تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهران و شیراز (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس

سوئیس،یکی از ثروثمندترین کشورهای اروپای غربی است که با آلمان،اتریش،ایتالیا و فرانسه همسایه می باشد و از آنجا که این کشور یکی از زیباترین و ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد،بسیاری از افراد ساکن در کشورهای همسایه سوئیس،جهت مهاجرت به این کشور مهاجرت کرده و این کشور را جهت اقامت انتخاب کرده اند و همین امر باعث شده که زبان ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی به عنوان سه زبان رسمی این کشور شناخته شود.

این کشور نه تنها از لحاظ زیبایی و ثروت بلکه از بسیاری جهات از جمله،فرهنگ،تکنولوژی،آرامش و …هم زبانزد می باشد و همگی این عوامل باعث شده که سوئیس به کشوری خاص تبدیل شود،به کشوری که هرساله افراد زیادی را جهت مهاجرت به خود جذب می کند.

از آن که این کشور جز ثروتمندترین و از هر لحاظ جز رتبه اول ترین کشورهای دنیا می باشد،متقابلا از لحاظ هزینه زندگی و تحصیل هم بسیار بالا بوده و همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد مشتاق به مهاجرت به سوئیس،به علت نداشتن تمکن مالی مناسب از رفتن به این کشور منصرف شده و آرزوی همیشکی خود را به دست فراموشی بسپارند و خود از رفتن به این کشور سر باز زنند اما باز هم تمامی تلاش خود را می کنند که حداقل بتوانند فرزندان خود را به این کشور برسانند و با مهاجرت فرزندان خود به این کشور آینده آنها را تضمین کنند.

اینجاست که موسسه حقوقی توسعه گران مهر تمامی تلاش خود را بگار گرفت و تدابیری جهت رساندن فرزندان این عزیزان به کشور سوئیس اندیشید.یکی از این راه ها،پذیرش فرزندان بین 8 تا 18 سال تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس می باشد.

این مدارس به زبان های آلمانی و یا ایتالیایی مشغول به فعالیت هستند.و حوزه فعالیت و پذیرش هریک از این مدارس شبانه روزی جهت تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس متفاوت می باشد.که در ادامه به صورت کلی شرح داده خواهد شد.فقط مد نظر داشته باشید به این علت که سن پذیرش در این مدارس بین 8 تا 18 سال می باشد،عزیزان متقاضی ادامه تحصیل در این مدارس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.و از لحاظ زبان و یادگیری آن،دانش آموزان می توانند در این مدارس مهارت کافی را کسب کنند.

نظام آموزشی و سیستم کاری مدارس شبانه روزی سوئیس

سیستم نظام آموزشی سوئیس مثل سیستم آموزشی تمامی کشورها،12 ساله می باشد و تمامی تحصیلات پایه از جمله دوره ابتدایی و دوره متوسطه را پوشش می دهد اما طول این دوره ها در برخی مناطق و برخی نواحی متفاوت می باشد.

آموزش پایه

تمامی کودکان،از سن 6 یا 7 سالگی باید جهت ورود به مدرسه و شروع دوران ابتدایی و بعد گذراندن دوره متوسطه خود را آماده کنند.این دوره ها بین 9 تا 10و گاهی تا 12 سال متغیر است و بعد از اتمام دوره پایه این عزیزان می توانند جهت ورود به دانشگاه خود را آماده کنند.

آموزش ابتدایی

آموزش ابتدایی در مدارس سوئیس بین 4 تا 6 سال متغیر می باشد.این تغییر به سن شروع دوره ابتدایی و همچنین توانایی فرد در پشت سر گذاشتن این دوره ها بستگی دارد ولی در کل کودکان تا سن 12 سالگی باید دوره ابتدایی خود را تمام کرده

آموزش متوسطه

آموزش متوسطه درمدارس شبانه روزی سوئیس بین 7 تا 9 سال متغیر است و این تغییر،درست مثل دوره ابتدایی به شروع سن تحصیل در این دوره و همچنین میزان درس خواندن فرد و سرعت عمل وی در پشت سر گذاشتن دروس،بستگی دارد.

تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس

مدارس بین المللی سوئیس از جمله مدارسی هستند که هرساله میزبان افراد زیادی ،از داخل یا خارج از کشور،جهت تحصیل می باشد.شایان ذکر است که ادامه تحصیل در این مدارس مستلزم پرداخت شهریه می باشد که در ادامه تمامی این مدارس با نام و شرایط و هزینه تحصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اما این هزینه ها برای سوئیس تبارها بصورت رایگان است.

مثالی از تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس

مدرسه SURVAL MONTREUX

این مدرسه یکی از برترین مدارس شبانه روزی در سوئیس است که فقط پذیرای دختران بین مقاطع سنی13 تا 19 سال می باشد.این مدرسه دوره های  تکمیلی دیپلم را برگزار می کند.دانش آموزان بعد از اتمام این دوره ها و اخذ مدرک دیپلم می توانند وارد برترین دانشگاه های آمریکا و سوئیس شوند.تحصیل در این مدرسه به زبان انگلیسی بوده اما زبان دیگر مثل آلمانی،روسی،فرانسوی و اسپانیایی هم به صورت اختیاری به دانش آموزان ارائه می شود.ارائه زبان و تدریس زبان های متفاوت فقط یکی از حوزه های فعالیت این مدرسه می باشد.این مدرسه در حوزه های دیگری از جمله تاتر،موسیقی،اسب سواری،فوتبال،تنیس،رقص و … هم خدماتی را به دانش آموزان ارائه می دهد.جدا از اینها برترین کار این مدرسه ایجاد سفرهایی به کشورهای مختلف جهت انجام کارهای خیریه ای و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ های متفاوت کشورها می باشد.

هزینه تحصیل در این مدرسه،بسته به نوع دیپلم و طول دوره،سالیانه،بین 72،750 فرانک تا 81،480 فرانک متغیر می باشد.

مدرسه AIGLON COLLEGE

این مدرسه در آلپ سوئیس واقع شده وهرساله  پذیرای دانش آموزان متعددی،در بازه سنی 9 تا 18 سال، از تمامی ملت ها و کشور ها می باشد.تحصیل در این کالج به زبان انگلیسی بوده ولی برای افرادی که به این زبان آشنایی ندارند هم دوره های زبان را برگزار می کند.حوزه فعالیت این کالج هم مثل کالج های شبانه روزی دیگر ارائه مدرک دیپلم و آمادگی دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه می باشد.البته این کالج جهت تفریح بچه ها هم تدابیری اندیشیده است و کلاس هایی هم جهت تفریح بچه ها ترتیب داد ه است.

هزینه تحصیل و اخذ دیپلم از این مدرسه،سالیانه 89،750 فرانک می باشد.

دو کالج توصیف شده در بالا تنها مثال کوچکی از کالج های شبانه روزی سوئیس می باشد.درست است که از لحاظ امکاناتی بسیار غنی هستند اما همان طور که مشاهده کردید از لحاظ هزینه ای تا حدودی بالا می باشند و همین موضوع باعث دلسردی بسیاری از افراد متقاضی جهت مهاجرت می باشد.بنابراین توصیه موسسه حقوقی توسعه گران مهر بر این است که فقط افرادی که از لحاظ مالی دارای تمکن کافی هستند جهت این کالج ها اقدام کنند.موسسه حقوقی توسعه گران مهر با بکارگیری وکلای خود در این کشور توانسته با برخی از کالج های شبانه روزی این کشور پیوند همکاری ببندد و هرساله دانش آموزان زیادی را جهت ادامه تحصیل در این کالج ها به این کشور اعزام کند.شما عزیزان متقاضی ادامه تحصیل در این کشور می توانید با مراجعه حضوری به این موسسه از تمامی جزئیات آگاهی کامل پیدا کنید.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشور لهستان با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید. و همچنین جهت اطلاعات بیشتر با سفارت سوئیس تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *