رنکینگ دانشگاه های ارمنستان
اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور ارمنستان:

 • پایتخت و بزرگ ترین شهر: ایروان
 • جمعیت: حدود 3 میلیون
 • واحد پول: درام
 • منطقه زمانی: UTC
 • ورزش های ملی عبارتند از: فوتبال، تنیس، راگبی، گلف، کریکت، قایقرانی، بوکس، اسب سواری
 • پول رایج: پوند

مهاجرت به ارمنستان

ارمنستان از جمله کشورهای همسایه ایران‌ است که مورد استقبال برخی ایرانیان جهت مهاجرت و اخذ اقامت می باشد. شرایط راحت مهاجرت و اخذ اقامت ارمنستان سبب شده افراد زیادی تمایل به اخذ اقامت این کشور داشته باشند

ویزای کار ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان

تحصیل در ارمنستان

از مزایای تحصیل در کشور ارمنستان، ارزان بودن تحصیل و هزینه زندگی در ارمنستان ، فاصله ی جغرافیایی نزدیک بین ایران و ارمنستان ، وجود ارتباطات قوی و زبانی بین ایران و ارمنستان می باشد. از معایب تحصیل در ارمنستان هزینه بر بودن تحصیل در این کشور ، عدم اعطای تابعیت ارمنستان ، اعتبار پایین دانشگاه های ارمنستان ، کیفیت پایین کشور ارمنستان جهت زندگی ، زبان تحصیل به زبان ارمنی در مقطع کارشناسی و… می باشد.

شرایط زندگی در ارمنستان

ارمنستان موفق شد تاریخ پیچیده و پر آشوب خود را به یک تاریخ پر رونق تبدیل کند: زندگی در ارمنستان به معنای غوطه ور کردن خود در مکانی مملو از خاطرات است که به سمت آینده در حرکت است و از این رو تجربه غنی و بی نظیری است. ایروان با بیش از 1.1 میلیون نفر جمعیت، طیف گسترده ای از انتخاب ها را در مورد غذا، سرگرمی و خرید در اختیار مردم خود قرار می دهد.

تحصیل در کشور ارمنستان
اقامت در ارمنستان

اخذ اقامت ارمنستان

اگر شما اصالتا ارمنی هستید شما دارای حق شهروندی هستید، حتی اگر هیچ دانش و آگاهی از زبان ارمنی نداشته باشید. حتی اگر هرگز به ارمنستان نرفته باشید. پس از دریافت گذرنامه خود، مجبور نیستید به دلیل موقعیت خود حداقل روزهایی را در ارمنستان زندگی کنید. هنگامی که شهروندی خود را دریافت می کنید، فرزندان شما می توانند به طور خودکار پاسپورت ارمنی را دریافت کنند و همسر شما واجد شرایط درخواست برای شهروندی است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان توسط تعدادی زیادی از دانشجویان از سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است و متقاضیان به سمت این کشور برای ثبت نام در این برنامه ها سرازیر شده اند. زیرساخت های بسیار عالی همراه با شیوه های آموزشی بسیار پیشرفته یکی از دلایل محبوبیت در زمینه رشته های علوم پزشکی ارمنستان است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان
ارزش پاسپورت ارمنستان

تابعیت و شهروندی ارمنستان

کشور ارمنستان قوانین خاص خودش را دارد لذا افراد برای آگاهی از شرایط اخذ تابعیت در ارمنستان میبایست قوانین جدید مهاجرت به ارمنستان را بدانند. مقررات تابعیت ارمنستان مبتنی بر قانون اساسی مصوب 1995 و قانون تابعیت مصوب 1995 این کشور می‌باشد. اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل ، زندگی و اقامت در ارمنستان هستید و شرایط تحصیل در ارمنستان را دارید به موسسه توسعه گران مهر واقع در شیراز با همکاری وکیل مهاجرت به ارمنستان از موسسات فعال در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد مراجعه نمایید.

هزینه زندگی در ارمنستان

مخارج زندگی هر فرد در این کشور به عادات و سبک زندگی او بستگی دارد اما به طور کلی متوسط هزینه ها برای زندگی در ارمنستان 2020 به شرح زیر خواهد بود :

رستوران ها :

 • غذا در رستوران گران قیمت: 4.58 یورو
 • سه وعده غذا برای 2 نفر در رستوران با قیمت متوسط: 21.99 یورو
 • غذا در مک دونالد ( یا معادل ان): 4.58 یورو
هزینه زندگی در ارمنستان
شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه روسی ارمنی ارمنستان

سرمایه گذاری در ارمنستان

یک فرد خارجی نیاز به اثبات داشتن شرایط اقامت دائم در ارمنستان که در زیر آمده است، دارد.

 • کارت اقامت ویژه و پاسپورت معتبر به مدت 10 سال برای یک شهروند خارجی صادر می شود.
 • کارت اقامت دائم و معتبر به مدت 5 سال برای یک شهروند خارجی صادر می شود.
 • کارت اقامت موقت و معتبر به مدت 1 سال برای یک شهروند خارجی صادر می شود.
3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *