شرایط تحصیل و کار رشته هنر

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته هنر از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته هنر کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته هنر به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ساختار دوره ها بستگی به نوع مدرک تحصیلی هنر شما خواهد داشت. برای مثال مدرک هنر تاریخی بیشتر به صورت مقاله می باشد تا هنرهای زیبا. هنرهایی که با طبیعت عملی سر و کار دارند که ممکن است در استودیو یا کارگاه های آموزشی مورد استفاده واقع شوند. مدارک هنرهای زیبا به احتمال زیاد ارزیابی پروژه ها یا نمونه کارهایی که در مکان های عمومی مورد نمایش قرار می گیرند را در بر می گیرد. اگرچه برخی از این دوره ها کار بر روی پایان نامه یا پروژه های تحقیقی که معمولا رابطه مستقیمی با تاریخ هنر دارند را شامل می شود. با مطالعه این مقاله اطلاعات سودمندی در رابطه با شرایط تحصیل و کار رشته هنر کسب خواهید کرد.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته هنر

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته هنر اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیل و کار رشته هنر و اخذ پذیرش رشته هنر از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته هنر می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته هنر و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته هنر نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته هنر می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته هنر در صورت داشتن رزومه قوی تحصیل و کار رشته هنر امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته هنر در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته هنر بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته هنر تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته هنر  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته هنر بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

مدت زمان اخذ مدرک هنر ، معمولا به کشوری که شما برای تحصیل انتخاب کرده اید بستگی خواهد داشت. برای مثال، بسیاری از دوره های برگزار شده در انگلستان سه سال به طول می انجامد، در حالی که این مدت زمان در آمریکا به طور معمول چهار سال می باشد.

شرایط ورود و پذیرش رشته هنر

شرایط ورود برای پذیرش در دوره های هنر ما بین کشور ها و همچنین موسسات، متفاوت خواهد بود. بسیاری از دانشگاه های هنر، متقاضیانی را که از قبل آموزش دیده اند انتخاب می کنند و اخذ برخی از مدارک هنرهای زیبا مستلزم ارائه نمونه کارهایی می باشد. در اینگونه موارد، شور و اشتیاق بسیاری در شما ایجاد خواهد شد و بایستی پاسخگوی سوال اینکه چرا شما شرکت در این دوره را انتخاب کرده اید باشید.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته هنر در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته هنر در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته هنر در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته هنر بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته هنر در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته هنر در خارج از کشور آشنا خواهید شد.

هنر تخصصی

مدرک هنر به صورت گسترده ای به دو گروه تاریخ هنر و هنرهای زیبا تقسیم می شود، هنرهایی که امکان تحصیل تخصصی در هر گرایش را فراهم کرده اند. بسیاری از دانشگاه ها ( بخصوص آن هایی که دوره های هنر و علوم انسانی را به خود اختصاص داده اند ) برنامه هایی که ادغامی از تاریخ هنر و هنرهای زیبا می باشند را به افراد پیشنهاد می کنند، برنامه هایی که در صورت علاقه مندی شما در هر دو گرایش به شما عرضه می گردند. دامنه گسترده ای از دوره های هنرهای تخصصی مانند : طراحی طلا و جواهر یا تراش طلا برای اخذ مدرک تخصصی هنر امکان پذیر می باشد.

مدرک تاریخ هنر

شرکت در دوره هنرهای سنتی یا آکادمی توسط دانشگاه ها پیشنهاد می گردد. مدرک تاریخ هنر به کشف آثار هنری از طریق فرهنگ های متفاوت و دوره های تاریخی و همچنین آموزش دانشجویان برای تجزیه و تحلیل آثار باستانی و رابطه آن با جنبش های هنری، زمینه های اجتماعی و رویدادهای مهم تاریخی خواهد پرداخت. این بدین معناست که آثار هنری در مفهوم سنتی به نقاشی بر روی صفحه نمایش در یک گالری منجر می شود، اما در مفهومی وسیع تر به منزله تبدیل هنر معماری به کارتون می باشد.

دانشجویان هنر تاریخی ممکن است نسبت به اخذ تخصص در منطقه ای خاص یا شرکت در دوره های تاریخی یا دنبال کردن علایق خود در راستای هنری که رابطه خاصی با اجتماع دارد و به دنبال رابطه ای خاص ما بین هنر و فلسفه یا هنر و سیاست است اقدام نمایند.

مدرک هنرهای زیبا

اگر مدرک هنرهای تاریخی در مورد تجزیه و تحلیل آثار هنری می باشد بنابراین مدرک هنرهای زیبا به خلق آنان منجر خواهد شد. برنامه های در نظر گرفته شده برای هنر های زیبا به طور معمول ادغامی از دوره هلی نظری و عملی می باشد. عناصری که به سرشت دانشجویان برای ترقی کار آنان در خلق آثار هنری نیاز دارد. نا گفته نماند که دانشجویان هنرهای زیبا قادر به کسب تخصص یک یا چند رسانه ای مانند نقاشی و مجسمه سازی، عکاسی، فیلم و انیمیشن سازی، تصاویر سازی، تراشکاری یا سرامیک سازی خواهند بود.

به علاوه، امکان شرکت در دوره های تخصصی برای اخذ مدرک در گرایش های ذکر شده در بالا و دیگر گرایش ها امکان پذیر می باشد. برای مثال شما قادر به اخذ مدرک تخصصی هنر کمدی یا جامع شناسی هنر خواهید بود. همچنین شما قادر به اخذ مدرک هنری که بر میراث تاریخی به سبک خاص در منطقه یا فرهنگی ویژه متمرکز است خواهید بود.

مدرک طراحی

این مدرک ارتباط بسیار نزدیکی با هنرهای زیبا دارد، مدرک طراحی موضوعاتی از قبیل : نوع سبک، طراحی پارچه، طراحی های گرافیکی، طراحی های داخلی، طراحی های تبلیغاتی، طراحی محصولات و معماری را در بر می گیرد. شما ممکن است نسبت به انتخاب همه دوره های تخصصی برای اخذ مدرک طراحی در یک منطقه مانند : مدرک کارشناسی گرافیک اقدام نمایید یا ممکن است نسبت به ثبت نام در دوره های کلی طراحی و شرح تخصص خود به تدریج اقدام نمایید. در اینگونه موارد، شما ملزم به کسب دانش فناوری بسیار قوی، مهارت های عملی و یا درک اصول طراحی در انواع مختلف خواهید بود.

مدرک هنر دیجیتالی

علاوه بر روش های سنتی، دامنه وسیعی از هنر های جدید در سال های اخیر ظهور یافته اند ناگفته نماند که این موارد در پاسخ به انتقال فناوری در تمامی مناطق جامعه و تقاضای بسیار برای خلق انواع آثار هنری ظهور یافته اند. در حال حاضر مدارک هنر بسیاری وجود دارند که به هنر دیجیتالی در گرایش هایی مانند : عکاسی، تصویر برداری، انیمیشن سازی و هنرهای کامپیوتری اختصاص یافته اند. اگر شما به دنبال یافتن شغل در یکی از گرایش های طراحی وب سایت یا انیمیشن سازی و بازی های رایانه ای هستید، هنرهای دیجیتالی بهترین گزینه انتخابی پیش روی شما خواهند بود.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته هنر در خارج از کشور

مشاغل هنری

همانند اغلب گرایش های هنر و علوم انسانی، مشاغل هنری بسیار متفاوت می باشند و در دامنه گسترده ای فعالیت می کنند. ناگفته نماند که تمامی فارغ التحصیلان هنر، نقشی را که در رابطه با تحصیلشان قرار دارد ایفا می کنند و قادر به اخذ شغل در گرایش خود با توجه به سوابق تحصیلیشان می باشند. به علاوه مهارتی که شما در این مدت زمان کسب کرده اید بایستی برای استفاده در بسیاری از صنایع مانند رسانه ها، بازارها، روابط عمومی و حتی بخش های حسابداری مفید باشد.

به علاوه، اگر شما خواستار اخذ مدرکی هستید که مرتبط با رشته شما باشد ( برای مثال اگر شما در گرایش عکاسی تحصیل می کنید، انتظار دارید که عکاس شوید )، گرد آوری نمونه کارها برای استخدام در گرایش خود ضروری و بسیار مهم می باشد. بخش نظری برای اخذ مدرک به شما امکان ایجاد زمینه برای کارکردن، شرح قابلیت های خود، تفکر ماورای انتخاب نظریه ها و اینکه چرا شما از مواد و فناوری های خاص استفاده می کنید را می دهد.

در این جا مثال هایی از مشاغل هنری به شرح ذیل آورده شده است :

نقاش فاخر

 این گرایش به صورت رقابتی می باشد، لذا هیچ دلیلی وجود ندارد که شما با وجود تمامی استعداد ها و مهارت ها به دنبال شغلی باشید که بتوانید در آن به عنوان یک نقاش حرفه ای فعالیت کنید. لذا شما به اعتماد به نفس بسیار بالا، استقامت و توانایی برای ترقی قابلیت های خود نیاز دارید. ناگفته نماند که مشاغلی مرتبط با تجارب کاری در بخش های خلاق مانند : کار به عنوان دستیار در استودیو بسیار مفید می باشد لذا شما جهت یافتن یک منطقه جدید و جالب برای نمایش و فروش کار خود و برای مشهور شدن بایستی بسیار مدبر باشید. برخی از هنرمندان به نام تصمیم به ترقی در کار خود در کنار کار تمام وقت یا نیمه وقت به عنوان یک معلم هنر یا مدرس خصوصی می گیرند.

مدیر میراث فرهنگی

اگر شما در گرایش هنر تاریخی تحصیل کرده اید و تقدیر نامه ای از سایت میراث فرهنگی به عنوان مدیر حفظ میراث یا یک مدیر بدست آورده اید قادر به توسعه و ارزیابی مباحث موجود در سایت مانند : ساختمان های تاریخی، مناظر، موزه ها و بناهای تاریخی خواهید بود. برای این امر شما به ذهنی منطقی و توانایی حل مسائل برای ایجاد تعادل جهت محافظت از بناها و ساختمان ها با توجه به مسئله تولید در آمد از طریق آنان خواهید داشت. پرداخت هزینه هایی خواسته و یا ناخواسته برای ایفای این نقش ضروری می باشد، لذا فرصت کار کردن کردن در طول شرکت در دوره های هنر برای شما وجود خواهد داشت.

آموزگار، سخنران در دانشگاه

اگر شما خواستار استفاده از علایق خود در جهت ایجاد انگیزه و امید در افراد جوان هستید و یا خواستار تشویق آنان به شکوفایی استعداد هایشان هستید، فعالیت به عنوان آموزگار هنر بسیار جایزی می باشد. ناگفته نماند که در بسیاری از کشور ها، شما به کسب صلاحیت دبیری برای آموزش در مقاطع ابتدایی / دبیرستان و اخذ مدرک کارشناسی ارشد برای تدریس در مقاطع دانشگاهی نیاز دارید. لذا شما برای تدریس موثر و امیدوار کردن دانش آموزان خود، به اعتماد به نفس بسیار بالا، قدرت برقراری ارتباط بسیارعالی و نمایش مهارت های خود نیاز دارید. نا گفته نماند که امکان تدریس خصوصی به افراد به صورت شخصی یا به صورت گروه های کوچک یا در مکان های خاص مانند مراکز هنری برای شما وجود خواهد داشت.

ریاست هنر

مشاغل در وزارتخانه هنر معمولا بر برنامه ریزی و سامان دهی فعالیت های هنری و تضمین موفقیت آنان متمرکز است. اگر شما به هنر علاقه مندید و از مدیریت و سامان دهی لذت می برید، فعالیت در این مکان بهترین گزینه انتخابی برای شما می باشد، چرا که این حرفه امکان دستیابی به آینده هنری با توجه به اجتماع و نقش های اجتماعی را برای شما فراهم می کند. لذا برای ایفای نقش خود، شما به قدرت مدیریتی بسیار قوی و کسب مهارت های ویژه ای در خصوص کار با رایانه نیاز دارید.

انیماتور

انیماتورها قادر به ساخت تصاویری که فریم خوانده می شود می باشند، تصاویری که با توالی پشت سر هم، قادر به ایجاد تصاویر متحرکی که انیمیشن نامیده می شوند هستند. انیماتورها نقش های گوناگونی را به عهده می گیرند همچنین آنان کمک بسیاری به ایجاد جلوه های بصری برای فیلم سازی می کنند. ناگفته نماند که این مورد هم نوعی فعالیت رقابتی محسوب می شود و نمونه کار شما بایستی بر روی یک حلقه کارآمد مانند دی وی دی قرار گیرد یا اینکه به صورت ویدیوئی و آنلاین مورد استفاده قرار گیرد. جهت ارتقا شانس خود برای استخدام شدن، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در گرایش انیمیشن سازی موثر می باشد، البته ناگفته نماند که اخذ این مدرک معمولا ضروری نمی باشد. برای انیماتور شدن، شما به استعدادی بالقوه و خلاق، کسب مهارت های فنی و چشمی قوی برای دیدن جزئیات نیاز دارید.

برترین و معتبر ترین دانشگاه ها برای رشته هنر

 • کالج هنر و طراحی CSM  انگلستان
 • کالج مد Bunka در ژاپن
 • دانشگاه کینگستون در انگلیس
 • دانشکده نوین طراحی Parsons در آمریکا
 • انستیتو فناوری مد در آمریکا
 • Polimoda در ایتالیا
 • دانشگاه وست مینستر در انگلیس
 • کالج مد لندن در انگلیس
 • انستیتو فناوری سلطنتی ملبورن در استرالیا
 • دانشگاه Drexel در آمریکا
 • دانشکده مد دانشگاه Ryerson در کانادا
 • کالج استنفنز در آمریکا
 • دانشگاه ناتینگهام ترنت در انگلیس
 • کالج هنر و طراحی ساوانا در آمریکا
 • دانشگاه فیلادلفیا در آمریکا
 • دانشگاه هنرهای خلاقانه در انگلیس
 • Istituto Marangoniدر ایتالیا
 • انستیتو فناوری مد پکن در چین
 • Hogeschool Van Amsterdamدر هلند

شرایط تحصیل و کار رشته هنر کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات حقوقی کشور و از جمله استان فارس میباشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل و کار رشته هنر و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا تحصیل و کار رشته هنر در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته هنر برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته هنر به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته هنر به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته هنر را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته هنر بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل و کار رشته هنر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *