دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دانشگاه بارسلونا یک موسسه آموزش عالی است که دارای سابقه آکادمیک همراه با دانش علمی گسترده است. این دانشگاه در شهر بارسلونا، یکی از مهمترین مراکز جهانگردی در مدیترانه و در واقع، اروپا است. شانزده مرکز دانشگاه بارسلونا اسپانیا ، به 6 دانشکده اصلی تقسیم شده است و در سراسر شهر گسترش یافته و به طور کامل در زندگی شهری ادغام شده است،این دانشگاه دارای تاییدیه وزارت علوم ایران است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

هزینه تحصیل در دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دانشگاه بارسلونا (UB) یک موسسه دولتی است که در سال 1450 تأسیس شد. دانشگاه شهری دارای دانشکده های متعددی در سراسر بارسلونا و مناطق اطراف است. دانشکده علوم انسانی در مرکز شهر می باشد که محل اصلی دانشگاه است. دیگر سایت های دانشگاه شامل دانشگاه علوم پزشکی Bellvitge، و دانشکده غذا و تغذیه Torribera می باشد. هزینه تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی و ایتالیایی و اسپانیایی یکسان است. مسکن دانشجویی متعلق به دانشگاه و وابسته به آن در دسترس دانشجویان کارشناسی و فارغ التحصیل می باشد.دانشگاه دارای بخش های علمی بسیاری، از جمله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا،زیست شناسی، اقتصاد و کسب و کار، حقوق،علوم بهداشتی، فلسفه و روانشناسی است.

تحصیل در دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دانشگاه بارسلونا با 8 مرکز از طریق توافقات همکاری به هم پیوسته اند؛ از جمله دانشکده سینما و مطالعات سمعی و بصری کاتالونیا، موسسه امنیت عمومی کاتالونیا و موسسه ملی تربیت بدنی. تقویم تحصیلی دانشگاه بر پایه ترم است. دوره ها عموما به زبان اسپانیایی و کاتالان تدریس می شوند، چون بارسلونا در منطقه کاتالونیا واقع شده است. تعدادی از برنامه های کارشناسی و حتی بیشتر کارشناسی ارشد به طور کامل یا به طور جزئی به زبان انگلیسی تدریس می شوند که بعضی از این دوره ها شامل؛ لیسانس مدیریت و مدیریت کسب و کار و همچنین برنامه های کارشناسی ارشد در اقتصاد و روابط بین المللی است. تعدادی از موسسات و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه موسسه علوم کیهان، موسسه تحقیقات آب و موسسه مطالعات فضایی کاتالونیا است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه بارسلونا

برای درخواست اخذ پذیرش در دانشگاهای دولتی کاتالان، متقاضیان می بایست در پرتال پذیرش دانشگاه پیش ثبت نام انجام دهند. در صورت انجام پیش ثبت دانشگاه، دانشجویان باید مدارک مربوط به تمامی سوابق تحصیلی خود را به دفتر پذیرش دانشگاه و یا یکی از زیر مجموعه های آن تحویل دهند. این مدارک باید طی مدت زمان تعیین شده در تقویم تحصیلی دانشگاه تحویل داده شوند.

به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که برای تحصیل در رشته انتخابی شما نیاز به شرکت در آزمون ورودی PAP باشد، باید ابتدا در این آزمون ثبت نام نمایید و در ماه ژوئن در آن شرکت کنید. برای اخذ پذیرش در دانشگاه، متقاضیان می بایست اصل مدرک دیپلم دبیرستان را داشته باشند و انجام ثبت نام بدون این مدرک امکان پذیر نیست اما می توانید در وب سایت دانشگاه پیش ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

پیش ثبت نام دانشگاه می بایست در پرتال پذیرش دانشگاه انجام شود. تمامی اطلاعات مربوط به انجام فرایند پیش ثبت نام را می توانید در پخش پیش ثبت نام مشاهده نمایید. برای ورود و پذیرش در دانشگاه ها 4 روش وجود دارد.

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه PAU/ EBAU

بخش کلی / اجبار: شیوه محاسبه نتایج آزمون ورودی به این صورت است که میانگین نمرات برای ارزیابی NMB و QFG که نشانگر شایستگی شما برای ورود به دانشگاه هستند به کار برده میشوند.

نمره ی NMB بالای 6 و نمره QFG باید بالای 4 باشد.

بخش جزئی / داوطلبانه: محاسبه نمره پذیرش شما شامل نمره 2 درس از دروس گذرانده شده در این بخش می باشد که بالاترین نمره را در آن کسب کرده اید. نمرات دروس بخش اجباری نیز در صورتی که حداقل 5 نمره از آن را کسب کرده باشید نیز در محاسبه امتیاز شما به کار گرفته می شوند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا در مهم ترین جدول های رتبه بندی دانشگاه های دنیا که بر اساس دامنه عظیمی از متغیرها و در گستره جغرافیایی وسیعی طراحی شده اند، در سطوح کشوری، اروپایی و جهانی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است. رنکینگ QS دانشگاه بارسلونا بر اساس بهترین شهرهای دانشجویی: رتبه 31

بارسلونا یکی از بهترین و مطلوب ترین محیط های زندگی را در بین کشور های اروپایی دارد که باعث شده است زندگی کردن و تحصیل در آن با وجود آب و هوای آفتابی، ساحل ها، غذاهای معروف، میراث فرهنگی و هنری غنی، مرکز شهرهای جهانی و جشن ها تجربه دلنشینی باشد.

این شهر، دو عدد از معتبر ترین دانشگاه های اسپانیا را نیز در خود جای داده است؛ دانشگاه بارسلونا University of Barcelona و Universitat Autonoma de Barcelona که هر دوی این دانشگاه ها در رتبه بندی جهانی QS بین 200 دانشگاه برتر در سال 2018 شناخته شده اند. علاوه بر آن، وجود تعدادی از موسسات معتبر بین المللی در این شهر باعث شده است که اسپانیا بهترین شهر برای زندگی دانشجویی به شمار آید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه بارسلونا

رتبه و رنکینگ دانشگاه بارسلونا

 1. رتبه منطقه ای: 35
 2. رتبه بهترین دانشگاه های اروپایی 35
 3. رتبه کشوری 1 بهترین دانشگاه کشور اسپانیا

رتبه بندی رشته ها:

 • علوم کشاورزی#59
 • هنر و علوم انسانی#102
 • زیست شناسی و بیوشیمی#94
 • شیمی#98
 • پزشکی بالینی#35
 • مهندسی#363
 • محیط ، اکولوژی#73
 • علوم زمین شناسی#131
 • ایمونولوژی#58
 • علوم مواد#190
 • میکروبیولوژی#186
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک#62
 • رفتار و عصب شناسی#36
 • داروسازی#51
 • فیزیک#203

رشته های دانشگاه بارسلونا

 1. ارتباطات سمعی بصری، اطلاعات دیجیتال و مدیریت مستندات
 2. مدیریت بازرگانی، مدیریت + جامعه شناسی
 3. اقتصاد، آمار
 4. حقوق – مدیریت بازرگانی و مدیریت
 5. حقوق – جرم شناسی
 6. حقوق – روابط صنعتی
 7. حقوق – علوم سیاسی و مدیریتی
 8. حقوق – مدیریت عمومی
 9. ریاضیات – مدیریت تجاری
 10. ریاضیات – مهندسی کامپیوتر
 11. ریاضیات – فیزیک
 12. داروسازی – تغذیه انسان
 13. مدرس آموزش خردسال – مدرس آموزش ابتدایی
 14. تبلیغات ، روابط عمومی و بازاریابی
 15. مطالعات عربی و عبری
 16. باستان شناسی
 17. هنر آفرینی برای بازی های رایانه ای و بازی های جدی
 18. تاریخ هنر
 19. ارتباطات سمعی بصری
 20. بیوشیمی
 21. بیوانفورماتیک
 22. زیست شناسی
 23. مهندسی زیست پزشکی
 24. علوم زیست پزشکی
 25. بیوتکنولوژی
 26. مدیریت بازرگانی
 27. مهندسی شیمی
 28. شیمی
 29. کلاسیک
 30. صنایع فرهنگی و ارتباطات
 31. مدیریت شرکت در بخش خرده فروشی و توزیع
 32. مهندسی کامپیوتر
 33. بازسازی و ترمیم میراث فرهنگی
 34. جرم شناسی
 35. علوم آشپزی و غذا
 36. دندانپزشکی
 37. طراحی
 38. اطلاعات دیجیتال و مدیریت مستندات
 39. اقتصاد
 40. آموزش
 41. مهندسی برق و ارتباطات از راه دور
 42. مطالعات انگلیسی
 43. علوم محیطی
 44. فیلم
 45. هنرهای زیبا
 46. علوم و فناوری غذا
 47. جغرافیا
 48. ژئولوژی
 49. تاریخ
 50. ربات صنعتی
 51. محتوی دیجیتال ارتباطی
 52. تجارت جهانی
 53. حقوق
 54. زبان شناسی
 55. تئوری ادبی و ادبیات مقایسه ای
 56. علوم دریایی
 57. مهندسی مواد
 58. ریاضیات
 59. پزشکی
 60. ادبیات و زبان های مدرن
 61. موسیقی و صنعت سرگرمی
 62. پرستاری
 63. داروسازی
 64. فلسفه
 65. تربیت بدنی و علوم ورزشی
 66. فیزیک
 67. فیزیوتراپی
 68. پودیاتری
 69. علوم سیاسی
 70. مدیریت عمومی
 71. روانشناسی
 72. امنیت
 73. زبان و ادبیات رومانی
 74. انسان شناسی اجتماعی و فرهنگی
 75. آموزش اجتماعی
 76. فعالیت اجتماعی
 77. جامعه شناسی
 78. اسپانیایی
 79. آمار
 80. مدرس دبستان
 81. مدرس خردسالان
 82. گردشگری

ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده ارائه بهترین راه کارها در جهت تحصیل و همچنین هزینه زندگی دراسپانیا به شما هستیم پس با ما در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *