مهاجرت به فنلاند از راه های مختلف چه شرایطی دارد؟

مهاجرت به فنلاند یکی از گزینه های مهاجرت برای متقاضیانی است که علاقمند به زندگی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی هستند. بر این اساس متخصصان مهاجرت موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد شرایط مهاجرت به فنلاند مثل مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، کار، خرید ملک و سرمایه گذاری پرداخته اند.

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به فنلاند چیست؟

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی کشور فنلاند را برای مهاجرت انتخاب می کنند. از مهم ترین این دلایل می توان به بالا بودن کیفیت زندگی، بالا بودن سطح رفاه اجتماعی و امنیت و ثبات اجتماعی و اقتصادی اشاره کرد. مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و همچنین اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی کشور فنلاند موجب مهاجرت تحصیلی متقاضیان شده است.

 • زندگی در کشور فنلاند به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان در شاخص های کیفیت زندگی و شرایط تحصیل رایگان و بدون مدرک زبان از دیگر دلایل مهاجرت متقاضیان ایرانی به فنلاند است.
 • پایین بودن هزینه های زندگی نسبت به کسب درآمد برای گذران زندگی و ثبات اقتصادی در فنلاند موجب جذب بسیاری از متقاضیان ایرانی شده است.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. دانشگاه های کشور فنلاند دارای سیستم آموزشی بسیار کامل تر و پیشرفته تر از دانشگاه های آمریکا می باشند.

 • زبان تدریس بیشتر دانشگاه های فنلاند به زبان بومی فنلاندی، سوئدی و انگلیسی می باشد.
 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی فنلاند در حدود ۳ تا ۴ سال می باشد.
 • از شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی دارا بودن دیپلم دبیرستان و حداقل معدل 14 می باشد.
 • متقاضیان با دارا بودن مدرک زبان فنلاندی می توانند به طور رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان فنلاندی تحصیل کنند.
 • شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی فنلاند سالانه در حدود 8000 یورو تا 12.000 یورو می باشد.
 • اخذ مجوز کار دانشجویی پاره وقت و آموزش رایگان زبان فنلاندی در کالج های زبان این کشور و همچنین اخذ بورسیه های تحصیلی از مزیت های مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل می باشد.
 • متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی فنلاند می توانند تا 20 ساعت در هفته به کار و اشتغال دانشجویی بپردازند. درآمد هر ساعت کار دانشجویی 9 یورو تا 11 یورو می باشد.
 • دارا بودن مدرک کارشناسی و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ و یا تافل 80 از مدارک مهم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند می باشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند سالانه از 10.000 یورو تا18.000 یورو می باشد.
 • تحصیل در مقطع دکتری فنلاند برای همه متقاضیان بین المللی از کشورهای مختلف جهان رایگان می باشد، البته دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 7 الزامی است.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق کار می توانند ویزای کار این کشور را اخذ کنند. متقاضیانی که دارای تخصص کاری و حرفه ای می باشند، برای اخذ ویزای کار فنلاند شانس بالایی دارند. مهاجرت به فنلاند از طریق کار با اخذ ویزای جستجوی کار امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان برای کار در این کشور می توانند از دو طریق تحصیلی و اخذ دعوت نامه کاری اقدام کنند.

 • در مورد اخذ ویزای کار از طریق تحصیل، متقاضیان می توانند با تحصیل در دانشگاه های فنلاند و فارغ التحصیلی در مدت 6 ماه تا 12 ماه در این کشور به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و با یافتن کار، ویزای کار فنلاند را دریافت کنند.
 • در مورد اخذ ویزای کار از طریق دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فنلاندی، در صورتی که متقاضی دارای شرایط لازم باشد، می تواند ویزای کار فنلاند را دریافت کند.
 • متقاضی با مهاجرت به فنلاند از طریق کار و اخذ دعوت نامه کاری از طرف کارفرمای فنلاندی می تواند با دارا بودن درآمد مکفی و مناسب در این کشور به کار و اشتغال بپردازد و پس از 5 سال مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند.
 • کارفرمای فنلاندی فرصت شغلی مورد نظر را به مدت 3 ماه در کشور فنلاند و سپس 3 ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی می کند، اگر در طی این 6 ماه نیروی کاری مناسب برای این فرصت شغلی در این کشورها یافت نشد، با متقاضی قرارداد کاری امضا می کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری می توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. پایین بودن نرخ مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی، پایین بودن نرخ تورم و بیکاری از مهم ترین دلایل مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری می باشد. متقاضیان می توانند از روش های ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار و همچنین خرید ملک به فنلاند مهاجرت کنند.

ثبت شرکت در فنلاند

متقاضیان برای مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت می توانند با دارا بودن طرح و ایده تجاری اقامت فنلاند را دریافت کنند. متقاضی برای ثبت شرکت در فنلاند باید در حدود 100 هزار یورو در حساب شخصی خود داشته باشد. حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در فنلاند در حدود 2500 یورو می باشد.

 • اگر طرح تجاری متقاضی مورد تایید اتاق بازرگانی فنلاند قرار گیرد، متقاضی می تواند برای اجرای آن اقدام کند.
 • اگر پس از اجرای این طرح تجاری، شرکت تجاری دارای گردش مالی مطلوب باشد و فعالیت اقتصادی مداوم داشته باشد، متقاضی می تواند پس از 4 سال مجوز اقامت دائم فنلاند را دریافت کند.

خرید ملک در فنلاند

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور فنلاند خرید ملک در این کشور می باشد. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان می توانند اقدام به خرید خانه و ملک در فنلاند کنند اما نمی توانند مجوز اقامت این کشور را به واسطه خرید خانه و ملک دریافت کنند. کشور فنلاند همانند بیشتر کشورهای اروپایی گزینه ای با عنوان مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک و یا خودحمایتی و تمکن مالی ندارد.

 • به جای مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک، متقاضیان می توانند از طریق کارآفرینی و ارائه طرح های استارت آپ مجوز اقامت 4 ساله فنلاند را اخذ کنند و پس از 5 سال اقامت نیز مجوز تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند.
 • متقاضیان بین المللی برای خرید ملک در فنلاند می توانند فقط در جزایر آلنده ملک و خانه خریداری کنند.
 • متقاضیان برای خرید ملک و خانه در فنلاند می توانند از وزارت مسکن فنلاند وام دریافت کنند.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج با تبعه و شهروند این کشور می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. متقاضی برای اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج باید اثبات کند که این ازدواج واقعی می باشد و برای اخذ اقامت فنلاند انجام نشده است. یکی دیگر از شرایط مهم ازدواج با تبعه و شهروند فنلاند اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک در مدت زمان اقامت و زندگی در فنلاند می باشد.

 • متقاضی باید ازدواج را در دفاتر قانونی و رسمی فنلاند ثبت کند.
 • متقاضی برای مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج و اخذ مجوز اقامت فنلاند باید گواهی ازدواج، پاسپورت معتبر، فرم تکمیل شده درخواست اخذ اقامت MP-1 و عکس و رسید هزینه پرداخت اخذ مجوز اقامت را ارائه دهد.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

کشور فنلاند برای اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در این کشور بر اساس قانون خون عمل می کند. بر اساس قانون خون کودکانی که از پدر و مادر دارای تابعیت و شهروندی فنلاند در این کشور متولد می شوند، می توانند تابعیت فنلاند را دریافت کنند. اگر پدر یا مادر دارای تابعیت فنلاند باشند نیز کودک متولد شده در این کشور می توان تابعیت فنلاند را اخذ کند. دولت فنلاند به کودکانی که از پدر و مادر نامعلوم در این کشور متولد می شوند تابعیت فنلاند را اعطا می کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضیان برای پناهندگی به فنلاند باید دارای دلایل مستند در مورد آزار، تهدید، شکنجه و حتی مرگ در صورت بازگشت به کشور خود باشد. متقاضی باید با ارائه مدارک لازم درخواست پناهندگی به فنلاند را مطرح کند. اگر با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت شود، متقاضی نمی تواند تا 10 سال برای پناهندگی دیگر کشورهای اروپایی اقدام کند. اگر با درخواست متقاضی موافق نشود، فورا باید خاک کشور فنلاند را ترک کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای هنرمندان

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای هنرمندان می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. بدین منظور هنرمندان باید برای تحصیل در دوره های حرفه ای هنری ویزای اقامت این کشور را دریافت کنند. از مهم ترین شرایط لازم برای مهاجرت هنرمندان به فنلاند توانایی هنرمندان در کسب درآمد از طریق تولید و فروش آثار هنری می باشد.

 • هنرمندان برای اخذ اقامت دائم فنلاند باید عضو انجمن هنرمندان فنلاند باشند و در موسسه آموزش عالی به تحصیل هنر بپردازند.
 • از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ اقامت فنلاند از طریق مهاجرت هنرمندان می توان رزومه هنری قوی، مدارک تحصیلی، سوابق کاری در زمینه هنر و پاسپورت با اعتبار کافی را نام برد.

هزینه های زندگی در فنلاند

متقاضیانی که از روش های مختلف ذکر شده در این مقاله به کشور فنلاند مهاجرت می کنند، از مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی برخوردار می شوند. به طور کلی متوسط هزینه های زندگی ماهانه در فنلاند در حدود 700 یورو تا 800 یورو می باشد.

هزینه های زندگی در فنلاند

 • اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 800 یورو می باشد.
 • هزینه بلیت یک طرفه حمل و نقل عمومی در فنلاند در حدود 3 یورو می باشد.
 • اجاره بهای خوابگاه دانشجویی ماهانه در حدود 250 یورو می باشد.

اخذ ویزای همراه فنلاند

متقاضیان با مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، کار و خرید ملک می توانند برای همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال خود در این کشور ویزای همراه را دریافت کنند. متقاضی برای اخذ ویزای همراه دانشجویی فنلاند باید دارای تمکن مالی کافی به منظور توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در فنلاند باشد.

اخذ تابعیت فنلاند

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فنلاند از روش های مختلف و با کار و اشتغال در این کشور می توانند پس از حدود 5 سال اقامت دائم فنلاند را دریافت کنند. متقاضیان با اخذ ویزای تحصیلی و شغلی می توانند پس از 5 سال کار و اشتغال مداوم و دارا بودن شرایط لازم مجوز اقامت دائم فنلاند را اخذ کنند.

 • پس از گذشت 2 تا 3 سال از اخذ اقامت دائم متقاضی می تواند تابعیت و شهروندی و پاسپورت فنلاند را دریافت کند.
 • مهم ترین شرایط لازم برای اخذ تابعیت فنلاند تسلط کامل متقاضی به زبان فنلاندی، آشنایی با قوانین فنلاند و تبعیت از آن ها، سازگاری و تطابق با جامعه فنلاند و آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ این کشور را می توان نام برد.

مزایای مهاجرت به فنلاند

متقاضیان با مهاجرت به فنلاند از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل و خرید ملک می توانند از مزیت های اقامت و زندگی در این کشور اروپایی برتر برخوردار شوند.

برخی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به فنلاند عبارت است از:

 • زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان از لحاظ بالا بودن کیفیت
 • تحصیل رایگان و کم هزینه در دانشگاه های معتبر و برتر جهانی
 • تحصیل به زبان فنلاندی و انگلیسی
 • مورد تایید بودن دانشگاه های فنلاند از لحاظ وزارت علوم و بهداشت ایران
 • پایین بودن هزینه های تحصیل در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 • زندگی در کشوری با بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال کار و اشتغال
 • امکان اخذ پاسپورت فنلاند پس از ۱۰ سال کار و اشتغال
 • سفر و رفت و آمد به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک، تحصیل و سرمایه گذاری باید دارای اطلاعات لازم باشند. بدین منظور متقاضیان باید با متخصصان مهاجرت موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. یکی از بهترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد.

مشاوران این موسسه برتر با آگاهی کامل از جدیدترین قوانین مهاجرتی کمک می کنند تا متقاضیان مناسب ترین گزینه مهاجرتی را انتخاب کنند. ارائه مشاوره های مهاجرتی، تهیه و تنظیم انگیزه نامه تحصیلی و بررسی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان و ارسال آن ها از مهم ترین خدمات موسسه مهاجرتی این موسسه برتر می باشد.

سخن آخر

در این مقاله شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، مهاجرت به فنلاند از طریق کار، مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک و مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اگر در مورد شرایط مهاجرت به فنلاند نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد تماس حاصل کنید.

سوال های متداول در مورد مهاجرت به فنلاند

 1. دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به فنلاند چیست؟

بالا بودن کیفیت زندگی، بالا بودن سطح رفاه اجتماعی و امنیت و ثبات اجتماعی و اقتصادی، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی نسبت به درآمد و تحصیل رایگان

 1. شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی چیست؟

دارا بودن دیپلم دبیرستان و حداقل معدل 14

 1. آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟

بله، متقاضیان با دارا بودن مدرک زبان فنلاندی می توانند به طور رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان فنلاندی تحصیل کنند.

 1. مزیت های مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل چیست؟

اخذ مجوز کار دانشجویی پاره وقت و آموزش رایگان زبان فنلاندی و اخذ بورسیه های تحصیلی

 1. شرایط اخذ ویزای کار از طریق تحصیل در فنلاند چگونه است؟

فارغ التحصیلان می توانند در مدت 6 ماه تا 12 ماه در این کشور به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و با یافتن کار ویزای کار فنلاند را دریافت کنند.

 1. روش رایج اخذ ویزای کار فنلاند چیست؟

از طریق دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فنلاندی

 1. آیا امکان اخذ اقامت فنلاند با اخذ ویزای کار وجود دارد؟

بله، متقاضی پس از 5 سال کار و اشتغال می تواند مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

 1. آیا امکان اخذ ویزای همراه با مهاجرت به فنلاند وجود دارد؟

بله، متقاضی می تواند برای همراهی همسر و فرزندان خود در این کشور ویزای همراه را دریافت کنند.

 1. آیا امکان اخذ اقامت فنلاند با خرید خانه و ملک وجود دارد؟

  خیر، متقاضی می تواند خانه و ملک را در فنلاند خریداری کند اما مجوز اقامت برای وی صادر نمی شود.

 2. آیا اخذ اقامت فنلاند از طریق کارآفرینی وجود دارد؟

  بله، متقاضی می تواند با ارائه طرح های استارت آپ مجوز اقامت 4 ساله فنلاند را اخذ کنند.

 3. مهم ترین شرط مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج چیست؟

اثبات واقعی بودن ازدواج و اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک

مشاهده نظرات

 • سلام برادری دارم که در فنلاند رستوران دارد ایا میتوانم از طریق ایشان ویزای کار واقامت فنلاند رادریافت کنم باتشکر

  • با سلام
   چنانچه امکان ارسال پیشنهاد شغلی داشته باشد، شانس اخذ ویزای فنلاند و اقامت را دارید.

 • سلام
  وکالت مهاجرت به آمریکا را شما هم قبول می کنید؟ می خواهم از طریق ویزای eb5 اقدام کنم.ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
  سپاس

  • با سلام
   بله این امکان فراهم است.
   باید میزان استطاعت مالی و دیگر شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد.
   اطلاعات خود را یا از طریق همین فضای نوشتاری یا با تماس تلفنی با دفاتر ما عنوان کنید تا امکان مشاوره ی تخصصی وجود داشته باشد.

 • سلام من معلم ابتدایی هستم ایا میتوانم در کشور فنلاد اقامت دایم داشته و معلمی کنم در ضمن من ورزشکار پرتاب وزنه معلولان نیز هستم ودر کشور مقام دارم

  • با سلام
   تنها راه این مطلوب، گرفتن پیشنهاد کاری، از مجموعه های مورد نظرتان از این کشور است.
   کشور های اسکاندیناوی بسیار سخت ویزا می دهند و شما بدون پیشنهاد کاری نمی توانید ویزای کار بگیرید.

  • با سلام
   در کشور فنلاند برای اکثر مشاغل، فرصت شغلی وجود دارد، اما مهمترین مسئله، عدم تایید ویزا از سمت سفارت این کشور است که اکثر درخواست ها را ریجکت می کند.
   در صورتی که پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرمای فنلاندی داشته باشید، امکان اخذ ویزای کاری، میسر می شود.

 • سلام خسته نباشین
  اگه پیشنهاد کاری از ی کارفرما داشته باشیم ولی با رشته تحصیلی خود متفاوت باشه امکاز اخذ ویزا هس؟

  • سلام
   بله در صورت داشتن پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای خارجی، به راحتی می توانید اقدامات مربوط به اخذ ویزا را انجام دهید.

 • سلام من مدرک فنی حرفه ای ارایشگری دارم همسرمم تربیت بدنی به نظرشمامیشه ازطریق این مدرکابه عنوان کاریاتحصیل اقامت بگیریم یاازطریق فرزندبهتره؟

  • سلام در صورتی که بتوانید درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای فنلاندی دریافت کنید، می توانید اقامت خود را اخذ نمایید و در غیر اینصورت باید به روش های دیگری که کارشناسان ما به شما پیشنهاد می دهند. توجه فرمائید.

 • سلام من عربستان سعودی هستم واینجا درنان وایی کار میکنم الان شرایطی کار درعربستان بکلی خراب شده وقصد مهاجرت دارم اگر بیام فنلاند کدام سند یا مدرگی لازم است یاخیر

 • با سلام،آیا کشور فنلاند نیاز به شغل آتشنشانی دارد؟؟؟ یا برای این شغل چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

  • سلام
   کاریابی در این کشور در صورتی با دریافت یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای داخلی همراه باشد، می توانید نتیجه خوبی را به دنبال داشته باشد.
   بدین صورت شما می توانید درخواست ویزای کار را به انضمام دعوتنامه کاری، بدهید.

 • سلام
  ویزای کاری به کشور انگلستان میخوام
  بنده تخصصfull level welding inspectorو همچنین estimator هستم با سابقه 15سال و دارای مدرک و certificate
  متاهلم و حدود هزینه این نوع ویزا چقدر است؟
  تشکر

  • سلام
   برای ویزای کاری کشور انگلستان حتما نیاز به پیشنهاد کاری دارید و حتی در صورت برآورده کردن پیشنیاز، برای ایرانی ها فعلا این امکان وجود ندارد.