پیدا کردن کار در سوئد

آژانس مهاجرت سوئد همراه با سازمان دولتی استخدام کشور به طور مرتب فهرستی از مشاغلی را که تقاضای زیاد در سوئد دارند و همراه با لیست کمبود کار به طور منظم روی وبسایت قرار می دهد. بهتر است این لیست را چک کنید زیرا اگر به شما شغل مورد نیاز کشور پیشنهاد شود، شما می توانید درخواست مجوز کار را تحت برنامه پیدا کردن کار در سوئد، به دولت بدهید تا روند اخذ اقامت سوئد برای شما تسریع شود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

پیدا کردن کار در سوئد

ثبت نام در مرکز فنی حرفه ای در دانشگاه خود

 1. اولین مرحله در جستجوی شغلی شما باید به مرکز دانشگاهی مراجعه شود. مراکز شغلی دانشگاهی طیف وسیعی از خدمات را برای حمایت از شما در مشاوره شغلی( اغلب به زبان انگلیسی) ارائه میدهند.رزومه کاری و نامه های خود به شما کمک میکنند.
 2. سمینارهاو مصاحبه های آموزشی و کارگاه های آموزشی و بازدید از کارفرمایان بالقوه را مطالعه کنید.
 3. مراکز حرفه ای نیز به طور معمول لیست هایی را برای مشاغل در دسترس و پروژه های پایان نامه ارائه می دهند.

بازدید از نمایشگاه های شغلی

شرکت های چند ملیتی سوئد مانند: ولوو، آکیاو لارجه و اسکانسا، بانک های ملی کارفرمایان، بخش عمومی و دیگر شرکت ها به طور منظم، نمایشگاه های کاری برای دیدار با کارمندان بالقوه جدید به نمایش میگذارند. نمایشگاه های فرصت های شغلی برای همکاری با کارفرمایان در زمینه خود و شرکت در مصاحبه ها و سمینارها مفید است. نمایشگاه های مهم شامل چارم در چارملز در دانشکده اقتصاد، دانشکده استکهلم همچنین نمایشگاه های مربوط به روز شغلی در استکهلم مرتبط نیستند.

زبان سوئدی یاد بگیرید.

این درست است که همه در سوئد انگلیسی صحبت میکنند و شما می توانید به راحتی از طریق تحصیل در اینجا حتی بدون اینکه یک کلمه زبان سوئدی صحبت کنیداز شرکت های بزرگ انگلیسی که زبان آنها سوئدی است، آشنا شوید. در سوئد پس از پیدا کردن کار و ایجاد یک زندگی اجتماعی بعد از فارغ التحصیلی بسیاری از درب ها باز خواهد شد.

حتی اگر برای شغلی درخواست بدهید که به طور خاص به انگلیسی مسلط باشد و یا درجایی که گوینده انگلیسی بومی توانایی صحبتی کردن را دارد، صحبت کردن باز سوئدی باعث می شود که شما هم همکاران جدید خود را تحت تاثیر قرار داده و به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید.

کارآموزی

کار آموز می تواند راهی خوب برای کسب تجربه مرتبط و ایجاد تخصص حرفه ای تان باشد، اگر آنها مستقیما به یک پیشنهاد کار منجر نشوند، شما یک سوئدی و یک به روز رسانی قابل توجه برای رزومه خود دارید. سازمان هایی مانندAIESE وIAESTE.یا شانست رو امتحان کن و با یک شرکتی که میخواهید یک دوره کارآموزی به طور مستقیم انجام دهید ارتباط برقرار کنید.

کار نیمه وقت در طول دوره تحصیل

کار نیمه وقت در طی تحصیل شما می تواند به عنوان یک سکوی پرش برای شما باشد. رقابت برای مشاغل نیمه وقت میتواند زیاد باشد، اما سختی کار در سوئد برای ایرانیان می تواند به شما راه طولانی تری بدهد.

عضویت در اتحادیه دانشجویی

شبکه شخصی شما می تواند برای موفقیت شما در بازار کار سوئد مهم باشد، بنابراین به شما پول میدهد تا در فعالیت ها و سازمان های دانشگاه. محل تحصیل خود مشارکت داشته باشید تا اتحاد دانش آموزان شما آغاز شود.  مشارکت در یک واحد دانشجویی و فعالیت های گسترده ای که سازمان میدهند خود میتواند به فرصت های کاری منجر شود و مشارکت شما یک شایستگی قوی در رزومه شما خواهد بود.

نوشتن پایان نامه در یک شرکت سوئدی

نوشتن پایان نامه در یک شرکت سوئدی میتواند ورودی کامل به بازار کار برای کسب تجربه ارزشمند باشد. بسیاری از برنامه های دانشگاه و ادارات ارتباطات قوی با شرکت ها و پایان نامه پیشنهادات پروژه های وب سایت دانشگاه دارند و اغلب استخدامی شرکت ها در وب سایت دانشگاه منتشر میشوند.

پیوستن به اتحادیه

اتحادیه دارای موقعیت خوبی در سوئد است. پیوستن به اتحادیه های صنفی یک موقعیت قوی در تعیین جایگاه شما به عنوان یک دانش آموز می تواند. یک راه عالی برای دریافت خدمات ویژه از جمله خدمات مانند هدایت شغلی و یا رزومه تان باشد. آنها همچنین می توانند مشاوره ای در مورد مذاکرات حقوق و دستمزد ارائه دهند و هنگامی که شغل پیدا کردید که بتوانند در مسائل کاری از شما حمایت کنند.

به طور مستقیم با کارفرما تماس بگیرید.

هنگامی که به آگهی های کار در کشور سوئد نگاه میکنید، ممکن است متوجه شوید که جزئیات تماس برای کارمندی که می تواند به سوالاتی در مورد شخص ثالث پاسخ دهد،اغلب در تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی موقعیت را کسب میکند تا زمانیکه بتواند آن را ارزشمند کند.

میانگین درآمد در سوئد

درست مانند برخی دیگر کشورهای اروپایی بسیار توسعه یافته، سوئد دارای حداقل حقوق معوقه رسمی نیست. حداقل حقوق به طور کلی از طریق اتحادیه ی کارگران، مذاکره می شود. به عنوان یک مرجع، حقوق و دستمزد یک صندوقدار در مک دنالد در حدود 101 تا 110 کرون سوئد یا حدود 13.56 دلار در هر ساعت است.

میانگین درآمد در سوئد

میانگین درآمد در سوئد

متوسط درآمد در سوئد

متوسط دستمزد در استکهلم، سوئد در حال حاضر حدود 22000 کرون پس از مالیات است. این معادل کمی بیش از 2500 دلار آمریکا در هر ماه است. مهم است که بر این واقعیت تأکید کنیم که با وجود اینکه درآمد متوسط در سوئد بسیار جذاب است، هزینه زندگی نیز بالا است. این به ویژه در استکهلم و بازار مسکن آن است. پیدا کردن یک آپارتمان در استکهلم می تواند چندین برابر سخت تر از پیدا کردن کار باشد، پایتخت در حال حاضر با کسری مسکونی مواجه است.

متوسط درآمد در سوئد

متوسط درآمد در سوئد

بهترین مشاغل در سوئد

مسئولیت ریاضیدانان 69000 کرون (53674 پوند): ریاضیدانان از ریاضیات پیشرفته برای توسعه و درک اصول ریاضی، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مشکلات دنیای واقعی استفاده می کنند.

مسئولیت مدیر محصول و مارک 720000 کرون (55532 پوند): مدیران محصول یا مدیران تجاری با نگرانی یک درآمد پایدار در میان مصرف کنندگان و بهبود فروش محصول و سهم بازار مواجه هستند. مهارت های کلیدی / ویژگی ها: مدیران موفق برند محصول باید یک احساس غریزی در مورد مفاهیم محصول آینده نشان، که مهارت های تحلیلی خوب داشته باشند و در مورد منطقه محصول خود و ارتباط فوق العاده مشتاق باشند.

مسئولیت مدیر هواپیمایی 756000 کرون (58308 پوند): مدیران هواپیمایی برنامه پرواز را با نظارت بر تعمیر و نگهداری هواپیما و مدیریت کارکنان، برنامه ریزی می کنند. مهارت ها / ویژگی های کلیدی: این موقعیت نیاز به کاندیداهایی با توانایی های بسیار خوب رهبری و با تیمی با مهارت های ارتباطی و تحلیلی خوب، شما را با استاندارد های صنعت هواپیمایی حفظ می کند.مسئولیت مدیر پروژه (اجرایی و مدیریت) 768000 کرون (69873 پوند): مدیران پروژه به اهداف عملیاتی دست می یابند، آنها مسئول تهیه و تکمیل برنامه های کاری، اجرای تولید، بهره وری، کیفیت و استانداردهای خدمات مشتری، حل مشکلات، شناسایی روند، تعیین بهبود سیستم و اجرای تغییر، می باشند.

مسئولیت مدیر عامل 798000 کرون (61548 پوند): مدیران اجرایی بر مدیریت کلی و عملکرد شرکت و گزارش دادن به هیئت مدیره، نظارت دارند. آنها همچنین مسئول ایجاد ارتباطات تجاری جدید و توسعه برنامه های بازاریابی و فروش استراتژیک برای افزایش سودآوری و کارایی هستند.

مسئولیت مدیران معماری سازمانی 840000 کرون (64741 پوند): بخش هایی از وظایف اصلی مدیران معماری سازمانی، تدارک خدمات عملیات کامل برای توسعه نرم افزار مدیریت کاربردی و فرایند برون سپاری کسب و کار برای مشتریان است. آنها همچنین برنامه ریزی و اجرای راه حل هایی را ارائه می دهند که اطلاعات را به طور موثر و سودمند برای مزیت رقابتی ارائه می دهند.

مسئولیت پزشکی عمومی/ آنکولوژی 888000 کرون (68440 پوند): پزشکان (هماتولوژی-انکولوژی) مراقبت های مستقیم از بیمار را به ویژه در زمینه زیر مجموعه های تنظیمات بستری در بیمارستان و درمانگاه ارائه می دهند.

مسئولیت مدیر خلاق (تبلیغات / طراحی گرافیک / مدیریت رویداد ها ) 960000 کرون (87277 پوند): مدیر خلاق برای ایجاد یک محیط خلاق در یک سازمان بسیار مهم است که ایده های بزرگ باید متولد شود و بتواند رشد کند. آنها نیاز به الهام بخشیدن از کارهای عالی و حفظ کیفیت خروجی بخش، دارند. این حرفه نیاز به آگاهی از تمام جنبه های تجاری در اجرای یک آژانس دارد و گاهی اوقات مسئولیت ارتقای هویت خلاق آژانس است و شهرت خلاقیت آن را قوی نگه دارد.

مسئولیت مدیر عامل سرمایه گذاری (اجرایی و مدیریت) 1000000 کرون (971026): افسر سرمایه گذاری اصلی، کاری برای سرپرست هیئت مدیره سرمایه گذاری در یک سازمان است. هدف او شناختن نظارت و مدیریت مجموعه دارایی شرکت، ایجاد استراتژی برای برقراری ارتباط با سرمایه گذاران و شناسایی و اجتناب از هر گونه خطرات بالقوه می باشد.

مسئولیت معاون رئیس جمهور 1800000 کرون (138731 پوند): معاون ارشد سازمان برای کمک به شرکت در دستیابی به اهداف مالی و افزایش عملکرد عملی مسئولیت پذیر است. آنها برای اطمینان از به روز بودن با توجه به شرایط سازمان، به هیئت مدیره گزارش می دهند و اطلاعات را به اشتراک می گذارند.

سایت های کاریابی در سوئد

آژانس استخدام دولتی سوئدی( دفتر کار ) افرادی را که به دنبال کار هستند، پشتیبانی می کند. این آژانس، اطلاعات، مشاوره و پشتیبانی ارائه می دهد. پس از آن، بسیاری از وب سایت های خصوصی برای کار در سوئد مورد استفاده قرار می گیرند. این وب سایت ها معمولا فهرست های شغلی (اغلب به زبان سوئدی) و ویژگی که در آن شما می توانید رزومه کاری خود را آپلود کنید، شامل می شود. برخی از این سایت های شغلی عبارتند از :

 1. careerbuilder.se
 2. jobb.blocket.se
 3. jobbmaskinen.se
 4. jobbsafari.se
 5. studentjob.se
 6. metrojobb.se
 7. monster.se
 8. stepstone.se
 9. Job listings in English
 10. LinkedIn’s job search portal
 11. Thelocal.se/jobs
 12. neuvoo global job source
 13. Recruitment agencies with job listings Academic Work
 14. Adecco (in Swedish)
 15. Incluso
 16. Manpower (in Swedish)
 17. OnePartnerGroup
 18. Randstad (in Swedish)
 19. TNG (in Swedish)
 20. Undutchables
 21. EURES the European Job Mobility Portal
سایت های کاریابی در سوئد

سایت های کاریابی در سوئد

یک نقطه شروع خوب برای جویندگان کار، پایگاه داده EURES است. این مجموعه ای از فهرست های شغلی، از طرف آژانس های استخدام دولتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و توسط اداره خدمات استخدام عمومی اتحادیه اروپا اجرا می شود. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند از برنامه “اولین شغل شما در EURES” استفاده کنند که برای تشویق به تحرک در اروپا طراحی شده است.

(EURES) بورس نیز بسیار مفید است اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که نیاز به مجوز کار دارد. اگر شما یک شغل ارائه می کنید، کارفرمای شما باید حداقل 10 روز فرصت شغلی را در منطقه اقتصادی اروپا / اتحادیه اروپا (EEA) و سوئیس اعلام کند. این یکی از الزامات اساسی برای واجد شرایط بودن مجوز کار سوئد است و EURES این را آسانتر می کند. شرایط استخدام شما شما باید با آنچه که توسط قراردادهای جمعی سوئدی یا آنچه که در شغل یا صنعت معمول است، ارایه شده باشد.

اخذ اقامت کاری در سوئد

اگر شما یک شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید و می خواهید در سوئد کار کنید، باید اجازه کار را بدست آورید.

 • دارای مجوز اقامت دائم
 • دارای یک مجوز اقامت برای حضور( تحصیل ) در کالج یا دانشگاه
 • دارای مجوز اقامت ویژه برای کار به عنوان یک محقق
 • یک پناهنده و دارای AT-UND ( معافیت از وظیفه برای داشتن اجازه کار) هستند.
 • یک شهروند یک کشور اتحادیه اروپا، اعضای مشاغل خاص و شهروندان کشورهای خاص تحت قوانین ویژه ای برای کار در سوئد هستند.

برای کسب مجوز کار شما باید:

 • دارای یک گذرنامه معتبر
 • همچنین دارای شرایط استخدام که حداقل در مقایسه با آنچه که توسط قراردادهای جمعی سوئد ارائه شده است یا که در شغل معمول است و یا در صنعت حقوق و دستمزد است، باید یک موقعیت ( شغل ) ارائه کنید که شما را قادر می سازد از خودتان حمایت کنید.

به منظور برآوردن این نیازهای حمایت، شما باید به اندازه ای کار کنید که دستمزد حداقل 13،000 کرون در ماه قبل از پرداخت مالیات به کارفرمایی که قصد ارائه پوشش بیمه سلامت (بهداشت )، زندگی، اشتغال و حقوق بازنشستگی هنگام شروع کار را داشته باشد، منجر شود.

 • استخدام کمتر از سه ماه

برای استخدام که کمتر از سه ماه طول می کشد، شهروندان کشورهای خاص باید دارای هم مجوز کار و هم ویزا باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزا، با سفارت سوئد یا مشاورین مهاجرت کاری به سوئد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد پیدا کردن کار در سوئد

1- مراکز شغلی دانشگاهی به پیدا کردن کار در سوئد چه کمکی می کنند؟

مراکز شغلی دانشگاهی طیف وسیعی از خدمات را برای حمایت از شما در مشاوره شغلی( اغلب به زبان انگلیسی) ارائه میدهند.رزومه کاری و نامه های خود به شما کمک میکنند.

2- آیا برای پدا کردن کار در سوئد باید مهارت زبان سوئدی داشته باشم؟

حتی اگر برای شغلی درخواست بدهید که به طور خاص به انگلیسی مسلط باشد و یا درجایی که گوینده انگلیسی بومی توانایی صحبتی کردن را دارد، صحبت کردن باز سوئدی باعث می شود که شما هم همکاران جدید خود را تحت تاثیر قرار داده و به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید.

3- آیا از طریق کارآموزی می توان در سوئد صاحب شغل شد؟

اگر آنها مستقیما به یک پیشنهاد کار منجر نشوند، شما یک سوئدی و یک به روز رسانی قابل توجه برای رزومه خود دارید.

4- آیا عضویت در اتحادیه دانشجویی بر پیدا کردن کار در سوئد تاثیر دارد؟

مشارکت در یک واحد دانشجویی و فعالیت های گسترده ای که سازمان میدهند خود میتواند به فرصت های کاری منجر شود و مشارکت شما یک شایستگی قوی در رزومه شما خواهد بود.

5- آیا نوشتن پایان نامه در یک شرکت سوئدی می تواند بر روی استخدام فرد تاثیر بگذارد؟

بسیاری از برنامه های دانشگاه و ادارات ارتباطات قوی با شرکت ها و پایان نامه پیشنهادات پروژه های وب سایت دانشگاه دارند و اغلب استخدامی شرکت ها در وب سایت دانشگاه منتشر میشوند.

6- میانگین درآمد در سوئد چقدر است؟

درست مانند برخی دیگر کشورهای اروپایی بسیار توسعه یافته، سوئد دارای حداقل حقوق معوقه رسمی نیست. حداقل حقوق به طور کلی از طریق اتحادیه ی کارگران، مذاکره می شود.

7- حقوق یا درآمد ریاضیدانان در سوئد چقدر است؟

69000 کرون (53674 پوند)

8- حقوق یا درآمد مدیر محصول و مارک در سوئد چقدر است؟

720000 کرون (55532 پوند)

9- سایت های کاریابی در سوئد کدامند ؟

 • careerbuilder.se
 • jobb.blocket.se
 • jobbmaskinen.se
 • jobbsafari.se
 • studentjob.se

10- شرایط اخذ اقامت کاری در سوئد چگونه است؟

 • دارای مجوز اقامت دائم
 • دارای یک مجوز اقامت برای حضور( تحصیل ) در کالج یا دانشگاه
 • دارای مجوز اقامت ویژه برای کار به عنوان یک محقق
 • یک پناهنده و دارای AT-UND ( معافیت از وظیفه برای داشتن اجازه کار) هستند.
 • یک شهروند یک کشور اتحادیه اروپا، اعضای مشاغل خاص و شهروندان کشورهای خاص تحت قوانین ویژه ای برای کار در سوئد هستند

11- پایگاه داده EURES چه اطلاعاتی را در اختیار کارجویان در سوئد قرار می دهد؟

این مجموعه ای از فهرست های شغلی، از طرف آژانس های استخدام دولتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و توسط اداره خدمات استخدام عمومی اتحادیه اروپا اجرا می شود.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

10 دیدگاه برای “پیدا کردن کار در سوئد

 1. فرزانه گفت:

  سلام و وقت بخیر
  مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد گرایش هوش مصنوعی هست و تجربه کاری ۳سال دارم سنمم ۳۳هست میخواستم بدونم برای جاب افر سوید موسس شما اقدام میکنه؟آیلتس ندارم
  ممنون از راهنماییتون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه موسسه ما در زمینه کاریابی فعالیتی انجام نمی دهد.

 2. Aminreza گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من فوق لیسانس معماری و هفت سال سابقه کار در اجرای ساختمان دارم و همسرم مهندسی صنایع دوسال سابقه کار کنترل پروژه داره و دخترم هم دوسالشه ایا ما میتونیم کار در سوئد پیدا کنیم به محوی ایا رشته های ما نیاز هست؟!

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   رشته های مورد نیاز کشور سوئد رشته های کادر درمان است. در صورت داشتن پیشنهاد شغلی و یا قرار داد کاری می توانید برای ویزای کاری سوئد اقدام نمایید. در غیر این صورت کشوری مانند آلمان را به شما توصیه می کنیم.

 3. فاطمه بردستانی گفت:

  سلام. من 33 سال دارم با مدرک لیسانس مددکاری اجتماعی فارغ‌التحصیل 2017 سابقه کاری ندارم ولی دوره های کارورزی دانشگاه را گذرانده‌ام . می خواهم به عنوان مددکار اجتماعی در سوئد مشغول به کار شوم و ادامه تحصیل دهم . چگونه می توانید به من کمک کنید .

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از کشور سوئد ویزای کاری گروه درمان را دریافت نمایید.

 4. ندا زلیخایی گفت:

  با سلام دوره های زبان آموزی در کشور سوئد با پیش زمینه مدرک ایلتس ۵.۵ که از طرف بعضی موسسات پیشنهاد میشود آیا صحت دارد؟ومیتوان به این طریق در پایان دوره مذکور اقامت کشور سوئد را دریافت کرد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با پایان دوره نمیتوان اقامت گرفت، بلکه این دوره های پلی است به سمت کاریابی و پیدا کردن موقعیت شغلی در کشور سوئد.
   بله صحبت دارد.

 5. نرگس وهاب زاده گفت:

  سلام من جویای کار ویک زندگی خوب هستیم همسرم نقاش ودکوراسیون داخلی کار می کند ومن معلم ابتدایی هیتم با مدرک فوق لیسانس و2بچه دارم .یک دختر 7ساله ویک پسر6 ساله.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   اگر هدف شما کشور سوئد است، می توانید از طریق تحصیل برای این کشور اقدام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *