اقامت لهستان

تجربه زندگی در لهستان میتواند یک ماجراجویی عالی باشد، اما برای چهره های خارجی و مردم محلی نیز چالش هایی دارد.لهستان دارای اقامت مقرون به صرفه و به طور کلی آسان است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تجربه زندگی در لهستان

 جوانب مثبت و منفی نقل درباره لهستان

زندگی در لهستان میتواند یک ماجراجویی عالی باشد، اما برای چهره های خارجی و مردم محلی نیز چالش هایی دارد. انتخاب لهستان برای زندگی، به ویژه اگر ریشه یا روابط لهستانی ندارید و هیچ چیزی در مورد این کشور نمی دانید، احتمالا باید منحنی یادگیری بلندی را فرا بگیرید. به همین دلیل است که اگر شما مهاجرت سختگیرانه ای داشته اید و در اسیا و خاورمیانه مشغول به کار بوده اید، ممکن است از این که در لهستان طبق شرایط مهاجرت به لهستان، چقدر احساس وطن خود را دارید خوشحال و شگفت زده شوید.

اقامت لهستان

لهستان: اقامت مقرون به صرفه و به طور کلی اسان است.

 • در مقایسه با سایر پایتخت های اروپا، اقامت در ورشو بسیار مقرون به صرفه است. مهاجران حتی در خارج از ورشو جاهایی ارزانتر را پیدا خواهند کرد. مطمئنا این موضوع این واقعیت را نشان می دهد که حقوق در لهستان بسیار پایین است، اما کسانی که یک کار خوب در یک شرکت بین المللی دارند مشکلی پیدا کردن یک محل مناسب برای زندگی با قیمت نسبتا خوب را ندارند. شهرهای لهستان نسبتا تراکم بالایی دارند، بنابراین مهاجران معمولا میتوانند محل زندگی خوود را مطابق سلیقه ی خود انتخاب کنند و یک رفت و امد عجیب الخلقه نداشته باشند.
 • مسولان انگلیسی زبان در دسترس هستند

اقامت لهستان

خرید ملک و خانه در لهستان

مهاجران میتوانند نماینده املاک و مستغلاتی پیداکنند که انگلیسی زبان باشد و به انها در جست و جوی خانه کمک کند گرچه ممکن است کمی گران تر باشد.

 • اپارتمان های کوچک و فضای محدود
 • مردم در لهستان عموما در اپارتمان زندگی می کنند و مهاجران ممکن است با فضاهای کمی که در اختیار دارند شگقت زده شوند. کل خانواده در 40 یا 50 متر مربع زندگی میکنند و طبق معمول اتاق نشیمن نیز به عنوان اتاق خواب با یک مبل راحتی که به یک تخت دونفره تبدیل میشود، است. به عنوان یک نتیجه، خیلی از مکان ها بسیار کوچگنر از ان است که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.
 • اپارتمان های مبله همیشه مدرن نیستند

اگر یک اپارتمان مبله را ارزانتر از معمول اجاره کردید، برای یک منظره زشت اماده باشید. حتی اگر علاقه و تخصصی در طراحی داخلی نداشته باشید، سخت است که زشتی برخی پیشنهادات را نادیده بگیرید.

 • سیستم های پیچیده امنیتی

بسیاری از اپارتمان های حومه ی فورت ناکس نیاز به کلمات و چند کلید عبور دارند. برخی از نگهبانان محل به ندرت به زبان انگلیسی صحبت می کنند، بنابر این ممکن است شما یا دوستانتان برای رفتن به خانه خود، مشکل نفوذ به محیط پیچیده ای را پیدا کنید.

هزینه زندگی در لهستان

 • نسبتا ارزان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی

هزینه زندگی در لهستان، مانند خرید از سوپر مارکت، خوردن غذا، حمل و نقل عمومی و همانطور که در بالا ذکر شد، اجاره، در مقایسه با هزینه های دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. نوشیدن ابجو در بار یا میخانه نیز بسیار ارزانتر از اروپای غربی است. بلیط های فیلم در سینماهای کوچکتر، ارزانتر میشود و در سینماهای بزرگتر گرانتر میشود.

 • لباس و بنزین گران

بسیاری از لهستانی ها شکایت میکنند که اقلامی همچون لباس های جدید بسیار گران تر از اروپای غربی است. بنزین نیز گران است.

تجربه زندگی در لهستان

شیوه ی زندگی و فرهنگ لهستان

 • نمونه فرهنگ اروپایی

شیوه ی زندگی و فرهنگ لهستان نزدیک به دیگر کشورهای اروپایی است که باعث ایجاد ارتباط و دوستی اسان میشود.

 • شب زنده داری و سرگرمی در شهرهای لهستان

در شهرهای لهستان میتوانید محدوده پر جنب و جوش زندگی شهری را در نمایشگاه ها، کنسرت ها، گفت وگو ها ، رویدادهای غذایی کسل کننده، جشنواره های فیلم و موسیقی و غیره پیدا کنید. دارای م.زه ها و گالری های بسیاری است.

در تابستان همه لهستانی ها بیرون می ایند و چیزهلی زیادی برای انجام دادن در فضای باز وجود دارد. مثل، بادبانی، قایقرانی، پیاده روی در کوه ها، کمپینگ، رفتن به کنار ساحل و دوچرخه سواری.

 • لهستانی ها چند زبانه هستند

جوان های لهستانی اغلب یک زبان دیگر را میدانند ( بیشتر انگلیسی) و در مورد رویدادهای جهان مطلع میشوند.

 • بوروکراسی

در برخی از عرصه ها (مهمتر از همه در برخورد با افراد مسن و ادارات دولتی) بوروکراسی قدیمی کمونیست و کردارشناسی خدمات مشتری غالی میشوند. در هنگام تلاش برای سازماندهی مسائلی نظیر اقامت یا مجوز کار شما، تعجب نکنید که با ناراحتی و بی کفایتی مواجه شوید. زنان سالخورده اغلب این نگرش را نشان میدهند و اغلب در سوپرمارکت ها و سایر نقش های کمکی در زمینه خدمات مشتری کار می کنند، جایی که ممکن است زندگی شما را تا حد ممکن سخت کنند.

شرایط کار در لهستان

 • ساعات کاری طولانی و فشار بالا در محل کار

لهستانی ها سخت کار میکنند و ساعتهای طولانی را در دفتر می گذرانند. اینکه از شما در کارتان چه انتظاری دارند، بستگی به فرهنگ شرکت و ماهیت نقش شما دارد. رقابت زیادی برای اشتغال دائم و دستمزد و نیروی کار در لهستان وجود دارد، و این امر میتواند منجر به روابط مستحکم و مشکوک در محل کار شود.

 • زمستان

مهم نیست چقدر یک فرد میتواند سرما و برف را دوست داشته باشد، روزهای کوتاه و گزراندن وقت زیادی در داخل خانه میتواند به تنهایی خسته کننده باشد. اگر خانه ی شما در محدوده ی اقلیم ملایمتری است، زمان خوبی برای دیدن ان است. در یک سال بد، زمستان میتواند شش ماه طول بکشد، و لهستانی ها اغلب آن را دلیل خوبی برای مهاجرت میدانند.

 • زبان لهستانی

اگرچه پیدا کردن یک سخنران انگلیسی برای کمک به هدایت شما، سخت نیست. هنگامی که به خارج از شهرهای بزرگ سفر می کنید، و یا با لهستانی های مسن تر سفر میکنید، میفهمید که برخی از لهستانی ها ارزشمند هستند. متاسفانه کسانی که به زبان خود متعهد هستند یا در زبان های دیگر با استعداد هستند، ابدا از ساده ترین زبان دنیا یعنی انگلیسی برای بیان خود استفاده نمیکنند و این عمل را شرم اور می دانند و ممکن است تا یک سال مکالمه نکنند. با این حال در حال پیشرفت است و انتظار میرود بومیان را به شدت تحسین کنند. بسیاری از خارجی ها نمی توانند اصول اولیه را یاد بگیرند.

بهداشت و درمان در لهستان

بهداشت و درمان در لهستان

 • استاندارد بالای مراقبت های بهداشتی خصوصی ارزان قیمت

مراقبت های بهداشتی درجه یک در لهستان در دسترس است. سمت میتوانید پرسنل پزشکی و تجهیزات با بالاترین درجه را پیدا کنید. در مقایسه با سایر کشورها، مراقبت های بهداشتی خصوصی نسبتا ارزان است. و هنگامی که یک نفر برای یک شرکت بین المللی یه یک شرکت لهستانی به خوبی کار میکند، معمولا نوعی بسته خصوصی سلامتی بخشی از قرارداد انهاست. پیدا کردن پزشکان انگلیسی زبان نیز سخت نیست.

 • مدت زمان انتظار طولانی برای مراقبت های بهداشتی

سیستم بهداشت عمومی قدیمی است. اگر مهاجرین به اندازه کافی در دسترسی به این سیستم موفق نباشند، به نظر نمیرسد یک سال برای قرار ملاقات با یک متخصص منتظر بمانند.

 • پزشکان رفتار بدی با بیماران دارند

پزشکان لهستانی به خاطر شیوه ی بدشان شناخته شده نیستند و ممکن است به صورت ناخوشایندی نیز ظاهر شوند. ایده های پیشرو در مورد دفاع از خود بیمار و ایده هایی همچون برنامه تولد و اگاه سازی بیمار هنوز در مراحل ابتدایی است و ممکن است مهاجران در کشورهای اروپای غربی، استرلیا یا ایالات متحده کشف کنند. اگر میتوتنید خودتان را متقاعد کنید که با خشونت و بی حوصلگی حتی در سیستم خصوصی درمان شوید.

 • غذای بیمارستان

متاسفانه کسانی که میخواهند در بیمارستان بمانند نباید از گرفتن غذای نان و خمیر شگفت زده شوند. اطمینان حاصل کنید که یک نفر برای شما غذای اضافی بیاورد.

تحصیل در لهستان

 • استاندارد عالی امزشی

نیازی به نگرانی در مورد تحصیلات پایین در لهستان نیست. یک مقاله ی بی بی سی در ژوئن 2012 اعلام کرد که نمرات لهستانی ها در ازمون ارزیابی اموزش بین المللی بهتر از انگلیس و ایالات متحده، و همچنین فرانسه، المان و نروژ بود. اصلاحات اموزشی به این معناست که سیستم تحصیل در لهستان دائما بهبود میابد.

برای کسانی که میخواهند فرزندشان را به یک مدرسه بین المللی بفرستند، این گزینه نیز در تعدادی از شهرهای لهستان وجود دارد. همچنین دوره هایی وجود دارد که دانشجویان میتوانند در دانشگاه به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.

 • مدارس دولتی میتوانند بیش از د پر شوند و تاکید کمی بر توسعه فردی وجود دارد

مدارس دولتی در لهستان اغلب دارای کلاس های بزرگ است که میتواند به این معنی باشد که تاکید بر روی نظم و انضباط است نه یادگیری.

درامد معلمان پایین است که میتواند بر روحیه انها تاثیر بگزارد. اغلب بر موفقیت با ارزیابی نمره به جای توسعه تفکر انتقادی یا توانایی های خلاق تاکید میشود. و باعث این میشود که کودکان کمتر تمایل به انجام کارهای جدید از ترس شکست، داشته باشند.

حمل و نقل در لهستان

حمل و نقل در لهستان

 • سیستم حمل و نقل عمومی توسعه یافته و مقرون به صرفه است. اکثر شهرهای لهستان دارای سیستم های پیشرفته و جامع حمل و نقل عمومی هستند. بعضی از انها از جمله ورشو، دارای دوچرخه های شهری هستند که مهاجران میتوانند انها را در مکان های مختلف بردارند.

حمل و نقل در سراسر کشور نیز مقرون به صرفه و توسعه یافته است. حتی روستاهای کوچک نیز دارای یک خط اتوبوس هستند که در روز چند بار حرکت میکند. همچنین یک شبکه راه اهن توسعه یافته و قطار های سریع بین همه ی شهرهای بزرگ و همچنین بین ورشو و دیگر پایتخت های اروپایی وجود دارد.

در حال حاضر تمام پرواز ها از فرودگاه اکسی ورشو انجام میشود که بسیار نزدیک به مرکز شهر ورشو است. این بدان معنی است که امکان اجتناب از لایحه هواپیمایی بودجه برای ورود به فرودگاه که اساسا در ورشو است وجود دارد، اما در حقیقت در وسط هیچ جا نیست.

 • زیربنای جاده های توسعه نیافته و بنزین گران قیمت

اگرچه بزرگرا های مناسبی وجود دارد، حتی مسیر های اصلی مانند جاده ی ورشو به گدانسگ، اغلب دارای یک مسیر یک طرفه در هر جهت است.

در مقایسه با ایالات متحده و حتی سایر کشورهای اروپای غربی، هزینه های زیادی برای راندن یک خودرو صرف میشود. به خصوص با توجه به درامدی که افراد بدست می اورند رانندگی در لهستان یک امر جالب توجه است.

بسیاری از مسیر های اتوبوس و قطار فصلی هستند، به طوری که اگر در خارج از فصل به سمت ساحل یا کوهستان بروید گزینه ها بسیار محدودتر میشوند.

ودر نهایت به موضوع مهاجرت به لهستان می رسیم که در این قسمت ما قرار مشاوره با کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) را به شما پیشنهاد میکنیم. با ما در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد تجربه زندگی در لهستان

1- آیا اقامت در لهستان سخت است؟

در لهستان اقامت مقرون به صرفه و به طور کلی آسان است.

2- آیا هزینه¬های زندگی در پایتخت لهستان گران است؟

در مقایسه با سایر پایتخت های اروپا، اقامت در ورشو بسیار مقرون به صرفه است. مهاجران حتی در خارج از ورشو جاهایی ارزانتر را پیدا خواهند کرد.

3- حقوق دریافتی در لهستان چقدر است؟

حقوق در لهستان به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است،

4- پیدا کردن محل مناسب برای زندگی در لهستان آسان است؟

اگر شما بتوانید یک کار خوب در یک شرکت بین المللی داشته باشید مشکلی برای پیدا کردن یک محل مناسب برای زندگی با قیمت نسبتا خوب را ندارید.

5- آیا در لهستان به زبان انگلیسی هم صحبت می¬کنند؟

بله، در لهستان مسولان انگلیسی زبان در دسترس هستند و مردم محلی ممکن است بیشتر لهستانی صحبت کنند اما جوان¬ها اغلب یک زبان دیگر (انگلیسی) می¬دانند.

6- برای زندگی در لهستان آپارتمان¬ها چه ویژگی¬هایی دارند؟

آپارتمان های لهستان معمولا کوچک و فضای محدودی دارند.

7- هزینه زندگی در لهستان چقدر است؟

هزینه¬ی زندگی در لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، نسبتا ارزان است (لباس و بنزین گران).

8- شیوه¬ی زندگی مردم لهستان به چه صورت است؟

شیوه ی زندگی و فرهنگ لهستان نزدیک به دیگر کشورهای اروپایی است که باعث ایجاد ارتباط و دوستی آسان می¬شود.

9- شرایط کاری درلهستان چطور است؟

در لهستان ساعات کاری طولانی و فشار بالایی در محل کار وجود دارد.

10- مراقبت¬های درمانی و بهداشت در لهستان چگونه است؟

در لهستان مراقبت های بهداشتی خصوصی دارای استاندارد بالای و ارزان قیمت هستند اما سیستم بهداشت عمومی قدیمی است و مدت زمان انتظار طولانی برای دسترسی به این سیستم وجود دارد.

11- تحصیل در مدارس لهستان چگونه است؟

درآمد معلمان در لهستان پایین است و مدارس دولتی می¬توانند بیش از حد پر شوند و تاکید کمی بر توسعه فردی وجود دارد.

12- آیا سیستم حمل و نقل در لهستان پیشرفته است؟

در لهستان سیستم حمل و نقل عمومی توسعه یافته و مقرون به صرفه است. اکثر شهرهای لهستان دارای سیستم های پیشرفته و جامع حمل و نقل عمومی هستند.

4/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *