شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند

هزینه های شهریه جهت تحصیل در نیوزلند بستگی به نوع تحصیلات و دانشگاه یا مدرسه ای که انتخاب می کنید، دارد. بسیاری از دانشگاه های عالی و کالج ها تحصیل رایگان در این کشور را ارائه می دهند. دولت و برخی از دانشگاه ها شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند

تعجب می کنید که چگونه هزینه های خود را در نیوزیلند مدیریت کنید؟ برای کمک به شما لیستی از برآورد هزینه ها در اینجا آورده شده است. تحصیل در خارج از کشور می تواند یک  کار گران قیمت باشد. با این حال، یک برنامه بودجه کارآمد می تواند به شما در مدیریت هزینه های زندگیتان کمک کند. قبل از خروج از کشور، اطمینان حاصل کنید که هزینه هایی مانند مسکن،  مواد غذایی، پوشش های بهداشتی و مسافرتی را  همراه با هزینه تحصیلتان  هنگام محاسبه هزینه تخمین زده شده برای تحصیل در نیوزیلند، در نظر گرفته اید.

هزینه های شهریه جهت تحصیل در نیوزلند شما بستگی به نوع تحصیلات و دانشگاه یا مدرسه ای که انتخاب می کنید، دارد. بسیاری از دانشگاه های عالی و کالج ها در نیوزیلند با هزینه های خود در آنجا شاخته شده اند. برای پوشش هزینه های تحصیل بین 22000 تا 35.000 دلار نیوزلند (حدود 14443.77 تا 22978.72 دلار آمریکا) در سال نیاز دارید. اغلب دوره های انسانی، آموزشی و هنر ارزان تر است.

در حالی که رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی احتمالا گرانتر خواهند بود. اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید، هزینه های تحصیلی معمولا بالاتر است و هزینه ها بسته به دوره ها متفاوت است. مانند سایر کشورهای دیگر، دوره های کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) اغلب گران تر هستند. میانگین هزینه این دوره ها حدود 40.000 دلار نیوزلند (حدود 26261.4دلار آمریکا) است. مقطع تحصیلی، هزینه ( به دلار نیوزلند):

 • مدرک کارشناسی: 20.500 – 25.000 دلار نیوزلند ( حدود 13458.97– 16413.38دلار آمریکا) سالانه
 • مدرک و مقطع کارشناسی ارشد، 19.000-29000دلار نیوزلند ( حدود 12474.16- 19039.51دلار امریکا) سالانه
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، 31.000-50.000 دلار نیوزلند ( حدود 20352.58-  32826.75 دلار آمریکا) سالانه
 • دکتری، 6.500 تا 9.000 دلار نیوزلند ( حدود 4267.48-5908.81 دلار آمریکا ) سالانه
 • هزینه تحصیل در هیچ یک از دانشگاه های نیورلند رایگان نمی باشد، اما شما می توانید برای بورس تحصیلی درخواست دهید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در نیوزلند

دولت نیوزلند برای دانشجویان واجد شرایط بین المللی برای تحصیل پیوسته ( تمام وقت) در تمام دانشگاه های نیوزیلند یا دانشگاه های اقیانوس آرام، بورس تحصیلی عالی را ارائه می دهد. بورس تحصیلی برای شهروندان کشورهای انتخاب شده در اقایانوس آرام، آسیا و آمریکای لاتین و همچنین کشورهای مشترک المنافع، باز می باشد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در نیوزلند

شرایط اخذ بورسیه تحصیل رایگان در نیوزلند

بورس تحصیلی شامل هزینه های کامل تحصیل، کمک هزینه زندگی(491 دلار نیوزلند = 322.42 دلار آمریکا در هر هفته)، کمک هزینه شروع (3000 دلار نیوزلند = 1970 دلار آمریکا)، بیمه درمانی  زمانی که در نیوزیلند هستید، سفر از کشور خود به  نیوزیلند و یا برعکس در شروع و پایان بورس تحصیلی خود، بیمه سفر، سفر به کشور خود در طول بورس تحصیلی (یک یا دو سفر به کشور خود مجاز است بسته به طول بورس تحصیل شما دارد) و کمک هزینه تحقیق و پایان نامه برای بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد، می شود.

دانشگاه کانتربری( Canterbury)، بورس تحصیلی بین المللی سال اول  UC، را برای رسیدن به مقاطع بالا  به دانش آموزان بین المللی که دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه آغاز می کنند، ارائه می دهد. بورس تحصیلی در حال حاضر با ارزش های 10.000 دلار، 15.000 دلار  و یا 20.000 دلار اهدا می شود. یکی از دوره های مرتبط با توسعه را می توان با این بورس تحصیلی تامین کرد: علوم جنگلداری (BS) در دانشگاه کانتربری.

برنامه  تحصیلی بانک توسعه آسیا-ژاپن (ADB-JSP) با هدف ایجاد  فرصتی برای شهروندان واجد شرایط کشورهای عضو در حال توسعه ADB، که برای تحصیل کارشناسی ارشد، در موسسات آکادمیک در منطقه آسیا و اقیانوس آرام می باشند، ارائه می شود. دانشگاه اوکلند یک نهاد مشارکتی در این دوره است. بورس تحصیلی هزینه های تحصیل، پرواز به و از اوکلند، هزینه اساسی زندگی در اوکلند، بیمه درمانی و بهداشتی در نیوزیلند و غیره را فراهم می کند.

بورس تحصیلی بین المللی کارشناسی ارشد دانشگاه اوتاگو، جایزه  بین المللی کارشناسی ارشد دانشگاه اوتاگو،  برای حمایت  از تامین مالی دانشجویان بین المللی که بر اساس پایان نامه کارشناسی ارشد در دانشگاه اوتاگو  می باشند، ارایه می شود.  بورس تحصیلی شامل مبلغ 15000 دلار نیوزلندی ( حدود 9850.02 دلار آمریکا ) در سال است که به اضافه هزینه تحصیل برای یک سال که این هزینه  محدود به  نرخ داخلی برای تحصیلات کارشناسی ارشد (هزینه خدمات و بیمه خدمات دانشجویی را شامل نمی شود) می باشد.

برای تشویق کارشناسی ارشد پژوهشی در ویکتوریا، این دانشگاه یک بورس تحصیلی به دانش آموزان در رابطه با شروع کارشناسی ارشد پژوهشی متمرکز پیوسته، ارایه می دهد. در مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه تحصیلی شامل مبلغ 5،000 دلار به علاوه هزینه های بومی می باشد. (دانشجویان بین المللی مسئول پرداخت تفاوت بین هزینه دانشجویان بین المللی و هزینه های دانشجویان بومی هستند.)

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی با استعداد است که پیشرفت تحصیلی عالی وتوانایی برای تبدیل شدن به سفیران جهانی به دانشگاه ویکتوریا را نشان می دهند، می باشد. متقاضیان باید قصد ثبت نام در دانشگاه ویکتوریا برای اولین بار در مدرک کارشناسی یا مدرک کارشناسی ارشد را داشته باشند. کمک هزینه تحصیلی برای هزینه شهریه 10000 دلار نیوزلند (حدود 6566.68 دلار امریکا) پرداخت می شود.

دانشگاه های رایگان و کم هزینه نیوزلند

دانشگاه کانتربوری، یکی از ارزان ترین دانشگاه های نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه در سال 1873 ، در کریستچرچ نیوزلند  تاسیس شد. این دانشگاه تعداد زیادی از دوره های مقرون به صرفه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دانشگاه کانتربری دارای طیف گسترده ای از بورس های تحصیلی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. دوره های ارائه شده:

 • دوره های پزشکی
 • دوره های مهندسی
 • علوم طبیع
 • علوم انسان
 • مدیریت امور بازرگانی

دانشگاه ماسی یکی از دانشگاه های نیوزیلند است که خود را یکی از ارزان ترین دانشگاه های این کشور می داند. دانشگاه ماسی در سال 1927 به عنوان یک دانشگاه دولتی  تاسیس شد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در نیوزیلند است. همچنین این دانشگاه  تعداد زیادی از بورس تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی که از سراسر جهان هستند، ارائه می دهد. دوره های ارائه شده در دانشگاه ماسی:

 • مهندسی پزشک
 • علوم اجتماع
 • دوره های کسب و کار

مکان دانشگاه لینکلن نیوزیلند در شهر لینکلن واقع شده است. این دانشگاه در سال 1878 به عنوان یک دانشگاه دولتی مستقل تاسیس شد. همچنین این دانشگاه یکی از ارزانترین دانشگاه های نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی می باشد. این دانشگاه  دوره های  مختلف تحصیلی را برای دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهد. دوره های ارایه شده  در دانشگاه لینکلن نیوزلند:

 • مهندسی
 • دوره های  پزشکی
 • علوم طبیعی
 • دوره های کسب و کار
 • علوم اجتماعی

یکی از ارزان ترین دانشگاه های نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه می باشد. کالج Laidlaw در سال 1922 به عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شد. این دانشگاه برای کتاب مقدسش، دوره های باستانی  و تاریخی مختلف مشهور است. کالج Laidlaw در هندرسون نیوزلند واقع شده است. دانشگاه دوره های مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی که از سراسر جهان می آیند، ارائه می دهد. دوره های ارائه شده:

 • مطالعات کتاب مقدس
 • باستان شناسی
 • مدیریت
 • مطالعات  الهیات
 • مطالعات روحانی

دانشگاه اوکلند نیوزلند در سال 1883 به عنوان دانشگاه دولتی  تاسیس شد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های نیوزیلند است.  این دانشگاه در اوکلند نیوزلند  واقع شده است. دانشگاه اوکلند دارای رتبه معتبر در میان دانشگاه های برتر جهان است. این دانشگاه دوره های  زیادی  را برگزار می کند و همچنین این دانشگاه  بورس تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی مختلف از سراسر جهان ارائه می دهد. دوره های ارائه شده:

 • پزشکی
 • مهندسی
 • مدیریت امور بازرگانی
 • مدیریت علوم
 • حقوق
 • خدمات انسانی

شرایط تحصیل رایگان در مدارس نیوزلند

مدارس نیوزیلند با کامپیوتر، اینترنت و سایر تکنولوژی ها همراه می باشد. آنها همچنین اتاق های  بسیار زیادی برای بازی در فضای باز و ورزش و  معمولا زمین  های بازی خود و گاهی اوقات یک استخر شنا دارند. آنها همچنین فعالیت های فرهنگی انجام می دهند. معلمان از بسیاری از فعالیت های مختلف در ساعت های خارج از ساعت مدرسه  پشتیبانی می کنند؛ برای مثال مربیگری تیم های ورزشی،  باشگاه های عمده درام و گروه های موسیقی مدرسه.

همچنین در این مدارس برای دانش آموزان فرصت هایی برای سفرهای آموزشی فراهم می کنند که به آنها می توانند محیط طبیعی،  گیاهان و حیوانات نیوزیلند را بیاموزند. برای آن ها فرصتی است که  می توانند با فعالیت هایی در  فضای باز که ممکن است هرگز تجربه نکنند، خود را به چالش بکشند.

اکثریت قریب به اتفاق کودکان در مدارس دولتی نیوزیلند، که شناخته شده برای ارائه استاندارد بالایی از آموزش و پرورش هستند، می باشند. مدارس دولتی می توانند مختلط و تک جنسیتی و غیردینی باشند. اگر چه تعدادی از مدارس دولتی با توجه به خصوصیاتی خاص مذهبی عمل می کنند. این موسسات معمولا خصوصی هستند اما تحت کنترل دولت هستند. مدرسه از سن شش تا شانزده سالگی اجباری است.

اگر چه امکان ثبت نام در سن پنج سالگی وجود دارد، که  بیشتر بچه ها در نیوزیلند انجام می دهند. با این حال، باید  12 و 13 سال ادامه دهید( تحصیل کنید)  تا  بتوانید گواهی ملی موفقیت تحصیلی (NCEA) را کسب کنید. NCEA  در سطح بین المللی مورد توجه و پذیرش دانشگاه های خارج از کشور است. این در سه سطح است که مربوط به سالهای 11.12 و 13 تحصیلی است.

شرایط تحصیل رایگان در مدارس نیوزلند

شرایط تحصیل رایگان در مدارس نیوزلند

کودکان در مدرسه دولتی که در منطقه جغرافیایی خود قرار دارد، قرار می گیرند. به همین دلیل قیمت ملک در منطقه هایی که بهترین مدارس در آن جا هستند،  بالا می رود. آموزش درخانه (همچنین به نام “تحصیل در خانه”) گزینه ای در نیوزلند است. والدین و مراقبان که می خواهند فرزند خود را در خانه آموزش دهند ، ابتدا باید از اداره آموزش و پرورش محلی خود تاییدیه بگیرند. در نیوزیلند سه نوع مدرسه وجود دارد:

 • مدارس دولتی (مدارس متعلق به دولت و تأمین مالی آن توسط دولت می باشد )
 • مدارس یکپارچه دولت  (مدارس با ویژگی های خاص)
 • مدارس خصوصی (مدارس که هزینه ای  برای یک دوره یا سال را تعیین می کنند)

شرایط و درآمد کار دانشجویی در نیوزلند

گرفتن شغل نیمه وقت در هنگام تحصیل می تواند به شما در پرداخت هزینه های زندگی، ملاقات با افراد جدید و یادگیری در مورد محل کار نیوزیلند کمک کند. همچنین یک راه عالی برای تمرین زبان انگلیسی است. ویزای دانشجویی نیوزیلند معمولا به دانش آموزان تمام وقت  اجازه می دهد تا در طول سال تحصیلی تا 20 ساعت در هفته و در طول تابستان بیش از 40 ساعت در هفته کار کنند. این در مورد هر دو دانش آموز متوسطه و سوم راهنمایی است.

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در تمام طول سال 40 ساعت در هفته کار کنند. بررسی ویزای دانشجویی شما  نشان خواهد داد که آیا (چه زمانی) مجاز به کار هستید یا خیر. شما می توانید در مورد کار کردن با ویزای دانشجویی با مراجعه به  وب سایت مهاجرت نیوزیلند بیشتر بدانید. چقدر پرداخت می شود؟ حداقل دستمزد در هر ساعت 16.50 دلار نیوزلند (حدود 10.84 دلار آمریکا) خواهد بود. همچنین برای تعطیلات سالانه و دولتی و برای استراحت ممکن است بیشتر دریافت کنید.

آیا مالیات پرداخت می کنم؟ شما مالیاتی را از آنچه کسب می کنید پرداخت خواهید کرد. اگر درآمد شما کمتر از 14،000  دلار نیوزلند(حدود 9193.35دلار آمریکا) در سال باشد، نرخ مالیات فعلی 10.5% است. قبل از شروع کار، باید شماره IRD را از اداره مالیات بر درآمد داخلی نیوزلند، دریافت کنید. شما می توانید برای درخواست شماره اینترنتی اقدام کنید. چگونه می توانم کار نیمه وقت را پیدا کنم؟

ارائه دهنده آموزشی تان  ممکن است بتواند به شما در پیدا کردن کار با صحبت کردن با خدمات پشتیبانی دانشجویی کمک کند. شما همچنین می توانید از طریق شغل دانشجویی (student job)، کار پیدا کنید. یک سازمان ملی است که کمک می کند تا دانش آموزان کار نیمه وقت را در سراسر نیوزیلند پیدا کنند. بسیاری از مشاغل نیمه وقت نیز در وب سایت های  تبلیغاتی شغلی  trade me and seek پیدا می شوند. قوانین مربوط به مشاغل نیمه وقت:

 • دانشجویان بین المللی با ویزای دانشجویی اجازه دارند به صورت  نیمه وقت تا 20 ساعت در هفته و به صورت تمام وقت در تعطیلات برنامه ریزی شده،  کار کنند.
 • دانشجویان بین المللی اجازه ندارند که کارآفرینی  کنند. آنها باید به عنوان یک کارگر (  برای کارفرما) با یک قرارداد کاری و  البته نه به عنوان یک قرارداد مستقل کار کنند.
 • دانشجویان  با مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک دکتری در موسسه نیوزیلند ممکن است به صورت تمام وقت در زمان تحصیل مشغول به کار باشند.

سوالات متداول در مورد شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند

1- آیا می توان در نیوزلند با هزینه های شهریه کم تحصیل کرد؟

هزینه های شهریه جهت تحصیل در نیوزلند شما بستگی به نوع تحصیلات و دانشگاه یا مدرسه ای که انتخاب می کنید، دارد.

2- هزینه تحصیل در نیوزلند در سال چقدر است؟

برای پوشش هزینه های تحصیل بین 22000 تا 35.000 دلار نیوزلند (حدود 14443.77 تا 22978.72 دلار آمریکا) در سال نیاز دارید

3- کدام رشته های تحصیلی در نیوزلند کم هزینه تر است؟

اغلب دوره های انسانی، آموزشی و هنر ارزان تر است.

4- تحصیل در کدام رشته ها دردانشگاه های نیوزلند گران است؟

در حالی که رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی احتمالا گرانتر خواهند بود.

5- هزینه های کدام مقطع تحصیلی در دانشگاه های نیوزلند گران است؟

اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید، هزینه های تحصیلی معمولا بالاتر است و هزینه ها بسته به دوره ها متفاوت است.

6- آیا می توانم با هزینه کم در مقطع ارشد رشته مدیریت بازرگانی در نیوزلند تحصیل کنم؟

مانند سایر کشورهای دیگر، دوره های کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) اغلب گران تر هستند. میانگین هزینه این دوره ها حدود 40.000 دلار نیوزلند (حدود 26261.4دلار آمریکا) است.

7- آیا ایرانیان می توانند بورس تحصیلی رایگان نیوزلند را اخذ کنند؟

دولت نیوزلند برای دانشجویان واجد شرایط بین المللی برای تحصیل پیوسته در تمام دانشگاه های نیوزیلند یا دانشگاه های اقیانوس آرام، بورس تحصیلی عالی را ارائه می دهد. بورس تحصیلی برای شهروندان کشورهای انتخاب شده در اقایانوس آرام، آسیا و آمریکای لاتین و همچنین کشورهای مشترک المنافع، باز می باشد.

8- بورس تحصیلی نیوزلند شامل چه هزینه هایی می شود؟

هزینه های کامل تحصیل، کمک هزینه زندگی ، کمک هزینه شروع ، بیمه درمانی زمانی که در نیوزیلند هستید، سفر از کشور خود به نیوزیلند و یا برعکس در شروع و پایان بورس تحصیلی خود، بیمه سفر، سفر به کشور خود در طول بورس تحصیلی و کمک هزینه تحقیق و پایان نامه برای بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد، می شود.

9- کمک هزینه زندگی بورس تحصیلی نیوزلند چقدر است؟

491 دلار نیوزلند = 322.42 دلار آمریکا در هر هفته

10- کمک هزینه شروع بورس تحصیلی نیوزلند چقدر است؟

3000 دلار نیوزلند = 1970 دلار آمریکا

11- کمک هزینه بورس تحصیلی نیوزلند تا چند سفر به کشورم را پوشش می دهد؟

یک یا دو سفر به کشور خود مجاز است بسته به طول بورس تحصیل شما دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند

 1. نگین گفت:

  بایلام و احترام
  من و همسرم می خوام برای فرزندم در مدارس نیوزلند اقدام کنم من و همسرم بعنوان همراه با او به انجا بروم ایا من بعنوان همراه اجازه کار کردن دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل فرزندتان به یکی از والدین ویزای همراه ارائه می شود که تحت عنوان ویزای همراه اجازه کار داده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *