شرایط خرید زمین در صربستان

اهمیت صربستان در ارتباط بین کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، افزایش وام ها و شرایط خرید زمین در صربستان به تعداد زیادی از خریداران کمک کرده است و این روند در طول 2019 حاکم خواهد شد. نقل و انتقال اموال مستلزم 2.5٪ مالیات است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

الزامات و شرایط خرید زمین در صربستان

مبانی حقوق روابط مالکیت در سال 1996 بیان می کند که اصل متقابل، یک قاعده کلی است که حقوق مالکیت در صربستان را اداره می کند. افراد خارجی و اشخاص حقوقی به راحتی می توانند ملک در صربستان را بدست آورند، اگر ملک ذکر شده شرایط کار در صربستان را برایشان محیا کند. خارجی ها همچنین می توانند خانه ها و آپارتمان ها را به راحتی خریداری کنند حتی اگر آنها عملیات تجاری انجام ندهند. با این حال، مالکیت خارجی اموال در نزدیکی سرزمین نظامی و طرح های ساختمانی شهر محدود می شود.

سرمایه گذاری در صربستان

در صربستان زمین شهری می تواند، برای حداقل 5 تا حداکثر 30 سال اجاره شود. سرمایه گذاران می توانند به منظور ساخت ساختمان ها برای مقاصد تجاری، حقوق مالکیت یا حق استفاده از زمین های خارج حق مالکیت زمین را بدست آورند. مالکیت ساختمان ها و آپارتمان ها محدود نیست افرادی خارجی که نمی توانند از طریق معاهده صاحب زمین باشند، می توانند این محدودیت را با پیوستن خود به صربستان از بین ببرند.

سرمایه گذاری در صربستان

هنگامی که اموال انتخاب شده است، خریدار یک پیشنهاد ارائه می دهد. هنگامی که فروشنده پیشنهاد را قبول کند، هر دو طرف یک قرارداد خرید اولیه را امضا و آن را تأیید می کنند. پس از امضای قرارداد اولیه، خریدار 10٪ سپرده را پرداخت می کند که غیرقابل برگشت است.

هزینه های خرید ملک در صربستان

جهت خرید زمین در صربستان قرارداد نهایی در یک دفتر اسناد رسمی امضا می شود. قرارداد نهایی و مورد تایید مالکیت قانونی را ایجاد می کند. هنگامی که مالکیت تأیید شود، اداره مالیات داخلی تعیین ارزش اموال را تعیین می کند و خریدار مالیات دارایی 5٪ را براساس ارزش تخمینی ملک می پردازد. پس از انجام این کار، اموال می تواند در رجیستر منطقه مسکونی محلی ثبت شود. فرایند خرید پس از پرداخت قیمت توافق شده کامل می شود.

ثبت یک ملک در صربستان به شش روش نیاز دارد و برای تکمیل 91 روز طول می کشد. هزینه زندگی در صربستان و همچنین هزینه های خرید ملک عبارتند از تمام هزینه های خرید و سپس فروش مجدد ملک – حقوق وکیل، هزینه های دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت نام، مالیات، هزینه های عوامل و غیره. هزینه نمایندگی املاک و مستغلات حدود 3٪ از قیمت خرید ملک است و عموما توسط خریدار پرداخت می شود.

مالیات بر ارزش افزوده در صربستان

نخستین انتقال حق استفاده از یک ملک مسکونی مستلزم 8٪ مالیات بر ارزش افزوده است. در غیر این صورت، اولین انتقال از حق استفاده از ساختمان های جدید یا قطعات به این ترتیب نرخ عادی مالیات بر ارزش افزوده 20٪ است. هزینه دادگستری بر اساس یک برنامه هزینه اداری رسمی تنظیم می شود، با حداکثر نرخ 39،000 یورو (325 یورو). صربستان، واقع در تقاطع سه راهرو مهم اروپای شرقی نشان دهنده یک کشور قابل توجه برای پتانسیل بخش زیرساخت است. حجم معاملات املاک و مستغلات صربستان در سال 2017 به میزان 8.4 درصد افزایش یافت.

در سال 2019 انتظار می رود که تعادل بازار کمی بهتر شود. شرایط زندگی در صربستان را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *