تحصیل در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش 2020

ویزای تحصیلی اتریش 2020

بررسی های صورت گرفته در مورد ویزای تحصیلی اتریش 2020 توسط کارشناس موسسه حقوقی توسعه گران مهر نشان می دهد که افراد متقاضی تحصیل در اتریش، یک نوع ویزا را دریافت می کنند که تنها اجازه فعالیت های تحصیلی را در مدتی محدود به آن ها می دهد و برای تمدید آن نیز باید برگ پذیرش دانشگاه و یا مرکز آموزشی را ارائه دهد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش 2020

ویزاهای مختلفی با توجه به هدف شما از سفر به اتریش وجود دارد. اگر قصد بازدید، تحصیل، کار، اقامت دائم در این کشور را دارید، باید برای ویزاهای مختلف شینگن اتریش درخواست دهید. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در اتریش را دارند، باید ویزا یا مجوز اقامت را دریافت کنند. ویزای تحصیلی نوع D یک ویزای غیر مهاجرتی است که برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در موسسات، کالج ها یا دانشگاه های اتریش به مدت حداکثر 6 ماه را دارند، صادر می شود.

دانشجویان برای اقامت و تحصیل بیش از 6 ماه به مجوز اقامت تحصیلی (Aufenthaltsbewilligung Studierende) نیز نیاز دارند که این مجوز از سوی مقامات اتریشی صادر می شود. کلیه افراد به جز شهروندان کشورهای منطقه شینگن باید پیش از ورود به اتریش برای ویزا درخواست دهند. کشورهای شینگن در اروپا واقع شده اند، با این حال تمام کشورهای اروپایی عهدنامه شینگن را امضا نکرده اند و تمام اعضای اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند. این بدان معناست که ممکن است بررسی های مهاجرتی وجود نداشته باشد، اما بررسی های گمرکی وجود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی شینگن اتریش

برای درخواست ویزای تحصیلی، باید مدارک اضافه زیر را ارائه دهید:

 • گواهی ثبت نام که امکان شرکت در دوره های تحصیلی (در مدرسه / دانشگاه / دوره زبان یا غیره) در اتریش برای شما فراهم است.
 • نامه No objection از موسسه آموزشی اتریش که در آن ثبت نام کرده اید. ( در صورت وجود)
هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش 2020

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش 2020

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش 2020 

بسته به هدف سفر شما، لیستی از اسناد لازم برای درخواست هرگونه ویزا به اتریش وجود دارد. برای درخواست ویزای دانشجویی اتریش مدارک زیر لازم است: 

 1.  فرم درخواست ویزا نوع D
 2. دو قطعه عکس پاسپورتی تمام چهره جدید در ابعاد 35 در 40 میلی متری؛
 3. پاسپورت بین المللی که این پاسپورت باید حداقل برای سه ماه پس از زمان اقامت در نظر گرفته شده اعتبار داشته باشد و دارای دو جای خالی در پشت باشد. همچنین باید ظرف 10 سال گذشته صادر شده باشد؛
 4. نامه پذیرش صادر شده توسط دانشگاه منتخب اتریشی که تأیید پذیرش شما را نشان دهد؛
 5. شواهد مبنی بر تهیه محل اسکان؛
 6. شواهد مبنی بر داشتن بیمه درمانی، نوع بیمه شما باید تمام هزینه های پزشکی را تا حداکثر 30000 یورو در طول مدت اقامتتان در اتریش را پوشش دهد؛
 7. اثبات داشتن بودجه کافی توسط صورتحساب بانکی، تاییدیه صادر شده توسط کارفرمای آینده، حساب بانکی که پس از ورود به اتریش می توانید به آن دسترسی داشته باشید، چک مسافرتی یا کمک هزینه های بورس تحصیلی توسط یک حامی مالی، قابل ارزیابی است؛
 8. مبلغ مورد نیاز جهت تامین هزینه های زندگی برای دانشجویان 24 سال و كمتر در ماه 487.53 یورو و برای دانشجویان 24 سال و بالاتر ماهانه 882.78 در نظر گرفته شده است؛
 9. اثبات پرداخت شهریه یا ارائه کمک هزینه یا بورس تحصیلی برای پرداخت شهریه، تعهدنامه محضری که توسط یکی از والدین شما امضا شده است و طی آن مسئولیت مالی را بر عهده می گیرد (اگر به تنهایی قادر تامین هزینه های خود باشید ارائه این مدرک لازم نمی باشد )؛
 10. برنامه سفر یا بلیط رفت و برگشت سفر؛
 11. شناسنامه؛
 12. گواهی عدم سو پیشینه كه نشان می دهد هیچ محكومیت قبلی ندارید.

طبق قانون قبل از ثبت درخواست خود برای اجازه اقامت، باید مدارک خود را به تایید رسمی برسانید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش 2020

مرحله 1: دریافت پذیرش در یک مؤسسه آموزشی در اتریش

قبل از شروع مراحل دریافت ویزا، باید از سوی یک مؤسسه آموزشی در اتریش پذیرفته شوید. اگر قبلاً این پذیرش را دریافت کرده اید به مرحله بعدی بروید.

 مرحله 2: تمام اسناد و مدارک را جمع آوری کنید

کلیه مدارک لازم جهت انجام فرایند دریافت ویزای دانشجویی اتریش را تهیه نمایید. یادتان باشد کپی این اسناد برای ارسال به سفارت مورد نیاز است.  اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزا را با حروف بزرگ تکمبیل کنید و پس از تکمیل این فرم پایین آن را امضا نمایید. همچنین باید یک رزرو هتل و یک صورت حساب بانکی تهیه نمایید که نشان از اعتبار کافی شما باشد.

مرحله 3: ارسال کلیه اسناد

 برای ارسال مدارک خود به نزدیکترین سفارت اتریش مراجعه کنید. کلیه متقاضیان باید داده های بیومتریک (اثر 10 انگشت) خود را ارسال کنند. برای این کار باید وقت ملاقاتی از سفارت اتریش در کشور خود دریافت کنید.  انتظار می رود برای بررسی و تایید ویزای دانشجویی خود یک تا چهار هفته صبر کنید. اگر فکر می کنم پاسخ درخواستتان تاخیر داشته است می توانید درخواست ویزای تان را پیگیری نمایید. همچنین هنگامی که تصمیمی در مورد درخواست شما گرفته شد با عضویت در پیامک و پیک تحویل می توانید از استرس ارسال گذرنامه جلوگیری کنید. با این حال، این خدمات هزینه های اضافی را در بر دارند.

مرحله 4: درخواست ویزا خود را پیگیری کنید

این نکته را هم در نظر داشته باشید که از شما خواسته می شود برای مصاحبه به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید. بهتر است برای این کار های مقدماتی آماده باشید.

مرحله 5: گذرنامه خود را دریافت نمایید

پس از دریافت اطلاعیه مبنی بر آماده بودن گذرنامه خود مجددا به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که برای دریافت پاسپورت خود کارت شناسایی و رسید را با خود ببرید. 

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش 2020

هزینه کنسولگری برای افراد زیر سن قانونی 50 یورو و برای بزرگسالان 80 یورو می باشد که باید در زمان درخواست ویزا به صورت نقدی پرداخت شود. پس از صدور ویزا، مجوز اقامت را باید از مرجع صدور مجوز در اتریش دریافت کنید. برای این کار، در بیشتر موارد، برای سفر به اتریش به ویزا احتیاج دارید. بنابراین هزینه ویزای اضافی معادل 100 یورو اعمال می شود.

 توجه: درخواست ویزای دانشجویی اتریش (نوع D) از طریق سفارت اتریش در کشور شما بررسی می شود. ساعات اداری کنسولگری را بررسی کنید و در زمان مناسب به انجا مراجعه نمایید.سفارت در تعطیلات اتریش تعطیل است: 26 اکتبر، 1 نوامبر، 8 و 26 دسامبر. 

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش 2020

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش 2020

قوانین کار با ویزای دانشجویی اتریش 2020

همه دانشجویان بین المللی می توانند در حالی که در خارج از کشور در اتریش تحصیل می کنند کار کنند. با این وجود تعداد ساعتی که می توانید کار کنید و مجوزهای مورد نیاز بستگی به ملیت و وضعیت ویزا شما دارد. دانشجویان اتحادیه اروپا (به استثنای کرواسی)، EEA و سوئیس می توانند بدون مجوز در اتریش آزادانه کار کنند. توجه داشته باشید که دانشگاه شما ممکن است ترجیح دهد که تعداد ساعات کار خود را کنترل کنید. به طور کامل تکمیل واحدهای مقطع تحصیلی و برنامه های دانشگاهی در سیستم آموزش عالی اتریش از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دیگر دانشجویان در صورت داشتن اجازه اقامت می توانند برای دریافت اجازه کار درخواست دهند. دانشجویان کرواسی نیز علی رغم اینکه حق ورود و زندگی آزادانه در اتریش را به عنوان دانشجویان اتحادیه اروپا دارند، نیاز به مجوز کار دارند. این شرط بخشی از پیوستن کرواسی به اتحادیه اروپا است و تا سال 2020 اعمال می شود.

مجوز کار برای دانشجویان در اتریش

 در اکثر موارد، دانشجویان بین المللی در اتریش خودشان درخواست اجازه کار نمی دهند و در عوض کارفرما از طرف آن ها درخواست می دهد. در صورتی که در یک دانشگاه شناخته شده پذیرفته شده باشید (و مدارک لازم برای ویزا و اقامت را در اختیار داشته باشید) این روند بسیار ساده می باشد. محدودیت ها در مورد ساعات کار با اجازه کار دانشجویی اعمال می شود. شما به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد، نهایتا تا 20 ساعت در هفته می توانید مشغول به کار شوید.

کارآموزی، جایگذاری و سایر کارهای بدون حقوق

صرف نظر از ملیتی که دارید برای انجام کارهای بدون دستمزدی که به منظور آموزش یا کسب تجربه انجام می دهید، نیازی به مجوز نخواهید داشت. این بدان معناست که شما می توانید بدون نیاز به درخواست اجازه کار و کارآموزی به عنوان بخشی از دوره کارشناسی ارشد خود در این جایگاه ها مشغول به کار شوید بدون اینکه بخشی از ساعت کاری مجاز شما به حساب بیاید. شاید لازم باشد نشان دهید که این کار بخشی از دوره شما است و به آموزش شما کمک می کند اما این کار فرایندی ساده است به ویژه برای برنامه های حرفه ای در Fachhochschulen اتریشی.

مبلغ تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش2020

شما باید تمکن مالی خود را جهت تامین هزینه زندگی در اتریش را به اثبات برسانید: دانشجویان تا 24 سال باید ثابت کنند که حداقل 51530 یورو در ماه درآمد دارند و دانشجویان 24 ساله یا بزرگتر مجبورند ثابت کنند که می توانند حداقل 93306 یورو در هر ماه ( از سال 2019) را تامین کنند. این مبلغ باید حداکثر 12 ماه در حساب باقی بماند برای مثال با استفاده از یک حساب پس انداز یا حساب بانکی (باید حساب از اتریش در دسترس باشد)، بیانیه ضمانت از سوی شخصی که در اتریش زندگی می کند، شواهد خرید چک مسافرتی به مبلغ لازم یا تأیید اعطای بورس یا کمک هزینه.

اگر هزینه های اقامت بیش از 29465 یورو در ماه [از سال 2019] شاید مجبور شوید داشتن بودجه اضافی را ثابت کنید. بهرحال ویزای تحصیلی اتریش 2020 را شما می توانید اخذ کنید اما تنها در صورتی که با تجارب و اطلاعات مشاورین کار بلد پیش بروید. ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با شما هستیم تا آنچه را برای مهاجرت تحصیلی به اتریش احتیاج دارید، بدانید.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه برای “ویزای تحصیلی اتریش 2020

 1. Avatar مهرزاد گفت:

  باسلام و وقت بخیر
  در انتهای مقاله فوق اومده “ دانشجویان 24 ساله یا بزرگتر مجبورند ثابت کنند که می توانند حداقل 93306 یورو در هر ماه ( از سال 2019) را تامین کنند. این مبلغ باید حداکثر 12 ماه در حساب باقی بماند” بعبارتی با احتساب تقریبی یورو ۱۵۰۰۰ تمنی حدود یک میلیارد وچهارصد میلیون تمن نقدینگی تامین بشه؟!

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   ممنون بابت توضیحات، بله اشتباه هست پیگیری می‌کنیم اصلاح بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *