سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا

سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا

کار کردن جزو اساسی الزامات زندگی هر فردی محسوب می شود. از این رو افراد برای کار اقدامات مختلفی صورت می دهند. عده ای رزومه خود را با یادگیری مهارت های جدید تقویت می کنند. عده ای شرایط را برای کار در شرکت های خاص بهبود می بخشند و گروهی هم برای مهاجرت کاری اقدام می نمایند. در این میان شاید چالش های مربوط به مهاجرت کاری بیش از سایرین باشد. برای مهاجرت کاری متقاضیان باید در ابتدا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنند و سپس با کارفرمایی وارد مذاکره شوند. در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا صحبت کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

استرالیا یکی از کشور های جذاب اروپایی است که سالیانه افراد زیادی وارد این کشور می شوند. در سال جاری مهاجرت به استرالیا تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفته است. با این حال روش های بسیاری برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. از این میان می توان به مهاجرت تحصیلی به استرالیا، مهاجرت کاری به استرالیا، مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا، مهاجرت از طریق تولد فرزند در استرالیا، مهاجرت از طریق ازدواج در استرالیا و غیره اقدام نمود. اما برای این که بتوانید از شرایط مهاجرت به استرالیا در دوران کرونا اطلاع پیدا کنید می توانید به موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی دارای نمایندگی های معتبر در شهر های شیراز، تهران، اصفهان و مشهد می باشد.

سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از روش های مختلف برای حضور در این کشور و در نهایت اخذ اقامت استرالیا می باشد. اما برای کار در استرالیا هم باید شرایطی را مد نظر داشته باشید. البته به این نکته توجه کنید که اخذ ویزای کاری استرالیا هم به مدل های خاصی امکان پذیر است. یکی از روش های مهاجرت کاری به استرالیا از ظریق سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا می باشد. دقت کنید که برای مهاجرت به استرالیا می توان از راه های دیگری هم اقدام نمود. به طور مثال شما می توانید برای تحصیل در استرالیا اقدام نمایید.

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا به عنوان یکی از راه های جذاب تحصیل در این کشور است. شما حتی می توانید برای سرمایه گذاری در استرالیا به روش هایی مانند خرید ملک در استرالیا یا ثبت شرکت در استرالیا هم اقدام نمایید. با این حال سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا یکی از بهترین راه های مهاجرتی به این کشور می باشد که مزایای زیادی با خود به همراه خواهد داشت.

بر اساس برنامه مهاجرت ماهر استرالیا ، در حال حاضر از سیستم های مبتنی بر امتیاز برای تعیین صلاحیت دو ویزای موقت (ویزای “نوآوری و سرمایه گذاری در تجارت” و ویزای “منطقه ای کار ماهر”) استفاده می شود که هر دو به دارندگان اجازه می دهد تا بعداً برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهند. تمام ویزا های مبتنی بر امتیاز به متقاضی اصلی اجازه می دهد تا شریک زندگی و فرزندان وابسته خود را نیز در این برنامه وارد کند. علاوه بر این ، دو ویزای موقت به اعضای خانواده این امکان را می دهد تا ویزای مشابهی برای خود اخذ نمایند.

در کل برنامه مهاجرت و شهروندی استرالیا توسط وزارت امور داخلی اداره می شود. سیستم های مبتنی بر امتیاز برای ویزا های خاصی ارائه می شوند که عبارتند از: ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری، ویزای مستقل مهارت، ویزای نامزد مهارت و ویزای منطقه ای کار موقت. 

چگونه برای ویزا های استرالیا مبتنی بر امتیاز درخواست دهیم؟!

همان طور که گفتیم مدل های مختلفی از ویزای استرالیا مبتنی بر امتیاز دهی هستند. از این رو متقاضیان باید برای این ویزا ها درخواست خود را ارائه نمایند. اما چگونه می توان برای ویزا های نیاز به امتیاز بندی استرالیا درخواست داد؟ شخصی که به دنبال یکی از ویزاهای فوق است باید با استفاده از وب سایت Department of Affair’s SkillSelect علاقه خود یعنی EOI  را ابراز نماید. سپس از وی درخواست می شود که ویزای مربوطه را درخواست کند.

برای ویزاهای مستقل و ماهر منطقه ای (موقت) ، “دعوت نامه ها به طور خودکار توسط سیستم SkillSelect به بالاترین رتبه EOI اختصاص می یابند. به همین ترتیب، برای ویزا های نوآوری در تجارت و سرمایه گذاری ، آژانس های دولتی، ایالتی و سرزمینی استرالیا افرادی را که ممکن است بخواهند را معرفی کنند. این افراد براساس EOI شناسایی می شوند و سپس توسط آن ها انتخاب می گردند. دقت داشته باشید، علاوه بر  این ها ، الزامات زبان انگلیسی برای تمام ویزا های ماهراسترالیا اعمال می شود.

در هر یک از ویزا های مبتنی بر امتیاز که در بالا ذکر شد ، برخی از اعضای خانواده در برنامه شخص گنجانده شده اند و همچنین ویزا های موقت به اعضای خانواده اجازه می دهد تا متعاقبا به دارنده ویزا بپیوندند. پس برای درخواست ویزا های استرالیا مبتنی بر امتیاز بندی باید بسنجیم که چه امتیازی را می گیریم. در ادامه اما به بررسی امتیاز های مربوط به سیستم امتیاز بندی می پردازیم. 

جدول امتیازات مهاجرت کاری استرالیا

سیستم امتیاز بندی مهارجرت به استرالیا مزایای بسیار زیادی دارد. از این رو متقاضیان می توانند برای دریافت این ویزا اقدام نموده و شرایط خود را با این جدول مورد سنجش قرار دهند. امتیاز هر شخص با توجه شرایط وی در جدول امتیازات سنجیده می شود. اما این امتیازات چگونه و با چه مبنایی محاسبه می شوند. مولفه های بسیار زیادی بر امتیاز مانند سن، شرایط مدرک تحصیلی و شرایط کاری تاثیر دارد. در ادامه اما به ارائه جدول مربوط به امتیاز بندی استرالیا می پردازیم.

امتیازات مربوط به سن در سیستم کاری استرالیا

همان طور که اشاره کردیم، یکی از سیستم های مهاجرت کاری استرالیا، مهاجرت بر اساس امتیاز بندی می باشد. یکی از مولفه های تاثیر گذار بر این سیستم امتیاز، سن و سال می باشد. حداکثر امتیاز برای سن ۳۰ می باشد. اما باید ببینیم این امتیاز چگونه برای سنین مختلف تقسیم بندی شده است. برای افرادی که در سنین بین ۱۸ تا ۲۴ سال قرار دارند، ۲۵ امتیاز تعلق می گیرد. برای افرادی که در سنین بین ۲۵ تا ۳۲ سال هستند، ۳۰ امتیاز تعلق می گیرد. افرادی که بین سنین ۳۳ تا ۳۹ سال هستند، امتیازی به اندازه ۲۵ خواهند داشت. افراد در سنین بین ۴۰ تا ۴۴ سال امتیاز ۱۵ خواهند گرفت.

امتیاز بندی مدرک زبان آیلتس برای مهاجرت کاری استرالیا

یکی دیگر از مولفه های تاثیر گذار، بر سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری استرالیا، بر مبنای مدرک زبان آیلتس می باشد. در این روند بیشترین امتیاز ۲۰ خواهد بود. اما ببینیم هر امتیاز برای چه نمره ای است. حداقل نمره ۶ در هر مهارت امتحان آیلتس یا OETB امتیازی نخواهد داشت. حداقل نمره ۷ در هر مهارت امتحان آیلتس یا OETB امتیاز ده را خواهد داشت. اما بالا ترین امتیاز که ۲۰ است برای متقاضیانی می باشد که حداقل نمره ۸ را در هر مهارت امتحان آیلتس یا OETA کسب کرده باشند. از این رو با داشتن مدرک زبان معتبر با امتیازات بالا می توانید به جهت دریافت امتیاز ده یا ۲۰ اقدام نمایید.

امتیازات مربوط به تحصیلات در سیستم کاری استرالیا

برای مهاجرت با توجه به سیستم امتیازات استرالیا لازم است تا به بررسی مولفه های بسیاری بپردازیم و با توجه به این مولفه ها ببینیم که در هر بخش چه امتیازی به ما تعلق می گیرد. از این رو ما تمامی بخش های امتیازی را مورد بررسی قرار دادیم. یکی از این بخش ها، مربوط به تحصیلات و مدارک تحصیلی متقاضیان است. در این بخش بیشترین امتیازی که به متقاضیان تعلق می گیرد، ۲۰ است. افرادی که مدرک دکتری خود را از دانشگاه های استرالیا یا خارج از استرالیا دریافت کرده اند، ۲۰ امتیاز کامل را در سیستم امتیاز بندی دریافت می کنند.

متقاضیانی که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را از استرالیا یا دانشگاه های خارج از استرالیا دریافت نمایند می توانند ۱۵ امتیاز از سیستم اخذ کنند. مدارک پایین تر مثلا فوق دیپلم یا تاییدیه سابقه کار در حد فوق دیپلم در استرالیا یا خارج از این کشور ۱۰ امتیاز را به خود اختصاص می دهد. اگر تحصیلات شما در استرالیا باشد و حداقل دو سال در استرالیا برای کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه ها و مراکز معتبر تحصیل کرده باشید، ۱۰ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

امتیازات مربوط به سابقه کاری در سیستم مهاجرتی استرالیا

کار کردن خود مزایای بسیاری دارد. این مزیت ها اما در سیستم امتیاز بندی استرالیا برای متقاضیان نقش بسیار زیادی دارد. متقاضیانی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق سیستم امتیاز بندی اقدام می کنند، می توانند بر اساس سابقه کاری خود امتیازات بسیاری را اخذ نمایند. در این بخش از مقاله ما به بررسی سیستم سابقه کاری و امتیازات مربوط به آن می پردازیم. سوابق کاری هم در استرالیا و هم خارج از استرالیا مورد بحث هستند.

امتیازات مربوط به سابقه کاری در سیستم مهاجرتی استرالیا

امتیازات مربوط به سابقه کاری در سیستم مهاجرتی استرالیا

در ابتدا به بررسی سیستم امتیاز بندی کار خارج از استرالیا می پردازیم. برای سابقه کاری کمتر از سه سال خارج از استرالیا امتیازی به متقاضیان تعلق نمی گیرد. اما اگر سابقه کاری این افراد در خارج از استرالیا بین ۳ تا ۵ سال باشد، پنج امتیاز را اخذ خواهند کرد. سابقه کاری خارج از استرالیا برای افرادی که بین ۵ تا ۸ سال مشغول فعالیت هستند، ۱۰ امتیاز می باشد. افرادی که سابقه کاری بیش از ۸ تا ده سال داشته باشند، پانزده امتیاز یعنی بالا ترین امتیاز این بخش را دریافت می کنند. اما ببینیم سابقه کاری داخل استرالیا به چه صورت می باشد.

اگر فردی در استرالیا سابقه کاری کمتر از یک سال داشته باشد هیچ امتیازی از این بخش دریافت نمی کند. اگر سابقه کاری فرد در استرالیا بین یک تا سه سال در ده سال گذشته باشد، امتیازی به اندازه ۵ به او تعلق می گیرد. برای افرادی که سابقه کاری بین ۳ تا ۵ سال در ده سال گذشته در استرالیا داشته باشند، ۱۰ امتیاز می گیرند. متقاضیانی که در ده سال گذشته، بین ۵ تا ۸ سال سابقه کار در استرالیا داشته باشند، ۱۵ امتیاز دریافت می کنند. افرادی که در ده سال گذشته، حداقل ۸ سال در استرالیا مشغول به کار شده باشند، می توانند ۲۰ امتیاز را در این سیستم دریافت نمایند.

سایر امتیازات در سیستم امتیاز بندی استرالیا

امتیازات دیگری هم در سیستم کاری استرالیا وجود دارد که موجب می شود تا متقاضیان بتوانند امتیازات خود را افزایش دهند. به طور مثال داشتن حداقل ۱۲ ماه سابقه کار حرفه ای استرالیا پنج امتیاز اضافی خواهد داشت. تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا هم ۵ امتیاز خواهد داشت. متقاضیان می توانند از امتیاز همسر خود هم استفاده نمایند. این امتیاز بین ۵ تا ۱۰ متغیر می باشد. متقاضیان در این سیستم باید حداقل ۶۵ امتیاز کسب نمایند.

سوالات متداول در سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا

 1. آیا استرالیا برای زندگی و کار مناسب می باشد؟

  استرالیا یکی از بهترین کشور ها برای کار و زندگی می باشد.

 2. مهاجرت به استرالیا به چه روش هایی امکان پذیر می باشد؟

  برای مهاجرت به استرالیا می توان جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره اقدام نمود.

 3. سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا برای چه ویزا هایی ارائه می شود؟

  ۴ ویزا در این سیستم موجود است که عبارتند از: ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری، ویزای مستقل مهارت، ویزای نامزد مهارت و ویزای منطقه ای کار موقت. 

 4. چگونه باید برای ویزا های کاری استرالیا بر مبنای امتیاز بندی اقدام نمود؟

  برای این ویزا ها باید امتیازات مناسبی را داشت.

 5. سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا چه مولفه هایی دارد؟

  این مولفه ها عبارتند از سن، تحصیلات، سابقه کار، زبان و غیره.

 6. امتیازات مربوط به سن در سیستم کاری استرالیا حداکثر چقدر می باشد؟

  حداکثر سی امتیاز در این بخش موجود می باشد.

 7. امتیاز بندی مدرک زبان آیلتس برای مهاجرت کاری استرالیا برای نمره ۸ چقدر می باشد؟

  برای نمره آیلتس ۸، بیست امتیاز تعلق می گیرد.

 8. امتیازات مربوط به تحصیلات در سیستم کاری استرالیا برای مدرک دکتری چقدر است؟

  مدرک دکتری ۲۰ امتیاز خواهد داشت.

 9. سابقه کار در استرالیا بین ۳ تا ۵ سال چه امتیازی خواهد داشت؟

  در این روند فرد می تواند ۱۰ امتیاز خواهد داشت.

 10. آیا سابقه کاری خارج از استرالیا در سیستم امتیاز بندی شرایط خوبی دارد؟

  بله سابقه کاری خارج از استرالیا در سیستم امتیاز بندی متقاضیان را پیش می برد.

 11. حداقل امتیاز در سیستم مهاجرتی برای استرالیا چقدر است؟

  برای قبولی لازم است تا حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *