انواع شرکت در لیتوانی

انواع شرکت در لیتوانی با وضعیت اشخاص حقوقی در لیتوانی (اشکال مختلف مشارکت)

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

هنجارهای حقوقی، وضعیت حقوقی، نهاد مدیریت و مبحث شایستگی، ساماندهی مجدد شرکت های منحل شده، انحلال انواع شرکت ها در لیتوانی و تمامی موارد بسیار مهم که بر اساس قانون مدنی جمهوری لیتوانی وضع شده است در این مقاله ذکر شده است. با توجه به قانون مدنی این کشور تمامی شرکت های فعال در این کشور بایستی که یک شخص حقوقی نیز داشته باشند. شخصی که به عنوان حکمران یک شرکت، موسسه و یا سازمان را هدایت کند و نسبت به تعهدات خود پایبند باشد.

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل, کار و زندگی وارد کشور لیتوانی شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب مینمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟ در این مقاله سعی شده است شما را با شرایط کار , راه های مهاجرت ، تحصیل و هزینه زندگی در این کشور آشنا نماییم.

برای مهاجرت به لیتوانی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در لیتوانی می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت انواع شرکت در لیتوانی

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت انواع شرکت در لیتوانی را ارائه میدهیم. ثبت انواع شرکت در لیتوانی دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت انواع شرکت در لیتوانی شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت انواع شرکت در لیتوانی راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

ثبت انواع شرکت در لیتوانی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت انواع شرکت در لیتوانی ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به این کشور با ثبت شرکت در موسسه توسعه گران مهر بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد مسائلی از این دست با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز و یا سفارت لیتوانی تماس حاصل فرمایید.

اقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمائید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمائید.

قیمت ملک و هزینه زندگی بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در این کشور به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

قبل از شروع کار بیزنس پلن یا برنامه تجاری بایستی نوشته شود. برای یک نوشتن یک بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت انواع شرکت در لیتوانی باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در لیتوانی بایستی مشخص گردد.
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
 • تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

قبل از شروع تصمیم گیری در رابطه با ثبت انواع شرکت در لیتوانی بایستی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مشخص گردد و علاوه بر آن بایستی مزایای ثبت انواع شرکت در لیتوانی و همچنین معایب آن در نظر گرفته شود.

شرکت سهامی خاص، شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است. شرکت  تضامنی : شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

از انواع شرکت های معروف (انواع شرکت های مشارکتی)، که فردی حقوقی مسئولیت آن را بر عهده دارد و بر اساس قانون مدنی جمهوری لیتوانی فعالیت می کنند به شرح ذکر شده در ذیل خواهند بود:

 • شرکت خصوصی (با پسوند UAB)، مشابه LLC (شرکت با مسئولیت محدود) و یا JSC (شرکت سهامی خاص)
 • شعبه و یا دفتر نمایندگی
 • انجمن
 • شرکت کشاورزی (با پسوند ZUB)
 • شرکت دولتی
 • و غیره

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت انواع شرکت در لیتوانی وثبت شرکت با چند نفر  بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در این کشور کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در جمهوری لیتوانی تاسیس شرکت خصوصی خواهد بود. اطلاعات کلیدی در خصوص شرکت های خصوصی به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 • وجود یک و یا چند سهامدار به منظور ایجاد شرکت خصوصی مورد نیاز خواهد بود.
 • حداکثر تعداد سهامداران نبایستی بیش از 250 نفر باشد.
 • حداقل سرمایه ثبت شده در یک شرکت خصوصی بایستی 10000 LTL (حدود 2900 یورو) باشد. ناگفته نماند که حداقل سرمایه بایستی در حساب بانکی نیز ثبت شود.
 • ممکن است سهامداران نسبت به سرمایه گذاری محدود متعهد نیز شوند.
 • محدوده فعالیت مدیر شرکت در جلسه سهامداران عمومی تعیین خواهد شد.

اطلاعات کلیدی در خصوص شرکت های دولتی

 • وجود یک یا چند سهامدار به منظور ایجاد شرکت دولتی مورد نیاز خواهد بود.
 • حداکثر تعداد سهامداران در شرکت های دولتی محدود نخواهد بود.
 • سهامداران نسبت به سرمایه گذاری محدود متعهد خواهند بود.
 • محدوده فعالیت مدیر شرکت در جلسه سهامدارن عمومی تعیین خواهد شد.
 • یک شرکت دولتی بایستی یک شورای نظارت و یا هیئت مدیره را نیز منصوب کند.

هر دو شرکت خارجی و این کشور ممکن است شعب و دفاتر نمایندگی خود را در لیتوانی ایجاد نمایند. ناگفته نماند که این شرکت ها ملزم به اخذ مجوز، منصوب یک شخص حقوقی و پیشبرد اهداف بر اساس قوانین و مقررات خواهند بود. از اهداف مالیاتی اصلی یک شرکت خارجی تنظیم کردن یک مقر دائم در این کشور خواهد بود. اشخاص حقوقی ممکن است با نگرانی هایی در خصوص کنسرسیوم، انجمن ها و دیگر تشکیلاتی که متناقض با قوانین و مقررات دولت نمی باشد نیز روبرو گردند.

خدمات ثبت انواع شرکت در لیتوانی مواردی نظیر: خدمات دفتر ثبت اسناد رسمی، خدمات ثبت نام در مرکز، ترجمه اسناد و ثبت آدرس شرکت را در بر خواهد گرفت. اگر شما نسبت به ثبت آدرس شرکت اقدام نکرده اید پیشنهاد می شود که به ویلنیوس و یا شهر کائوناس مراجعه نمایید.

فرایند ثبت شرکت در ویلنیوس، کائوناس، کلایپدا، سیائولیای، پانیوزیس، ماریامپوله، الیتاس، Utena، روکیشکیس، Birzai، ماژیکیای، تلشیای، کرتینگا،Palanga ، شیلوته، شیلاله، تااوراگ، شاکیای، ویلکاویشکیس، کالواریا، لیتوانی، لازدییای، Druskininkai ، وارنا، لتونی، شالچینینکای، تراکای، یوناوا، اوکمرگه کداینیای، راسینیای و یا شهرستان دیگر در این کشور نیز صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد ویژه: ثبت سریع شرکت در لیتوانی

جدید: شرکت های ساخته شده آماده برای فروش. ما تمامی مدارک را در عرض یک روز آماده خواهیم کرد.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

درصورتی که درباره هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز به مشورت و راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با سالها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی , شما را برای مهاجرت به لیتوانی هدایت و راه نمایی می نماید. از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *