پرستاری در سوئد

تحصیل در سوئد در رشته پرستاری یک دوره 3 ساله، معادل 180 واحد است. سال اول به یک دوره مقدماتی در پرستاری، از جمله زیست شناسی انسان، سال دوم به طور عمده به دوره های پرستاری در سلامت و بیماری و تأثیر محیط زیست بر سلامت در حالی که سال سوم و نهایی، بینش های راهبری عملی را فراهم می کنند. پرستاری در سوئد را با نظر کارشناسان موسسه حقوقی توسعه گران مهر در این مقاله بررسی کنید و در صورت وجود سوال بیشتر، با ما در تماس باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل رشته پرستاری در سوئد

آموزش پرستار به مدرک لیسانس به هردو مدرک تحصیلی در سطح لیسانس در پرستاری و مدرک حرفه ای آموزش پرستاری اختصاص دارد که شامل 180 واحد درسی است که طول اتمام تحصیلات پرستاری 3 ساله است.

در طول تحصیل پرستاری بخش های نظری به همراه جایگاه کسب و کار در بین آنها گنجانده شده است. آموزش با عناصر عملی در حوزه بهداشت و درمان.موضوع اصلی آموزش، علم بهداشت و درمان است و شامل دوره های نظری و بالینی همراه با مطالعه عمقی است. برای اینکه بتوانید به عنوان پرستار پس از پایان تحصیلات به عنوان پرستار کار کنید، باید برای (شناسایی)کاریابی به هیئت ملی بهداشت و رفاه درخواست دهید.

تخصص و آموزش بیشتر

بعد از اتمام تحصیلات در رشته پرستاری. امکان آموزش بیشتر در حوزه های تخصصی مختلف وجود دارد. برای مثال، فرد میتواند در مراقبت های بهداشتی و پزشکی کودکان و نوجوانان تخصص داشته باشد و یا یک ماما شود. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید. 

شرایط اخذ پذیرش رشته پرستاری از دانشگاه های سوئد

متقاضیان می بایست دارای مدرک مقطع تحصیلی پیشین باشند، مثلا دارای نمره 60 از دوره های قبل خود داشته باشند و یا اینکه یک دانش علمی را در سوئد یا خارج از کشور کسب کرده باشند. 

سایر الزامات زبان انگلیسی: آزمون بین الملل تافل (PBT): مجموع نمره 575 و نمره 4.5 در آزمون کتبی.

به فردی که دارای شرایط عمومی برای ثبت نام باشد:

 • یک مدرک داده شده است
 • شرایط و الزامات دوره ها را احراز کرده است
 • بطور کل دانش علمی را به طریق دیگری در سودان یا خارج از کشور کسب کرده است
 • الزامات زبان انگلیسی
شرایط اخذ پذیرش رشته پرستاری از دانشگاه های سوئد

شرایط اخذ پذیرش رشته پرستاری از دانشگاه های سوئد

آزمونهای کلی مهارتهای زبان و حداقل نمره مورد نیاز، در زیر ارائه شده است:

 1. آیلتس آکادمیک: حداقل نتیجه آزمون (نمره کلی 6.5 و در هیچ یک از بخشها نباشد زیر 5.5 باشد)
 2. آزمون بین المللی تاقل (PBT): ( نمره کلی 575 و نمره 4.5 در آزمون کتبی؛ آزمون اینترنتی تافل (iBT): نمره کلی 90 و نمره 20 در آزمون کتبی.
 3. MELAB (آزمون ارزیابی زبان انگلیسی در میشیگان): حداقل نمره 90
 4. ECPE (آزمون گواهینامه مهارت در انگلیسی): Pass Pearson PTE Academic: حداقل نمره 62 (حداقل نمره کتبی 61)
 5. CAE (انگلیسی کمبریج: پیشرفته): گواهینامه در انگلیسی پیشرفته
 6. CPE (انگلیسی کمبریج: مهارت): گواهینامه مهارت در انگلیسی

بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل رشته پرستاری

 • دانشگاه Halmstad

در سال 1983 تاسیس شد و حدود 10،000 دانشجو دارد. دانشجویان می توانند حدود 50 برنامه را در سطوح کارشناسی و پیشرفته و با بیش از 130 دوره جداگانه انتخاب نمایند. دانشگاه Halmstad یک دانشگاه نوآورانه است و برای کسانی که به پیشرفت و توسعه علاقمندند مناسب است.

دانشگاه Halmstad می خواهد که در دو سطح بین المللی و منطقه ای و همچنین توسعه دانش خصوصی مشارکت داشته باشد. آنها توانسته اند از طریق صداقت، نوآوری و چند رشته ای بودن جایگاه خود را تثبیت کنند. موسسه فن آوری Blekinge (BTH) یک دانشکده کوچک است که دانشجویان را در راس امور قرار می دهد. در ATH، بیش از 5،000 دانشجو تحصیل می کنند و در مجموع ما 30 برنامه تحصیلی را ارائه می دهیم که همه آنها دارای آینده شغلی می باشند.

 • تحصیل در دانشگاه Umeå

اولین قدم به سوی یک آینده مهیج است. در عین حال تحصیل در آنجا سرگرمی هایی هم دارد. به جمع 36،000 دانشجوی ما از سراسر جهان بپیوندید. برای اینکه تحصیلتان واقعا سودمند باشد، وجود محیطی که بتوانید در آن پیشرفت کنید بسیار مهم است. دانشگاه Uppsala، یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی مشهور است که بر توسعه علم و معرفت تمرکز دارد. این دانشگاه از طریق نقش فعالی که در جامعه دارد، توسعه و نوآوری را ارتقا می دهد.

 • دانشگاه Gävle

حدود 16،000 شاخه را در دانشگاه Gävle ارائه می کند. ما دوره های منحصر به فرد و چالش برانگیزی را برای شما ارائه می دهیم. شما می توانید در این دانشگاه به عنوان یک پرستار یا معلم و یا حتی مهندس و اقتصاددان بطور حرفه ای آموزش ببینید.

 • دانشگاه گوتنبرگ، آکادمی Sahlgrenska

آکادمی Sahlgrenska یکی از هشت دانشکده موجود در دانشگاه گوتنبرگ است. آکادمی Sahlgrenska از طریق آموزش و تحقیق در پزشکی، دندانپزشکی و علوم پرستاری، دیدگاه متفاوتی را در مورد سلامت انسان ایجاد می کند.

 • دانشگاه Linnaeus

دانشگاه Linnaeus در سال 2010، در زمانیکه دانشگاه Kalmar و دانشگاه Växjö با هم ادغام شدند، تاسیس شد. این یک دانشگاه شگرف و نوپا است که دارای32،000 دانشجو، 150 برنامه آموزشی و حدود 2500 دوره جداگانه می باشد.

 • دانشگاه Jönköping

دارای ویژگیهای بین المللی واضحی است و از نظر تبادل دانشجویان بین المللی از برترین دانشگاههای کشور است.

 • دانشگاه Gävle

حدود 16،000 شاخه را در دانشگاه Gävle ارائه می کند. ما دوره های منحصر به فرد و چالش برانگیزی را برای شما ارائه می کنیم. شما می توانید در این دانشگاه به عنوان یک پرستار یا معلم و یا حتی مهندس و اقتصاددان بطور حرفه ای آموزش ببینید.

تحصیل رشته پرستاری در سوئد به زبان انگلیسی 

پرستاری حرفه ای در جهان است و سوئد نیز از این حرفه مستثنا نیست. مزایای زیادی برای تحصیل پرستاری در سوئد وجود دارد. اگر میخواهید در خارج از کشور تحصیل کنید یا اگر در سوئد زندگی می کنید، در حال حاضر در محل تحصیل پرستاری هستید. برنامه های پرستاری در سوئد به شما جامعه ای می دهد که در زمینه برابری کار میکند و از تنوع استقبال میکند. مهارت هایی که در سوئد یاد میگیرید شما را برای یک شغل پرستاری جهانی با استفاده از تکنیک های یادگیری بهینه آماده میکند و به شما کمک می کند یاد بگیرید که چطور به یک روش خلاقانه فکر کنید. سوئد علاوه بر اینکه مکانی زیبا برای زندگی است، دارای برخی از بهترین پرستاران در دنیاست.

تحصیل پرستاری در سوئد چگونه است؟

کشور سوئد یکی از نوآورترین کشورهای جهان است. با توجه به تعهد خود به عنوان یک کشور سازگار با محیط زیست و پیشرفت های بسیاری از ساکنان آن. جای تعجبی نیست که این کشور مقصد دانشجویان باشد. در حال حاضر مسئول برنامه اسپاتی فای(spotify) جان صدها نفر را نجات داده است.

همانطور که قبلا اشاره شد، کشور سوئد در برابری بزرگ است. وقتی که به سوئد بروید متوجه خواهید شد که فرقی نمیکند همجنس گرا هستند یا از قسمت دیگری از دنیا می آیند. اکر لازم باشد با یک پزشک سوئدی صحبت کنیدبه KRY بروید و کسی را پیدا کنید که در مورد حرفه پزشکی صحبت کند. این یکی از مزایای زندگی و تحصیل در کشور سوئد است.

آنها دارای تکنولوژی هستند که به شما این اجازه را میدهند که بلافاصله به پزشک مراجعه کنید یا خیر. شما به این نتیجه خواهید رسید که دانشجویان در داخل کشور سوئد به خوبی فکر می کنند و تا جایی که ممکن است از شما حمایت میکنند. سوئد یک محیط و فرصت برای آموزش در حرفه پرستاری را ارائه میدهد و از این حرفه حمایت میکند و تحصیل در این رشته را تسهیل می نماید. 

تحصیل رشته پرستاری در سوئد به زبان انگلیسی 

تحصیل رشته پرستاری در سوئد به زبان انگلیسی

بهترین مکان برای تحصیل پرستاری در سوئد؟

بعضی از بهترین مکان های تحصیل پرستاری در سوئد دانشگاه دولتی سوئد است که در دانشگاه لنینس سوئد و هنر و علوم CIEE در اوپلاسو سوئد است. زمانی که در سوئد تحصیل میکنید میتوانید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید. بسیاری از بنیادها و سازمان های در سوئد بورس تحصیلی و کمک های مالی برای کمک به دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه انتخاب می کنند.شما میتوانید اطلاعاتی در مورد کمک هزینه ارائه شده برای پرستاری در هر وب سایت هر فرد پیدا کنید.

دانشگاه ها دوره های آنلاین را برای مقاطع مختلف پرستاری شامل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه میدهد و برخی از برنامه ها عبارتند از: مراقبت از بیماران دیابتی در حال مرگ.. مراقبت فشرده از دست ها برای زمانی که منزل هستید یا در بیمارستان کار می کنید. برای مثال در سوئد نکات بسیاری وجود دارد که میتوانید در سوئد کار کنید. مهم نیست که از کجا هستید و همچنین محدودیتی برای ساعت های کاری در سوئد وجود ندارد.

شما میتوانید از هر وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید.. بنابراین نیازی به وسیله نقلیه شخصی نخواهید داشت. همه در این کشور انگلیسی صحبت میکنند. بنابراین هیچ مشکلی برای یادگیری زبان در آنجا وجود ندارد و شما نباید نگران مشکل ارتباطی داشته باشید. کیفیت زندگی در کشور سوئد بسیار بالا است و یکی از امن ترین مکان ها برای اقامت است.اگر شما به دنبال ادامه تحصیل در سوئد هستید و یا در سوئد زندگی می کنید اطمینان حاصل کنید که ادامه تحصیل و دریافت مدرک پرستاری در سوئد انتخابی عالی است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های سوئد برای تحصیل رشته پرستاری

نام دانشگاه ها در رتبه های جهانی:

 1. دانشگاه هلمستاد:1518
 2. دانشگاه کارلستاد:1401
 3. موسسه تکنولوژی بلکینگ:1560
 4.  دانشگاه اوما:280
 5. دانشگاه گولو:1879
 6. دانشگاه گوتنبرگ:9977
 7. دانشگاه لیزانس:1241
 8. دانشگاه جونکوپینگ:1639
 9. دانشگاه گولو:1879

هزینه تحصیل رشته پرستاری در سوئد 

هزینه سالانه آموزش عالی در سوئد بسته به نوع دانشگاه و برنامه متفاوت است. هزینه تحصیل در سوئد از حدود 80.000 (SEK)معادل حدود 8300 یورو یا 9200 دلار امریکا در ماه اکتبر سال 2016) تا 130.000 (SEK) معادل( یا تقریبا 13.000 یورو یا 14.600 دلار امریکا) متفاوت است.

همه دانشجویان سوئد باید کتاب های درسی خود را بخرند و به طور متوسط 750 دلار در ماه برای این هدف صرف میکنند. دانشجویان معمولا برای عضویت در انجمن محلی به اتحادیه دانشجویان محلی می پیوندند. این به شما امکان دسترسی به فعالیت های مختلف دانشجویی و تخفیف های تحصیلی را میدهد. هزینه هر ترم از حدود 350-50 در هر ترم متفاوت است که بستگی به تعداد واحد های انتخاب شده دارد.

هزینه های تحصیل در سوئد بستگی به محل تحصیل دارند(شهرهای بزرگ معمولا گرانتر هستند) اما در ماه اکتبر سال 2016 تقریبا 8000(SEK) در ماه که شامل اجاره یا925 دلار امریکا / 830 یوروی اروپا است. هزینه مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان بین المللی بسته به اینکه آیا شما یک شهروند اتحادیه اروپا یا غیر از اتحادیه اروپا هستید یا خیر متفاوت است و همچنین بستگی به دوره تحصیلات در سوئد. متفاوت می باشد.  

اشتغال و درآمد پرستار در سوئد 

وظیفه یک پرستار؛ مشاهده، ارزیابی، انجام تشخیص های پرستاری و ارایه دستورهای پرستاری است. پرستار برنامه ریزی می کند، اجرا می کند؛ مراقبت را مستند و ارزیابی می کند. پرستاران، داروها را مدیریت می کنند، درمان ها را اجرا می کنند و به بیماران و بستگان آنها اطلاع رسانی می کنند.

اشتغال و درآمد پرستار در سوئد 

اشتغال و درآمد پرستار در سوئد

علاوه بر این، آموزش دانشجویان و دیگران در تیم مراقبتی گنجانده می شود. بخش اصلی کار پرستار، بررسی فیزیکی در مراقبت است. پرستار گوش می دهد، تماس برقرار می کند و به گونه ای با بیمار و بستگانش صحبت می کند که آنها احساس ایمنی می کنند. IT و پیشرفت آن باعث نامحدود بودن مراقبت و دسترسی بیشتر به مراکز سلامت و بیمارستان خواهد شد. در آینده، پرستار قادر به ملاقات بیماران تا حد زیادی خواهد بود؛ به عنوان مثال، در محیط خانه. یک فرد می تواند به عنوان پرستار متخصص با القابی مانند پرستار اورژانس، پرستار آمبولانس، پرستار کودک، پرستار سالمندان، پرستار روانپزشکی و پرستار اشعه ایکس کار کند.

حقوق پرستاران

 • متوسط حقوق ورودی: تقریبا 2.021 یورو
 • متوسط حقوق با 10 سال سابقه: تقریبا 2.372 یورو

بازار کار

 • برای فارغ التحصیلان جدید: تقاضای متعادل
 • برای با تجربه ها: تقاضای متعادل

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئد می توانید و همچنین شرایط مهاجرت به سوئد با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) ، تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی کارشناسان ما بهره مند شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *