دانشگاه اورلئان

کشور فرانسه با داشتن سطح علمی بسیار بالا مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می‌گیرد. دانشگاه اورلئان یکی از موسسات آموزش عالی در این کشور است که مطالب آموزشی خود را در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه اورلئان در فرانسه مطالعه این مقاله را در دستور کار خود قرار دهید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دانشگاه اورلئان فرانسه

با مهاجرت به فرانسه و تحصیل در این دانشگاه شرایط خوبی را برای خود فراهم کنید. محل احداث این دانشگاه در شهر اورلئان و در شمال غربی کشور فرانسه می‌باشد. این دانشگاه محبوب تاکنون فارغ التحصیلان برجسته‌ای را در زمینه‌های مختلف به جامعه تحویل داده است. سه واحد آموزشی و تحقیقاتی در زمینه اقتصاد، حقوق، مدیریت، علوم انسانی علم و تکنولوژی مشغول به فعالیت هستند. اورلئان با داشتن بیش از ۱۹ هزار دانشجو که حدود ۲ هزار نفر از آنان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند، به عنوان یک دانشکده برتر بین‌المللی تبدیل شده است. خالی از لطف نیست که بدانید که این دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر کشور فرانسه قرار دارد.

دانشگاه اورلئان فرانسه

۵ فارغ التحصیل مشهور این دانشگاه

تاکنون افراد مطرحی از دانشگاه اورلئان فارغ التحصیل شده اند‌ و این مسئله نشان دهنده سطح علمی و توان تدریس اساتید این دانشگاه می‌باشد.

 1. یوهام ریشلین
 2. مولیر
 3. شارل پرو
 4. ژان کالون
 5. گیوم بوده

مراحل پذیرش در دانشگاه اورلئان فرانسه

در ابتدا باید وارد سایت رسمی این دانشگاه شوید و درخواست خود را به صورت آنلاین مطرح کنید.

 • پس از آن مدارک درخواست شده مثل کپی شناسنامه، سوابق تحصیلی، مدرک زبان فرانسوی و انگلیسی، انگیزه نامه و … را به دانشگاه ارائه دهید.
 • عموماً پس از دو هفته درخواست شما بررسی شده و پذیرش یا عدم پذیرش آن از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر بخواهید در ترم پاییز این دانشگاه ثبت‌نام کنید تا ۱۵ آوریل و اگر قصد تحصیل در ترم بهار را دارید تا ۱۵ اکتبر برای ثبت نام فرصت دارند.

مهم: شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه بسیار خاص شده است که بهتر از قبل با دانشگاه در ارتباط باشید.

زبان تدریس دانشگاه اورلئان فرانسه

عموم رشته‌های این دانشگاه علی الخصوص در مقطع کارشناسی با زبان فرانسوی به متقاضیان ارائه می‌شود. از جمله رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی ارشد و با زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می‌شود می‌توان به

 • فناوری‌های انرژی
 • هوا فضا و موتور ها
 • فیزیک مهندسی
 • مهندسی محیط زیست
 • نوآوری در تهیه مواد، اشاره کرد.

جهت کسب اطلاع از آخرین رشته‌های ارائه شده به زبان انگلیسی به سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کرده و در این خصوص کسب اطلاع کنید.

شهریه تحصیل در دانشگاه اورلئان

در این قسمت از مقاله هزینه تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به شما ارائه خواهد شد. توجه داشته باشید که با داشتن بار علمی و رزومه پربار می‌توانید از انواع بورسیه‌های این دانشگاه بهره‌مند شوید. بورسیه ایفل و بورسیه اراسموس دو بورسیه مشهور دانشگاه اورلئان به شمار می‌روند. جالب است بدانید که این دانشگاه به منظور رفاه حال متقاضیان بین‌المللی شرایط پرداخت اقساطی را نیز فراهم کرده است اما حتماً باید بخشی از مبلغ تحصیل در این دانشگاه به صورت پیش پرداخت توسط متقاضی پرداخت شود. برای مشاهده درآمد پزشکان در فرانسه میتوانید روی لینک کلیک کنید.

مقطع تحصیلیهزینه تحصیل
کارشناسی۲۷۷۰ یورو
کارشناسی ارشد۲۴۳ یورو
دکترا۳۸۰ یورو
مهندسیسال اول و دوم  ۲۷۷۰ _ سال سوم و چهارم و … ۶۰۱ یورو

بهتر است قبل از مهاجرت از هزینه زندگی در فرانسه مطلع شوید.

دانشکده‌های دانشگاه اورلئان

به طور کلی ۶ دانشکده فعال و پویا در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

 • دانشکده محیط
 • دانشکده فضا
 • دانشکده انرژی و مواد
 • دانشکده شیمی زنده
 • دانشکده علوم زمین
 • علوم بیولوژیکی

این دانشگاه رشته‌هایی از قبیل حقوق، علوم زیستی، مدیریت، اقتصاد، علوم اجتماعی، زبانشناسی، زبان کلاسیک، علوم طبیعی، ریاضیات و مدیریت را به متقاضیان ارائه می‌کند. میتوانید برای تحصیل در فرانسه با مشاوران اصطهباناتی در تماس باشید.

دانشگاه اورلئان فرانسه

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه اورلئان

این دانشگاه از تعداد زیادی خوابگاه و اسکان دانشجوی برخوردار نیست. بنابراین با در نظر گرفتن شرایط ویژه‌ای به متقاضیان واجد شرایط خوابگاه‌های دانشجویی اعطا خواهد شد. عموما خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه اورلئان به متقاضیان زیر ۲۸ سالی که در محل تحصیل آن‌ها عضوی از خانواده وجود نداشته باشد تعلق می‌گیرد. چنانچه شما از واجدین شرایط دریافت خوابگاه‌های این دانشگاه نباشید می‌توانید از اسکان‌های دانشجویی نزدیک با هزینه بسیار مناسب بهره‌مند شوید.

جمع بندی

همانطور که در طول مقاله به آن اشاره شد دانشگاه اورلئان به دلیل سطح علمی بالا و بهره‌گیری از کادر مجرب به عنوان مقصد نهایی بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌شود. بی‌تردید حضور در این دانشگاه علاوه بر افزایش مهارت‌های علمی کارآیی و توانمندی عملی دانشجویان را نیز تقویت خواهد کرد. چنانچه در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه و ثبت نام در دانشگاه اورلئان پرسش‌های تخصصی دارید، با کارشناسان مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل کرده و پاسخ پرسش‌های خود را از این مجموعه توانمند دریافت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *