مهاجرت کانادا

ویزای کانادا برای ورزشکاران

ویزای کانادا برای ورزشکاران

چه فعالیت هایی به عنوان ورزش مطرح شده است؟ NOC مخفف طبقه بندی ملی شغلی است. این سیستم طبقه بندی برای کار در کانادا و ویزای کانادا برای ورزشکاران است. هر کدام دارای کد 4 رقمی است که در ادامه این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر شروط کلی این نوع مهاجرت به کانادا را بررسی خواهیم کرد و به نتایج خوبی دست پیدا میکنید.

ویزای کانادا برای ورزشکاران

از آنجایی که برخی رشته های ورزشی جزو شغل های خوب در کانادا محسوب می شوند، متقاضی باید ثابت کند که هدف دارد و می توانند فعالیت های خوداشتغالی خود را در کانادا ادامه دهد. مأمورین مهاجر برای اینکه ببینند آیا متقاضی این الزامات را برآورده می کند یا خیر، به چندین عامل دقت می کنند. به عنوان مثال، آنها سابقه کاری متقاضی، ارتباط آنها با جامعه ورزشی کانادایی، سازش آنها با همکاران کانادایی خود، و ارائه طرح بیزنسی که می خواهند در کانادا انجام دهند، را در نظر می گیرند. افسر همچنین صلاحیت ورزشکار و ثبات مالی آنها را در نظر می گیرد.

مشارکت قابل توجه

مشارکت قابل توجه مفهومی وسیع دارد. آستانه مالی برای مشارکت قابل توجهی در این برنامه وجود ندارد. تجربه من نشان می دهد که افسران به سابقه کاری متقاضی، صلاحیت آن ها، و طرح بیزنس آن ها برای تصمیم گیری برای اینکه آیا آنها به طور قابل توجهی به اقتصاد کانادا از طریق فعالیت های ورزشی خود کمک خواهد کرد یا خیر، توجه می کنند. فعالیت ورزشی در زیرمجموعه یکی از NOC زیر قرار می گیرد:

 • 5251 ورزشکار
 • 5252 مربی
 • 5253 مقامات و داوران ورزشی
 • 5254 رهبران و مربیان برنامه های تفریحی، ورزشی و تناسب اندام

 از این فهرست به عنوان یک راهنما استفاده کنید. زیرمجموعه یکی از این دسته ها برای مهاجرت تحت این گروه، مناسب نیست. شما باید سابقه مربوطه را ارائه دهید.هدف و توانایی و تست های مشارکت قابل توجهی برای برآوردن نیازهای این دسته مهاجرت به کانادا نیاز است. ممکن است برخی موقعیت های استثنایی وجود داشته باشد که در آن کار فرد تحت هیچ یک از این دسته ها قرار نگیرند،در این صورت ممکن است برای شخص قابل اجرا باشد.

نحوه امتیاز بندی دریافت ویزای کانادا برای ورزشکاران

متقاضیان باید سه معیار زیر را برای مهاجرت به کانادا به عنوان فرد خود اشتغال در زمینه ورزش براورده نمایند. اگر متقاضی هیچ کدام از موارد زیر را برآورده نکند، اقامت دائم کانادا را دریافت نخواهند کرد.

 1. آن ها باید تمام الزامات یک متقاضی برای خود اشتغالی ( یعنی تجربه مرتبط، قصد و توانایی، و عوامل مشارکت قابل توجه ) را بر اورده نمایند.
 2. آن ها باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنند ( در زیر مشاهده نمایید ).
 3. آن ها نباید به دلیل امنیت، جرم، امور مالی، یا مسائل پزشکی ( هم متقاضی و هم اعضای خانواده وابسته به او ) ممنوعیت ورود به کانادا را داشته باشند.

نکات زیر برای این گروه از متقاضیان اعمال می شوند:

 • آموزش: تا 25 امتیاز.
 • تجربه کاری: تا 35 امتیاز.
 • سن: تا 10 امتیاز.
 • مهارت در زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی: تا 24 امتیاز.
 • سازگاری: تا 6 امتیاز.

اگر یک فرد پنج سال سابقه خود اشتغالی را داشته باشد، حداقل 35 امتیاز مورد نیاز را دریافت خواهد کرد و به امتیازات دیگر طبقه بندی ها احتیاجی نمی باشد. در مورد مهارت در زبان انگلیسی و فرانسه، هر گونه ادعا توسط فرد در رابطه با سطح مهارت در زبان باید با یک نتیجه ازمون قابل قبول از قبیل IELTS عمومی یا CELPIP برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه همراه باشد.

سابقه مورد نیاز برای ویزای کانادا برای ورزشکاران

بر طبق IRPR، تجربه مرتبط ” به معنای حداقل دو سال تجربه، در طول مدت پنج سال قبل از تاریخ درخواست ویزای اقامت دائم و تا پایان روز تصمیم گیری برای درخواست است، و شامل موارد زیر می شود:

 • ( A ): دو دوره یک ساله تجربه خود اشتغالی در زمینه ورزش.
 • ( B ): دو دوره یک ساله تجربه مشارکت در سطح جهانی ورزش یا ؛
 • ( C ): ترکیبی از یک دوره یک ساله تجربه شرح داده شده در بند ( A ) و دوره یک ساله تجربه شرح داده شده در بند ( B ) ” ( منبع: قوانین مهاجرت و حفاظت از پناهندگان، SOR/2002-227، بازیابی در سال 25 – 12 – 2017.

ارز: این مقررات تا سال 05 – 12 – 2017 مطابق با وب سایت قانون عدالت اجرا می شود ).

تصور کنید که درخواستتان را برای مقامات مهاجرت در تاریخ 1 ژوئن 2018 ارسال کنید. شما باید پنج سال از آن تاریخ به عقب برگردید ( یعنی در تاریخ 1 ژوئن 2013 ). سپس شما باید ثابت کنید که حداقل دو سال تجربه مرتبط از تاریخ 1 ژوئن 2013 تا زمانی که افسر مهاجرت تصمیم خود را در مورد پرونده شما اتخاذ کند، را دارید. به عنوان مثال، اگر شما یک قهرمان بوکس حرفه ای در کشور خود بودید که از طریق فعالیت های ورزشی خود در سال های 2015 و 2016 هزینه های خودتان و خانواده تان ( همسر و فرزندان ) را پوشش داده بوده اید، سپس باید با ازمون تجربه مربوطه روبرو شوید. درآمد شخصی از طریق فعالیت های خود اشتغالی عاملی مهم در این حوزه می باشد. البته اگر شما یک ورزشکار معروف جهانی هستید و در سطح جهانی رقابت کرده اید، در این مرحله درآمد اهمیت کمتری پیدا می کند.

ورزشکاران واجد شرایط ویزای خوداشتغالی فدرال کانادا

ورزشکاران و افراد متخصص در زمینه های ورزشی همچون مربیان و داوران، یکی از سه گروه اصلی که می توانند تحت برنامه خود اشتغالی فدرال به کانادا مهاجرت نمایند، می باشند.خود اشتغالی یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا می باشد که معمولا نادیده گرفته می شود. افرادی که در فعالیت های فرهنگی فعال هستند نیز ممکن است بتوانند تحت برنامه خود اشتغالی به کانادا مهاجرت نمایند.

ورزشکاران واجد شرایط ویزای خوداشتغالی فدرال کانادا

ورزشکاران واجد شرایط ویزای خوداشتغالی فدرال کانادا

چه کسی ورزشکار خود اشتغال محسوب می شود ؟

زیر شاخه شماره 88 مربوط به قوانین حمایتی مهاجرت و پناهندگی ( IRPR) ورزشکار خود اشتغال را بر اساس تجربیات مرتبط یک ورزشکار، هدفش و توانایی خود اشتغال بودنش در کانادا و مشارکت قابل توجهش در اقتصاد کانادا با توجه به فعالیت های خود اشتغالی اش،تعریف می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کانادا برای ورزشکاران می توانید از تجارب کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در زمینه شغل های پردرآمد کانادا و سایر روش های مهاجرتی استفاده کرده و کسب تجربه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *