تحصیل در کرواسی

ویزای تحصیلی کرواسی

ویزای تحصیلی کرواسی

اثبات مسکن به عنوان مثال شواهد کتبی در محل خوابگاه دانشجویی یا اجاره آپارتمان برای دریافت ویزای تحصیلی کرواسی لازم است. لطفا توجه داشته باشید که پس از ورود به کرواسی ظرف 48 ساعت، شما باید آدرس خود را در دفتر اداره خارجی در اداره پلیس محلی ثبت نام کنید. اگر شما در هتل یا خوابگاه دانشجویی ماندید، آدرس شما به طور خودکار ثبت می شود.

دریافت ویزای تحصیلی کرواسی

توابع خارجی که قصد تحصیل در کرواسی دارند، باید اقامت موقت خود را تنظیم کنند تا اجازه تحصیل داشته باشند، اگر اقامت آنها در کرواسی طولانی تر از 90 روز است. دانشجویان بین المللی اجازه حضور در کلاس های دانشگاه را ندارند تا مجوز اقامت بگیرند. درخواست ویزا (Visa C) باید به هیئت دیپلماتیک یا کنسولگری جمهوری کرواسی در کشور اصلی ارسال شود. درخواست ویزا تابعیت و اقامت کرواسی می تواند به صورت شخصی یا از طریق ایمیل ارسال شود.

تحصیل در کرواسی

دانشجویانی که درخواست خود را به هیئت دیپلماتیک یا کنسولگری جمهوری کرواسی در کشور خودشان ارائه می دهند باید این کار را قبل از ورود به برنامه ریزی شده خود به کرواسی انجام دهند. روش معمول می تواند سه ماه یا بیشتر (از جمله زمان لازم برای تمام اسناد لازم برای ترجمه به کرواسی) باشد.

تحصیل در کرواسی

یک گزینه سریع برای مدیریت درخواست وجود دارد و دانشجویان می توانند در هیئت یا کنسولگری دیپلماتیک درخواست دهند، در این صورت آنها هزینه ای بالاتری را پرداخت می کنند. شهروندان کشورهای جهان سوم می توانند درخواست اقامت خود را در یکی از دو روش ارائه دهند:

  • به هیئت دیپلماتیک یا کنسولگری جمهوری کرواسی در کشور اصلی فرد خارجی
  • در صورت ورود دانشجویان به کرواسی برای تحصیل در موسسه آموزش عالی به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی، فارغ التحصیل و کارشناسی ارشد، به اداره پلیس در هنگام ورود به کرواسی.

زمان اعطای درخواست اجازه اقامت کرواسی

مدرک دریافت کمک هزینه تحصیلی توسط شخص حقوقی که کمک هزینه تحصیلی دریافت می کند صادر می شود و مدارک مالی توسط یک بانک به صورت بیانیه صادر می شود. مدارک زیر باید با درخواست اقامت موقت به منظور تحصیل ارائه شود:

  • عکس یک عکس 35x 45 میلی متر
  • گذرنامه معتبر و فتوکپی گذرنامه (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) و یا کارت شناسایی افراد عضو شهروندی اتحادیه اروپا
  • اثبات بیمه درمانی.
  • اثبات منابع مالی مناسب برای حمایت از خود، بورس تحصیلی یا مدرک داشتن دسترسی به امور مالی حداقل 1.000 Kuna در هر ماه در طی 12 ماه.
  • اثبات پذیرش در موسسه آموزش عالی در کرواسی که به زبان کرواسی نوشته شده است.
  • هزینه تحصیل برای اجازه اقامت موقت به منظور تحصیل 500 Kuna (حدود 65 یورو) است.
  • اجازه اقامت موقت معمولا برای مدت یک سال یا برای یک سال تحصیلی اعطا می شود.

جهت تحصیل در دانشگاه زاگرب کرواسی که یکی از دانشگاه های خوب این کشور است، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *