تحصیل در استرالیا

تحصیل و ویزای تحصیلی استرالیا 2020

تحصیل و ویزای تحصیلی استرالیا 2020

استرالیا، قاره ای کهن و گسترده و جزیره ای زیبا و منحصر به فرد و یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. اگر انتخابی در میان باشد، این کشور قبل از کانادا گزینه اول مهاجرانی خواهد بود که برای ادامه تحصیل و کار و زندگی قدم به این سرزمین شگفت می گذارند.این مقاله که به کمک مشاوران موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی تهیه و تدوین شده است، به توضیح چگونگی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و ورود به دانشگاه های برتر این کشور در سال 2020 می پردازیم. وکلای مجرب و کارآزموده موسسه برتر کشور در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد با بهترین گزینه های مهاجرتی مناسب خود شما در خدمت شما خواهند بود.

ویزای دانشجویی برای تحصیل سال 2020 در استرالیا

 • مرحله 1: از یکی از دانشگاه استرالیا پذیرش تحصیلی بگیرید. (تأیید ثبت نام یا نامه پیشنهاد)
 • مرحله 2: از کلیه شرایط و اسناد مورد نیاز ویزا دانشجویی استرالیا آگاهی کسب کنید و مدارک مورد نیاز را فراهم نمایید.
 • مرحله 3: از طریق ImmiAccount خود برای ویزای دانشجویی خود اقدام کنید. (با معرفی چارچوب ساده ویزا دانشجویی (SSVF) کلیه درخواست های ویزای دانشجویی بصورت آنلاین پردازش می شود).
 •  مرحله 4: فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را از طریق سایت ImmiAccount خود به صورت آنلاین تکمیل کنید.
 • مرحله 5: نسخه های اسکن شده اسناد مورد نیاز را بارگذاری کنید. فقط کافیست چک لیست جامع ویزای دانشجویی را دنبال کنید تا امور مربوط به مدارک خود را به ترتیب انجام دهید.
 • مرحله 6: هزینه درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را پرداخت کنید. این هزینه معمولاً در بیشتر موارد 575 دلار است که البته به کشور شما نیز بستگی دارد.
 •  مرحله 7: درخواستتان را ارسال کنید
 • مرحله 8: اکنون زمان این است که منتظر نتیجه بمانید مگر اینکه پس از درخواستتان از شما درخواست ارسال اطلاعاتی اضافه داشته باشند.
 • مرحله 9: صبر کنید تا ویزای شما تایید شود. عموماً توصیه می شود تا زمان دریافت ویزا، برای خرید بلیط هواپیمای صبر کنید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا 2020

هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین خود، باید مدارک زیر را مطابق با شرایط ویزای دانشجویی استرالیا ارائه کنید:

شرایط مالی: مدارکی از بودجه کافی برای تأمین شهریه، مسافرت و هزینه های زندگی. از فوریه سال 2018، مبلغ مورد نیاز برای اثبات هزینه های زندگی (جدا از شهریه و مسافرت) در سال به میزان 20،290 دلار استرالیا (13،750 دلار آمریکا) تعیین شده است. اگر وابستگان (مانند همسر و فرزندان) دارید، همچنین باید شواهدی مبنی بر اینکه بتوانید هزینه های زندگی برای آنها را بپردازید، از جمله هزینه های مدرسه را نشان دهید. از طرف دیگر، می توانید مدارکی را نشان دهید که همسر یا والدین شما مایل به حمایت از شما هستند و حداقل 60،000 دلار استرالیا (40،660 دلار آمریکا) در سال درآمد دارند.

شرط مهارت در زبان انگلیسی: گر اهل کشوری انگلیسی زبان نیستید (و حداقل 5 سال تحصیل را در یک کشور انگلیسی زبان نگذرانده اید)، باید اثبات کنید که می توانید انگلیسی را در سطح مورد نظر صحبت کنید. آزمون های واجد شرایط شامل IELTS، TOEFL iBT، پیرسون انگلیسی آکادمیک (PTE) و انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) است. امتیاز مورد نیاز شما بستگی به این دارد که شما یک مدرک کامل را شروع می کنید، یک دوره پایه را می گذرانید یا در یک دوره مقدماتی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی خارج از کشور (ELICOS) ثبت نام کنید.

شرایط سلامت: ممکن است از برخی دانشجویان خواسته شود که معاینه پزشکی و / یا رادیولوژی را انجام دهند تا نشان دهند که سلامت مطلوبی دارند (این مثلاً برای کسانی که قصد دارند به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند) انجام می شود. اگر به شما گفته شود این کار را انجام دهید، باید در یک قرار ملاقات با پزشک شرکت کنید که در اداره مهاجرت استرالیا تایید شده است.

به غیر از دانشجویان بلژیک یا نروژ، همه دانشجویان موظف هستند پوشش بهداشت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را خریداری کنند. شما می توانید این پوشش را از طریق دانشگاه خود یا مستقیماً از یکی از 5 ارائه دهنده تایید شده خریداری کنید: مدیریت بهداشت استرالیا، BUPA استرالیا، Medibank خصوصی، Allianz Global Assistance و nib OSHC. هزینه این پوشش بیمه درمانی با توجه به ارائه دهنده و مدت زمان خرید پوشش برای شما متفاوت خواهد بود.

دانشجویان سوئد که بیمه درمانی را از طریق Kammarkollegiet خریداری کرده اند، دیگر نیازی به خرید OSHC نخواهند داشت. دانشجویان بلژیکی و نروژی نیز ملزم به خرید بخشی از OSHC به عنوان بخشی از شرایط ویزا خود نیستند.

شرایط شخصیتی: شرایط ویزای دانشجویی استرالیا تصریح می کند که برای ورود به استرالیا باید شخصیت خوبی داشته باشید. این شامل بررسی سابقه کیفری است، تا اطمینان حاصل شود که سابقه کیفری قابل توجهی ندارید. همچنین ممکن است شما نیاز به اخذ گواهی عدم سو پیشینه کیفری (یا گواهی پلیس) یا گرفتن بیانیه پلیس داشته باشید و ممکن است از شما خواسته شود فرم اعلامیه قانونی شخصیتی را تکمیل کنید. وب سایت وزارت امور داخلی دارای یک لیست مدارک است، که لیستی از اسناد مورد نیاز برای شرایط خاص را برای شما فراهم می کند. به طور معمول، دانشجویان باید موارد زیر را ارائه دهند:

 1. فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا تکمیل شده (157A)
 2. هزینه درخواست ویزای پرداخت شده در حال حاضر 620 دلار استرالیا (420 دلار آمریکا)
 3. کپی صفحه بیوگرافی از گذرنامه (ممکن است از برخی دانشجویان خواسته شود که گذرنامه خود را به صورت شخصی ارائه دهند)
 4. گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
 5. شواهدی از بودجه کافی
 6. شواهد پوشش بیمه درمانی
 7. نتایج آزمون مهارت انگلیسی
 8. نتایج بررسی سابقه کیفری
 9. چهار عکس جدید در اندازه گذرنامه ای. 
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا 2020

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا 2020

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا 2020

هزینه ویزای تمام زیر کلاس های ویزای دانشجویی 575 دلار استرالیا می باشد. دولت استرالیا از شما نمی خواهد که تمبر ویزا در پاسپورت تان داشته باشید تا بتوانید به این کشور سفر کنید یا در آنجا بمانید. 

تاریخ درخواست برای دانشگاه و ویزای تحصیلی استرالیا 2020

از اوایل نوامبر، لیست کوتاهی از 8 تا 12 دانشگاهی را که می خواهید برای آنها درخواست دهید، تهیه کنید. به وب سایت این دانشگاه ها مراجعه کرده و به الزامات، مهلت های مربوط به ارائه تقاضانامه و غیره توجه نمایید. با دانلود بروشورهای پذیرش از وب سایت دانشگاه ها کارتان را شروع نمایید. بیشتر بروشورها بیش از یک سال زودتر منتشر شده اند. تا ماه دسامبر، برای تامین بودجه تحصیلات خود با گزینه های وام بانکی و بورس های تحصیلی آشنا شوید.

 1. تحقیقات اولیه را در مورد گزینه های مختلف اقامتی انجام دهید.
 2. شرکت در آزمون: ژانویه 2020 تا آوریل 2020
 3. بسته به دوره و دانشگاه برای آزمون های استاندارد مورد نیاز مانند GMAT، TOEFL یا IELTS آماده شوید.
 4. تا ژانویه یا دو ماه قبل از تاریخ آزمون، برای GMAT ثبت نام کنید
 5. حداقل یک ماه قبل از تاریخ آزمون برای TOEFL یا IELTS ثبت نام کنید.
 6. در حدود مارس یا آوریل در آزمون های مورد نیاز شرکت کنید. زمانی را نیز برای شرایطی که به تکرار مجدد این آزمون ها نیاز است، در نظر بگیرید.
 7. زمان ارائه درخواست: آوریل 2020 تا ماه مه 2020
 8. کالج ها را در لیستی کوتاه قرار دهید و برای درخواست خود آماده شوید. در مورد آنچه شما را به عنوان متقاضی بی نظیر می کند خوب کنید و نقاط قوت و ارزیابی خود را ترسیم نمایید.
 9. حداقل یک ماه قبل از پایان مهلت درخواست برای 2 تا 3 توصیه نامه مورد نیاز با اساتید و مدیران مستقیم خود تماس بگیرید.
 10. شروع به تهیه پیش نویس SOP و مقاله های خود کنید. یک ماه زمان برای تهیه این اسناد به نحو احسن در نظر بگیرید.
 11. ویزا و امور مالی: اواسط ژوئن 2020 تا اوایل ژوئیه 2020

مشاوران و وکلای باتجربه موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با چندین سال سابقه درخشان و تجربه های متفاوت در امر مهاجرت به سوالات شما در مورد شرایط تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای دانشجویی و رشته های دانشگاهی کشور استرالیا در سال 2020 پاسخ می دهند و از میان گزینه های گوناگون مهاجرتی و تحصیلی بهترین گزینه مناسب شما را انتخاب می کنند. همه موسسه های مهاجرتی گزینه های مهاجرتی مختلفی را ارائه می کنند، اما مشاوران و وکلای موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی همه سعی و تلاش خود را به کار می بندند تا براساس شرایط مالی و تحصیلی شما بهترین گزینه مناسبتان را به شما ارائه دهند.این موسسه با دارا بودن چندین شعبه در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد با بهترین خدمات مهاجرتی و دانشجویی در خدمت شما می باشد. با ما در تماس باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *