دانشگاه تولوز فرانسه

چهارمین شهر بزرگ فرانسه، تولوز است که با معماری تاریخی منحصر به فرد، از جمله Capitole de Toulouse بسیار چشمگیر است. در واقع، استفاده از آجرهای صخره ای سرخ مایل به قرمز در ساختمان های آن شهر باعث شده است نام مستعار (la Ville Rose”Pink City”) را به دست آورد. دانشگاه تولوز فرانسه در جنوب غربی کشور قرار دارد و به عنوان مرکز اصلی تحصیلی شناخته می شود که بر اساس اطلاعاتی که در این مقاله مطالعه میکنید، خواهید دریافت که چگونه برای تحصیل در این کشور اقدام کند. ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر همراه شماییم تا رسیدن به مقصد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه تولوز فرانسه

شهر تولوز دارای جمعیت قابل توجه دانشجویی و درصد بالایی از دانشجویان بین المللی است و نمره بالا را در رده “دانشجو” از شاخص بهترین شهرهای دانشجویان QS بدست آورده است. با این حال، تولوز قویترین امتیاز خود را برای مقرون به صرفه بودن دریافت کرده است، به دلیل ترکیبی از هزینه های بسیار پایین تحصیلی و هزینه های زندگی پایین تر از پاریس که پایتخت فرانسه است. سالن های دانشگاهی که توسط CROUS اداره می شوند، فقط به متقاضیان بورس تحصیل در فرانسه، متقاضیان خارج از بورس تحصیلی و یا دانشجویانی که در چارچوب یک موافقت نامه بین المللی تأیید شده توسط وزارت آموزش و پرورش باشند ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تولوز فرانسه

دانشجویان بورس بین المللی هنگام ثبت نام آنلاین می توانند برای سالن های محل اقامت درخواست کنند. پذیرش ثبت نام شما به این معنا نیست که ما به شما یک اتاق پیشنهاد می دهیم. شما یک پاسخ از طریق پست الکترونیکی با توجه به مکان های خالی و تعداد مکان های موجود دریافت خواهید کرد. دانشگاه فدرال تولوز یک ابزار برای ارائه مسکن برای دانشجویان و محققان ارائه می دهد. حداقل بودجه ماهانه یک دانش آموز 600 یورو است. این شامل هزینه های زیر است :

 • مسکن: بین 350 تا 600 یورو بسته به نوع مسکن انتخابی شما دارد.
 • حمل و نقل عمومی: گذرنامه ماهانه 40 یورو (10 یورو برای دانش آموزان زیر 26 سال)
 • بودجه غذا (بلیط رستوران دانشگاه : یک وعده غذا 4 یورو)
 • کتاب ها، لوازم، هزینه های متفرقه
دوره های دانشگاه تولوز فرانسه

دوره های دانشگاه تولوز فرانسه

دوره های دانشگاه تولوز فرانسه

دفتر بین المللی به دانشجویانی که در برنامه مبادله آزاد شرکت می کنند، کلاس های فرانسوی را رایگان ارائه می دهد. دانشگاه فدرال تولوز نیز کلاس های فرانسوی افراد زیر ارائه می دهد:

 • محققان خارجی و استادان
 • دانشجویان خارجی دکترا
 • دانشجویان خارجی که در لیسانس (L1، L2، L3) و کارشناسی ارشد (M1، M2) از جمله تحرک، دانشجویان مبادله، دانشجویان ERASMUS و دانشجویان با موافقت نامه های همکاری بین المللی یا دوجانبه ثبت نام می شوند.

مراقبت بهداشتی در دانشگاه تولوز فرانسه

در 1 اکتبر سال تحصیلی دانش آموزانی که سن کمتر از 28 سال دارند، ملزم به پیوستن به مراقبت های بهداشتی ملی در فرانسه می باشند و تقریبا 215 یورو را پرداخت می کنند. دانش آموزان از یک کشور عضو شهروندی اتحادیه اروپا، با ارائه کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC) یا گواهی نامه بیمه خصوصی می توانند از کارت مراقبت های بهداشتی را نگیرند. آنها مجبور خواهند شد مدارک مستند از خدمات مراقبت های بهداشتی کشور خود را قبل از خروج دریافت کنند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تولوز فرانسه

ای اتباع خارجی ( باستثنای منطقه اقتصادی اروپا ) و دارندگان دیپلم های خارجی که اجازه ورود به دانشگاه را دارند.

پروسه تکمیل درخواست پذیرش مقدماتی (DAP) 

مرحله اول:

 • اگر در فرانسه زندگی می کنید 
 • ثبت نام بین 3 دسامبر 2018 تا 1 فوریه 2019 صورت می پذیرد 
 • فایل درخواست برای مجوز پذیرش ( DAP ) و اطلاعات DIVE را به مرکز دانشجویان خارجی ارسال کنید یا فایل فولدر سبز را از سایت دانلود کنید 
 • تا اول فوریه ارسال و بازگردانی پرونده به دانشگاه باید تکمیل شده باشد 

برای متقاضیانی که در کشورهای فرانسوی زبان زندگی نمی کنند، آزمون زبان فرانسوی (TCF DAP) چهارشنبه، 13 فوریه 2019 در UT2J برگزار می شود. هزینه آزمون 72 یورو است و ثبت نام به صورت آنلاین است. سطح زبان فرانسه مورد نیاز TCF DAP B2، DELF B2 یا DALF است. دارندگان مدرک زبان DUEF C1 اعطا شده توسط دانشگاه تولوز نیز از این آزمون معاف هستند.

توجه: نه مدرک DUEF کسب شده در دیگر دانشگاه ها و نه مدرک TCF عمومی برای پرونده DAP پذیرفته نمی شود.

دانشجویانی که بدون تابعیت، پناهنده و یا ذینفع تابعه هستند از درخواست مقدماتی معاف هستند. آنها باید فرم درخواست را تکمیل کنند و تا 5 ژوئیه 2019 به همراه مدارک حمایتی مورد نیاز به مرکز دانشجویان خارجی ارسال کنند. داوطلبان پناهندگی شامل این موضوع نمی شوند و باید از طریق پروسه ملی اجباری ( DAP) اقدام کنند. این فایل شامل ثبت نام برای یادگیری زبان فرانسه نمی شود.

اگر شما در خارج از کشور فرانسه زندگی می کنید 

اتباع کشورهای زیر: 

الجزایر، آرژانتین، بنین، بورکینا فاسو، بوروندی، کامرون، شیلی، چین، کلمبیا، کنگو، برزیل، کره جنوبی،ساحل عاج، جیبوتی، مصر، ایالت متحده گابن، گینه، هایتی، هند، اندونزی، ایران، ژاپن، کویت، لبنان، ماداگاسکار، مالی، مراکش، موریس، موریتانی، مکزیک، نیجریه، پرو، روسیه، سنگال، سنگاپور، تایوان، توگو، تونس، ترکیه، ویتنام 

متقاضیان باید به وب سایت مرکز آموزش فرانسه (CEF) مراجعه کنند ( برای مثال نام کشور متقاضی WWW.ALGERIE.CAMPUSFRANCE.ORG ) و نشانه های ذکر شده را دنبال کنند.  برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW.COMPUSFRANCE.ORG مراجعه کنید 

متقاضیانی که خارج از کشورهای منطقه کامپوس فرانس اقامت دارند 

آنها باید تا 1 فوریه 2019، فایل درخواست برای پذیرش مقدماتی ( فایل سبز ) را دانلود کنند یا می توانند این فایل را از بخش خدمات فرهنگی سفارت فرانسه در کشور خودشان تهیه کنند. تا 1 فوریه 2019، فایل را به دپارتمان فرهنگ سفارت فرانسه در کشور محل اقامت خود ارسال یا بازگردانید.

مرحله دوم:

 • اگر پذیرفته شدید، شما باید پروسه ثبت نام را دنبال کنید 
رتبه و رنکینگ دانشگاه تولوز فرانسه

رتبه و رنکینگ دانشگاه تولوز فرانسه

رتبه و رنکینگ دانشگاه تولوز فرانسه

تولوز در جنوب غربی فرانسه قرار دارد و به عنوان مرکز اصلی صنعت هوا و فضا شناخته می شود و به عنوان شهر برجسته اروپایی در این صنعت دارای شهرت است. تولوز همچنین توسط کانال DU MIDI ( سایت میراث جهانی یونسکو ) مورد پیمایش قرار است. اگر ایده مباحثات روشنفکری در یک محیط فریبنده و جذاب را دارید تولوز برای شما مناسب است.

به دانشگاه منطقه تولوز در رنکینگ دانشگاه های جهان QS سال 2020 قرار دارند. تولوز قطعا یک مقصد عالی برای تحصیل و مهاجرت به فرانسه است است. سیستم دانشگاه تولوز که ترکیبی از تمام این ها است، در میان قدیمی ترین دانشگاه های جهان قرار دارد و ریشه های آن به قرن 13 باز می گردد. این شهر جمعیت دانشجویی قابل ملاحظه ای دارد. درصد بالای دانشجویان بین الملل باعث شده که تولوز رتبه عالی در شاخص ترکیب دانشجو در رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی QS را کسب کند.

همچنین ترکیبی از هزینه تحصیل بسیار پایین و هزینه زندگی پایین تر از پایتخت فرانسه این شهر را به مقصد عالی برای تحصیل تبدیل کرده است. هر چند که، بیشترین پیشرفت امتیاز این شهر برای شرایط مطلوب در امسال، صعود 10 پله ای بوده است اما این شهر شهرت بالایی را به عنوان شهر عالی برای دانشجویان کسب کرده است. 

نام موسسه: دانشگاه تولوز 

 1. نام محلی: UNIVERSITE TOULOUSE CAPITOLE 
 2. مکان: فرانسه 
 3. رنکینگ جهانی: 918 
 4. رنکینگ ملی: 5
 5. رنکینگ کیفیت آموزش:-
 6. رنکینگ اشتغال فارغ التحصیلان: 1000
 7. رنکینگ کیفیت دانشکده: 164
 8. رنکینگ خروجی تحقیقات: 1000
 9. رنکینگ کیفیت انتشارات: 1000
 10. رنکینگ تاثیر گذاری: 1000
 11. رنکینگ استنادها: 896
 12. نمره کلی: 70.3 

رشته های دانشگاه تولوز فرانسه

 1. اقتصاد سنجی و آمار 
 2. تئوری اقتصاد و اقتصاد سنجی 
 3. اقتصاد بازارها و سازمان ها
 4. منابع طبیعی و محیط زیست 
 5. اقتصاد سنجی و اقتصاد عمرانی 
 6. اقتصاد و قانون رقابت 
 7. اقتصاد و آمار
 8. سیاست های عمومی و توسعه 
 9. مدیریت پروژه های هوا و فضا 
 10. MBA هوا و فضا 
 11. قانون بین الملل
 12. قانون اروپا و بین الملل 
 13. قانون اقتصاد بین الملل 
 14. قانون تجارت بین الملل
 15. مدیریت حمل و نقل ALF
 16. مدیریت عملیات هواپیما
 17. مدیریت فرودگاه 
 18. بانکداری، امور مالی بین الملل 
 19. داده های بزرگ، بازاریابی و مدیریت 
 20. MBA اجرایی
 21. امور مالی 
 22. تکنولوژی اطلاعات و امور مالی 
 23. بازار مالی و خطرات احتمالی 
 24. مدیریت بین الملل 
 25. مدیریت منابع انسانی بین الملل 
 26. توریست بین الملل، مهمان نوازی و مدیریت بازار جهانگردی 
 27. بازار بین الملل 
 28. مدیریت عملیات حمل و نقل هوایی بین الملل 
 29. مدیریت حمل و نقل هوایی بین الملل و مدیریت توریست 
 30. مدیریت اجرایی بین الملل و فرایند تولید و فروش 
 31. فرایند تولید و فروش و مدیریت اجرایی
 32. مهندسی ایمنی و مدیریت 
 33. مدیریت ایمنی در حمل و نقل هوایی 
 34. سیستم های اطلاعاتی نو

 هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه تولوز فرانسه

 • دوره کارشناسی: تقریبا 200 یورو 
 • دوره کارشناسی ارشد: تقریبا 300 یورو 
 • دوره دکترا: تقریبا 400 یورو 
 • موسسات و دانشکده های تخصصی ( دانشکده مهندسی ): تقریبا 600 یورو 
 • هزینه تحصیل در موسسات خصوصی یا برنامه های خاص: بیش از 20.000 یورو 
 • هزینه های اضافی: 200 یورو برای بیمه پزشکی ( اجباری )

پروسه ثبت نام 

برای ثبت نام در موسسات آموزش عالی فرانسه شما باید دیپلم بین الملل فرانسه (BAC) یا گواهی تحصیلات متوسطه یا معادل آن را داشته باشید. سپس شما می توانید طبق ملیت، کشوری که در آن اقامت دارید و برنامه آموزشی مورد نظرتان پروسه ثبت نام را دنبال کنید. شرایط مهاجرت به فرانسه جهت تحصیل را می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) بخواهید، مشاورین ما به صورت حضوری و تلفنی در دسترس هستند.

3.5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “دانشگاه تولوز فرانسه

 1. ستاره گفت:

  خب نمی‌شه بدون بورسیه درخواست خوابگاه کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، دریافت خوابگاه فرانسه ملزم به دریافت بورسیه تحصیلی نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *