دانشگاه Stavanger نروژ

نروژ جز کشورهای پیشرفته و مرفه اروپایی به حساب می آید. این کشور در شمال اروپا قرار دارد و زبان رسمی آن، زبان نروژی است. پذیرش و تحصیل در نروژ برای مقاطع مختلف تحصیلی رایگان می باشد. وجود سیستم آموزشی رایگان و موقعیت های شغلی فراوان در این کشور باعث شده که هر ساله دانش جویان زیادی از سراسر دنیا به کشور نروژ مهاجرت کنند. از جمله دانشگاه هایی نروژ که اقدام به جذب دانش جویان بین المللی می کند می توان به دانشگاه استاوانگر اشاره کرد.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • درباره دانشگاه Stavanger نروژ
 • دانشکده های دانشگاه استاوانگر نروژ
 • شرایط و هزینه تحصیل در دانشگاه استاوانگر کشور نروژ
 • خوابگاه دانشجویی و رتبه دانشگاه Stavanger نروژ
 • مزایای تحصیل در دانشگاه استاوانگر
 • دوره های دکترا دانشگاه استاوانگر نروژ
 • سوالات متداول

درباره دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر (UiS) در جذاب ترین منطقه کشور با حدود 300،000 نفر جمعیت واقع شده است. این دانشگاه دارای همکاری و گفتگوی مداوم با محیط اطراف، منطقه ای، ملی و بین المللی است، و همچنین فضای آزاد و خلاقانه ای برای آموزش، تحقیق، نوآوری، انتشار و فعالیت های موزه ای دارد. دانشگاه استاوانگر در سال 2005 میلادی تاسیس شده است و دارای شش دانشکده، 13 موسسه و دو مرکز ملی تحقیق و مهارت می باشد. این دانشگاه دارای یک پردیس اصلی در همسایگی اولانداگ است. کتابخانه دانشگاه استاوانگر دارای چهار بخش می باشد که بزرگ ترین آن ها اولانداگ است.کتابخانه این دانشگاه شبانه روزی است و دانش جویان می توانند از خدمات آن استفاده کنند.

دانشکده های دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر دارای شش دانشکده : هنر و آموزش، علوم و تکنولوژی، علوم بهداشت، علوم اجتماعی ، هنرهای نمایشی و مدرسه کسب و کار می باشد. هر کدام از این دانشکده ها طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را به دانش جویان بومی و بین المللی ارائه می دهند. دانشکده های دانشگاه استاوانگر به شرح زیر می باشند :

دانشکده هنر و آموزش :

دانشکده هنر و آموزش حدود 2900 دانشجو دارد که عمدتاً در دوره تربیت معلم، آموزش ورزشی، سواد آموزی و تاریخ فعالیت می کنند. برنامه های آموزش معلمان این دانشکده برای آموزش در اوایل دوره کودکی و در مدارس ابتدایی و متوسطه (پایه یک تا سیزدهم) برای تدریس واجد شرایط هستند .این برنامه ها شامل برنامه های کارشناسی سه الی چهار ساله و پنج ساله در دوره کارشناسی ارشد است. این دانشکده همچنین برنامه های کارشناسی ارشد دو ساله در سواد آموزی، تاریخ و علوم تربیتی (آموزش ریاضیات، نروژی، آموزش نیازهای ویژه، آموزش ورزشی و تعلیم و تربیت) را ارائه می دهد.

دانشکده علوم و تکنولوژی :

دانشکده علوم و فناوری حدود 2880 دانشجو و 200 کارمند دارد. برنامه درسی به ویژه در رشته های مهندسی متمرکز است، در حالی که فعالیت های تحقیقاتی با نوآوری و همکاری با صنعت و دولت مشخص می شوند. این دانشکده دارای هفت بخش می باشد :

 • گروه شیمی، زیست شناسی و مهندسی محیط زیست
 • گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر
 • گروه انرژی و مهندسی نفت
 • گروه منابع انرژی
 • گروه ریاضی و فیزیک
 • گروه مهندسی مکانیک و سازه و علوم مواد
 • گروه ایمنی، اقتصاد و برنامه ریزی
دانشکده علوم و تکنولوژی نروژ

دانشکده علوم و تکنولوژی نروژ

برخی از تحقیقات انجام شده در دانشکده علوم و فناوری در صدر حوزه های مربوطه قرار دارد.

دانشکده علوم بهداشت :

دانشکده علوم بهداشت در درجه اول موضوعات مرتبط با بهداشت، مراقبت و رفاه را ارائه می دهد و یک رویکرد گسترده و بین رشته ای در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی را پوشش می دهد. دانشکده علوم بهداشت برنامه های دانشگاهی را در همه سطوح ارائه می دهد. بزرگ ترین برنامه کارشناسی پرستاری است و از سال 2019 نیز کارشناسی پیراپزشکی را ارائه می دهد. این دانشکده هفت برنامه کارشناسی ارشد در رشته های علوم بهداشتی ، پرستاری بهداشت عمومی، مامایی،استفاده از مواد و کارهای بهداشت روان، مراقبت های ویژه قبل از بیمارستان، پرستارهای متخصص در زمینه بیهوشی، پرستاران مراقبت های ویژه و پرستاران اتاق عمل و همچنین یک برنامه آموزش پیشرفته را در زمینه پرستاری سرطان ارائه می دهد.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ می باشند.

دانشکده علوم اجتماعی :

دانشکده علوم اجتماعی یکی از شش دانشکده دانشگاه استاوانگر است. این دانشکده تقریباً 2300 دانشجو و حدود 180 کارمند دارد. این دانشکده تدریس و تحقیق را در رشته های جامعه شناسی، علوم سیاسی، رسانه و روزنامه نگاری، مدیریت هتل، مدیریت تغییر، مدیریت ریسک و ایمنی اجتماعی و کار اجتماعی ارائه می دهد . دانشکده علوم اجتماعی به سه بخش تقسیم می شود :

 • گروه مطالعات اجتماعی
 • گروه رسانه و علوم اجتماعی
 • دانشکده مدیریت هتل

دانشکده هنرهای نمایشی :

این دانشکده قدمت زیادی داشته و تأسیس آن به هنرستان موسیقی روگالند در سال 1945 باز می گردد. از آن زمان تاکنون این دانشکده دارای معیارهای بالایی در آموزش و موفقیت های حرفه ای فارغ التحصیلان خود بوده است. دانشکده هنرهای نمایشی واقع در محیط سبز زیبا پارک Bjergsted، نزدیک به مرکز استاوانگر است . دانشکده هنرهای نمایشی بیش از 200 دانشجو دارد که در رشته های موسیقی کلاسیک، جاز، صدا، آموزش موسیقی، آموزش رقص و تولید و ضبط موسیقی دوره های مختلفی مشغول تحصیل می باشند.

مدرسه کسب و کار :

مدرسه بازرگانی دانشگاه استاوانگر دارای محققان و کارمندان کاملاً حرفه ای است که برخی از بهترین تحصیلات را در نروژ ارائه می دهد. مدرسه بازرگانی UiS در سه بخش سازماندهی می شود :

 • گروه نوآوری، مدیریت و بازاریابی
 • گروه حسابداری و حقوق
 • گروه اقتصاد و دارایی

مدرسه کسب و کار دانشگاه استاوانگر برنامه های کارشناسی در مدیریت بازرگانی و حقوق را ارائه می دهد. برنامه های کارشناسی ارشد آن شامل علوم در مدیریت تجارت و حسابرسی حسابداری می باشد. علاوه بر این، مدرسه کسب و کار یک برنامه دکترا و یک برنامه MBA اجرایی نیز ارائه می دهد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ

دانشگاه استاوانگر (UiS) طیف گسترده ای از دوره های آموزشی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهد. این دانشگاه برای آن دسته از دانش جویان بین المللی دوره های آموزش زبان نروژی را نیز ارائه می دهد که مدت زمان این دوره ها یکساله خواهد بود. لازم به ذکر است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه برای دانش جویان بین المللی و در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه استاوانگر دانش جویان باید در ابتدا رشته و مقطع تحصیلی خود را انتخاب کنند. سپس فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنند و مدارک مورد نظر را ارائه دهند . باید دقت داشت که مدارک مورد نیاز باید به صورت pdf بارگذاری شوند. از جمله مدارک لازم به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه استاوانگر نروژ به شرح زیر می باشد :

 • مدرک معتبر زبان نروژی یا زبان انگلیسی (آزمون آیلتس، تافل و PTE)
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات کسب شده
 • ترجمه مدارک تحصیلی به زبان نروژی یا انگلیسی
 • پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • عدم سابقه کیفری
شرایط تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ

شرایط تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ

هزینه تحصیل در دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر جز دانشگاه های دولتی کشور نروژ به حساب می آید و دانش جویان به منظور تحصیل درنروژ در این دانشگاه هزینه ای پرداخت نخواهند کرد. اما آن ها موظفند هر ترم مبلغ 750 کرون نروژ را به منظور ثبت نام پرداخت کنند. اگر چه دانش جویان شهریه پرداخت نمی کنند، اما باید در نظر داشته باشند که اداره مهاجرت (UDI) مستلزم این است که متقاضیان اجازه اقامت نروژ (اجازه تحصیل) نیاز به اسناد مالی داشته باشند . این مقدار تقریباً برابر 116،369 کرون نروژ می باشد که برای تأمین هزینه های زندگی در طی یک سال تحصیلی در نظر گرفته شده است. اگر دانش جویان قصد دارند یک ترم بمانند، فقط نیمی از این مبلغ مورد نیاز خواهد بود. این مبلغ بلیط هواپیما آن ها را به مقصد شامل نمی شود، اما باید تمام هزینه های آن ها را پس از ورود به کشور نروژ (غذا، مسکن، کتاب، سرگرمی، گشت و گذار ، و غیره) شامل شود.

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ را با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر به دانش جویان بین المللی خود خوابگاه دانشجویی را ارائه می دهد. هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی این دانشگاه در هر ماه بین 5050 – 3000 کرون نروژ می باشد. اتاق ها مبله، همراه با میز و کمد هستند. و دارای امکاناتی مانند اینترنت نیز می باشند. دانش جویان بین المللی نمی توانند اتاق خود را با شخص دیگری در خوابگاه ها عوض کنند و بدون تأیید مسکن SiS یا UiS خوابگاه ها را تغییر ندهند. این به دلایل امنیتی است.

رتبه دانشگاه Stavanger نروژ

دانشگاه استاوانگر یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در سال 1994 تأسیس شده و در روگالند واقع شده است. دانشگاه استاوانگر توسط وزارت آموزش و پرورش نروژ به طور رسمی معتبر و شناخته شده می باشد . این دانشگاه در سال 2020 دارای رتبه ملی 7 و رتبه جهانی 1440 می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ

دانش جویان بین المللی که قصد مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و پذیرش در دانشگاه استاوانگر نروژ را دارند از مزایایی برخوردار خواهند شد، مانند :

 • تحصیل رایگان در این دانشگاه
 • محیط دانشگاهی یکپارچه با ترکیب خوبی از اساتید جوان با استعداد و اساتید با تجربه تر و کارآزموده تر
 • وجود دانش جویان بین المللی زیاد
 • وجود برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی
 • بسیاری از فرصت های شغلی با درآمد بالا در منطقه استاوانگر
مزایای تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ

مزایای تحصیل در دانشگاه Stavanger نروژ

دوره های دکترا در دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر دارای برنامه های تحصیلی در مقطع دکترا می باشد. اکثر دانش جویان دکتری این دانشگاه به عنوان همراهان پژوهشی در دانشگاه استاوانگر اشتغال دارند. شرایط تحصیل در دانشگاه UIS برای همه دانش جویان دکترا فارغ از شرایط اشتغال و شرایط بودجه اعمال می شود. برای این که دانش جویان در یکی از برنامه های دکتری این دانشگاه پذیرفته شوند، باید بودجه خود را از قبل تأمین کنند یا به همراه درخواست پذیرش، درخواست کمک هزینه تحصیلی را داشته باشند. امکان تحصیل دکترا در نروژ در رشته های علوم آموزشی ، علوم اجتماعی، بهداشت و پزشکی، و علوم و فناوری برای دانش جویان وجود دارد.دانش جویان باید مقررات تعیین شده برای تحصیلات قبلی را برآورده کنند. متقاضیان همچنین باید توضیحات پروژه خوبی بنویسند که در محدوده موضوع یکی از برنامه های دانشگاه باشد. فقط برنامه های امضا شده توسط سرپرست اصلی متقاضی به طور کامل در نظر گرفته می شوند. متقاضیانی که در زمان درخواست سرپرستی پیدا نکرده اند ، اما سایر شرایط لازم برای پذیرش را برآورده می کنند، می توانند فرم درخواست خود را به عنوان درخواست اولیه ارائه دهند.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی اخذ پذیرش از دانشگاه Stavanger نروژ ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران ، شیراز ، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در مورد دانشگاه استاوانگر نروژ

1- آیا امکان تحصیل دانش جویان ایرانی در دانشگاه استاوانگر نروژ وجود دارد؟

بله . دانش جویان ایرانی می توانند برای تحصیل در دانشگاه استاوانگر نروژ اقدام کنند.

2- دانشگاه استاوانگر دارای چه دانشکده هایی است؟

دانشگاه استاوانگر دارای شش دانشکده : هنر و آموزش، علوم و تکنولوژی، علوم بهداشت، علوم اجتماعی ، هنرهای نمایشی و مدرسه کسب و کار می باشد.

3- رشته های ارائه شده در دانشگاه استاوانگر نروژ کدامند؟

برخی از رشته های ارائه شده در دانشگاه استاوانگر نروژ شامل تربیت معلم، تاریخ، شیمی، مهندسی، کامپیوتر، پزشکی، پرستاری، روزنامه نگاری، مدیریت هتل و … می باشد.

4- برنامه های کارشناسی ارشد دانشکده علوم بهداشت دانشگاه استاوانگر کدامند؟

برنامه کارشناسی ارشد در رشته های علوم بهداشتی، پرستاری بهداشت عمومی، مامایی، استفاده از مواد و کارهای بهداشت روان، مراقبت های ویژه قبل از بیمارستان، پرستارهای متخصص در زمینه بیهوشی و سایر موارد است.

5- گروه های موجود در دانشکده علوم و تکنولوژی دانشگاه استاوانگر نروژ چیست؟

گروه های موجود در دانشکده علوم و تکنولوژی دانشگاه استاوانگر نروژ شامل شیمی، زیست شناسی و مهندسی محیط زیست؛ مهندسی برق و علوم کامپیوتر؛ انرژی و مهندسی نفت؛ مهندسی مکانیک و سازه و علوم مواد و سایر موارد دیگر می شود.

6- مدارک لازم به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه Stavanger نروژ چیست؟

مدارک لازم به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه Stavanger نروژ ارائه مدرک زبان، تمکن مالی ، رزومه تحصیلی، ریز نمرات کسب شده و … است.

7- زبان آموزشی در دانشگاه استاوانگر نروژ چیست؟

زبان آموزشی در دانشگاه استاوانگر نروژی است اما امکان تحصیل برخی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برای دانش جویان بین المللی وجود دارد.

8- شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه استاوانگر نروژ برای دانش جویان بین المللی چیست؟

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه استاوانگر دانش جویان باید در ابتدا رشته و مقطع تحصیلی خود را انتخاب کنند. سپس فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنند و مدارک مورد نظر را ارائه دهند.

9- هزینه تحصیل در دانشگاه استاوانگر نروژ چقدر است؟

دانشگاه استاوانگر جز دانشگاه های دولتی کشور نروژ به حساب می آید و دانش جویان به منظور تحصیل در این دانشگاه هزینه ای پرداخت نخواهند کرد. اما آن ها موظفند هر ترم مبلغ 750 کرون نروژ را به منظور ثبت نام پرداخت کنند.

10- هزینه زندگی دانش جویان دانشگاه استاوانگر در کشور نروژ به چه صورت است؟

هزینه زندگی دانش جویان دانشگاه استاوانگر در کشور نروژ تقریباً برابر 116،369 کرون نروژ می باشد که برای تأمین هزینه های زندگی در طی یک سال تحصیلی در نظر گرفته شده است.

11- آیا دانشگاه استاوانگر به دانش جویان بین المللی خود خوابگاه دانشجویی ارائه می دهد؟

بله . دانشگاه استاوانگر به دانش جویان بین المللی خود خوابگاه دانشجویی ارائه می دهد.

12- مزایای تحصیل در دانشگاه استاوانگر نروژ چیست ؟

از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه استاوانگر نروژ تحصیل رایگان، وجود اساتید با تجربه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و …. است.

13- رتبه دانشگاه استاوانگر نروژ به چه صورت است؟

این دانشگاه در سال 2020 دارای رتبه ملی 7 و رتبه جهانی 1440 می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *