رشته حقوق دانشگاه استراسبورگ

بیشتر دانشجویان دوره ها و رشته حقوق دانشگاه استراسبورگ و همچنین اقتصاد و مدیریت و علوم سیاسی را برای تحصیل انتخاب می کنند، اما دوره هایی نظیر هنر، ادبیات، زبان، انسانی و علوم انسانی، سلامتی و علوم و فنون نیز در این دانشگاه ارائه می شود. استراسبورگ یکی از اعضای بنیانگذار لیگ اروپایی های تحقیقاتی، انجمن 21 موسسه است. رتبه دانشگاه طبق QS بین 351 تا 400 است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در رشته حقوق دانشگاه استراسبورگ

جهت تحصیل در فرانسه دانشگاه استراسبورگ از قرن شانزدهم شروع به فعالیت کرده است، اما دانشگاه در شکل فعلی آن در سال 2009 پس از ادغام دانشگاه Louis Pasteur،Marc Bloch و Robert Schuman تاسیس شد. این دانشگاه در سال 1971 به سه موسسه تقسیم شد. این دانشگاه طیفی از مدارک تحصیلی شامل دیپلم، دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. به طور کلی، استراسبورگ دارای 37 بخش آموزشی و پژوهشی، دانشکده ها، مدارس و موسسات و 72 واحد تحقیقاتی است. هدف موسسه مطالعات پیشرفته دانشگاه حمایت از تحولات علمی در سراسر رشته های علمی است.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ دارای بخش بزرگی از دانشجویان بین المللی است، که اکثریت از سایر کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا هستند. همچنین تعداد زیادی از دانش آموزان از آفریقا و آسیا، برخی از دانش آموزان از امریکا و نسبت کوچکی از اقیانوسیه به این دانشگاه آمده اند. در این دانشگاه سه نفر از برندگان جایزه نوبل فارغ التحصیل شده اند:

  • مارتین کارپوس، که در سال 2013 جایزه شیمی را به دست آورد.
  • جول هافمن، که در سال 2011 جایزه فیزیولوژی/ پزشکی را به دست آورد.
  • ژان ماری لو، که در سال 1987 جایزه شیمی را به دست آورد.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه استراسبورگ

پذیرش دوره حقوق در دانشگاه استراسبورگ

پذیرش از دانشگاه استراسبورگ برای دانش آموزان تمام ملیت ها باز است و تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد اما هزینه تحصیل به زبان فرانسوی تقریبا صفر است. دانشجویانی واجد شرایط هستند که دارای مدرک لیسانس یا معادل آن در یکی از رشته های علوم زندگی از جمله پزشکی، علوم دارویی، روانشناسی و زیست شناسی هستند. پذیرش دانش آموزان با زمینه های قوی در فیزیک، ریاضیات، شیمی، علوم کامپیوتر و غیره نیز بر اساس انگیزه های آن ها و پروژه های شخصی امکان پذیر است. تصمیم نهایی برای پذیرش در سال اول دوره کارشناسی علوم اعصاب براساس میزان آموزش ابتدایی دانش آموز و انگیزه وی انجام می گیرد.

آموزش در دانشگاه استراسبورگ

دانش آموزانی که برای تحصیل در دانشگاه استراسبورگ انتخاب شده اند، در ابتدای آموزش (در اواسط سپتامبر) ثبت نام می شوند. برای تکمیل پذیرش در سپتامبر، از آن ها خواسته می شود که یک کپی از مدرک لیسانس خود را (یا دیپلم معادل آن را) به دانشگاه ارائه دهند. مهلت درخواست، هر ساله در اواسط ماه ژانویه شروع می شود (هنگامی که وب سایت باز است) شما تا 15 مه می توانید مدارک و اطلاعات درخواست را ارائه دهید. با استفاده از شناسه شخصی و رمز عبور ایجاد شده در هنگام شروع برنامه خود، می توانید فایل خود را تا آنجا که می خواهید مشاهده کنید.

شما عزیزان می توانید کار همرمان با تحصیل در فرانسه را تجربه کنید، که در اینصورت می توانید از پس مخارج زندگی در این کشور برآیید، کافیست که با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در ارتباط باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *