مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت گروه درمان به سوئد

مهاجرت گروه درمان به سوئد

سوئد از جمله کشورهایی است که استقبال خوبی از مهاجرت گروه درمان به این کشور دارد. در توضیح مربوط به گروه درمان باید اضافه کنیم که این گروه فارغ التحصیلان و کارکنان شاخه های مختلف کشاورزی و پرستاری می باشند. بنابراین پزشکان و پرستارانی که علاقه مند به کار در کشور سوئد می باشند، می توانند پس از مطالعه مقاله فوق و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شعب رسمی موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهرهای شیراز، تهران، مشهد و اصفهان تماس حاصل فرمایند.

برنامه مهاجرتی پزشکان و پرستاران به سوئد

پزشکان در سوئد مانند بسیاری از کشور ها بازار کار بسیار خوبی دارند و پزشکی یکی از مشاغلی است که پیش بینی می شود در سالهای آینده با کمبود نیرو مواجه شود و از طرفی مهاجرت کاری به سوئد را رونق بدهد. اما برای کار کردن به عنوان یک پزشک متخصص در سوئد باید شرایط خاصی را فراهم نمایید، در ادامه آنچه را که در این مبحث باید بدانید ذکر شده است.  اولین چیزی که باید بدانید این است که برای فعالیت پزشکی در سوئد به مجوز پزشکی سوئدی (قانونی بودن) نیاز دارید. این امر در مورد 21 زمینه تخصصی پزشکی صدق می کند، اما در برخی از مشاغل درمانی مانند دستیار پرستاری، می توانید بدون دریافت مجوز (و در بعضی موارد با کاهش نیازهای مهارت زبانی) در سوئد کار پیدا کنید.

این که آیا واجد شرایط این مجوز هستید یا خیر و نحوه ارائه درخواستتان بسته به تخصص شما و اینکه در کدام کشور آموزش دیده اید، کمی متفاوت است. به همین دلیل راهنمایی خود را به سه قسمت تقسیم کرده ایم:

 • برای کسانی که مدرک تحصیلی خود را از کشوری در EU / EEA / سوئیس دریافت کرده اند؛
 • برای کسانی که مدارک پزشکی را از کشوری خارج از اتحادیه اروپا / EEA دریافت کرده اند؛
 •  کسانی که مدرک تحصیلی ندارند و علاقمند به فعالیت پزشکی در سوئد هستند.

پرستارانی که در سوئد کار می کنند دارای سازمان و بخشی خودمختار می باشند و از وضعیت حرفه ای بالایی برخوردار هستند. آنها می توانند به طور مستقل وظایف پیچیده پزشکی را انجام دهند و تحصیلات و آموزش مداوم دریافت نمایند. بطور معمول در کشور سوئد نیز پرستاران با تجربه به عنوان رئیس بخش ها انتخاب می شوند و در مدیریت بیمارستان ها شركت مي كنند.

مزایای کار به عنوان یک پرستار در سوئد

بازار کار

دو دلیل اصلی برای بازار کار بسیار خوب پرستاران در سوئد وجود دارد:

 • اول، جمعیت سوئد رو به رشد است.
 • دوم، جمعیت سالخوردگان نیز در سوئد افزایش یافته است.

در این کشور فرصت های زیادی وجود دارد و در زمینه های مختلف (از قلب و عروق تا روانپزشکی، انکولوژی و…) به تعداد زیادی از پرستاران احتیاج است و تخمین زده می شود که تقاضا برای پرستاران در سال 2030 تا 40 درصد افزایش یابد در حالی که تعداد پرستاران فقط با 20 درصد افزایش همراه است، که این امر منجر به شکافی می شود که باید پر شود.

مزایای کار به عنوان یک پرستار در سوئد

مزایای کار به عنوان یک پرستار در سوئد

سیستم مراقبت های بهداشتی مدرن

پرستاران این فرصت را دارند که در سیستم درمانی سازمان یافته و نوینی کار کنند، که نتیجه جامعه روشن فکر سوئدی و پیشرفت مداوم آن است. سازمان بهداشت و درمان این کشور غیر سلسله مراتبی است و به پرستاران این امکان را می دهد که از نظر حرفه ای وضعیت خوبی داشته باشند و رشد کنند.

مهارت زبانی برای مهاجرت گروه درمان به سوئد

نیازمندی های زبان:

هنگام کار به عنوان پزشک یا پرستار، داشتن مهارت های خوب در زبان بسیار مهم می باشد. این یک شرط اساسی در تعامل با همکاران، بیماران و کارمندان است. مهارت های خوب زبان نیز می تواند باعث شود پزشک بتواند نوع شغلی را که ترجیح می دهد پیدا کند.

مهارت های زبانی چیزی است که می توان آن را از طرق مختلف به دست آورد. هر چه زودتر یادگیری زبان سوئدی شروع شود، بهتر است از زمانی که منتظر اجازه اقامت هستید، این اتفاق بیفتد. دانش قابل قبول در زبان سوئدی، نروژی یا دانمارکی شرط مجوز برای فعالیت کسانی است که در خارج از منطقه اروپا / EEA آموزش دیده اند. هنگامی که به عنوان پزشک پزشکی برای دریافت پست اقدام کردید، معمولاً کارفرمایان انتظار دارند سطح درک زبان معادل سطح C1 در CEFR باشد.

دوره های زبان برای پزشکان:

چند دوره زبان وجود دارد که منحصراً برای کارمندان مراقبت های بهداشتی طراحی شده اند. SFA پزشکی در Södertälje یکی از این دوره ها می باشد. زبان سوئدی برای مهاجران ( SFI ) توسط شهرداری ها برگزار می شود. لازم است مجوز اقامت داشته باشید و باید در شهرداری ثبت نام کنید. شهرداری ها موظفند ظرف مدت سه ماه SFI را به ورود های جدید پیشنهاد دهند.

مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت گروه درمان به سوئد

اگر شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هستید و می خواهید در سوئد کار کنید، برای فعالیت به مجوز کار و اقامت احتیاج دارید. برای به دست آوردن مجوز کار نیاز به پیشنهادی کاری در سوئد دارید. کارفرمای شما باید حداقل ده روز قبل از استخدام فرد خارجی این موقعیت شغلی را در سوئد، EU / EEA و سوئیس تبلیغ کرده باشد.

کارفرمای شما در سوئد درخواست مجوز کار را با تکمیل پیشنهاد اشتغال آغاز می کند و برای این کار به اطلاعات مربوط به نام شما، تاریخ تولد شهروندی، تحصیلات و آدرس ایمیل شما نیاز دارد.  مهم است که تا زمانی که تصمیمی در مورد درخواستتان دریافت نکرده اید، به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود می دهید دسترسی داشته باشید. آژانس مهاجرت سوئد از این آدرس ایمیل برای ارتباط با شما در طول روند درخواست استفاده خواهد کرد.

 هنگامی که کارفرمای شما پیشنهاد اشتغال را تکمیل کرد، ایمیلی به همراه اطلاعاتی درباره نحوه درخواست اجازه کار دریافت خواهید کرد. در این تقاضانامه اطلاعاتی در مورد خود ارائه می دهید. اگر خانواده شما با شما به سوئد می آیند، همزمان باید برای آن ها نیز درخواست مجوز دهید. همچنین باید بررسی کنید که بندهای مربوط به شرایط کاری شما در پیشنهاد کاری با آنچه شما با کارفرمای خود توافق کرده اید مطابقت داشته باشد.

مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت گروه درمان به سوئد

مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت گروه درمان به سوئد

اسناد زیر باید اسکن شوند یا از آنها عکس گرفته شود و با درخواست شما ارسال شوند: نسخه هایی از صفحات موجود در گذرنامه شما حاوی اطلاعات شخصی شما، عکستان، امضا، شماره پاسپورت، کشور صادر کننده،مدت اعتبار گذرنامه و اینکه آیا اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبداء خود را دارید یا خیر. اگر خانواده شما با شما همراه هستند و همزمان درخواست های آنها را ارسال می کنید، علاوه بر مدارک فوق برای اعضای خانواده، موارد زیر نیز باید ارسال شود:

 • کپی شناسنامه های ازدواج یا معادل آن (برای زوج های متاهل یا شرکای ثبت شده)
 •  اسنادی که نشان می دهد شما در کشور مبداء خود با هم زندگی کرده اید (مربوط به همسران قانونی)
 • شناسنامه کودکان
 • در صورتی که یکی از والدین به سوئد نمی آید اجازه ای از سوی والد دیگر مبنی بر اینکه کودک مجاز به سفر به سوئد می باشد.
 • اسنادی که نشان می دهد کودکان بالای 21 سال از نظر مالی به والدین خود وابسته هستند.
 • مدارک باید توسط یک مترجم رسمی به سوئدی یا انگلیسی ترجمه شوند. کپی اسناد اصلی همیشه باید درج شود.

در بیشتر موارد باید هزینه ای بپردازید که می توانید آن را با استفاده از ویزا یا مستر کارت پرداخت کنید. وقتی هزینه پرداخت شد میتوانید درخواست خود را ارسال کنید. شما و کارفرمایان نامه الکترونیکی را دریافت خواهید کرد که دریافت درخواست شما را تایید می کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، اداره مهاجرت با شما تماس خواهد گرفت.

برای تصمیم گیری از سوی آژانس مهاجرت و اقامت سوئد در مورد درخواست شما، باید تمام جزئیات پر شده و تمام اسناد لازم به آن پیوست شود. این بدان معنی است که اگر تمام اطلاعات لازم از ابتدا ارائه شود، روند بررسی نسبت به زمانی که در حین بررسی اضافه شوند، کوتاهتر خواهد بود. توجه داشته باشید که آژانس مهاجرت در برخی موارد ممکن است نیاز به بررسی بیشتر نسبت درخواست شما داشته باشد حتی اگر همه اطلاعات و اسناد مورد نیاز را درج کرده باشید.

اگر مجوزی با اعتبار بیش از سه ماه برایتان صادر شود کارت اجازه اقامت را دریافت خواهید کرد. این کارت ثابت می کند که شما اجازه اقامت در سوئد را دارید و حاوی اطلاعاتی مانند اثر انگشت و عکس شماست. اگر برای سفر به سوئد به ویزای ورود نیاز دارید، بنابراین باید در اسرع وقت به سفارتخانه یا کنسولگری سوئد مراجعه کنید تا شما عکس و اثر انگشت گرفته شود.حتی اگر قبلاً دارای کارت اجازه اقامت بوده اید، این کار را باید انجام دهید، زیرا اطلاعات ذخیره نمی شوند. اگر خانواده شما نیز متقاضی مجوز هستند، اعضای خانواده نیز باید در سفارتخانه یا کنسولگری به عکسبرداری و انگشت نگاری بپردازند. همیشه قبل از مراجعه به سفارت یا کنسولگری با انجا تماس بگیرید.

 اگر برای سفر به سوئد به ویزای ورود نیاز ندارید می تواند پس از ورود به سوئد، اطلاعات مربوط به کارت اقامت را به آژانس مهاجرت ارسال کند. با این حال شما باید مجوز کار خود را قبل از سفر به سوئد درخواست کنید و برایتان صادر شود. نامه الکترونیکی دریافت خواهد کرد که تایید می کند تصمیمی اتخاذ شده است. تصمیم قطعی توسط سفارت یا کنسولگری که در تقاضانامه خود مشخص کرده اید به شما داده می شود، کارفرمای شما نیز از طریق نامه اطلاعیه مربوط به این تصمیم را دریافت خواهد کرد.

هنگام دریافت این تصمیم باید گذرنامه خود را به همراه بیاورید. اگر به شما اجازه کار داده شود، طی چهار هفته پس از گرفتن عکس و انگشت نگاری در سفارت یا کنسولگری، کارت اجازه اقامت را دریافت خواهید کرد. کارت اجازه اقامت در زمان تصمیم گیری صادر می شود، اما زودتر از سه ماه قبل از اجازه اقامت معتبر نیست.

آزمون صلاحیت برای مهاجرت گروه درمان به سوئد

پزشکانی که در کشوری خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) تحصیلات خود را تکمیل کرده اند لازم است برای گرفتن مجوز فعالیت و مدرک تخصصی، آموزش های تکمیلی سوئد را پشت سر بگذارند. شورای ملی بهداشت و رفاه سوئد (Socialstyrelsen) مرجع توانمندی برای ارزیابی پیشینه تحصیلی و بالینی شما می باشد. اولین قدم در این فرایند درخواست ارزیابی از آموزشات خارجی است. هنگامی که نوبت به یافتن یک خدمات وظیفه یا کارآموزی می رسد، توصیه می شود که با اداره اشتغال سوئد (Arbetsförmedlingen) تماس بگیرید.

اگر پزشکی متخصص با آموزشات پزشکی از خارج از EU / EES هستید، متوسط زمان برای دریافت مجوز فعالیت در سوئد حدود 3 سال است. چنانچه فردی مجوز فعالیت داشته باشد اما متخصص نباشد، میانگین این زمان حدود 6 سال است. در سوئد، پزشکان حق انحصاری برای حرفه خود دارند و از عنوان حرفه ای حمایت می شوند. این بدان معنی است که فقط شخصی که مجوز فعالیت یا قرار جانشینی موقت دارد، مجاز است از این عنوان استفاده کند و این حرفه را انجام دهد.

پرستاران:

شما سه گزینه دارید؛ اگر در خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا تحصیل کرده اید، سه گزینه برای دریافت مجوز در سوئد دارید. مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب کنید، مرحله آخر ارائه درخواست مجوز است. 

گزینه 1: هیئت ملی بهداشت و رفاه سوئد

 اگر تصمیم به انتخاب هیئت ملی بهداشت و رفاه را گرفتید، برای به دست آوردن مجوز باید موارد زیر را انجام دهید:

 1. ارزیابی تحصیلاتتان
 2. یادگیری سوئدی
 3. شرکت در آزمون مهارت
 4. دریافت آموزشات بالینی
 5. گذراندن دوره قوانین و مقررات سوئدی

 مدت زمان لازم برای انجام مراحل مختلفی که منجر به دریافت مجوز سوئد می شود بسته به موقعیت خاص شما، متفاوت خواهد بود. یکی از راه های تسریع روند، شروع هر چه سریعتر یادگیری زبان سوئدی است.

گزینه 2: آموزش اضافی

می توانید پیش از اقدام برای دریافت مجوز ابتدا در کالج یا دانشگاه آموزش های تکمیلی را بگذرانید و سپس برای دریافت مجوز اقدام کنید. موسسات زیر انجام فعالیت پرستار آموزش های اضافی ارائه می دهند:

 • موسسه کارولینسکا: آموزش های اضافی برای تبدیل شدن به یک پرستار در استکهلم.
 •  دانشگاه گوتنبرگ: آموزش های اضافی برای تبدیل شدن به یک پرستار در گوتنبرگ.
 • دانشگاه صنعتی لوله: آموزش های اضافی برای تبدیل شدن به یک پرستار در لوله
 • دانشگاه گاول: آموزش اضافی برای تبدیل شدن به یک پرستار در گاول
 • دانشگاه لینائوس: آموزش اضافی برای تبدیل شدن به یک پرستار در کلمر

ممکن است امکان دریافت کمک هزینه تحصیلات اضافی برای شما وجود داشته باشد با CSN تماس بگیرید.

گزینه 3: دریافت مدرک سوئدی

اگر مدرک تحصیلات تکمیلی ندارید یا اگر تحصیلات شما معادل سیستم سوئد نیست، می توانید برای اخذ مدرک سوئدی به مدرسه بروید و سپس برای انجام حرفه خود درخواست مجوز دهید.

درآمد گروه درمان در سوئد

درآمد گروه درمان در سوئد

درآمد گروه درمان در سوئد

حقوق بهداشت و درمان در سوئد بین 20446 کرونا ( 2،162.65 دلار ) در هر ماه (حداقل حقوق) تا 21.273 کرونا ( 210.273 دلار ) در هر ماه (حداکثر حقوق) است. درآمد متوسط 65445 کرونا ( 6،919.24 دلار ) در هر ماه است، این بدان معناست که نیمی (50 درصد) از افرادی که در بخش بهداشت و درمان کار می کنند کمتر از 65445 SEK درآمد دارند، در حالی که نیمی دیگر بیش از 65445 کرونا ( 6،919.24 دلار ) درآمد دارند. مبلغ متوسط حقوق دستمزد را نشان می دهد. به طور کلی شما می خواهید در سمت راست نمودار باشید. از لحاظ نزدیکی با میانه دو ارزش وجود دارد: صدک های 25 و 75.

25 درصد از افرادی که در بخش بهداشت و درمان کار می کنند کمتر از 38651 کرونا ( 4،086.78 دلار ) درآمد کسب می کنند در حالی که 75 درصد از آنها بیش از 38651 کرونا ( 4،086.78 دلار ) درآمد دارند و 75 درصد از آنها کمتر از 135.102 کرونا ( 14،285.08 دلار ) دریافت می کنند در حالی که 25 درصد بیشتر از 135.102 کرونا ( 14،285.08 دلار ) درآمد دارند.

در این قسمت توضیحاتی به صورت ویدئو را برای شما مهیا نموده ایم؛

 

 دستمزد ساعتی، حقوق و دستمزد پرداخت شده در یک ساعت کاری می باشد. معمولاً مشاغل به دو دسته تقسیم می شوند: مشاغل دارای حقوق و مشاغل ساعتی. مشاغل حقوق بگیر بدون توجه به ساعات کار، مبلغ مشخصی را پرداخت می کنند. شغل های ساعتی به ازای هر ساعت کار دستمزدی پرداخت می کنند. برای تبدیل حقوق به دستمزد ساعتی از فرمول فوق استفاده می شود (با فرض 5 روز کاری در هفته و 8 ساعت کار در روز که استاندارد بیشتر مشاغل است). محاسبه دستمزد ساعت ممکن است بسته به ساعت کار در هفته و تعطیلات سالانه کمی متفاوت باشد. ارقام ذکر شده در بالا تقریبی خوبی دارند و به عنوان استاندارد در نظر گرفته می شوند.

مقایسه حقوق و دستمزد در شهرهای مختلف

 • گوتبورگ 66.280 کرونا ( 7،011.97 دلار )
 • مالمو 59.780 کرونا ( 6،323.16 دلار )
 • استکهلم 72110 کرونا ( 7،627.36 دلار )

سوالات متداول در زمینه مهاجرت گروه درمان، پزشکان، دندانپزشکان و سایرین به سوئد

 1. هزینه گذراندن دوره زبان در این برنامه مهاجرتی گروه درمان سوئد رایگان است؟خیر، هزینه تحصیل دوره زبان بر عهده متقاضی است.
 2. آیا امکان بردن همسر و فرزند همزمان با شخص اصلی در برنامه مهاجرتی گروه درمان سوئد وجود دارد؟بله، همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند با نفر اصلی همزمان ویزا دریافت کنند.

 3. آیا برای برنامه مهاجرتی سوئد ویژه گروه درمان، مدرک زبان لازم است؟خیر، اتفاقا لازم نبودن مدرک زبان انگلیسی و همچنین سوئدی از مزایای این برنامه است.
 4. این برنامه مهاجرتی گروه درمان سوئد ممکن است تا کی ادامه داشته باشد؟اصلاً معلوم نیست، طبق وضعیت نیروی کاری سوئد برای گروه درمان این برنامه وضع شده و ظرفیت خاصی طبق اطلاعات ما مشخص نشده است.

سوئد از جمله کشورهای امن و به دور از تنش و تشنج در اروپا می باشد که می تواند مکانی بسیار مناسب جهت ادامه تحصیل، کار و زندگی باشد. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این کشور و راه های مهاجرت به سوئد داشته باشید، با موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

50 دیدگاه برای “مهاجرت گروه درمان به سوئد

 1. امیر گفت:

  سلام آیا رشته بهداشت محیط شامل این شرایط ویژه هم هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شما می توانید از طریق این ویزا برای مهاجرت به سوئد اقدام نمایید.

 2. شیما گفت:

  سلام وقت بخیر من دارای دکترای علوم آزمایشگاه هستم با ۱۰ سال سابقه ۳۹ ساله هستم مدرک زبان ندارم آیا میتونم برای اقامت و کار اقدام کنم شرایط سنی تا چند سال هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، بدون مدرک زبان می توانید جهت ویزای کاری گروه کادر درمان سوئد اقدام نمایید.

 3. سیما گفت:

  سلام من ۴۵ سالم هست رشته ارشد روانشناسی با ۱۸ سال سابقه کار در علوم پزشکی ولی زبان انگلیسی ندارم
  آیا می تونم ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، از طریق ویزای گروه کادر درمان سوئد بدون مدرک زبان می توانید اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.