مدارس وین

بسیاری از مهاجران تصمیم می گیرند که در محله ای که مدرسه فرزندشان است، زندگی کنند. هزینه تحصیل در مدارس وین حدود 17000 یورو سالانه می باشد. مهاجرت و تحصیل برای یک شهر جدید مانند شهروند وین به دلیل منابع و امکانات موجود، آسان تر شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در مدارس وین

مهاجرت به وین با کودکان نیاز به تصمیم گیری مهم دارد، مخصوصا اینکه آیا فرزندان خود را می خواهید به مدارس بین المللی اتریش یا یک مدرسه دو زبانه عمومی بفرستید. عوامل اصلی در نظر گرفتن هزینه شامل هزینه های مدرسه و برنامه درسی می شود. از آنجایی که گزینه های زیادی برای تحصیل در وین وجود دارد، مهم است بدانیم که چه چیزی مدنظرتان است تا تصمیم گیری آگاهانه داشته باشید. در مدارس دولتی عمومی در وین، درس ها به طور کامل به زبان آلمانی تدریس می شود.

سیستم آموزشی در مدارس وین

تحصیل در اتریش، که بین سنین 6 تا 15 ساله اجباری است، به Volksschule، مدرسه ابتدایی (چهار سال) و Gymnasium، دبیرستان (هشت سال) تقسیم می شود. این مدرسه بیشتر به مدرسه ابتدایی (چهار ساله) و دبیرستان تقسیم می شود، که آموزش حرفه ای برای چهار سال دبیرستان نهایی ارائه می شود. مدارس معمولا آموزش در سطح بالا را ارائه می دهند. ثبت نام در ماه مارس برگزار می شود و در ماه فوریه اکثر مدارس محیطی را فراهم می کنند (Schnuppertag) که والدین می توانند با معلمان و مدیران صحبت کنند.

دانش آموزان با توجه به جایی که زندگی می کنند، فارغ از محل زندگی شان که در کدام محله قرار دارد، می توانند در هر مدرسه در شهر حضور یابند و مشغول تحصیل شوند. ساعات مدرسه دولتی برای مدارس ابتدایی از ساعت 7.45 تا 12 بعد از ظهر است و برخی روزها تا ساعت 1 بعداز ظهر ادامه می یابد. مراقبت بعد از مدرسه Hort نامیده می شود، که در مدرسه یا نزدیکی مدرسه ارائه می شود. والدین هزینه کمی برای ناهار و مراقبت بعد از مدرسه می دهند.

دوره های تحصیل در مدارس وین

بسیاری از مهاجران معتقدند برنامه و سیستم آموزشی اتریش به اندازه کافی سخت نيست. در بین اتریشان اعتقاد وجود دارد که تا سن خاصی، کودکان از طریق بازی بهترین ها را یاد می گیرند و نباید با یادگیری رسمی مثل درس خواندن در مدرسه، آنها را ناراحت کنند. این رویکرد به تدریج کاهش می یابد و در زمانی که دانش آموز به دبیرستان راه پیدا می کند، برنامه درسی بسیار دقیق تر است. در دوران ابتدایی بچه ها، درک خوبی از خواندن، نوشتن، هنر لمسی و ریاضی پیدا می کنند و برای کلاسهای بالاتر آماده می شوند.

دوره های تحصیل در مدارس وین

دوره های تحصیل در مدارس وین

مدارس دو زبانه در وین

مدارس دولتی در وین گزینه ای خوبی برای اکثر مهاجران نیست، آنها می توانند مدارس دو زبانه را انتخاب کنند که جایگزین خوبی است. در مدارس دو زبانه در وین، به دانش آموزان هر دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می کنند. هزینه تحصیل در مدارس دو زبانه کمتر است. با این حال، مدارس دو زبانه در میان مهاجرین و اتریشی های محلی به طور یکسان تدریس می شود، بنابراین رقابت بین مدارس بسیار زیاد است. فقط تعداد انگشت شماری از این مدارس در وین وجود دارند.

مدارس بین المللی در وین

جهت تحصیل در مدارس اتریش چندین مدرسه خصوصی و بین المللی وجود دارد که دانش آموزان به زبان انگلیسی تدریس می کنند، آنها بسیار مورد توجه اما بسیار گران هستند. مزیت حضور در یک مدرسه بین المللی در وین این است که اجازه می دهد تا دانش آموزان به تحصیل در برنامه های درسی خود ادامه دهند و همچنین والدین بچه ها می توانند دیگر دانش آموزان را در شرایط مشابه به فرزندان خودشان ملاقات کنند. جهت اطلاع از هزینه زندگی در اتریش بهتر است که با مشاوین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) ارتباط برقرار کنید، تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *