فرایند ثبت شرکت در لیتوانی مواردی نظیر: ثبت فرایند در دفتر اسناد رسمی، مراجعه کردن به مرکز ثبت و ترجمه مدارک را در بر خواهد گرفت. اگر شما آدرس ثبت شرکت را در اختیار ندارید ما قادر به ارائه دادن خدمات به شما در شهرستان kanuas خواهیم بود. فرایند ثبت شرکت در مکان هایی نظیر:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

Vilnius, Kaunas, Klaipeda, Siauliai, Panevezys, Marijampole, Alytus, Utena, Rokiskis, Birzai, Mazeikiai, Telsiai, Kretinga, Palanga, Silute, Silale, Taurage, Sakiai, Vilkaviskis, Kalvarija, Lazdijai, Druskininkai, Varena, Salcininkai, Trakai, Jonava, Ukmerge, Kedainiai, Raseiniai  و سایر شهرهای دیگر صورت خواهد گرفت.

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل, کار و زندگی وارد کشور لیتوانی شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب مینمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟ در این مقاله سعی شده است شما را با شرایط کار , راه های مهاجرت ، تحصیل و هزینه زندگی در لیتوانی آشنا نماییم.

قبل از شروع تصمیم گیری در رابطه با ثبت شرکت در لیتوانی بایستی حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مشخص گردد و علاوه بر آن بایستی مزایای ثبت شرکت در لیتوانی و همچنین معایب آن در نظر گرفته شود.

برای مهاجرت به لیتوانی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در لیتوانی می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد. قیمت ملک و هزینه زندگی بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در لیتوانی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در لیتوانی را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در لیتوانی دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در لیتوانی شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به لیتوانی را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در لیتوانی راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

ثبت شرکت در لیتوانی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به لیتوانی با ثبت شرکت در موسسه توسعه گران مهر بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

اقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمائید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمائید.

ثبت شرکت سریع در لیتوانی

آماده سازی برای ثبت شرکت

از 1 ژانویه سال 2004 فرایند ثبت شرکت به عنوان فرایندی قانونی معرفی شد و اسنادی در خصوص همکاری و مشارکت به امضاء رسید. در وحله اول تمامی اقدام بایستی در دفتر اسناد رسمی، جایی که تمامی اطلاعات مورد ارزیابی قرار می گیرد و مدارک موجود در خصوص همکاری جمع آوری می شود. بخاطر داشته باشید که تمامی فرایندهای موجود در دفتر ثبت اسناد رسمی به صورت قانونی خواهد بود. آماده سازی برای ثبت شرکت امری بسیار مهم خواهد بود. قبل از فرایند ثبت در دفتر ثبت اسناد رسمی انتظار می رود که افراد مدارک ذکر شده در ذیل را ارائه دهند:

 • آماده کردن تمامی مدارک که با فرایند ثبت شرکت در ارتباط باشد (برای مثال اساسنامه توافق همکاری، توافق نامه مشارکت و یا اعمال صورت گرفته در جهت همکاری، اساسنامه، شرکت در جلسات قانونی و..).
 • برای بدست آوردن بیانیه استفاده از آدرس محل و یا آماده سازی مدارک ضروری خواهد بود.

دریافت اسناد ثبت شرکت، برعهده گرفتن نمایندگی یک شرکت و یا شعبه همگی در دفتر اسناد رسمی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و تمامی آن ها در فایلی ضمیمه خواهد شد. به خاطر داشته باشید که تمامی این مراحل از طریق قانونی صورت خواهد گرفت. در واقع دفتر اسناد رسمی صحت ثبت شرکت از طریق قانونی را تایید خواهد کرد. پس از طی کردن تمامی مراحل قانونی در دفتر ثبت اسناد رسمی، شعبه و یا دفاتر نمایندگی قابلیت ثبت شدن را خواهند داشت. مدارکی که در اختیار دفتر ثبت اسناد رسمی قرار می گیرد بایستی به زبان ملی باشد و درواقع در انطباق با زبان لیتوانی وضع گردد. به خاطر داشته باشید که شما ملزم به پرینت گرفتن از تمامی مدارک خواهید بود. در این امر قرار دادن مدارک به صورت منظم، تهیه پیش نویس از آنان و آماده کردن مدارک به صورت قانونی ضروری خواهد بود. اگر مدارک ارسال شده به زبان ملی نباشد، ترجمه آنان توسط مترجم بایستی ضمیمه پرونده گردد.

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در لیتوانی وثبت شرکت با چند نفر  بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در لیتوانی کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در لیتوانی

مدارک ضمیمه شده در دفتر اسناد رسمی به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

جهت ثبت شرکت های مشارکتی و یا شرکت های مشارکتی محدود مدارک ذکر شده در ذیل نیاز خواهد بود:

 1. ارائه نامه درخواست جهت فرایند ثبت شرکت
 2. ارائه سه کپی از اسناد همکاری
 3. شرکت در جلسات قانونی
 4. ارائه بیانیه که با شرایط فعالیت های اقتصادی شرکت، آدرس و فرد مالک در ارتباط باشد.
 5. جهت ثبت شرکت در خانه های مسکونی متعلق به شهرداری، مناطق متعهد، سازمان ها، تعاونی ها، انجمن ها و یا آپارتمان هایی که مالک آنان در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است، بهترین مکان های در نظر گرفته شده برای فعالیت های شرکت خواهند بود.
 6. در این بیانیه افتتاح یک حساب بانکی که نشان دهنده یک سرمایه گذاری مجاز می باشد ضروری خواهد بود.
 7. ارائه یک گزارش از دارایی های ارزیابی شده، گزارشی که تمامی دارایی سهامداران را مورد بررسی قرار می دهد.

جهت ثبت شرکتی خصوصی مدارک ذکر شده در ذیل ضروری خواهد بود:

 1. ارائه نامه درخواست ثبت شرکت
 2. توافقنامه همکاری و یا اعمال همکاری صورت گرفته
 3. اساسنامه شرکت خصوصی
 4. شرکت در جلسات مربوط به ملاقات سهامداران (اسناد پشتیبانی محصور)، ارائه مدارکی که تنها بودن فرد در این فرایند را نشان دهد.
 5. ارائه بیانیه که با شرایط فعالیت های اقتصادی شرکت، آدرس و فرد مالک در ارتباط باشد.
 6. جهت ثبت شرکت در خانه های مسکونی متعلق به شهرداری، مناطق متعهد، سازمان ها، تعاونی ها، انجمن ها و یا آپارتمان هایی که مالک آنان در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است، بهترین مکان های در نظر گرفته شده برای فعالیت های شرکت خواهند بود.
 7. در این بیانیه افتتاح یک حساب بانکی که نشان دهنده یک سرمایه گذاری مجاز می باشد ضروری خواهد بود.
 8. ارائه بیانیه ای از سمت بانک که سرمایه گذاری مجاز را به اثبات برساند.
 9. ارائه یک گزارش از دارایی های ارزیابی شده، گزارشی که تمامی دارایی سهامداران را مورد بررسی قرار می دهد.

روش ارائه مدارک به مرکز ثبت نام لیتوانی

پس از دریافت شرایط احراز هویت توسط یک دفتر اسناد رسمی، کارآفرین ملزم به ارسال مدارک ثبت شده به مدیر خواهد بود.

فرد ارائه دهنده مدارک و و دفتر ثبت اسناد رسمی ملزم به ارسال تمامی مدارک به مرکز ثبت خواهد بود. با انجام این فرایند دیگر افراد قادر به حذف و یا جایگزین شدن این افراد نخواهند بود. بخاطر داشته باشید که سند الحاق این شرکت بایستی بصورت جداگانه گردآوری شود.

مرکز ثبت بایستی تمامی تصمیمات خود را با با فرایند ثبت شرکت، شعب و یا شرکت های نمایندگی وفق دهد. بخاطر داشته باشید که این فرایند 5 روز از تاریخ ارائه مدارک ثبت نام و یا اطلاعات ثبت شرکت بصورت قانونی به طول می انجامد. ناگفته نماند که فرایندهای حقوقی کارآفرینان و مدارک ثبت شرکت به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

مدارک ارسال شده به سازمان ثبت مرکزی

فرایند ثبت شرکت های خصوصی در لیتوانی

 1. نامه درخواست ثبت شرکت خصوصی
 2. ارائه مدارک مشارکت
 3. ارائه توافقنامه و اصلاحیه در خصوص ثبت شرکت به صورت قانونی و به نمایش گذاشتن اعمال افراد شرکت کننده تنها.
 4. قبل از صورت گرفتن تمامی فرایندها توسط یک شخص حقوقی، مجوز بایستی صادر گردد.
 5. ارائه گزارش ارزیابی که دارایی های سهامدار را مورد بررسی قرار دهد.
 6. سند تایید هزینه ثبت پرداخت شده.

برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در لیتوانی باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در لیتوانی بایستی مشخص گردد.
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
 • تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

ثبت شرکت دولتی و مشارکت های محدود

 1. ارائه نامه درخواست ثبت مشارکت
 2. اساسنامه
 3. گواهی مور نظر بایستی توسط یک شخص حقوقی صادر گردد.
 4. سند تایید هزینه ثبت پرداخت شده.

شرکت ها دارای انواع مختلفی می باشند نظیر: شرکت سهامی خاص، شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است. شرکت  تضامنی : شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

ثبت شعب شرکت و یا دفاتر نمایندگی

ثبت شعب شرکت به منظور مشارکت در فعالیت های اقتصادی خواهد بود. ممکن است در دفاتر نمایندگی شعبه فعالیت های تجاری انجام نشود و این شعب در فعالیت هایی نظیر: تبلیغات، انتقالات و … دخیل خواهند بود. نام شعب و یا شرکت های نمایندگی بایستی هم نام با شرکت اصلی باشد، بنابراین واژه شعب و یا شرکت های نمایندگی بایستی از نام شرکت نیز گرفته شود.

ثبت اسناد شعب و یا شرکت های نمایندگی

جهت ثبت شعب و یا شرکت های نمایندگی فرد کارفرما در وحله اول ملزم به برقراری ارتباط با دفتر ثبت اسناد رسمی خواهد بود. مدارک ارسال شده بایستی توسط یک شرکت ارسال گردد. شرکت های دولتی، شرکت هایی با مشارکت محدود، شرکت های خصوصی، شرکت های مشارکتی جهت ثبت دیگر شعب و یا دفاتر نمایندگی ملزم به پیروی از موارد ذکر شده در ذیل خواهند بود:

 1. ارائه نامه درخواست ثبت شعبه و یا دفاتر نمایندگی
 2. اساسنامه شعبه و یا دفاتر نمایندگی
 3. ارائه سندی که تصمیمات دقیق مدیریت بدون هیچگونه اختلاط را به اثبات برساند و یا نامه ای که ریاست شعبه و یا دفاتر نمایندگی را مشخص نماید.
 4. ارائه یک کپی از شرایط اجاره نامه و یا هر شرایط دیگری که رضایت مالک جهت تاسیس شعب و یا دفاتر نمایندگی را به اثبات برساند، البته این امر بایستی توسط دفتر اسناد رسمی نیز به اثبات برسد.
 5. صدور گواهی توسط یک فرد حقوقی

تمامی مدارک گردآوری شده بایستی توسط دفتر ثبت اسناد رسمی تصدیق گردد، مدارک ذکر شده در ذیل بایستی به مدیر ثبت ارسال گردد:

 1. ارائه نامه درخواست ثبت شعب و یا دفاتر نمایندگی
 2. اساسنامه شعب و یا دفاتر نمایندگی
 3. صدور گواهی توسط یک فرد حقوقی
 4. سند تایید هزینه ثبت پرداخت شده

ثبت اسناد شرکت در لیتوانی

گواهی، کپی از تمامی مدارک، پیشبرد تمامی اهداف و فعالیت ها از طریق قانونی که در 5 اکتبر 1961 توسط Hague Convention مورد قبول واقع شد. بخاطر داشته باشید که تمامی اسناد کشورها که به این کنواسیون ملحق نشده است، بایستی توسط دستورالعمل های قانونی و توسط وزارت امور خارجه نیز به تایید برسد.

 درصورتی که درباره هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز به مشورت و راهنمایی دارید با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با سالها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی , شما را برای مهاجرت به لیتوانی هدایت و راه نمایی می نماید. از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید یا با سفارت لیتوانی تماس حاصل کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *