دانشگاه های اسلواکی

در حال حاضر 20 دانشگاه عمومی، 10 دانشگاه خصوصی و 3 دانشگاه و کالج دولتی در اسلواکی وجود دارد. در میان دانشگاه های اسلواکی ، موسسه فناوری در براتیسلاوا (STU)، بزرگترین و مهمترین دانشگاه فناوری در اسلواکی است و به عنوان یکی از مؤسسات برجسته دانشگاهی در کشور محسوب می شود. در این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر برخی از این دانشگاه ها و شروط پذیرش آن ها را بررسی میکنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل و پذیرش دانشگاه های اسلواکی

 پذیرش و تحقق این تحصیل، مسئولیت مستقل از موسسه آموزش عالی مربوطه است. بنابراین تنها یک موسسه آموزش عالی میتواند اطلاعات مفصل ترین در اینباره بدهد. با این حال، برخی از فرآیندها و مقررات مشترک برای همه موسسات آموزش عالی در اسلواکی اعمال میشود.

اصول کلی

شرایط اصلی برای ورود به مقطع کارشناسی(3.4 سال تحصیلی تمام وقت) یا یک برنامه با ترکیب سطح اول و دوم(5.6 سال تحصیلی تمام وقت)  پذیرش در برنامه تحصیلات تکمیلی(2-3 سال تحصیلی تمام وقت)بستگی به تکمیل یک برنامه دانشگاهی مرتبط یا معادل آن دارد. پذیرش اعضای جدید در مقطع دکترا به تکمیل موفقیت آمیز بستگی به برنامه تحصیلی درجه دو دارد.

 پذیرش دانشجویان بین المللی

شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی، به طور کلی همانگونه که در مورد دانشجویان اسلواکی مورد استفاده قرار میگیرند.در برخی موارد، اعضای هیئت علمی دانشگاه مربوطه ممکن است پیشنهادات را با رئیس دانشگاه تطبیق دهد. دارندگان مدرک لیسانس بین المللی شرایط لازم برای پذیرش موسسات عالی در اسلواکی را دارند. برای فرآیند پذیرش،اسناد تحصیل قبلی شما باید توسط جمهوری اسلواکی به خاطر اطلاعات مفصل در مورد به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی و آموزش قبلی به رسمیت شناخته شود.

متقاضیان بین المللی که تمام شرایط لازم را برای پذیرش رعایت نمیکنند. ممکن است برای شرکت در دوره های مقدماتی از جمله دوره های زبان اسلواکی( در صورت تمایل به تحصیل برنامه ای که در زبان اسلواکی ارائه شده است) شرکت کنند. هر دانشکده، معیارهای خود را برای پذیرش دانشجویان تعیین میکند. دانش آموزان باید برای اطلاعات بیشتر درخواست دهند و برای پذیرش اعضای هیئت علمی دانشکده خود حق انتخاب داشته باشند. 

دانشگاه های برتر و معتبر اسلواکی

 • کالج مدیریت ترنسین
 • دانشگاه مدرنیته فلسفی نترا
 • دانشگاه کامنویس در براتیسلاوا
 • دانشگاه ماتجبل
 •  دانشگاه تکنولوژی در براتیسلاوا
 • دانشگاه کشاورزی اسلواکی
 • دانشگاه فنی در کوسکی
 • دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا
 • دانشگاه دامپزشکی در کوسکی
 • دانشگاه زیلینا در زیلینا
دانشگاه های برتر و معتبر اسلواکی

دانشگاه های برتر و معتبر اسلواکی

رتبه و رنکینگ دانشگاه های اسلواکی

 1. 801 دانشگاه کامنویس در براتیسلاوا
 2. (Univerzita Komenskeho v Bratislave logo Comenius University in Bratislava )
 3. 1001 دانشگاه اسلواکی فناوری در براتیسلاوا
 4. (Slovenská technická univerzita v Bratislave logo Slovak University of Technology in Bratislava )
 5. 1001 دانشگاه فنی کوشیتسه
 6. (Technická univerzita v Košiciach logo Technical University of Kosice )
 7. 1566 دانشگاه پولو یوزف شافاریک در کوشیتسه (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach logo Pavol Josef Safarik University )
 8. 1758 دانشگاه زیلینا
 9. (Zilinská univerzita logo University of Žilina )
 10. 2276 دانشگاه اسلواکی کشاورزی در نیترا
 11. (Slovenská polnohospodárska univerzita v Nitre logo Slovak University of Agriculture in Nitra )
 12. 2940 دانشکده فنی زولن
 13. (Technická univerzita vo Zvolene logo Technical University in Zvolen )
 14. 2970 دانشگاه ماته بل در بانسکا بیستریتسا
 15. (Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici logo Matej Bel University in Banská Bystrica )
 16. 3024 دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی در براتیسلاوا
 17. (Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave logo Slovak Medical University )
 18. 3343 دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا
 19. (Ekonomická univerzita v Bratislave logo University of Economics in Bratislava )
 20. 3459 دانشگاه پرشوف( Prešovská univerzita v Prešove logo University of Prešov )
 21. 3350 دانشگاه ترنوا در ترناوا ( Trnavská univerzita v Trnave logo University of Trnava )
 22. 3847 دانشگاه کاتولیک در روژمبرگ ( Katolícka univerzita v Ružomberku logo Catholic University in Ruzomberok )
 23. 716 دانشگاه کنستانتین فیلسوف در نیترا ( Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre logo Constantine the Philosopher University )
 24. 790 دانشگاه سو سیریل و متوده در ترناوا ( Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave logo University of St. Cyril and Methodius in Trnava )
 25. 11471 آکادمی هنرهای نمایشی در براتیسلاوا ( Vysoká škola múzických umení v Bratislave logo Academy of Performing Arts in Bratislava )
 26. 11982 دانشگاه اقتصاد و مدیریت عمومی در براتیسلاوا ( Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave logo College of Public Administration Economics and Management )
 27. 5942 دانشگاه J.Selye logo Selye János Egyetem

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های اسلواکی

هزینه های تحصیل در اسلواکی برای برنامه های تحصیلی ارائه شده به زبان های خارجی به صورت جداگانه توسط هر موسسه آموزش عالی دانشکده تعیین میشود. هزینه ها از 490 یورو تا 12.200 یورو در هر سال تحصیلی متفاوت است. اطلاعات مربوط به هزینه های تحصیلی را میتوان از دفاتر بین المللی مربوط به دانشکده های مربوطه به دست آورد.

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های اسلواکی

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های اسلواکی

اگر چه دانشجویانی که به صورت تمام وقت در اسلواکی مشغول به تحصیل هستند و بدون گذراندن دوره استاندارد تحصیلی هزینه تحصیل را پرداخت نمیکنند. اگر آنها یک برنامه ارائه شده به زبان اسلواکی تحصیل میکنند. هزینه های تحصیل و پرداخت هزینه مربوط به تحصیل برای دانشجویانی که تحت موافقت نامه های بین المللی تحصیل میکنند باید با مفاد این موافقت نامه ها مطابقت داشته باشد.  این مقررات برای دانشجویان بین المللی با اقامت دائم در قلمرو جمهوری اسلواکی قابل اجرا نیستند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با  مهاجرت تحصیلی به اسلواکی  و همچنین شرایط مهاجرت به اسلواکی و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به راحتی مشورت نمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *