سفر به لوکزامبورگ

لوکزامبورگ، یکی از کشورهای کوچک اروپا می باشد که توسط کشور های بلژیک، آلمان و فرانسه احاطه شده است. کشور لوکزامبورگ حدود 600000 نفر جمعیت دارد و پایتخت آن، شهر لوکزامبورگ می باشد. زبان های رسمی در این کشور زبان لوگزامبورگی، زبان فرانسوی و زبان آلمانی هستند.کشور لوکزامبورگ از کم جمعیت ترین کشور های قاره ی اروپا و همچنین از کوچک ترین کشور های قاره ی اروپا می باشد. در این مقاله که توسط موسسه ی برگزیده ی اصطهباناتی ( توسعه گران مهر ) تهیه و گردآوری شده است به شرایط، هزینه ها و جاذبه های سفر به کشور لوکزامبورگ پرداخته شده است.موضوعاتی که در این مقاله به آن ها پرداخته شده است به شرح زیر می باشند :

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • هزینه های سفر به کشور لوکزامبورگ
 • امنیت مسافران در کشور لوکزامبورگ
 • رفتار مردم لوکزامبورگ با مسافران
 • مکان های دیدنی کشور لوکزامبورگ برای مسافران
 • مراسم های مهم کشور لوکزامبورگ

هزینه های سفر به کشور لوکزامبورگ

همواره یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده ی مقصد سفر، هزینه های سفر و هزینه ی گردش در شهر یا کشور مقصد می باشد. هزینه ی سفر هفت روزه به کشور لوکزامبورگ، برای هر فرد در حدود 1500 دلار می باشد. هزینه ی اقامت در هتل ها و اقامتگاه ها هر شب حدود 55 دلار الی 190 دلار و به طور میانگین 125 دلار می باشد، در صورتی که هزینه ی اجاره ی خانه در هر شب بین 160 دلار تا 400 دلار است. در کل توصیه می کنیم که هر فرد روزانه 100 دلار برای تردد و استفاده از رستوران های محلی در نظر بگیرد. در برخی از بازه های زمانی هزینه ها در کشور لوکزامبورگ کمتر بوده که به شرح زیر هستند :

 • هشتم ماه ژوئن الی 25 مارس
 • 23 ماه آپریل الی 13 ماه می
 • سوم ماه سپتامبر تا نهم ماه دسامبر
 • ارزان ترین ترین بازه ی زمانی در کشور لوکزامبورگ اواسط ماه نوامبر می باشد.

در صورتی که شخصی قصد داشته باشد در ارزان ترین حالت ممکن به این کشور سفر کند، هزینه ی هر فرد برای هر روز حدودا 120 دلار می باشد. اما در این صورت ممکن است برخی از امکانات رفاهی در اختیار مسافر قرار داده نشود. هزینه ی سفر های لوکس سقفی ندارد اما برای یک سفر لوکس روزانه برای هر فرد، حداقل 300 دلار تا 1300 دلار لازم است.

امنیت مسافران در کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کشور های امن جهان به شمار می رود و میزان ارتکاب جرم در این کشور به شدت پایین می باشد. با این وجود در این کشور دزدی نیز وجود دارد و بیشترین آمار ارتکاب جرم مربوط به دزدی های ساده می باشد. دزدی ها معمولا به صورت جیب بری یا کیف قاپی می باشد و مکان های مربوط به نقل و انتقال مانند ترمینال ها یا فرودگاه ها معمولا بیشتر در معرض دزدی می باشند. دزدی ها در کشور لوکزامبورگ به روش های گوناگونی شکل می گیرد. برای مثال دزد ها ممکن است در ورودی های اتوبوس یا مترو ایستاده باشند تا در هنگام برخورد با مسافر، بدون جلب توجه از افراد دزدی نمایند. بیشترین آمار دزدی در کشور لوکزامبورگ مربوط به فصل تابستان است. یکی دیگر از جرایم رایج در این کشور خرید و فروش مواد مخدر می باشد که معمولا هنگام نیمه شب و در پارک ها صورت می پذیرد که البته در صورت دوری کردن از این افراد خطری مسافر راتهدید نمی نماید. با وجود توضیحات ذکر شده، کشور لوکزامبورگ از امن ترین کشور های جهان است و رتبه ی پنجم در جهان را دارد. امتیاز امنیت کشور لوکزامبورگ 89 از 100 می باشد.

امنیت مسافران در کشور لوکزامبورگ

امنیت مسافران در کشور لوکزامبورگ

رفتار مردم لوکزامبورگ با مسافران

مردم کشور لوکزامبورگ معمولا به 3 زبان لوگزامبورگی، فرانسوی و آلمانی مسلط هستند. اغلب مردم کشور لوکزامبورگ کاتولیک می باشند و مذهب در میان عامه ی مردم از قدرت نسبتا بالایی برخوردار است. مردم لوکزامبورگ با دوستان و مردم کشور خود بسیار صمیمی و گرم هستند اما معمولا در مواجهه با توریست ها و افراد خارجی رفتاری رسمی دارند. حریم شخصی از اهمیت بالایی برای آن ها برخوردار است به طوری که زندگی آن ها بر کسی آشکار نمی باشد و ورود به حریم شخصی آن ها واکنش خوبی را به دنبال نخواهد داشت. مردم لوکزامبورگ سوالات شخصی نمی پرسند و به سوالات شخصی جواب نمی دهند. اگرچه این مسئله در مورد دوستان صمیمی صدق نمی کند. معمولا سلام و احوال پرسی با یک دست دادن ساده انجام می شود که مرد یا زن بودن طرفین اهمیتی ندارد.

مکان های دیدنی کشور لوکزامبورگ برای مسافران

کشور لوکزامبورگ جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که بیشتر آن ها در شهر لوکزامبورگ قرار دارند.

معروف ترین جاذبه های دیدنی شهر لوکزامبورگ به شرح زیر می باشند :

 • محله ی قدیمی لوکزامبورگ یکی از جذاب ترین جاذبه های این کشور می باشد که در سال 1994 به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو، ثبت گردید. استحکامات قدیمی این شهر در این محله قرار دارند که زمانی لوکزامبورگ را به یک شهر مهم در کشور اروپا تبدیل کرده بود. معروف ترین بخش این محله پل آدولف می باشد که از نماد های این برزن به شمار می رود.
 • موزه ی تاریخ و هنر شهر لوکزامبورگ یکی از مهم ترین موزه های این شهر می باشد که تاریخ و هنر یکی از شهر های مهم اروپا یعنی لوکزامبورگ را به نمایش گذاشته است. این موزه در ساختمانی نو ساز و به شکل قلعه قرار دارد.
 • صخره ی بوک و استحکامات آن که با وجود گذشت سالیان زیاد، همچنان اثر توپ های جنگی بر آن به چشم میخورد، از جاذبه های دیدنی کشور لوکزامبورگ می باشد. در این مکان گذرگاه های زیر زمینی فراوانی وجود دارد که درون سنگ تراشیده شده اند و کاربرد آن ها حفاظت از مردم و مدافعان شهر بوده است. این گذرگاه ها و مخفی گاه ها می تواند هزاران نفر را در خود جای دهد و 40000 متر مربع وسعت دارند.
 • قصر گرند دوکال شهر لوکزامبورگ یکی از زیباترین جاذبه های این کشور می باشد. این قصر مربوط به دوره ی رنسانس می باشد و در سال 1572 تاسیس شده است و از سال 1572 تا سال 1795 سالن مرکزی شهر بوده است و مکان زندگی پادشاه شهر بوده است. این مکان در زمان های خاص برای بازدید عموم آزاد می باشد. در زمان های مشخص این جاذبه از پر بازدید ترین جاذبه های شهر لوکزامبورگ می باشد.
 • دیوار های کورنیش شهر لوکزامبورگ، به عنوان زیباترین بالکن های اروپا شناخته شده اند. دروازه ی گراند در این بخش از شهر قرار دارد که در سال 1632 احداث شده است. این مکان نیز از جاذبه های دیدنی شهر لوکزامبورگ می باشد.
معروف ترین جاذبه های دیدنی شهر لوکزامبورگ

معروف ترین جاذبه های دیدنی شهر لوکزامبورگ

مراسم های مهم کشور لوکزامبورگ

مراسم های مهم کشور لوکزامبورگ به شرح زیر است:

 • روز آتش بازی اولین یکشنبه پس از پایان روزه ی عید پاک می باشد که مردم سراسر کشور لوکزامبورگ آتش های بزرگی را برپا می کنند، به طوری که گاهی دود غلیظ سراسر کشور لوکزامبورگ را فرا می گیرد. این مراسم نشانه ی پایان زمستان می باشد.
 • روز پرتزل بخشی از سنت روزه گرفتن 40 روزه در لوکزامبورگ می باشد که مردم معمولا در آن روز میوه و ماهی می خورند. پرتزل نوعی نان است که سمبل روزه می باشد و در روز پرتزل که یکشنبه می باشد توسط مردم پخته می شود.
 • عید پاک : در این روز که یکی از مهم ترین مراسم ها برای مردم لوکزامبورگ به شمار می رود رسم است که کودکان تخم مرغ رنگ می کنند و در ازای آن ها از دیگران جوایز دریافت می نمایند.

در پایان کشور لوکزامبورگ را می توان یک مقصد مناسب برای گردش دانست. این کشور یکی از امن ترین کشور های اروپا است . در این کشور می توان با هزینه های خیلی کم نیز سفر کرد. کشور لوکزامبورگ جاذبه های دیدنی بسیار چشمگیری دارد که اغلب آن ها در شهر لوکزامبورگ یعنی پایتخت این کشور قرار دارند. کشور لوکزامبورگ در برخی از ماه های سال ارزان تر می باشد و در نتیجه سفر در این ماه ها ارزان تر و به صرفه تر می باشد که ارزان ترین مدت اواسط ماه نوامبر می باشد. همچنین این کشور آداب و رسوم سنتی زیادی دارد که حضور در آن ها می تواند تجربه ای به یاد ماندنی را به ارمغان آورد و در این مقاله به مهم ترین آن ها پرداخته شده است. مردم لوکزامبورگ نسبت به افراد خارجی رسمی رفتار می نمایند و در کل زندگی خود را شخصی نگه می دارند و وارد شدن به مسائل شخصی برای مردم کشور لوکزامبورگ موضوعی زننده می باشد. زیباترین جاذبه های تاریخی این کشور محله ی قدیمی لوکزامبورگ و قصر گرند دوکال می باشد که بیشترین گردشگران را سالانه به سمت خود جذب می نمایند. چنانچه به اطلاعات بیشتری درباره کشور لوکزامبورگ احتیاج دارید با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی وکلای برجسته اصطهباناتی تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد سفر به کشور لوکزامبورگ

1- هزینه سفر به کشور لوکزامبورگ چه مقدار می باشد ؟

هزینه سفر به کشور لوکزامبورگ برای هر نفر طی یک سفر هفت روزه حدود 1500 دلار می باشد.

2- کمترین هزینه ی روزانه ی ممکن برای سفر به کشور لوکزامبورگ چه مقدار می باشد ؟

حداقل مبلغ روزانه برای سفر به کشور لوکزامبورگ به ازای هر نفر 120 دلار می باشد. البته لازم به ذکر است که با این مبلغ نمی توان از تمام امکانات برای سفر خود بهره برد.

3- زبان مردم کشور لوکزامبورگ چیست ؟

در کشور لوکزامبورگ زبان های لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی، زبان های رسمی این کشور می باشد.

4- آداب احوال پرسی در کشور لوکزامبورگ چگونه است ؟

در کشور لوکزامبورگ معمولا سلام و احوالپرسی با دست دادن یا روبوسی همراه است. روبوسی هیچگاه بین دو مرد صورت نمیگیرد.

5- رفتار مردم کشور لوکزامبورگ با گردشگران چگونه است ؟

رفتار مردم کشور لوکزامبورگ با افراد خارجی و گردشگر ها کاملا رسمی و خشک اما با کمال احترام می باشد.

6- سطح آشنایی مردم کشور لوکزامبورگ با زبان انگلیسی در چه حد می باشد ؟

در کشور لوکزامبورگ اکثر افراد متخصص و تحصیل کرده در حد مناسبی به زبان انگلیسی تسلط دارند. افراد جوان تر و نسل جوان نیز اغلب توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند.

7- پر بازدید ترین جاذبه ی تاریخی کشور لوکزامبورگ چه مکانی می باشد ؟

پر بازدید ترین جاذبه ی تاریخی در کشور لوکزامبورگ قصر گرند دوکال می باشد.

8- مراسم های آیینی معروف در کشور لوکزامبورگ چه هستند؟

معروف ترین مراسم ها عبارتند از روز آتش بازی که همه ی مردم لوکزامبورگ آتش های بزرگ برپا می کنند، روز عید پاک و روز پرتزل که پس از روزه گرفتن در عید پاک نوعی نان به اسم پرتزل تهیه و خورده می شود.

9- آیا کشور لوکزامبورگ کشوری امن می باشد؟

بلی کشور لوکزامبورگ از امن ترین کشور های اروپا می باشد.

10- آیا امکان دزدی در کشور لوکزامبورگ وجود دارد؟

بلی در فرودگاه ها، ترمینال ها و وسایل نقلیه عمومی، ممکن است با جیب بر ها یا کیف قاپ ها رو به رو شوید. البته احتمال رخ دادن چنین حادثه ای بسیار کم می باشد و لوکزامبورگ کشور امنی می باشد.

11- ارزانترین زمان برای سفر به کشور لوکزامبورگ چه زمانی می باشد؟

اواسط ماه نوامبر ارزانترین زمان سال، برای سفر به کشور لوکزامبورگ می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *