مهاجرت و اقامت کاری

مکانیک خودرو در کانادا

مکانیک خودرو در کانادا

اگر علاقه مند به مکانیکی خودرو هستید، یادگیری نحوه تبدیل شدن به مکانیک ماهر، اولین گام مهم است. اما هر استان و قلمرو در کانادا قوانین و مقررات خاص خود را دارد. به عنوان مثال، حتی اگر می دانید که چگونه به مکانیک خودرو در کانادا تبدیل شوید، ممکن است تعجب کنید که این فرایند در بریتیش کلمبیا یا نوا اسکوشیا متفاوت است.

کار مکانیک خودرو در کانادا

حدود 120،800 کانادایی به عنوان تکنسین های خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس یا تعمیرات مکانیکی در سال 2014 کار می کردند و صنعت مکانیک خودرو هر ساله 10 میلیارد دلار در کانادا تولید می کند. چه کاری باید انجام دهید تا به یک مهندسی مکانیک در کانادا تبدیل شوید؟ در کانادا، برای تبدیل شدن به یک مکانیک، شما معمولا باید یک دوره کارآموزی ثبت شده را تکمیل کنید که تجربه کار با دستمزد را با آموزش در کلاس در یک مدرسه فنی و حرفه ای ترکیب می کند. به طور معمول، آموزش مکانیک حدود چهار سال طول می کشد.

آموزش مکانیک خودرو در کانادا

در استان های کانادا، یادگیری نحوه تبدیل شدن به مکانیک بدون مدرسه غیر ممکن است. دلیل این امر این است که در این مناطق، تجارت خودرو یک تجارت اجباری است. این بدان معنی است که شما نیاز به مجوز دارید تا یک مکانیک باشید. استان هایی مانند انتاریو، آلبرتا، کبک، نیوبرزویک، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد. فرایند آموزش مکانیکی تا حدی بین استان ها و سرزمین ها متفاوت است. روند تبدیل شدن به مکانیک خودرو به صورت کلی :

  • یک کارفرما شما را استخدام و موافقت کند شما را به عنوان یک شاگرد حمایت کند.
  • ثبت نام به عنوان یک شاگرد با سازمان صدور گواهینامه های استانی خود
  • ثبت نام در یک برنامه آموزشی معتبر در یک مدرسه حرفه ای یا تجاری
  • ثبت زمان مشخصی از ساعات کاری را در کارگاه تعمیر ماشین و مقدار مشخصی از آموزش در مدرسه را تکمیل کنید.
  • قبولی در تمام امتحانات مورد نیاز
  • مدارک تحصیلی یا اعتبار سنجی معادل خود را از استان خود دریافت کنید و تبدیل به یک کارگر ماهر واجد شرایط می شوید.

آموزش مکانیک خودرو در کانادا

گواهینامه مکانیک خودرو در کانادا

در نظر داشته باشید که گواهی نامه در یک استان مستلزم این نیست که شما می توانید به عنوان مکانیک در یک استان دیگر کار کنید. اگر می خواهید حداکثر تحرک نیروی کار را داشته باشید، می توانید در امتحان میان ولایات (interprovincial exam) شرکت کنید. با قبولی در این امتحان، Red Seal endorsement را دریافت خواهید کرد، که اجازه می دهد اعتبارهای شما در هر جای کانادا به رسمیت شناخته شود.

شرایط لازم برای صدور گواهینامه چیست ؟ هر استان و قلمروی الزامات گواهینامه خود را تنظیم می کند. در بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، یوکان، سرزمین های شمال غربی و نونووت، صدور گواهینامه برای تکنسین های خدمات خودرو در دسترس است اما قانونی لازم نیست. هنوز می توانید مراحل فوق را برای تکمیل کارآموزی و دریافت یک گواهی صلاحیت (یا اعتبار مشابه) طی کنید، اما انجام این کار اجباری نیست.

درآمد مکانیک در کانادا

درآمد و شرایط بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا چقدر است ؟ یک مکانیک خودرو در هر سال از 24،960 به 100،630 دلار، با توجه به تجربه و استان یا قلمرو محل اقامت کانادا درآمد دارد. در سطح ملی، تکنسین های خدمات خودروی ماهانه سالانه حقوق 48880 دلار را بدست می آورند. با این حال، حقوق و دستمزد برای تکنسین های خدمات خودرو در سراسر کشور متفاوت است. بالاترین درآمد متوسط ​​را می توان در سرزمین های شمال غربی  74،090 دلار ، آلبرتا 62،400 دلار و بریتیش کلمبیا  58،240 دلار یافت. شرایط بازار کار در کانادا می تواند برای متخصصین با تجربه مناسب باشد، در این راستا مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *