کند. دانشکده بین المللی کیفیت (QSI) یک گروه از مدارس بین المللی غیر انتفاعی است که آموزش زبان انگلیسی را در تعدادی از کشورهای اروپایی ارائه می دهند. آسیا و آمریکای جنوبی. QSI عضو انجمن مدارس اروپای مرکزی و شرقی (CEESA) برای مدارس ایالات متحده در خارج از کشور است.

یک موسسه خصوصی و غیر انتفاعی که تحصیلات با کیفیت بالا را در زبان انگلیسی برای دانش آموزان 3 تا 17 ساله ارائه می دهد. امکانات شامل یک مجتمع امن و محصور که شامل کتابخانه، کامپیوتر، دفاتر، موسیقی، زبان های خارجی و چند منظوره است. برنامه درسی به عنوان بخشی از برنامه منظم شامل زبان انگلیسی (خواندن، دستور زبان، ترکیب و املا)، ریاضیات، مطالعات فرهنگی (تاریخ، جغرافیا، اقتصاد)، علوم، روسی، فرانسوی، ارمنی، سواد کامپیوتر، هنر، موسیقی و تربیت بدنی است.

دانشکده بین المللی دیلجان (DISA)، مدرسه شبانه روزی با زبان انگلیسی به عنوان اصلی ترین زبان آموزش. واقع در 88 هکتار زمین های پارک ملی در خارج از یوروان، جوانان مستاجراتاق های مجلل ارشد دارند که اتاق های خصوصی با امکانات ویژه دارند. هر خانه دارای “Matron” است که به مسائل عمومی نظیر کمک اولیه، لباس های شسته شده و صبحانه های معمولی مراجعه می کند. برنامه درسی عمومی در سراسر انگلیس، زبان های خارجی و ریاضیات متمرکز است.

Anania Shirakats y Lycee ملی، دانش آموزانی که کلاس هفتم از مدارس متوسطه را به پایان رسانده اند می توانند به اداره عمومی Lycee وارد شوند. متقاضی های انتخاب شده بر اساس نتایج امتحانات انتخاب شده اند. در این مورد آموزش آنها آزاد است. مدت تحصیل 5 سال است. اداره خصوصی Lycee شامل دبیرستان و همچنین مدارس متوسطه و ابتدایی می باشد. هر نامزدی برای سن مدرسه مناسب می تواند به این بخش به صورت رقابتی وارد شود و در صورتی که مکان های خالی وجود داشته باشد. هنگامی که دانش آموزان در سومین دوره دبیرستان هستند، آنها دارای دو بخش هستند: گروه علوم و گروه هنر.

لیست مدارس بین المللی ارمنستان

مدارس فرانسوی در ارمنستان، فدراسیون École Française d’Erevan، هدف اصلی مدرسه آموزش کودکان و فرانسوی های دو ملیتی است و همچنین آموزش زبان و برنامه درسی دانش آموزان فرانسوی است. این مدرسه در مرکز ایروان با دانشجویانی قرار دارد که در CP, CE1, CE2, CM1 و CM2 و CNED ثبت نام کرده بودند.کلاس اول از سوی آژانس آموزش فرانسه در خارج مورد موافقت قرار گرفته است (EFMA).

Ecole maternelle française d’Erevan، نرخ مزد سالانه: 1،400،000 دیم ارمنی در هر دوره. مدرسه مهد کودک در ایروان در نوامبر سال 1999 با ابتکار سفارت فرانسه در ارمنستان و انجمن والدین (EPA) تاسیس شد. کودکان 2.5 تا 5 ساله تحت آموزش هستند. زبان ارمنی نیز در حال استفاده است. Expat Quotes طیف وسیعی از خدمات را برای مهاجران از برنامه ریزی حرکت، به روند حرکت واقعی، برای حفظ زندگی در خارج از کشور ارائه می دهد.

ما بهترین خدمات را برای شما انتخاب کرده ایم تا برای تمام مراحل حرکت و زندگی خود در خارج از کشور انتخاب کنید. Expat Quotes شاخه مفید را برای یافتن شرکت هایی که مناسب برآورده کردن نیازهای شما در ارمنستان هستند را فراهم می کند. خدمات، قیمت ها و قراردادها را با بهترین تناسب مقایسه کنید.

مدرسه ایرانی ارمنستان

ارمنی ها تقریبا در تمام شهرهای اصلی ایران حضور دارند. آنها دارای مشاغل و حرفه های متعددی از جمله استاد دانشگاه، پزشک، دبیر، تاجر، مهندس، کارمند ماهر، راننده کامیون، هنرمند، تکنسین، صنعتگر، ورزشکار حرفه ای و غیره هستند. مرکز اصلی آنها یعنی اصفهان، آذربایجان و تهران از قرن 11 تا 17 با رشد چشمگیری مواجه شده است و در سال های اخیر (در سال 1977) حدود 66 درصد از جمعیت ارمنستان در این مناطق زندگی می کنند.

سه اسقف که دارای قدرت و صلاحیت هستند در سه منطقه آذربایجان، اصفهان (از جمله جنوب ایران و هند) و  تهران (از جمله قزوین، رشت، مشهد، بندر انزلی، همدان، اراک و کرمانشاه) جامعه را رهبری می کنند. آنها پیرو کاتولیوس سلشیا (Cilicia) در لبنان هستند که سه نامزد به عنوان اسقف در این سه منطقه با انتخاب نمایندگان مجلس برگزیده می شود. سپس اسقف انتخاب شده به طور رسمی به عنوان کاتولیوس منتسب می شود.

جامعه ایران تا دهه 1950 ، زمانی که به دلایل سیاسی توسط کاتولیوس لبنان جایگزین شد، قدرت و صلاحیت کاتولیوس اکمیادزین (پایتخت باستانی ارمنستان) را تصدیق می کرد. پس از آن این شکافی در جامعه ارمنی ایجاد شد، زیرا همچنان عده زیادی از ارمنی ها از کاتولیوس اکمیادزین  پیروی می کنند.

هر اسقف به عنوان یک مقام اجرایی و مذهبی در جامعه عمل می کند و در شورای مخصوص کلیسا که خود رئیس آنجاست،  به وظایف خود عمل می کند. اعضای این شورا توسط مجمعی از نمایندگان هر 4 سال یک بار توسط رای عمومی برای سامان دهی امور داخلی جامعه انتخاب می شوند. همچنین کمیسیون ملی ارمنی  وجود دارد که نمادی از کل جامعه و مسئول  حفاظت از منافع آن است. اکثریت ارامنه ایرانی از کلیسای سنتی گرگوریان ارمنستان پیروی می کنند، با این حال فرقه های دیگری از جمله کاتولیک ( کلیسای آنها در نیوجلفا می باشد) ، کارملی ( تعداد بسیار کمی) ، پروتستان و سبتی ها نیز وجود دارند.

برخی از آنها ، عمدتا در آذربایجان، از کلیسای ارتدوکس شرقی پیروی می کنند، اما تعداد آنها بسیار کم است. فرقه سبتی ها علیرغم تعداد کمشان ( حدود 50 نفر پیرو در نیوجلفا در سال 1933 / 1312 ) با حمایت های مالی والدین خود در آمریکا بسیار فعالیت می کنند، آنها توانسته اند فعالیت های نسبتا گسترده سازمانی را انجام دهند.همچنین وضعیت مالی خوب آنها پیروانی از سایر فرقه ها به خود جلب کرده است.

از اواسط قرن نوزدهم، ارمنی ها مدارس مختص به خود را داشتند که زبان آموزش ارمنی بود و زبان های فارسی و فرانسوی به عنوان زبان های خارجی تدریس می شد. این مدارس در سال 1936 به دستور رضاشاه ، به منظور فارسی کردن تمام سیستم های آموزشی و تحصیلی در ایران تعطیل شد. این مدارس در سال 1943 مجددا باز شدند اما طبق دستور دولت ، استفاده از زبان ارمنی به عنوان زبان آموزش به جز تدریس دین ( 8_ 10 ساعت در هفته) ممنوع شد. این موضوع در جامعه ارمنی مشکل بزرگی ایجاد کرد ، زیرا این تقریبا تنها زبان ارتباط مردم ارمنی بود . در نتیجه آگاهی از تاریخ و فرهنگ ارمنستان و تعداد معلمان واجد شرایط در این موضوعات کاهش یافت.

در اوایل دهه 1960 ، زمانی که دانشگاه اصفهان رشته های  تاریخ، زبان و ادبیات ارمنستان در مقطع کارشناسی با هدف آموزش و تربیت معلمان واجد شرایط در این زمینه ها  ارائه داد،  اوضاع کمی بهتر شد. علاوه بر این با تاسیس بخش ارمنی دانشکده تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تهران در سال 1970 انگیزه ارمنی ها  بیشتر شد. در این دانشکده رشته های کارشناسی ارشد دو ساله ارمنی کلاسیک، تاریخ ادبیات ارمنی، تاریخچه فلسفه ارمنی، کلیسای ارمنی، معماری ارمنی و غیره ارائه شد.

مشارکت ارمنی ها در وضع کلی جامعه ایران در قرن 21 ، از نظر فرهنگی و اقتصادی، قابل توجه است. ارامنه در زمینه های عکاسی، تئاتر و صنعت فیلم سازی پیشگام بودند. اولین تئاتر سینمایی در ایران در تبریز در سال 1916 افتتاح شد و متعلق به Alex Sagīnīān  ارمنی بود. همچنین ارامنه اولین کسانی بودند که موسیقی و رقص غربی را به ایرانیان معرفی کردند. علت محبوبیت فست فود در ایران به دلیل اقدامات جسورانه بیزنسمن های ارامنه ای بود که برای اولین بار فست فود را به ایرانیان معرفی کردند.

ورزشکاران ارمنی، نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی به ویژه بوکس، وزنه برداری، فوتبال و والیبال بودند. چنانچه قصد تحصیل در کشور ارمنستان را دارید با مشاروان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماسحاصل فرمایید و از تمام راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *