ددلاین دانشگاه های کانادا

کانادا یکی از مشهورترین کشورهای جهان برای تحصیل به شمار می رود. هزینه های مقرون به صرفه تحصیل و سیستم آموزشی مدرن، دانشجویان زیادی را جذب دانشگاه های کانادا کرده است. دانشگاه های معتبر زیادی در کانادا وجود دارند که رشته های متنوعی در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کنند. بیشتر دانشگاه های کانادا در طول دو ترم پذیرش انجام می دهند. توجه داشته باشید که ددلاین دانشگاه های کانادا ممکن است هر ساله تغییر کند. در ادامه توضیحات کاملی در خصوص زمان ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم پاییز، ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم زمستان و ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم بهار ارائه شده است.

[html_block id="83173"]

در این مطلب میخوانید

ددلاین های دانشگاه های کانادا

زمانی که می خواهید برای تحصیل در کشور کانادا درخواست دهید، اولین مسئله ای که باید چک کنید، ددلاین اپلای دانشگاه های کانادا است. شما می بایست درک درستی از روش ها و مراحل صحیح پذیرش داشته باشید تا با تاخیر درخواست خود را ارائه نکنید. بنابراین اگر قصد دارید درخواست خود را به بهترین نحو ممکن برای دانشگاه های کانادا ارسال کنید، اطلاع کامل از مراحل ارائه درخواست و ددلاین دانشگاه های کانادا یک امر حیاتی است. ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم پاییز، ترم زمستان و ترم بهار انجام می شود. در ادامه ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم های مختلف را مشاهده می کنید:

 • ترم پاییز ( پذیرش سپتامبر): ددلاین ارائه درخواست بین فوریه تا آوریل
 • ترم زمستان ( پذیرش ژانویه) : ددلاین ارائه درخواست بین آگوست تا سپتامبر
 • ترم بهار ( پذیرش مه) : ددلاین ارائه درخواست بین ژانویه تا فوریه

پذیرش دانشگاه های کانادا در پاییز

با توجه به اینکه کانادا بازار کار پر رونقی دارد و فرصت های شغلی نامحدودی را برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی فراهم می کند، بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در این کشور هستند. در خصوص زمان ددلاین دانشگاه های کانادا و ددلاین کالج های کانادا باید گفت که با توجه به اینکه روند پذیرش در دانشگاه های این کشور زمان قابل توجهی طول می کشد، متقاضیان می بایست برای شروع پروسه پذیرش، با دقت زمان را مدیریت کنند و قبل از زمان در نظر گرفته شده تمام مدارک لازم را آماده کنند.

در صورتی که برای پذیرش به مدارک زبان ( مثل آیلتس و تافل) نیاز دارید، حتما به زمان آزمون و دریافت نتیجه دقت کنید. به طور کلی سه زمان ددلاین مختلف برای دانشگاه های کانادا وجود دارد. تاریخ ددلاین دانشگاه های کانادا در پاییز، بهار و تابستان انجام می شود. متقاضیان بر اساس شرایط دانشگاه و برنامه انتخابی و در دسترس بودن مدارک مورد نیاز می توانند زمان اپلای خود را مشخص کنند. ترم پاییز دانشگاه های کانادا از ماه سپتامبر شروع می شود و تا پایان دسامبر و اوایل ژانویه ادامه دارد. از ویژگی های پذیرش در دانشگاه های کانادا در ترم پاییز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه های بیشتری برای ترم پاییز در دانشگاه های کانادا نسبت به ترم های زمستان و بهار در دسترس است.
 • دانشجویان پذیرفته شده در ترم پاییز یک ترم از دانشجویان ترم زمستان جلوتر هستند.
 • دانشجویان ترم پاییز زمان بیشتری برای انطباق با شرایط آب و هوای کانادا را دارند.
 • دانشجویانی که برای بورسیه و کمک مالی درخواست داده اند، احتمال دریافت بورسیه برای دانشجویان بین الملل در ترم پاییز بیشتر است.
 • یکی از ویژگی های منفی ترم پاییز این است که کرسی های دانشگاه نسبت به سایر نیمسالهای تحصیلی زودتر پر می شود.
 • متقاضیانی که موفق به دریافت پذیرش در ترم پاییز می شوند، احتمال ارائه دوره های کارآموزی در سال های متوسطه تحصیل برای آنها بیشتر است.

مدت زمان پذیرش دانشگاه های کانادا در پاییز

کانادا به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی محبوب در سراسر جهان، برخلاف بسیاری از کشورها، دارای چندین ددلاین پذیرش دانشگاهی است. ترم پاییز به عنوان پرتقاضاترین ترم برای پذیرش در تمام دانشگاه های کانادا شناخته می شود. به طور کلی، حداکثر کرسی های دانشجویی در این نیمسال تحصیلی برای دانشجویان بین الملل ارائه می شود. اگر به دنبال تحصیل در یک برنامه تحصیلی خاص با تعداد پذیرش محدود هستید، ترم پاییز بهترین زمان برای درخواست دوره است. مدت زمان پذیرش دانشگاه های کانادا در پاییز بین سپتامبر و دسامبر برنامه ریزی شده است.

البته با توجه به اینکه تعداد کرسی های دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین الملل محدود است، متقاضیان می بایست در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کنند. اکثر دانشگاه های کانادا برای ثبت درخواست پذیرش در ترم پاییز، برنامه های خود را بین ماه های اوت و اکتبر باز می کنند. با توجه به اینکه زمان ددلاین دانشگاه های کانادا در برخی از برنامه ها متفاوت است، حتما قبل از ارائه درخواست زمان پذیرش دوره مورد نظر خود را چک کنید.

زمان پذیرش دانشگاه های کانادا در پاییز

زمان پذیرش دانشگاه های کانادا در پاییز

زمان اپلای برای پذیرش سپتامبر دانشگاه های کانادا

پذیرش ترم پاییز در کانادا به عنوان پذیرش ترم سپتامبر نیز شناخته می شود. متقاضیان تحصیل کانادا می بایست جدول زمانبندی دریافت پذیرش در دانشگاه های انتخابی خود را بررسی کنند. اخذ پذیرش در این کشور دارای فرایندهای چند مرحله ای است که بسیار زمانبر است. فرایند پذیرش در کانادا با انتخاب دانشگاه و دوره تحصیلی شروع می شود. پس از انتخاب دانشگاه و دوره تحصیلی، متقاضیان می بایست در زمان مقرر مدارک مورد نیاز را ارسال کنند. داوطلبان برای اخذ پذیرش برای ترم پاییز می بایست درخواست خود را  بین ژوئن تا اوایل سپتامبر آماده کنند و در اواسط سپتامبر بلافاصله پس از شروع پذیرش درخواستها، مدارک خود را ارسال کنند. معمولا روند رسیدگی به درخواستها بین 8 تا 12 هفته طول می کشد.

نکته قابل توجه در خصوص ددلاین دانشگاه های کانادا این است که زمان اپلای در هر دوره تحصیلی متفاوت است. زمان ددلاین دانشگاه های کانادا برای دوره کارشناسی بین دسامبر تا ماه مارس است. ددلاین دوره های کارشناسی ارشد اکثر دانشگاه های کانادا بین ماه سپتامبر تا اکتبر است. در جدول زیر ددلاین دانشگاه های برتر کانادا ( از جمله ددلاین دانشگاه تورنتو ) در پاییز ارائه شده است:

اسامی دانشگاه مهلت ارائه درخواست ترم پاییز
دانشگاه تورنتو دسامبر تا اکتبر
دانشگاه بریتیش کلمبیا نوامبر تا ژانویه
دانشگاه مک گیل دسامبر تا آگوست
دانشگاه کوئینز کینگستون ژانویه تا فوریه
دانشگاه دالهاوزی دسامبر تا آگوست
دانشگاه کلگری ژانویه تا آوریل
دانشگاه وسترن فوریه
دانشگاه رایرسون ژانویه تا اکتبر
دانشگاه واترلو دسامبر تا اکتبر
دانشگاه سایمون فریزر ژانویه تا آگوست
دانشگاه کارلتون ژانویه تا سپتامبر
دانشگاه لیکهید ژانویه تا سپتامبر
دانشگاه ویندزور دسامبر  تا آگوست
دانشگاه ویکتوریا دسامبر تا اکتبر
دانشگاه کنکوردیا ژانویه تا آگوست
دانشگاه رجینا نوامبر تا جولای
دانشگاه بریتیش کلمبیا-اوکانگان ژانویه تا ژوئن

 

ددلاین پذیرش سپتامبر دانشگاه های کانادا

به دلیل ارائه اکثر دوره های دانشگاهی در ترم پاییز و وجود کرسی های تحصیلی متعدد برای دانشجویان بین الملل، ددلاین پذیرش سپتامبر دانشگاه های کانادا، دارای بیشترین متقاضی است. با توجه به این موضوع، درخواست برای پذیرش سپتامبر دانشگاه های کانادا، از مدتها قبل از ثبت نام دوره آغاز می شود. در ادامه جدول زمانبندی ددلاین پذیرش سپتامبر دانشگاه های کانادا ارائه شده است:

 زمانبندی برنامه ها ترم پاییز
زمان درخواست برای دوره های تحقیقاتی/ دانشگاهی بین آگوست تا اکتبر سال قبل
ارائه درخواست دسامبر سال قبل
بررسی شرایط دوره ژانویه سال ارائه درخواست
درخواست برای ویزای دانشجویی بین فوریه و آگوست سال ارائه درخواست
بررسی استانداردهای رعایت شده ماه آوریل سال اراده درخواست
ارائه مدارک تکمیلی ماه مه تا ژوئیه سال ارائه درخواست
آخرین مهلت درخواست ماه آگوست تا اکتبر

 

زمانی که دانشجویان برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا ملزم به شرکت در آزمون های مشخصی باشند، زمان مورد نیاز برای دریافت گواهی آزمون ک بازه زمانی ایجاد می کند. اکثر دانشگاه های این کشور برای ارائه پذیرش به مدرک زبان نیاز دارند. علاوه بر این برای تحصیل در برخی از دانشگاه ها به نمرات GRE یا GMAT  احتیاج است. متقاضیانی که می خواهند برای ترم پاییز دانشگاه های کانادا درخواست دهند، می بایست بین ژوئیه تا دسامبر سال قبل از درخواست در آزمون های انتخابی شرکت کنند. در خصوص GRE و GMAT داوطلبان حداقل سه ماه قبل از ارائه درخواست باید در آزمون شرکت کنند. در مورد آزمون های زبان، در صورتی که افراد مدرک معتبری مبنی بر اثبات مهارتهای زبان خود ندارند، باید حداقل یک ماه قبل از ارسال درخواست پذیرش در آزمون شرکت کنند.

پذیرش دانشگاه های کانادا در زمستان

ترم زمستان در کانادا ترم اول در این کشور محسوب نمی شود. ددلاین دانشگاه های کانادا برای نیمسال دوم سال تحصیلی از ماه ژانویه شروع می شود و در ماه مه به اتمام می رسد. ترم زمستان در کانادا فرصتی برای افرادی است که از پذیرش برنامه ها و دوره های مورد نظرشان جا ماندند. اگرچه میزان رقابت در میان متقاضیان در ترم زمستان بسیار کمتر از ترم پاییز است تعداد کمی از دانشجویان بین الملل در این نیمسال تحصیلی درخواست خود را ارائه می کنند. در ادامه با ویژگی های پذیرش دانشگاه های کانادا در زمستان آشنا می شوید:

 • دانشجویان قبل از شروع دوره، زمان کافی برای جمع آوری مدارک مورد نیاز دارند.
 • متقاضیانی که شانس دریافت پذیرش برای دوره انتخابی خود در ترم پاییز را از دست داده اند، می توانند برای ترم زمستان درخواست دهند.
 • دانشجویان در این ترم با تغییرات ناگهانی دما رو به رو می شوند.
 • متقاضیانی که نتوانستند نمرات خوبی در آزمون های انگلیسی یا GRE یا GMAT کسب کنند، زمان بیشتری برای شرکت دوباره در آزمون دریافت می کنند.
 • تعداد دوره های ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا در ترم زمستان بسیار کمتر از ترم پاییز است.
 • رقابت در میان متقاضیان در ترم زمستان پایین است.
پذیرش دانشگاه های کانادا در زمستان

پذیرش دانشگاه های کانادا در زمستان

مدت زمان پذیرش دانشگاه های کانادا در زمستان

در میان سه ددلاین پذیرش دانشگاه های کانادا، ترم زمستان از محبوبیت بسیار کمی برخوردار است. ارائه دوره های محدود و برنامه های تخصصی که ظرفیت کمی دارند از دلایل این موضوع محسوب می شود. البته متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که الزامات ورود به دوره در سه ددلاین دانشگاه های کانادا هیچ تغییری نمی کند. اگر به دنبال ارائه درخواست برای ترم زمستان دانشگاه های کانادا هستید، برنامه ها بین ژانویه و مه فعال می شود.

مدت زمان پذیرش دانشگاه های کانادا در زمستان از ماه ژانویه شروع می شود و تا ماه آوریل ادامه دارد. متقاضیان بین الملل برای ارائه درخواست به منظور شروع دوره خود در زمستان می بایست درخواست خود را حدود ماه سپتامبر و نوامبر ارسال کنند. در ادامه مدت زمان پذیرش ترم زمستان در برخی از دانشگاه های برتر کانادا را مشاهده می کنید:

اسامی دانشگاه ددلاین درخواست ترم زمستان
دانشگاه تورنتو 13 ژانویه
دانشگاه مک گیل 15 ژانویه
دانشگاه مونترال 1 سپتامبر
دانشگاه بریتیش کلمبیا 15 ژانویه
دانشگاه آلبرتا 1 نوامبر

 

ددلاین پذیرش دانشگاه های کانادا برای دوره کارشناسی در ترم زمستان بین سپتامبر و نوامبر است. توجه داشته باشید که پذیرش برنامه های کارشناسی تنها در ترم زمستان و پاییز انجام می شود و در ترم بهار و تابستان برای این دوره هیچ پذیرشی صورت نمی گیرد. در جدول زیر ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم زمستان ارائه شده است:

زمانبندی برنامه ها ترم زمستان
زمان درخواست برای دوره های تحقیقاتی/ دانشگاه بین ژانویه تا آوریل سال قبل
ارائه درخواست بین ژوئن تا ژوئیه سال قبل
بررسی شرایط دوره آگوست سال قبل از ارائه درخواست
درخواست برای ویزای دانشجویی بین ژوئن تا سپتامبر سال قبل
بررسی استانداردهای رعایت شده بین آگوست تا سپتامبر سال قبل ارائه درخواست
ارائه مدارک تکمیلی بین سپتامبر تا اکتبر سال قبل از ارائه درخواست
آخرین مهلت درخواست سپتامبر تا نوامبر

 

زمان اپلای برای پذیرش بهار دانشگاه های کانادا

در ترم بهار دانشگاه های کانادا برنامه های محدودی توسط تعداد کمی از دانشگاه های این کشور ارائه می شود. به طور کلی، ترم بهار در دانشگاه های این کشور از ماه آوریل و مه شروع می شود. زمان اپلای برای پذیرش بهار دانشگاه های کانادا برای ماه فوریه و مارس برنامه ریزی شده است. البته ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم بهار بسته به دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. در ادامه با ویژگی های ترم بهار دانشگاه های کانادا آشنا خواهید شد:

 • اکثر دانشجویان ترم بهار را برای دوره های زبان و برنامه های کوتاه مدت انتخاب می کنند.
 • تنها تعداد محدودی از کالج ها برای ترم بهار پذیرش انجام می دهند و تعداد بسیار کمی از دوره ها را ارائه می کنند.
 • طول دوره ترم بهار کوتاه است و دانشجویان ترجیح می دهند برای پذیرش ترم پاییز صبر کنند.
 • افرادی که به دنبال دوره های تخصصی کوتاه مدت در دانشگاه های کانادا هستند، ترم بهار را انتخاب می کنند.
 • ترم بهار برای فارغ التحصیل جدید مناسب نیست زیرا تازه از امتحانات پایان ترم خلاص شده اند.
 • رقابت کمی در میان متقاضیان برای پذیرش وجود دارد.

با توجه به اینکه ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم بهار در ماه مه اتفاق می افتد، این ترم را ترم مه یا ترم تابستان نیز می نامند. هر چند که پذیرش برای ترم بهار در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کانادا متداول نیست اما برخی از موسسات برای ترم بهار پذیرش انجام می دهند. در جدول زیر ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم بهار را مشاهده می کنید:

اسامی دانشگاه ددلاین درخواست ترم بهار
دانشگاه تورنتو 15 مارس
دانشگاه مک گیل 1 آوریل
دانشگاه مونترال 15 ژانویه
دانشگاه بریتیش کلمبیا 1 فوریه
دانشگاه آلبرتا 1 مارس

 

زمان اپلای ترم بهار دانشگاه های کانادا

زمان اپلای ترم بهار دانشگاه های کانادا

ددلاین پذیرش ماه مه دانشگاه های کانادا

پذیرش ترم بهار در کانادا به معنی ارائه درخواست برای دانشگاه ها و کالج هایی است که در ماه مه پذیرش انجام می دهند. پذیرش ترم تابستان در کانادا، پذیرش ماه مه نیز نامیده می شود. ددلاین پذیرش ماه مه دانشگاه های کانادا دارای محبوبیت پایینی در میان متقاضیان بین الملل است. علاوه بر این ترم تابستان برای دانشجویان دانشگاه های کانادا اجباری نیست، در نتیجه افرادی که ترم های پاییز و زمستان را از دست داده اند، تلاش می کنند برای ترم بهار و تابستان درخواست دهند. در جدول زیر ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم بهار ارائه شده است:

زمانبندی برنامه ها ترم بهار
زمان درخواست برای دوره های تحقیقاتی/ دانشگاه مه سال قبل
ارائه درخواست بین ژوئیه تا آگوست سال قبل
بررسی شرایط دوره آگوست سال قبل از ارائه درخواست
درخواست برای ویزای دانشجویی بین آگوست تا سپتامبر
بررسی استانداردهای رعایت شده ژوئیه سال قبل
ارائه مدارک تکمیلی بین فوریه و مارس سال ارائه درخواست
آخرین مهلت درخواست آوریل تا مه

 

بورسیه های تحصیلی محدودی برای ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم بهار و تابستان در دسترس است. این بورسیه های تحصیلی شامل بورسیه OGS (Ontario Graduate Scholarship) می شود که کمک هزینه 5.000 دلاری برای هر ترم ارائه می کند. ددلاین درخواست برای بورسیه تحصیلی OGS ماه مه است که متقاضیان می توانند به صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کنند. از دیگر بورسیه های تحصیلی ترم بهار دانشگاه های کانادا، بورسیه Vanier Canada Graduate Scholarships است که که برای دوره های دکترا ارائه می شود. این بورسیه تحصیلی توسط دولت کانادا در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می گیرد و سالانه 50.000 دلار به آنها اهدا می کند.

شش مرحله برای اخذ پذیرش در ترم پاییزه

ترم پاییز تا ترم سپتامبر پرتقاضاترین ترم تحصیلی برای ارائه درخواست پذیرش از سوی دانشجویان بین الملل است. به طور کلی ددلاین پذیرش دانشگاه های کانادا برای ترم پاییز در ماه دسامبر باز می شود و تا ماه مارس سال بعد امکان ارائه پذیرش وجود دارد. اکثر دانشگاه های کانادا اخذ پذیرش برای دوره های مطرح خود را در ترم پاییز انجام می دهند. در ادامه با نحوه ارائه درخواست و شش مرحله برای اخذ پذیرش در ترم پاییزه دانشگاه های کانادا آشنا خواهید شد:

 • مرحله اول: تهیه چک لیست

یک چک لیست کامل از دانشگاه هایی که می خواهید در ماه دسامبر برای آنها درخواست دهید را آماده کنید

 • مرحله دوم: بررسی آزمون ورودی

تا ماه ژانویه در آزمون های مورد نیاز مثل GRE، ELTS، TOEFL و GMAT شرکت کرده و نمرات مورد نیاز را کسب کنید.

 • مرحله سوم:

حالا وقت آن رسیده که تمام مدارک مورد نیاز به همراه نمونه کارها ( در صورت نیاز) جمع آوری کنید. زمان اپلای برای دانشگاه های کانادا از ماه مارس است.

 • مرحله چهارم

در صورتی که دانشگاه مدارک شما را تایید کرد، می بایست برای یک مصاحبه تحصیلی آماده شوید. در طول مصاحبه باید در خصوص دستاوردهای تحصیلی خود توضیح دهید.

 • مرحله پنجم

بعد از تایید شدن پذیرش نهایی در مصاحبه، برای ویزای تحصیلی کانادا تا ماه ژوئن یا جولای اقدام کنید.

 • مرحله ششم

در آخر، مدارک مهاجرت خود را در ماه جولای یا آگوست آماده کنید و سپس برای شروع ترم اول در دانشگاه انتخابی خود در فصل پاییز آماده شوید.

مراحل اخذ پذیرش در ترم پاییز

مراحل اخذ پذیرش در ترم پاییز

دانشگاه هایی که در پاییز دانشجو جذب می کنند

ترم پاییز یا ترم سپتامبر پرتقاضاترین نیمسال تحصیلی در کانادا است که تمام دانشگاه های این کشور، بیشترین برنامه های تحصیلی را برای این ترم ارائه می کنند. به طور کلی درخواست برای ترم پاییز دانشگاه های کانادا از ماه دسامبر باز می شود و تا مارس سال بعد ادامه پیدا می کند. اکثر دوره‌های مطرح و پرطرفدار دانشگاه‌های برتر کانادا در ترم پاییز باز می‌شوند. در مقایسه با سایر نیمسال های تحصیلی، در ماه سپتامبر بسیاری از دانشگاه ها برنامه های خود را برای دانشجویان بین الملل ارائه می دهند. در ادامه لیست دانشگاه هایی که در پاییز دانشجو جذب می کنند را مشاهده می کنید:

 اسامی دانشگاه اسامی دانشگاه
دانشگاه تورنتو دانشگاه دالهاوزی
دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه مانیتوبا
دانشگاه مک گیل دانشگاه ساسکاچوان
دانشگاه آلبرتا دانشگاه لاوال
دانشگاه واترلو دانشگاه کارلتون
 دانشگاه کلگری دانشگاه گوئلف
دانشگاه سایمون فریزر دانشگاه کنکوردیا مونترال
دانشگاه مک مستر دانشگاه مموریال نیوفاندلند
دانشگاه مونترال دانشگاه رایسون
دانشگاه وسترن انتاریو دانشگاه مونترال کبک
دانشگاه اتاوا دانشگاه شربروک
دانشگاه کوییز کینگستون دانشگاه ویندزور
دانشگاه ویکتوریا بریتیش کلمبیا دانشگاه نیوبرانزویک
دانشگاه یورک دانشگاه پلی تکنین مونترال
دانشگاه OCAD دانشگاه بروک
دانشگاه هامبر دانشگاه ویلفرد لوریر
دانشگاه فریز ولی دانشگاه کبک
دانشگاه سنت توماس دانشگاه لیکهد
کالج سنشیال تورنتو دانشگاه سوپریر
کالج جورج براون دانشگاه INRS
کالج کانستوگا دانشگاه ترویس ریورز
کالج سنکا دانشگاه HEC مونترال
کالج اوکاناگان دانشگاه ترنت
دانشگاه  TELUQ دانشگاه وینپگ
دانشگاه الگونکویین دانشگاه چیکوتیمی کبک
دانشگاه آلگوما دانشگاه سنت فرانسیس
دانشگاه کنکوردیا ادمونتون دانشگاه لورنشن
دانشگاه داگلاس دانشگاه رجینا
دانشگاه کاپیلانو دانشگاه سنت ماری
موسسه فنی آلبرتا جنوبی دانشگاه انتاریو
کالج موهاک دانشگاه نورتن بریتیش کلمبیا
دانشگاه فنشاوی دانشگاه پرنس ادوارد
دانشگاه امیلی کار دانشگاه آتاباسکا
موسسه فنی آلبرتا شمالی دانشگاه آکادیا
کالج نیاگارا دانشگاه مونت آلیسون
کالج داوسون دانشگاه مانکتون
دانشگاه ملی مدیریت عمومی دانشگاه مونت رویال
دانشگاه دورهام دانشگاه براندون
دانشگاه باو والی دانشگاه مک ایوان
دانشگاه جورجین دانشگاه کبک اوتاوایس
کالج لانگارا دانشگاه کبک ریموسکی
کالج کامیونیتی ونکوور دانشگاه لث بریج
کالج کامیونیتی نوا اسکوشیا دانشگاه نیپسینگ
کالج کموسان دانشگاه رویال رودز
کالج رد ریور دانشگاه مونت سنت وینسنت
کالج فلمینگ دانشگاه بیشاپ
کالج وانیر دانشگاه کیپ برتون
کماریانوپلیس دانشکده پزشکی نورتن انتاریو
کالج سنت کلر کالج رویال میلیتری
کالج سنت لارنس دانشگاه آبیتیبی کبک
کالج سلکرک موسسه فنی بریتیش کلمبیا
کالج پلی تکنیک ساسکاچوان دانشگاه ترینیتی
دانشگاه منونایت کالج مموریال کانادا
دانشگاه آتاباسکا دانشگاه جزیره ونکوور
دانشگاه آگوستانا دانشگاه سنت پائول
دانشگاه مک ایوان دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن
دانشگاه لثبریج کالج شریدن
دانشگاه ترینیتی وسترن دانشگاه ویکتوریا
دانشگاه منونایت کانادا دانشگاه مونت آلیسون
دانشگاه مونکتون دانشگاه سنت فرانسیس

شش مرحله برای اخذ پذیرش در ترم زمستانه

افرادی که برای ترم زمستان دانشگاه های کانادا درخواست می دهند زمان کافی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارند. علاوه بر این برای ارائه درخواست به دانشگاه های کانادا نیز زمان بیشتری در اختیار دارند. به دلیل رقابت پایین در ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم زمستان، امکان دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا برای متقاضیان افزایش پیدا می کند. در صورتی که بخواهید در ترم زمستان برای دانشگاه های کانادا درخواست دهید، می بایست با مراحل اخذ پذیرش آشنا باشید. در ادامه شش مرحله اخذ پذیرش در ترم زمستانه دانشگاه های کانادا ارائه شده است:

مرحله اول- شروع پروسه درخواست

اسامی همه مؤسسات آموزش عالی کانادا که در ترم زمستان پذیرش انجام می دهند و  دانشگاه ها و کالج های کانادا که دوره های مورد نظر شما را ارائه می کنند را یادداشت کنید. بعد از نوشتن اسامی، ددلاین تمام دانشگاه های انتخابی را بررسی کنید.

مرحله دوم- شرکت در آزمون

برای شرکت در آزمون های استاندارد مانند GRE، GMAT، SAT، IELTS و غیره آماده شوید. در صورتی که از نمرات خود در آزمون ها راضی نیستید می توانید دوباره تلاش کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

مرحله سوم- ارسال درخواست

ارائه درخواست برای ترم زمستان دانشگاه های کانادا بین اوت و سپتامبر انجام می شود.در طول این مدت شما باید درخواست خود را نهایی کنید. آخرین مهلت پذیرش ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم زمستان ژانویه است. البته برای برخی از دانشگاه ها تا اواسط ماه نوامبر می توانید درخواست خود را ارائه دهید. حتما قبل از ارائه درخواست با دقت ددلاین دانشگاه های مختلف را بررسی کنید تا قبل از موعد مقرر درخواست خود را ارسال کنید.

مرحله چهارم- مصاحبه و دریافت دعوتنامه

معمولا دانشگاه های کانادا بین ماه های سپتامبر تا اکتبر در صورت نیاز برای مصاحبه تصویری با متقاضیان تماس می گیرند. علاوه بر این نامه های رسمی پذیرش را در این بازه زمانی برای دانشجویان ارسال می کنند. دانشجویان پس از پرداخت هزینه های اولیه دانشگاه و سپرده های مورد نیاز می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. برای اینکه کرسی خود در دانشگاه انتخابی را از دست ندهید می بایست سریع تصمیم گیری کنید.

مرحله پنجم- درخواست برای ویزا و وام های دانشجویی

درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا معمولا بین ماه های  اکتبر و نوامبر برای ترم زمستان انجام می شود. متقاضیان می بایست بلافاصله بعد از دریافت نامه پذیرش برای ویزای تحصیلی اقدام کنند. با توجه به اینکه پروسه دریافت ویزا زمانبر است قبل از ارائه درخواست مدارک مورد نیاز را چک کرده و آنها را تهیه کنید. علاوه بر این در صورتی واجد شرایط بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیل هستید، می توانید بعد از دریافت نامه پذیرش برای دریافت کمک های مالی اقدام کنید.

مرحله ششم- سفر به کانادا

پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا بین ماه های نوامبر تا دسامبر برای سفر به کانادا آماده شوید. بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید و سعی کنید قبل از شروع دوره وارد کانادا شوید تا زمان کافی برای اقامت در خوابگاه یا خارج از محوطه دانشگاه را داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای ورود به کانادا را بررسی کنید و مطمئن شوید که تمام مدارک را با خود به همراه دارید.

فهرست دانشگاه ها و کالج های کانادا که در ژانویه دانشجو پذیرش می کنند

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم زمستان به عنوان ترم ژانویه نیز شناخته می شود. در خصوص پذیرش دانشگاه های کانادا در ترم ژانویه باید گفت که تنها برخی از دانشگاه های این کشور تعداد محدودی از برنامه های تحصیلی خود را در این ترم ارائه می کنند. در ادامه فهرست دانشگاه ها و کالج های کانادا که در ژانویه دانشجو پذیرش می کنند را مشاهده می کنید:

اسامی دانشگاه به فارسی اسامی دانشگاه به انگلیسی دوره های ارائه شده در ژانویه
دانشگاه کوئینز Queen’s University زمین شناسی، زیست شناسی، مهندسی، روانشناسی، علوم کامپیوتر
دانشگاه داگلاس Douglas College تجارت بین المللی، زبان، ادبیات و هنرهای نمایشی
دانشگاه کیپ برایتون Cape Breton University مدیریت، مطالعات اجتماعی)
دانشگاه تورنتو The University of Toronto علوم کامپیوتر، معماری، موسیقی، علوم فیزیک و ریاضی، حرکت شناسی
دانشگاه کارلتون Carleton University معماری و تکنولوژی، روابط عمومی، ژورنالیست
دانشگاه مونت سنت وینسنت Mount Saint Vincent University روانشناسی، علوم کامپیوتر، روابط عمومی
دانشگاه مک گیل McGill University مهندسی، آموزش، مدیریت
دانشگاه بریتیش کلمبیا The University of British Columbia اقتصاد، علوم سیاسی، انگلیسی
دانشگاه اتاوا The University of Ottawa علوم کامپیوتر، علوم زمین، مهندسی
دانشگاه مانیتوبا The University of Manitoba خدمات درمان، ریاضیات، مدیریت
کالج لمبتون Lambton College نرم افزار کامپیوتر و پایگاه داده، تجارت بین الملل، هوش مصنوعی

 

 

پذیرش ماه ژانویه دانشگاه ها و کالج های کانادا

پذیرش ماه ژانویه دانشگاه ها و کالج های کانادا

دانشگاه های کانادایی که برای ترم تابستان پذیرش دانشجو دارند

برخلاف نیمسال تحصیلی پاییز،  تعداد محدودی از دانشگاه ها کانادا برای ترم پاییز پذیرش انجام می دهند. علاوه بر این ترم بهار در مقایسه با ترم زمستان پروسه تقریبا متفاوتی دارد. متقاضیان تحصیل در ترم تابستان دانشگاه های کانادا باید از اکتبر تا دسامبر درخواست خود را ارسال کنند زیرا ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم تابستان بین اکتبر و فوریه است. با توجه به اینکه تاریخ نهایی ددلاین ترم بهاری دانشگاه ها معمولا در ماه فوریه مشخص می شود، اطلاعات به روز وب سایت دانشگاه ها را چک کنید. در ادامه لیست دانشگاه های کانادایی که برای ترم تابستان پذیرش دانشجو دارند را مشاهده می کنید:

اسامی دانشگاه به فارسی اسامی دانشگاه به انگلیسی دوره های ارائه شده در ترم تابستان
دانشگاه فریزر والی University of the Fraser Valley فناوری اطلاعات، انسان شناسی، مطالعات دندانپزشکی
دانشگاه مونت سنت وینسنت Mount Saint Vincent University وابط عمومی، گردشگری و مدیریت هتلداری، BBA
کالج آلگون کویین Algonquin College ایمنی عمومی، طراحی داخلی، مدیریت زنجیره غذایی
موسسه فناوری نیویورک New York Institute of Technology تکنولوژی آموزشی، مدیریت انرژی، MBA
دانشگاه کاپیلانو Capilano University موسیقی تراپی، مراقبت و آموزش در دوران کودکی، طراحی
دانشگاه براک Brock University مدیریت ورزشی، طراحی بازی، بهداشت عمومی
کالج سنکا Seneca College حسابداری و  امور مالی، فناوری مهندسی
دانشگاه لیکهید Lakehead University مهندسی برق، علوم کامپیوتر، MBA
کالج  جامعه ونکوور Vancouver Community College هنر آشپزی، حسابداری، تکنولوژی بازاریابی
کالج سنتنیال Centennial College هنر، انیمیشن و طراحی، هوانوردی و هوافضا، فناوری اطلاعات، شبکه و مهندسی نرم افزار
دانشگاه واترلو The University of Waterloo اقتصاد و تجارت، علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی
دانشگاه رایرسون Ryerson University تولید مدیا، پرستاری، مهندسی
کالج نورتن Northern College علوم بهداشت و خدمات اورژانس، علوم دامپزشکی، فناوری مهندسی و تجارت

 

ددلاین کالج های کانادا

افرادی که قصد دارند در کالج های کانادا تحصیل کنند، قبل از هر چیز می بایست ددلاین اپلای کالج ها را بررسی کنند. زمان بندی سختگیرانه ای برای پذیرش کالج های کانادا وجود دارد و شانس پذیرش پس از اتمام مهلت درخواست تقریبا غیر ممکن است. هر ساله هزاران دانشجو پس از ددلاین کالج های کانادا درخواست خود را ارسال می کنند و نهایتا باید یکسال دیگر برای تحصیل در دوره مورد نظرشان صبر کنند. بنابراین برای هر متقاضی ضروری است که ددلاین کالج های مورد نظر خود را چک کند تا امکان ارائه درخواست در موعد مقرر را داشته باشد.

ددلاین کالج های کانادا

ددلاین کالج های کانادا

زمان اپلای برای کالج های کانادا همانند ددلاین دانشگاه های این کشور برای ترم های پاییز، زمستان و بهار امکان پذیر است. ددلاین کالج های کانادا برای ترم پاییز بین فوریه تا آوریل همان سال است. برای نیمسال دوم ( ترم زمستان) متقاضیان می توانند درخواست خود را بین ماه آگوست تا سپتامبر سال قبل ارسال کنند. در خصوص دریافت پذیرش برای ترم بهار کالج های کانادا باید گفت که متقاضیان می بایست بین ژانویه تا فوریه همان سال درخواست خود را ارائه کنند. در میان تمام ددلاین های کالج های کانادا، ترم پاییز تقاضای بیشتری دارد که اکثر برنامه های تحصیلی کالج ها در همین نیمسال ارائه می شود.

بهترین زمان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا

این سوال پر ابهام در ذهن تمام متقاضیان تحصیل در کانادا به وجود می آید که بهترین زمان برای ارائه درخواست و اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا کدام ترم تحصیلی است؟ در جواب این سوال باید گفت هیچ قانونی در خصوص فصل پذیرش ایده آل در کانادا وجود ندارد. اگرچه ترم پاییز پر تقاضاترین ترم تحصیلی برای اکثر دانشگاه های کانادا است اما برخی از داوطلبان به دلیل رقابت پایین در ترم های زمستان و بهار ترجیح می دهند در این نیمسال های تحصیلی برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا درخواست دهند. با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش اکثر دوره های دانشگاه های کانادا در فصل پاییز تکمیل می شود، تعداد دوره های کمتری برای نیمسال های بعدی در دسترس است. با این وجود افرادی که در ترم های زمستان و تابستان درخواست خود را ارائه می کنند زمان بیشتری برای جمع آوری مدارک مورد نیاز و اخذ ویزای تحصیلی دارند.

ددلاین دانشگاه های کانادا برای دوره های MBA

دوره های MBA  به دلیل آینده شغلی تضمین شده ای که فارغ التحصیلان این رشته در کانادا دارند یکی از مشهورترین برنامه های تحصیلی در این کشور محسوب می شود. حدود 50 موسسه آموزش عالی کانادا بیش از 100 برنامه MBA ارائه می کنند. برخی از دانشگاه های این کشور دوره های فشرده MBA را در طول یکسال برگزار می کنند، در حالیکه ددلاین اکثر دانشگاه های کانادا برای دوره های این رشته ترم پاییز و زمستان است. در ادامه جدول ددلاین دانشگاه های برتر کانادا برای دوره های MBA را مشاهده می کنید:

اسامی دانشگاه ترم تحصیلی ددلاین ارائه درخواست
دانشگاه تورنتو ترم پاییز 10 ژانویه

7 مارس

25 آوریل

دانشگاه وسترن تمام ترم ها 31 ژانویه

11 آوریل

11 ژوئیه

19 سپتامبر

دانشگاه بریتیش کلمبیا ترم پاییز 20 اکتبر
دانشگاه کلگری ترم زمستان 15 نوامبر

15 ژانویه

19 سپتامبر

دانشگاه کوئینز ترم پاییز 1 سپتامبر
دانشگاه مونترال ترم زمستان 15 نوامبر

15 ژانویه

15 مارس

15 مه

دانشگاه مک مستر ترم پاییز 13 ژانویه

17 مارس

دانشگاه آلبرتا ترم پاییز و زمستان ترم پاییز: 15 آوریل

ترم زمستان: 15 نوامبر

MBA اجرایی: 30 ژوئن

دانشگاه مک گیل تمام ترم ها ترم پاییز: 1 نوامبر

ترم زمستان: 15 ژانویه

ترم بهار: 15 مارس

دانشگاه مانیتوبا ترم پاییز و زمستان ترم پاییز: 1 مارس

ترم زمستان: 1 ژوئیه

دانشگاه دالهاوزی تمام ترم ها 14 ژانویه
دانشگاه لاوال تمام ترم ها ترم پاییز: 1 فوریه

ترم زمستان: 15 سپتامبر

ترم بهار: 15 ژانویه

دانشگاه ویکتوریا ترم زمستان ماه سپتامبر
دانشگاه اتاوا ترم بهار 1 مارس
دانشگاه ساسکاچوان ترم بهار 31 مارس

 

نحوه درخواست برای ددلاین دانشگاه های کانادا

بعد از اینکه ترم خود را برای پذیرش انتخاب کردید، سعی کنید هر چه زودتر درخواست خود را ارائه کنید. اولویت دانشگاه های کانادا برای پذیرش با افرادی است که درخواست خود را زود ارسال کرده اند. به ویژه برای ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم پاییز که رقابت زیادی بین متقاضیان وجود دارد، شانس شما را برای پذیرش به طور قابل توجهی افزایش می دهد. متقاضیان همچنین می بایست حداقل سه ماه قبل از ددلاین دانشگاه های کانادا در آزمون های استاندارد برای تحصیل در این کشور، که برای درخواست برای برنامه مورد نیاز است شرکت کنند. برنامه های کارشناسی در دانشگاه های کانادا معمولاً به نمرات SAT یا ACT نیاز دارند و برنامه های تحصیلات تکمیلی به نمرات GRE یا GMAT نیاز خواهند داشت.

نحوه درخواست برای ددلاین دانشگاه های کانادا

نحوه درخواست برای ددلاین دانشگاه های کانادا

الزامات واجد شرایط بودن و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در کانادا بر اساس دانشگاه ها و برنامه های انتخابی متفاوت است. در ادامه مدارک لازم برای درخواست در دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است:

 • تکمیل فرم درخواست
 • پرداخت هزینه های درخواست
 • مجوز یا ویزای تحصیلی بر اساس برنامه انتخابی
 • رونوشت تحصیلی
 • انگیزه نامه (SOP)
 • اظهارنامه شخصی
 • نمرات آزمون های مورد نیاز
 • توصیه نامه تحصیلی (LOR)
 • اثبات داشتن تمکن مالی
 • بیمه درمان ( در صورت نیاز)
 • رزومه (CV)
 • مدارک سفر
 • نمره آزمون زبان

مهلت بورسیه های تحصیلی در ددلاین دانشگاه های کانادا

دانشجویان بین المللی که قصد دریافت کمک هزینه های تحصیلی که توسط دولت کانادا، دانشگاه ها و سازمان های خارجی  ارائه می شوند را دارند می بایست در موعد مقرر برای بورسیه های مختلف درخواست دهند. در ادامه مهلت درخواست برخی از بورسیه های تحصیلی در ددلاین دانشگاه های کانادا ارائه شده است:

بورسیه های تحصیلی ترم ارائه شده ددلاین درخواست
بورسیه تحصیلی IDRC Research Award پاییز 16 سپتامبر
بورسیه تحصیلی Rotary Foundation پاییز 15 ژوئن
بورسیه تحصیلی Ontario Trillium تمام ترم ها بر اساس دانشگاه
بورسیه تحصیلی QS scholarships تمام ترم ها 31 مه
بورسیه تحصیلی BrokerFish International student پاییز 21 دسامبر
بورسیه تحصیلی Lester B. Pearson ترم پاییز و زمستان 15 دسامبر
بورسیه تحصیلی Karen McKellin International Leader پاییز 1 دسامبر
بورسیه تحصیلی B.J. Seaman Scholarship تمام ترم ها 1 آگوست

 

سخن پایانی

افرادی که به دنبال تحصیل در موسسات آموزش عالی کانادا هستند، می بایست برای ارائه درخواست از بازه زمانی ددلاین دانشگاه های کانادا مطلع باشند. آگاهی از ددلاین دانشگاه های کانادا برای دوره ها و برنامه های مختلف یک امر ضروری است. معمولا دانشگاه های این کشور در ترم های پاییز، زمستان و بهار دانشجو می پذیرند. متقاضیان می توانند بر اساس شرایط موجود و دوره انتخابی، در هر یک از این نیمسالهای تحصیلی درخواست خود را ارائه کنند. برای اطلاع دقیق از ددلاین دانشگاه های کانادا و نحوه ارائه درخواست بدون پرداخت هیچ هزینه ای با مشاوران تلفنی ما در موسسه حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • بهترین نیمسال تحصیلی برای ددلاین دانشگاه های کانادا چه زمانی است؟ هیج ایده آلی برای زمان ددلاین دانشگاه های کانادا وجود ندارد. متقاضیان بر اساس شرایط و انتظاراتشان می توانند در ترم های پاییز، زمستان و بهار درخواست دهند.
 • آیا دانشگاه های کانادا ترم تابستان دارند؟ بله، برخی از دانشگاه های کانادا تعداد محدودی از برنامه های تحصیلی خود را در ترم تابستان ارائه می کنند.
 • ترم پاییز و ترم زمستان دانشگاه های کانادا چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ ترم پاییز به عنوان پر تقاضا ترین نیمسال تحصیلی در کانادا شناخته می شوند زیرا تمام دانشگاه های این کشور اکثر برنامه های خود را برای این ترم ارائه می دهند. اگرچه در ترم زمستان رقابت کمی در میان متقاضیان وجود دارد اما تعداد محدودی از برنامه های تحصیلی در دسترس است.
 • ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم های مختلف چه زمانی است؟ ددلاین دانشگاه های کانادا در ترم پاییز ( پذیرش سپتامبر بین ماه های فوریه تا آوریل، در ترم زمستان ( پذیرش ژانویه) بین  ماه های آگوست تا سپتامبر و در ترم بهار ( پذیرش مه) بین ماه های ژانویه تا فوریه است.
 • ددلاین دانشگاه های کانادا برای برنامه MBA چه زمانی است؟ برنامه های MBA در طول سه ترم تحصیلی در دانشگاه های ارائه می شود.
[html_block id="82738"]
[html_block id="82905"]

نظرات کاربران