کشور روسیه سفید

بلاروس یا کشور روسیه سفید کشوری واقع  در اروپای شرقی می باشد. از شمال و شرق در همسایگی با روسیه، از جنوب در همسایگی با اوکراین و از غرب در همسایگی با لهستان و همچنین از شمال در همسایگی با لیتوانی و لتونی قرار گرفته است. این کشوری با تاریخی پیچیده و معماری زیبا در جهان شناخته شده است. پایتخت این کشور مینسک می باشد که شهری مدرن در سطح بین المللی می باشد. اولین پاداشت ثبت شده این شهر به 1067 برمیگردد. این شهر در طول تاریخ  و به کرات، بارها و بارها، از بین رفته است به طوری که در پایان جنگ جهانی دوم ، به طور کامل نابود گردید.  بیش از 1.9 میلیون نفر در این شهر ساکن هستند.  مساحت کشور بلاروس بیش از  207.000 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این کشور بالغ بر 10.045.200 می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

روسیه سفید

مردمان کشور روسیه سفید

مردم کشور بلاروس، مهربان و دوست داشتنی هستند. صبر و شکیبایی و همچنین صلح جویی مردم این کشور در طول تاریخ و طی جنگ هایی که ناخواسته مردم این کشور در گیر آن و قربانی شده اند، به خوبی نمایان است. مردم این کشور مهمان نواز هستند و از ملیت ها و فرهنگ های مختلف استقبال می نمایند. جهت کسب اطلاعالت بیشتر در زمینه هزینه زندگی در بلاروس با مشاوران موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید.

جمعیت کشور بلاروس

80 درصد جمعیت این کشور را قومیت بلاروسی تشکیل داده و مابقی، از ملیت های مختلف دیگر می باشد که در طول دوره های متفاوتی وارد این کشور شده اند. برخی از این ملیت ها، چندین نسل از خود را در این کشور گذرانده اند. گروه های اقلیتی که از ملیت های دیگر در این کشور ساکن اند عبارت اند از:

1- روس ها: 8.2 درصد از جمعیت بلاروس را تشکیل می دهند و بیشتر بعد از جنگ جهانی دوم وارد این کشور شده اند.

2- لهستانی ها: 3.1 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و بیشتر در قسمت غرب این کشور ساکن می باشند.

3-اوکراینی ها: 1.7 درصد بلاروس از مردم کشور اوکراین می باشد.

4- یهودیان: اولین یهودیانی که وارد بلاروس شدند در قرن 15 بوده است. اما پس از آن به اسرائیل و سایر کشورها مهاجرت می نمایند. در حال حاضر یهودیان 0.13 درصد از جمعیت بلاروس را تشکیل داده اند.

دیگر اقلیت های ساکن در این کشور عبارت اند از: تاتار ها، روم و  لیتوانی

زبان در بلاروس

زبان های بلاروسی و روسی، زبان های رسمی این کشور می باشند. دیگر زبان ها از جمله، لهستانی، اوکراینی و عبری توسط مردم محلی، صحبت می شود. جهت اقدام برای تابعیت و اقامت در بلاروس (روسیه سفید) به موسسه حقوقی توسعه گران مهر مراجعه نمایید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *