اقامت در فنلاند

فنلاند کشوری است در منطقه اسکاندیناوی که در واقعا در شمال اروپا واقع شده است. کشور فنلاند با پایتخت شهر هلینسکی هر ساله جزو بهترین کشور های جهان از نظر میزان رضایت عمومی و شادی مردم قرار می گیرد. این کشور که بیش از پنج میلیون جمعبت دارد، هشتمین کشور قاره اروپا از نظر وسعت محسوب می شود. زبان های رسمی کشور فنلاند سوئدی و فنلاندی است. واحد پول این کشور یورو است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این روز ها که تب و تاب مهاجرت افزایش یافته، افراد زیادی فنلاند را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند. روش های مهاجرت به فنلاند متفاوت است‌. مهاجرت کاری به فنلاند، مهاجرت تحصیلی به فنلاند، مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت و … می تواند گزینه های هر شخصی برای مهاجرت به این کشور باشد. در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با اقامت فنلاد مطالبی دقیق ارائه کنیم.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با روش های مهاحرتی به فنلاند می توانید به نمایندگی های موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، اصفهان، تبریز، تهران و مشهد مراجعه کرده و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

اقامت کشور فنلاند

اخذ اقامت برای هر کشوری نیازمند شرایط خاصی است. فنلاند هم از این قاعده خارج نیست. شما برای اقامت در فنلاند می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید. در این بخش از مقاله ما راه های مختلفی برای اقامت کشور فنلاند ارائه می کنیم. پس با ما در این بخش همراه شوید.

روش های اخذ اقامت فنلاند

برای اخذ اقامت کشور فنلاند روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها عبارتند از: اقامت در کشور فنلاند از طریق تحصیل، اقامت در کشور فنلاند از طریق کار، اقامت در کشور فنلاند از طریق انواع راه های سرمایه گذاری و … . این روش ها را در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.

روش های اخذ اقامت فنلاند

روش های اخذ اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

یکی از روش های اخذ اقامت کشور فنلاند، اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به فنلاند است. یک نکته بسیار مهم در کشور فنلاند سیستم آموزشی این کشور است.‌ می توان گفت سیستم آموزشی کشور فنلاند بهترین سیستم آموزشی دنیا است. مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند برای تمام مقاطع موجود است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور باید بدانید که در دانشگاه های فنلاند برای این مقطع بیشتر کورس های تحصیلی فنلاندی و سوئدی است‌. این مقطع برای مدت زمان سه یا چهار سال طول می کشد. اما برخی از دانشگاه های این کشور برای مقطع کارشناسی کورس های درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها سالیان بین هشت هزار تا ده هزار یورو است. توجه کنید که تحصیل به زبان فنلاندی برای همه افراد رایگان است. در مقطع کارشناسی دانشجویان می توانند به طور پاره وقت و برای مدت زمان ده ساعت در هفته مشغول مشغول به کار شوند.

برای مقطع کارشناسی ارشد هم همین طور است و تحصیل یه زبان فنلاندی یا سوئدی رایگان می باشد. این در حالی است که تحصیل به زبان انگلیسی همراه با هزینه خواهد بود. علاوه بر آن برای تحصیل به زبان انکلیسی باید مدرک آیلتس حداقل شش و نیم ارائه کنید. مدت زمان تحصیل در این مقطع دو ساله است. دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می تواند بیست ساعت در هفته مشغول به کار شود.

اقامت در فنلاند از طریق تحصیل

اقامت در فنلاند از طریق تحصیل

برای تحصیل در مقطع دکتری باید دانشگاه خود را انتخاب نموده و با یکی از استادان که در زمینه شما کار کرده اند وارد مذاکره شوید. مقطع دکتری معمولا چهار ساله است. توجه کنید که در این کشور بورسیه های تحصیلی هم ارایه می شود.

اگر قصد اقامت از این طریق را دارید باید پس از تحصیل در فنلاند، مشغول به کار شوید. هر دانشجویی پس از تحصیل می تواند برای مدت یک سال در این کشور به جست و جوی کار بپردازد و به او ویزای جست و جوی کار داده خواهد شد. پس از آن فرد می تواند برای اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم اقدام کند.

اقامت فنلاند از طریق کار

یکی دیگر از روش هایی که شما با استفاده از آن می توانید اقامت کشور فنلاند را دریافت کنید، کار در این کشور است. اخذ ویزای کاری کشور فنلاند می تواند برای فرد متقاضی، شرایط اقامت در این کشور را فراهم آورد. به این منظدر باید برای اخذ ویزای کاری فنلاند اقدام کرد. برای اخذ ویزای کاری فنلاند اولین شرط این است که شما از طرف کارفرمایی فنلاندی، دعوت به کار شوید و او برای شما پذیرش کاری بفرستد.‌

بدین منطور کارفرما در ابتدا شغل مورد نطر را برای مدت زمان شش ماه در کشور فنلاند و اتحادیه اروپا آگهی می کند و به دنبال فرد متخصص خواهد بود.‌ اگر در این شش ماه فرد مورد نظر یافت نشد، کارفرما کار را برای اشخاص بین المللی و کشور های دیگر در نظر می گیرد. در این صورت فرد می تواند ویزای کاری دریافت کند که برای آن نیاز به مدارکی همچون پاسپورت، مدارک شناسایی، نامه پذیرش کارفرما، نامه تمکن مالی و … دارد.

اقامت در فنلاند از طریق کار

اقامت در فنلاند از طریق کار

توجه داشته باشید که در این حال فرد متقاضی باید به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط کامل داشته باشد. شغل های زیادی در کشور فنلاند با شاخه های مختلف نیازمند افراد با سابقه هستند. به طور مثال مهندسین عمران، مهندسین برق، پزشکان، معلمان و … . شما می توانید به عنوان فرد متقاضی کار در کشور فنلاند از روش های مختلفی با این موقعیت های شغلی آشنا شوید. میانگین حقوق در این کشور هم ماهیانه هفتصد و پنجاه یورو است.

با اخذ ویزای کاری در این کشور و کار در فنلاند می توانید برای اقامت و تابعیت کشور فنلاند اقدام کنید. زمانی که ویزای کاری به شما داده می شود برای مدت زمان یک سال می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و تا زمانی کخ در کشور فنلاند کار می کنید و به این کشور مالیات پرداخت می کنید، می توانید در فنلاند بمانید. توجه داشته باشید که به کار های زیر شش ماه مالیات تعلق نمی گیرد.

پس از چهار سال اقامت در کشور فنلاند می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. توجه داشته باشید که در این حالت شما باید بیشتر زمان خود را در این کشور باشید. اگر قصد اخذ تابعیت فنلاند را داشته باشید، باید در مجموع هفت سال در این کشور حضور مستمر داشته باشید.

اقامت در فنلاند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اقامت در کشور فنلاند از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. با توجه به این که نرخ تورم در کشور فنلاند در سال دو هزار و نوزده میلادی یک و دو صدم درصد بوده است، می توان گفت یکی از راه های مطمئن برای اقامت در کشور فنلاند، سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در فنلاند از طریق روش های مختلفی انجام می شود. یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک است. فنلاند هیج قانونی برای منع خریداران خارجی ملک در این کشور ندارد. با توجه به سیاست های دولت فنلاند، بهترین سود سرمایه گذاری در مسکن های کوچک در مرکز هلینسکی است‌.

هلینسکی که کلان شهر فنلاند محسوب می شود بیشترین جمعیت را در خود جای داده وبالطبع شرایط کاری و سرمایه گذاری در آن بهتر است. دقت کنید در این روش شما نمی توانید اقامت کشور فنلاند و بالطبع پاسپورت فنلاندی دریافت کنید.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در فنلاند، از طریق ثبت شرکت در فنلاند است که با چالش های زیادی روبرو می باشد. در این روش و برای اقامت در فنلاند از طریق ثبت شرکت، شما باید یک بیزنس پلن قوی داشته باشید. در این طرح کسب و کار شما باید ثابت کنید که سرمایه گذاری تان برای کشور فنلاند سود آور است.

روش دیگر سرمایه گذاری در فنلاند از طریق کارآفرینی در این شرکت است. با روش کارآفرینی، باید قبل از هر گونه اقدامی، مجوز خود را اخذ کنید. برای این کار باید ابتدا تجارت خود را در اداره ثبت و اختراعت فنلاند ارائه دهید. توجه کنید که در صورتی که شما از طریق سرمایه گذاری روش کارآفرینی به فنلاند رفته باشید، می توانید پس از مدت پنج سال اقامت دائم در این کشور، برای تابعیت فنلاند اقدام نمایید.

علاوه بر آن می توانید اوراق قرضه دولتی هم خریداری کنید، اما در این روش نمی توانید اقامت یا تابعیت کشور فنلاند را دریافت کنید.

اقامت در فنلاند از طریق سرمایه گذاری

اقامت در فنلاند از طریق سرمایه گذاری

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های اقامت در کشور فنلاند از طریق ازدواج است. در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با این روش برای شما مطالبی ارائه کنیم. توجه کنید که اگر فردی با تبعه و شهروند فنلاندی ازدواج کند می تواند اقامت این کشور را دریافت کند البته باید شرایط زیادی را رعایت نماید. یکی از شروط مهم برای اخذ اقامت کشور فنلاند از طریق ازدواج، این است که باید واقعی بودن این ازدواج اثبات گردد. در این حالت شخص می تواند درخواست ویزای نامزدی دهد و صد البته باید مجرد باشد‌. این ویزا به افراد مجرد تعلق می گیرد.

اگر همسر فرد متقاضی فوت کرده باشد یا جدا شده باشد، باید مدارک مربوط به فوت یا طلاق را ضمیمه پرونده کرد. شخصی که قصد دارد با فرد تبعه فنلاند یا مقیم در این کشور ازدواج کند، باید مدارکی ارائه دهد که نشان دهنده علاقه و شناخت کافی طرفین از یکدیگر باشد. در نقطه مقابل شخصی که تبعه یا مقیم فنلاند است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود را ارائه کند و از طرفی ثابت کند که می تواند هزینه های همسر خود را پوشش دهد‌. فرد پس از اخذ ویزای نامزدی و اقامت در فنلاند می تواند پس از چند سال تابعیت این کشور را اخذ نماید.

هزینه های زندگی در کشور فنلاند

حال که با روش های اقامت در کشور فنلاند آشنا شدیم باید ببینیم هزینه های زندگی در این کشور چگونه است. می توان گفته هزینه های زندگی در کشور فنلاند می تواند راه مهاجرت را برای شما روشن تر کند و در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما کند. همانطور که گفتیم در کشور فنلاند میزان رضایت از زندگی بسیار بالا است و این خود نشان دهنده یکسان بودن روند هزینه ها با میزان حقوق است. در حقیقت میزان تورم در این کشور بسیار پایین می باشد. البته در کل باید به این نکته توجه داشته باشید که در بین کشور های اروپایی هزینه زندگی در فنلاند بالاتر از سایرین است اما به دلیل میزان دستمزد های بالا و امکانات بسیار این مسئله کاملا پوشش داده می شود.

برای اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید ماهیانه هفتصد و سی یورو هزینه کرد و این هزینه برای آپارتمان خارج از مرکز شهر به میران پانصد و هفتاد یورو خواهد رسید. مدارس دولتی در این کشور رایگان هستند. بنزین در این کشور لیتری دو یورو است و برای بلیت یک طرفه باید سه یورو هزینه کنید. بیشتر مواد غذایی روزانه و مورد استفاده برای یک کیلو قیمتی پایین تر از یک یورو دارند. نرخ بیشتر مواد غذایی در کل این کشور ثابت است. به طور مثال در فنلاند برای هر لیتر شیر در کل این کشور باید مبلغ سه و نیم یورو پرداخت شود.

سوالات متداول درباره اقامت کشور فنلاند

 1. اقامت کشور فنلاند از چه روش هایی امکان پذیر است؟

  برای اقامت در این کشور روش های مختلفی از جمله، تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … موجود است.

 2.  آیا می توان از طریق تحصیل اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

  خیر تحصیل منجر به اقامت موقت می شود و پس از آن با دریافت ویزای کار می توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

 3.  آیا پس از تحصیل در فنلاند می توان به راحتی برای کار در این کشور اقدام کرد؟

  بله پس ار تحصیل در فنلاند به شما ویزای جست و جوی کار داده خواهد شد. و می توانید برای مدت زمان یک سال در این کشور به جست و جوی کار بپردازید.

 4. آیا از طریق کار در فنلاند می توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟

  بله با کار در فنلاند می توانید اقامت دائم فنلاند را اخذ کنید. البته در ابتدا ویزای کار شما یک ساله است.

 5. پس از چه مدت کار در فنلاند می توان اقامت دايم فنلاند را کسب کرد؟

  پس از چهار سال تمدید اقامت در فنلاند از طریق کار در این کشور می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

 6. آیا از طریق خرید مسکن در فنلاند می توان اقامت فنلاند را اخذ کرد؟

  خیر خرید مسکن در این کشور منجر به دیافت اقامت دائم نخواهد شد.

 7. آیا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه می توان برای اقامت در فنلاند اقدام کرد؟

  خیر اقامت در فنلاند از طریق خرید اوراق قرضه امکان پذیر نیست.

 8. آیا از طریق ایجاد کار در فنلاند و کارآفرینی می توان اقامت فنلاند را کسب کرد؟

  بله شما می توانید از طریق کارآفرینی در این کشور و با رعایت نکات و قوانین فنلاند برای اقامت دائم خود اقدام کنید.

 9. آیا می توان از طریق ازدواج با تبعه یا مقیم فنلاندی اقامت فنلاند را دریافت نمود؟

  بله یکی از راه های اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج با تبعه یا مقیم فنلاندی است.

 10.  آیا از طریق تولد فرزند می توان اقامت فنلاند را دزیافت نمود؟

  اقامت دائم از طریق تولد فرزند شرایط خاصی دارد و حتما یکی از والدین باید تبعه فنلاند باشند.

 11.  هزینه های زندگی در فنلاند چگونه است؟

  هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بالاتر است.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *