مهاجرت سرمایه گذاری آلمان

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

برای چندین سال ما در مورد خطر رو به رشد قیمت دهی فرای واقعیت و حباب قیمتی بسیار بزرگ در بازار مسکن آلمان هشدار هایی را مشاهده کرده بودیم که اقامت آلمان از طریق خرید ملک را نیز تحت تاثیر منفی قرار داده بود. در آلمان به صورت کلی و در اکثر شهر های بزرگ، این روند صعودی قیمتی احتمالا برای سال های آتی ادامه خواهد داشت و ما در این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر به بررسی این مسئله پرداخته ایم.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

 • خرید املاک و مستغلات جهت قیمت کمتر از ۳۰۰،۰۰۰یورو می باشد. به شما ویزای اقامت فوری جهت زندگی کردن در Waldiel آلمان داده خواهد شد. خانواده و بچه ها همچنین می توانند جهت اقامت آلمان درخواست دهند.
 • کارت اقامت دائم پس از ۵ سال زندگی در آلمان
 • شهروندی آلمان بعد از ۶ الی ۸ سال تحت قانون تبعیت آلمانی
 • همچنین امکان خرید ملک به اندازه۳۰۰،۰۰۰ یورو و دریافت اقامت درWaldiel آلمان وجود دارد
 • فرد در آلمان در اسکنن(schengen) با زیربنای بسیار عالی و آسانی انجام تجارت می باشد.
 • گذرنامه آلمانی به عنوان اولین گذرنامه قدرتمند در جهان رتبه بندی شده است.
 • نیازی به اقامت حداقل نمیباشد
 • ویزا جهت تغییر مکان آزاد در اسکنن(مجوز اقامت المانی)
 • مهاجرت به آلمان همراه با خانواده

شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک در آلمان

پیام کلیدی این است: چرخه قیمت مسکن در آلمان در سال 2019 باید ثابت بماند. اما ما در کل کشور انتظارات تغییرات بیشتر و پیچیدگی روز افزون شدید کانال های تاثیر گذاری معمول را خواهیم داشت. قیمت خانه و اجاره بها به دلیل مهاجرت و بازار کاری که پیوسته رو به رشد است احتمالا بالاتر خواهد رفت. حتی در شرایط فعلی، تمایل به گرفتن وام به دلیل نرخ های بهره پایین احتمالا تداوم می یابد. این چرخه که در سراسر کشور شاهد آن هستیم به نظر می رسد تا سال 2022 یا پس از آن هم ادامه یابد.

با این حال در پیچیدگی چرخه قیمت مسکن در حال افزایش است. در وهله اول، احتمال اتخاذ معیارهای سیاسی مختلفی به منظور متوقف کردن افزایش بیشتر اجاره بها و قیمت ملک. به دلیل این که به نظر ما این تلاش ها، همانند تلاش های پیشین احتمالا به شکل قابل توجهی از هدف اصلی خود دور خواهند ماند، روش های جایگزین، نظیر کیفیت ساخت پایین تر، می تواند نقش بزرگتری را در آینده داشته باشد. دوم، اختلاف موجود بین نواحی مختلف یقینا بیشتر خواهد شد. تقسیم بندی شمالی – جنوبی، در غرب و در شرق احتمالا شدید تر خواهد شد چرا که قیمت اجاره در شهر های جنوبی به وضوح در حال پیشی گرفتن از همتایان شمالی خود هستند.

شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک در آلمان

شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک در آلمان

به علاوه، این چرخه در شهرهایی که فعالیت ساختمانی نسبتا انعطاف پذیر تر است نرخ رشد جمعیت نسبتا پایین تر است می تواند در سال های آتی به پایان خود برسد؛ برای مثال پیش از چرخه موجود در کل کشور. پیغامی مهم از سوی بازارهای مسکن در کلان شهر ها: فعالیت ساخت و ساز در مونیخ نا کار آمد باقی خواهد ماند. در برلین، بازار کار برای مدتی بسیار طولانی پر جنب و جوش خواهد بود. قیمت مسکن در فرانکفورت در سال 2018 به میزان 15 درصد افزایش یافت. در هامبورگ به نظر می رسد که تحرکات قیمتی آهسته شده باشد که دلیل آن هم بازار کار آرام تر آن است. قیمت خانه های نوساز و قدیمی در دوسلدورف به میزان زیادی تفاوت دارند. در اشتوتگارت احتمالا کمبود منابع در سال های پیش رو ادامه خواهند یافت، در لایبزیگ، که برلین کوچک نامیده می شود، توسعه ای شدید مشاهده می شود.

در رابطه با بازار کار اداری، به نظر می رسد که تقاضا همچنان شدید است. خالی شدن موقعیت همچنان رو به کاهش است، در حالی که تعداد کارمندان اداری اجاره اولیه و اجاره متوسط احتمالا صعودی باقی خواهند ماند. بر خلاف این پیش زمینه، دینامیک اجاره بها ممکن است شتاب شدیدی بگیرد که این موضوع در شهرهای دارای نرخ های موقعیت های خالی بسیار پایین از همه بیشتر خواهد بود. 

خرید ملک در آلمان

پیغام اصلی این است: چرخه قیمت خانه در آلمان باید در سال 2019 باقی بماند. اما انتظار می رود که اختلاف بیشتری در سراسر منطقه ایجاد شود و پیچیدگی در بخش تاثیرات اتفاقی افزایش پیدا کند. به دلیل مهاجرت و روند رو به بالای بازار کار، قیمت خانه و اجاره همچنان در حال افزایش است. حتی در سطح فعلی، با توجه به نرخ بهره پایین تمایل به دریافت وام ادامه خواهد داشت. به نظر می رسد چرخه سراسر کشور تا سال 2033 یا بعد از آن ادامه داشته باشد. هر چند که در حالت بالانس چرخه قیمت خانه در حال افزایش است. نخست اینکه راه حل های سیاسی برای توقف افزایش بیشتر اجاره ها و قیمت ملک ممکن است یک ترفند باشد. ضمن اینکه این تلاش ها( به عنوان تلاش های قبلی) با ایجاد ما به التفاوت نامحدود هدف اصلی را از بین می برد.

به نظر کارشناسان، گزینه های دیگر- از جمله ساخت و سازهای با کیفیت پایین می تواند در آینده نقش بزرگتری ایفا کند. دوم اینکه اختلاف موجود بین مناطق باید بیشتر گسترش پیدا کند. تقسیم به بخش های جنوبی- شمالی، در غرب و شرق احتمالا افزایش پیدا خواهد کرد. محرک قیمت در شهرهای جنوبی به وضوح فراتر از همتای خود در بخش شمالی است.علاوه بر این چرخه در شهرهایی که فعالیت های ساخت و ساز در آنها نسبتا کم است و رشد جمعیتی آنها پایین است در سال آینده ( قبل از چرخه سراسر کشور) اتفاق می افتد. 

پیغام کلیدی بازار مسکن در کلانشهرها: فعالیت های ساخت و ساز در مونیخ کافی نخواهد بود. در بازار کار برلین برای یک دوره فوق العاده طولانی بحث و گفتگو است. قیمت خانه در فرانکفورت در سال 2018، 1.5 درصد افزایش داشته است. در هامبورگ میزان سرعت حرکت قیمت ها آرام به نظر می رسد و باعث کاهش بازار کار پویا شده است. قیمت خانه های تازه ساخته شده در دوسلدورف بسیار متفاوت است. در اشتوتگارت کمبود عرضه احتمالا در سال های آینده وجود خواهد داشت. در لایپزیک و برلین کوچک پر رونق است. با توجه به بازار کار به نظر می رسد تقاضا همچنان قوی باشد.

فرصت های شغلی همچنان کاهش پیدا می کنند در حالیکه تعداد کارکنان، اجاره اولیه و میانگین اجاره روند رو به بالا دارند. در این زمینه، تحرک اجاره ها ممکن است به شدت تسریع شود. بیشتر از همه در شهرهایی که میزان فرصت های شغلی پایین است. برای چندین سال این هشدار را داده اند که ریسک افزایش قیمت ها و حباب قیمت ها در بازار مسکن آلمان وجود دارد. احتمال روند رو به بالای قیمت ها برای سال آینده در آلمان و شهرهای بزرگ ادامه خواهد داشت.

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

آلمان یکی از قدرت های اقتصادی در اروپا است. آلمان یک کشور به خوبی توسعه یافته و دارای استاندارد های زندگی بالا برای سرمایه گذاران HNW است. آلمان یکی از محبوب ترین مقصدهای مهاجرت در جهان برای خانواده های با دارایی های بالا است. زمانی که در مورد خرید املاک و مستغلات توسط خارجی ها صحبت می کنیم کمتر کشورهای وجود دارند که آزادی های آلمان را داشته باشند. هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی مجاز به خرید ملک در آلمان هستند. تابعیت و کشور مبدا شخص بی اهمیت است.

در آلمان اساسا هیچ برنامه دولتی برای این نوع مهاجرت وجود ندارد. هر چند که گزینه هایی برای افراد ثروتمند برای دریافت اقامت آلمان از طریق خرید املاک و مستغلات وجود دارد. این حق از مجوز های خاص در 7 AUFENTHG(قانون اقامت آلمان) نشات می گیرد. از طریق مشارکت با شهرداری معین شده است که مجوز اقامت زمانی صادر می شود که املاک و مستغلات خریداری شده است. آلمان اقامت از طریق طرح سرمایه گذاری برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا از طریق مالکیت املاک را ارائه می کند.

مراحل دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک

 1. افتتاح حساب بانکی و تخصیص سپرده در آن؛ حضور شخص مشتری الزامی است
 2. امضای قرارداد اولیه برای خرید املاک و مستغلات؛ حضور شخص مشتری الزامی است
 3. تهیه مجموعه ای از مدارک برای دریافت ویزای آلمان
 4. ارسال مدارک برای ویزای آلمان
 5. دریافت ویزای آلمان
 6. خرید املاک و مستغلات
 7. ارسال درخواست برای مجوز اقامت به اداره مربوطه و دپارتمان مهاجرت؛  حضور شخص مشتری الزامی است.
 8. احراز مدارک برای مجوز اقامت؛ حضور شخص مشتری الزامی است

حقوق و وظایف مشتری:

 1. مشتری متعهد می شود که در دوره مجوز اقامت در خاک آلمان بماند
 2. مشتری باید شخصا مالیات ملک و سایر مالیات ها را در نیمه سال پرداخت کند.
 3. مشتری این حق را ندارد که برای کار در آمان درخواست دهد
 4. مشتری این حق را ندارد که کمک های اجتماعی آلمان را دریافت کند. 
مراحل دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک

مراحل دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک

هزینه های دریافت اقامت آلمان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

 • خرید ملک با قیمت حداقل 300.000 یورو
 • اثبات درآمد ماهانه 3000 یورو از طریق درآمد سرمایه( اجاره، بهره، سهام، حقوق بازنشستگی) یا دارایی های نقدی حداقل 2.500.000.00 یورو

هزینه های اضافی

 • هزینه دفتر اسناد رسمی برای املاک و مستغلات ( برای ملک با قیمت 300.000 یورو تقریبا 3000 یورو می شود)
 • هزینه کارگزار: 3.5 % از قیمت ملک
 • هزینه ثبت زمین( برای ملک با قیمت 300.000 یورو تقریبا 4000 یورو می شود)
 • مالیات خرید املاک و مستغلات: 6.5% از قیمت خرید

با خرید املاک و مستغلات در آلمان با برنامه مهاجرتی این کشور شما این حق را دارید که در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا اقامت کنید. متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا مثل چین، امارات متحده عربی، ترکیه، ایران یا روسیه از حق سفر بدون محدودیت در منطقه شنگن و 28 کشور اروپایی از لحظه ای که املاک و مستغلات را خریداری می کنند و اقامت در آلمان را دریافت می کنند کسب می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت آلمان از طریق خرید ملک می تونید با ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *