دندانپزشکی داکا

دانشکده دندانپزشکی داکا همیشه بهترین امکانات را برای تربیت پزشکان آینده کشور فراهم می کند. پس بهتر است اطلاعات بیشتری در ارتباط با این دانشکده و روند دادن پذیرش داشته باشیم. در ادامه به دوره های دانشکده ی دندانپزشکی داکا مانند، پریودنتولوژی بخش جراحی و دهان و فک و صورت گروه ارتودنسی و ارتوپدی اشاره شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دانشگاه دندانپزشکی داکا

طبق اطلاعات دانشکده دندانپزشکی داکا این کالج در آگوست1961 تأسیس شد و اولین دانشکده دندانپزشکی شرق پاکستان بود. این دانشکده تنها کالج دولتی در بنگلادش است که در میرپور، داکا واقع شده است. محوطه ی دانشکده دندانپزشکی داکا در حدود 8 هکتار است که در آن ساختمان دانشگاهی، ساختمان اداری، سالن اجتماعات، 2 گالری سخنرانی، یک ساختمان بیمارستان، استراحتگاه معلم، استراحتگاه کارکنان، یک مسجد، مسافرخانه ی دو خانم و پسران واقع شده است. همچنین مزار یک شهید در محوطه ی دانشگاه وجود دارد. یک خوابگاه بزرگ برای پسران نیز در شهربانگ، داکا وجود دارد. در حال حاضر، در اینجا ما همه چیز در ارتباط با دانشکده دندانپزشکی داکا و روند اخذ پذیرش را توضیح خواهیم داد.

جراحی دندانپزشکی داکا

 

جراحی دندانپزشکی داکا

دانشکده دندانپزشکی داکا، دو آزمون سطح حرفه ای در ماه فوریه و آگست برگزار می کند که امتحان نهایی حرفه ای در ماه فوریه و آزمون تکمیلی نیز هر ساله در ماه آگست برگزار می شود. که آزمون ها به قرار زیر می باشد:

  • اولین آزمون BDS:آناتومی همراه با بافت شناسی فیزیولوژی با بیوشیمی علم مواد دندانی
  • دومین آزمون BDS:آسیب شناسی عمومی و میکروب شناسی فارماکولوژی عمومی و دندان آناتومی دهان و فیزیولوژی بهداشت عمومی دندان
  • سومین آزمون BDS:پزشکی جراحی عمومی پریودنتولوژی و آسیب شناسی دهان و دندان
  • چهارمین آزمون BDS:پروتزهای دندانی ارتودنسی و ارتوپدی دندانپزشکی حساس و اندودنتیکس جراحی دهان و فک و صورت دندانپزشکی کودکان

دوره های دانشگاه دندانپزشکی داکا

دوره های در دانشکده دندانپزشکی داکا وجود دارد،که به قرار زیر می باشد:

  • کارشناسی ارشد جراحی دهان و فک و صورت ارتودنسی و ارتوپدی دهان
  • دوره جراحان ارتودنسی و ارتوپدی جراحی دهان و صورت دندانپزشکی نقاط حساس
  • دوره های تکمیلی دکترا ارتودنسی و ارتوپدي ناحيه فک و دهان جراحی دهان و فک و صورت،دندانپزشکی کودکان پروتز دندانی

پذیرش در دانشکده دندانپزشکی داکا

کاندیداهای برتر از سراسر کشور اجازه حضور در امتحان ورودی را دارند. 100 دانش آموز برتر بر اساس شایستگی شان انتخاب خواهند شد.کالج دندان پزشکی داکا دوره های چهار ساله ی BDS و دوره های M.S را ارائه می دهد. همچنین دوره های  FCPS زیر نظر پزشکان و جراحان دانشکده پزشکی بنگلادش در این کالج گنجانده شده است. تمامی کاندیداهای علاقمند که می خواهند برای کالج دندانپزشکی داکا درخواست دهند ملزم به ارائه ی مدرک SSC یا سطح O معادل با آن و مدرک HSC یا سطح A معادل با آن می باشند. آزمون ورودی به روش MCQ گرفته می شود. همچنین، ظرفیت های ویژه ای برای دانشجویان بین المللی و سهمیه ای در دانشکده دندانپزشکی داکا وجود دارد.

مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) شما را به صورت کامل با آزمون های دانشگاه داکا و شرایط تحصیل در بنگلادش آشنا خواهند کرد،پس با ما در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *