هزینه تولد فرزند در کانادا

در کانادا در اکثر موارد پزشکان در زمان تولد نوزاد حضور دارند . اگر چه بسیاری دیگر از پرسنل ارائه کننده مراقبت های بهداشتی ، مانند ماما ها نیز در زایمان مادر مشارکت می کنند. اما اطلاعات محدودی درباره هزینه خدمات آن ها وجود دارد.در بارداری های کم خطر و با ریسک کمتر، ماماها می توانند بدون نیاز به حضور پزشک نوزاد را به دنیا آوردند و ازین رو هزینه تولد فرزند در کانادا بر اساس نظر کارشناس موسسه حقوقی توسعه گران مهر، روند کاهشی پیدا میکند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

هزینه تولد فرزند در کانادا

میانگین هزینه تولد یک فرزند در بیمارستان 9700 دلار است. متوسط هزینه تولد فرزند در آلبرتا 9700 دلار تا 5600 دلار است. این یک الگوی مشخص برای هزینه درمان است ( در برخی از موارد گران تر است). 5 درصد از گران ترین موارد 29.7 درصد از کل هزینه ها را تشکیل می دهند. نمودار شامل 5 سطح هزینه می شود. میانگین مدت زمان بستری (LOS) یک روز است.A: در موارد معمولی( زایمان طبیعی) هزینه زایمان 5.000 دلار است. B: هزینه سزارین 10000 دلار است. D: متوسط هزینه NICU(19 روز ماندن در NICU و در مجموع 27 روز LOS)100.000 دلار است( به دلایل زایمان زودرس، وزن کم نوزاد هنگام تولد، اختلالات تنفسی)متوسط هزینه 25 روز در NICU و مجموع 52 روز LOS، 400.000 دلار است ( زایمان زودرس، وزن کم نوزاد هنگام تولد، اختلالات تنفسی، ناهنجاری های مادرزادی)

 1. هزینه معمولی بارداری معمولی و زایمان طبیعی بین 5K دلار تا 10K دلار است.
 2. اگر زایمان منجر به سزارین و یا ماندن بیشتر در بیمارستان شود هزینه ها بین 10K دلار تا 20K دلار و حتی بیشتر است.

لطفا توجه داشته باشید با توجه به اینکه شما بازدید کننده هستید کودک شما (حتی اگر شهروند کانادا باشد) واجد شرایط مراقبت های درمانی نیست. بنابراین اگر هر نوع مشکل پزشکی برای کودک شما به وجود آید هزینه شما بسیار افزایش پیدا می کند. هزینه مراقبت از کودکان در بخش کودکان معمولا از100K دلار شروع می شود چند سال پیش یک زوج استرالیایی با هزینه 1 میلیون دلار بیمارستان را ترک کردند.

شرایط اخذ اقامت با تولد فرزند در کانادا

تابعیت کانادا به طور معمول با تولد فرزند در کانادا بر اساس قاعده کلی “JUS SOLI” به دست می آید. JUS SOLI یک عبارت لاتین به معنی ” اصل خاک ” است. و معمولا برای اشاره کردن به تابعیت از طریق تولد استفاده می شود.بر این اساس هر کسی که در قلمرو و یا سرزمین یک کشور متولد شود حق تابعیت یا شهروندی آن کشور را به دست می آورد. اگر کودکی در کانادا متولد شود تابعیت کانادا را دریافت می کند. زمانی که کودک از والدینی که شهروندان کانادا نیستند متولد می شود به طور خودکار تابعیت کانادا را کسب می کند. افراد کمی که مقیم کانادا نیستند برای تولد فرزند به کانادا می روند.

شرایط اخذ اقامت با تولد فرزند در کانادا

شرایط اخذ اقامت با تولد فرزند در کانادا

حقوق و مزایای دریافت اقامت با تولد در کانادا

 • حق اقامت و کار در کانادا یا سفر به کانادا در هر زمان دلخواه بدون ویزا
 • صلاحیت دریافت مزایای اجتماعی مثل آموزش رایگان و مزایای اجتماعی

والدین فرزندانی که در کانادا متولد می شوند هیچ برتری خاصی برای دریافت اقامت دائم کانادا ندارند. اگر والدین فرزندان متولد شده در کانادا بخواهند با کودکان خود در کانادا بمانند می توانند بر اساس ویزای اقامت موقت مثل ویزای مهمان، دانشجو یا کارگر، اقامت دریافت کنند ( در صورتی که واجد شرایط باشند).

اکثر والدین فرزندان متولد کانادا به همراه فرزندشان به کشور اصلی خود باز می گردند و می دانند زمانی که فرزندشان بزرگ شد می توانند به آمریکا برای کار، زندگی و تحصیل برگردند.  حتی تولد فرزند در کانادا برای افراد غیر مقیم براساس قانون شهروندی وجود دارد. تمام کودکان متولد شده در خاک کانادا به طور خودکار تابعیت کانادا را به دست می آورند( به جز کودکان دیپلمات های خارجی). کانادا و امریکا تنها کشورهای G7 هستند که تابعیت بر اساس تولد دارند. تولد فرزندان گردشگران در کانادا غیر قانونی نیست اما هیچ اطلاعات رسمی در سطح فدرال در مورد تولد نوزاد گردشگران وجود ندارد.

مشکلات احتمالی برای دریافت اقامت با تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا هیچ شانس بیشتری برای مهاجرت به شما نمی دهد. فرزند شما باید همراه شما کانادا را ترک کند حتی اگر شهروند کانادا باشد. فرزند شما باید با شما یا سرپرست قانونی در کانادا بماند. شما حق دریافت هیچ حمایتی از طرف کانادا( پول یا دیگر مزایا)برای کودکان را ندارید.

بنابراین تنها مزیت بالقوه برای 18 سال به بعد است. تمام این موارد در صورتی ممکن می شود که در بعضی از موارد قوانین هیچ تغییری نکند( دریافت تابعیت دو گانه) توجه داشته باشید که همیشه این احتمال وجود دارد که CBSA احتمال دهد شما گردشگران حقیقی نیستید و فقط چند هفته در کشور اقامت دارید. بدترین حالت ممکن این است که مظنون شوند که شما برای تولد فرزند به کانادا آمده اید و در اولین فرصت به کشور خودتان باز می گردید. این دقیقا سناریوی CBSA برای تصمیم گیری در مورد توریست واقعی است.

اگر یکی از اعضای خانواده شما در کانادا باشد اولین چالش شما با CBSA متقاعد کردن آنها برای حمایت مالی از خود و همراهان برای طول دوره 4 تا 6 ماه است. در مورد محدودیت های پرواز مطمئن نیستم که چه محدودیت هایی برای کودکان تازه متولد شده وجود دارد و همچنین چه خطراتی احتمالی وجود دارد و چه مدارک سفری مورد نیاز است. در مورد هزینه های زایمان باید مبالغی را برای هزینه های ماما، بیمارستان و بسیاری از موارد دیگر پرداخت کنید. بیمه مسافرتی همه چیز را پوشش نمی دهد بنابراین شما باید از لحاظ مالی تامین باشید.

تغییرات احتمالی قانون دریافت اقامت با تولد فرزند در کانادا

این نگرانی همیشه وجود دارد که برخی از افراد از این قانون سوء استفاده کنند تا تابعیت کانادا را برای فرزندان خود بدست آورند در صورتی که حق آن را ندارند. الزامات مالی و تعهدات پرداخت مالیات برای تولد فرزند در کانادا وجود دارد. در حال حاضر مقامات رسمی مهاجرت نمی توانند درخواست ویزا متقاضیانی که تمایل دارند در کانادا فرزند خود را به دنیا بیاورند رد کنند، هر چند که وضعیت فرد بررسی می شود. اگر فرد پول کافی برای رفتن به کانادا نداشته باشد، اگر شخص از تاریخ خروج ویزا تابعیت نکند و اگر آنها سابقه کیفری داشته باشند از ورود آنها جلوگیری می شود.

در سال 2012، دولت فدرال محافظ کار تحت نظارت STEPHEN HARPER تصمیم بر لغو تولد توریست گرفت. اما این ایده رد شد. زیرا تعداد نسبتا پایین این درخواست ها – تقریبا 500 مورد در سال – هزینه پیش بینی شده اجرای آن را توجیه نمی کرد. هر چند که انتظار می رود که در انتخابات فدرال سال آینده این موضوع بررسی شود. محافظه کاران در تابستان امسال موضوع اتمام سیاست حق تابعیت برای نوزادان متولد کانادا را به رای می گذارند.( اگر والدین کودکان حق اقامت قانونی یا تابعیت کانادا را نداشته باشد تابعیت به کودکان انتقال پیدا نکند) این حرکت قانونی نیست اما می تواند بخشی از خطی مشی انتخابات آینده باشد.

گردشگری زایمان در حال حاضر حدود 1.5 درصد کل تولد سالانه را شامل می شود. این یک مشکل بزرگ نیست اما باید از نزدیک آن را نظارت کرد. دولت کانادا اگر شاهد افزایش این روند باشد دیدگاه جدیدی به این موضوع خواهد داشت. سه گزینه برای سیاستگذاران وجود دارد تا در صورت بروز مشکل گردشگری زایمان را کنترل کنند. اصلاح قانون مهاجرت به کانادا، اگر بازدید کننده زن نتواند موفق شود که ثابت کند هدف بازدید تولد فرزند است یا بارداری خود را به مسئولان اعلام کند قانون شکنی کرده است و تابعیت کودک به دلیل جعل مادر تقلب محسوب می شود.

بر اساس قوانین استرالیا شخصی تابع کانادا است که والدین آن تابعیت کانادا یا اقامت دائم کانادا داشته باشند و حداقل ده سال بعد از تولد در کشور زندگی کرده باشند. ممنوعیت اجاره دادن خانه، مشاوره و خدمات پشتیبانی برای گردشگران زایمان. در واقع بیمارستان ها باید هزینه مورد نیاز برای افراد غیر مقیم را افزایش دهند و به استان برای تایید صدور گواهی فرزندان مادران غیر مقیم اطلاع دهند.

تغییرات احتمالی قانون دریافت اقامت با تولد فرزند در کانادا

تغییرات احتمالی قانون دریافت اقامت با تولد فرزند در کانادا

آیا تولد فرزند در کانادا امکان دریافت اقامت را فراهم می کند؟

کانادا یکی از معدود کشورهایی است که اگر فرزند شما در آن متولد شود به طور خودکار تابعیت آنجا را بدست می آورد حتی اگر شهروند کانادا نباشید اما تولد فرزند به این معنی نیست که شما به طور خودکار می توانید در کشور اقامت کنید و به شهروند کانادا تبدیل شوید. در اکثر موارد اگر شما قبلا اقامت دائم یا تابعیت کانادا را نداشته باشید حتی اگر فرزند خود را در آنجا به دنیا بیاورید باید با فرزند خود به کشورتان بازگردید.

اگر می خواهید تابعیت کانادا را به دست بیاورید راه های قانونی برای کسب اقامت با تولد فرزند در کانادا وجود دارد. شما می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و کودک خود را حامی خود کنید در صورتیکه که کودک شما بزرگ شود و الزامات زیر را برآورده کند. ممکن است شما بتوانید از فرزندان پذیرفته شده و دیگر بستگان حمایت کنید اگر فردی که می خواهید حمایت کنید از اعضای درجه یک خانواده باشد اگر نباشد شما قادر به حمایت از آن نیستید.

 1. 18 سال به بالا باشید
 2. شهروند یا ساکن دائم کانادا باشید
 3. در کانادا اقامت داشته باشید
 4. قادر به حمایت از خود درخواست کننده و خانواده آن باشید
 5. شما و فرد حمایت شده توافق نامه امضا کرده باشید که هر یک وظایف متقابل مرتبط را می شناسید و به آن متعهد هستید
 6. باید درآمد کافی داشته باشید ( دولت کانادا هر ساله تعیین می کند)

بسیاری از شرکت های بیمه برای دو گروه زیر خدمات تولد نوزاد و مراقبت های زایمان را ارئه می دهند.

 • گروه اول: برای دانشجویان خارجی که به تحصیل در کانادا مشغول هستند.
 • گروه دوم: برای افرادی که تابعیت و اقامت در کانادا ندارند و یا کارکنان خارجی که موفق به دریافت اقامت کانادا نشده اند.

شرایط قانون تولد فرزند در کانادا

قانون فعلی

طبق بند 3 (1) (a) از  قانون مصوب سال1977، هر شخصی که از تاریخ  15 فوریه 1977 در خاک کانادا متولد شود، شهروندی کانادا را در بدو تولد به دست می آورد. تفسیر قانون می گوید که عبارت “کانادا” نه تنها شامل خاک کانادا، بلکه شامل “آب های داخلی” و ” اراضی دریایی” کانادا نیز می باشد، اصطلاح “آبهای داخلی” شامل “فضای هوایی” واقع در بالای این آب ها نیز می شود.

از این رو تمام کودکان مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم هوایی کانادا متولد شده اند،طبق شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان شهروندان کانادا محسوب می شوند. در یک مورد خاص در سال 2008، از یک مادر اوگاندایی در طی پرواز خطوط هوایی شمال غربی در مسیر آمستردام به بوستون، یک دختر متولد شد، وی یک شهروند کانادایی تلقی شد چرا که او در حریم هوایی کانادا متولد شده بود.

علاوه بر این، بخش تفسیر قانون شهروندی بیان می کند که هر کسی که در یک هواپیما و یا کشتی کانادایی متولد شود، متولد کانادا در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است که افراد مشغول به تحصیل در کانادا نیز پس از گذشت مدتی و اخذ صلاحیت لازم میتوانند مشمول این قوانین شوند.

قانون تولد فرزند در کانادا

تنها سه استثنا در این مورد وجود دارد، که به شرح زیر است.

استثنای قانون تولد فرزند در کانادا

بخش 3 (2) قانون بیان می کند که، شهروندی کانادا از بدو تولد برای یک کودک متولد شده در کانادا پذیرفته نیست اگر، هیچ کدام از والدین وی، در زمان منتهی به تولد فرزند، شهروند یا مقیم دائم کانادا نباشند و یا والدین در یکی از سمت های زیر مشغول به کار باشند:

 • یک دولت خارجی در کانادا،
 • کارمندان یک دولت خارجی در کانادا و یا،
 • یک سازمان خارجی مانند، سازمان ملل متحد که دارای مصونیت دیپلماتیک در کانادا می باشد.

در یک مورد مشهور در سال 2015، دیپان بادلاکوتی، بعنوان یک انسان بدون وطن در اتاوا، انتاریو متولد شد، وی به این دلیل که به والدینش به عنوان ماموران دولتی هند در کانادا مشغول به کار بودندو مهاجرت به کانادا از طریق تخصص را اخذ کرده اند و قراردادهای آن ها از نظر قانونی دو ماه پس از تولد او به پایان رسیده بود، با وجود این واقعیت که آن ها قبل از اتمام قراردادشان و قبل از تولد بودلاکوتی برای یک غیر دیپلمات مشغول به کار شدند، یک شهروند کانادایی محسوب نشد.

برای کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه می توانید به ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کرده و درخواست مشاوره بدهید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *