آیا می توانم در هلند تحصیل کنم

دانشگاه های تحقیقاتی و کالج های دانشگاهی در هلند ممکن است مدارک بیشتری از دانش آموزانی که دیپلم متوسطه خود را در کشور خود دریافت کرده اند، بخواهند. آیا می توانم در هلند تحصیل کنم ؟ برای درخواست تحصیل دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند، مدرک کارشناسی نیز مورد نیاز است. در این مورد، دانش آموزان نیاز به مهارت های زبان انگلیسی دارند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

آیا می توانم در هلند تحصیل کنم

دانشگاه های هلند علاقه مند به جذب دانش آموزان از سراسر جهان هستند. بنابراین، موارد مورد نیاز برای دانش آموزان شفاف هستند و هیچ امتحان ورودی وجود ندارد. اکثر دانشگاه ها نیاز به دانش آموزانی دارند که:

  • یک دیپلم دبیرستان یا تحصیلات بالاتر یا معادل آن داشته باشند.
  • آزمون های IELTS یا TOEFL را با نتایج مناسب قبول شده باشند.
  • دارایی مورد نیاز برای تحصیل در هلند (از جمله هزینه های تحصیل و مسکن) داشته باشند.

تحصیل در هلند

انواع مختلفی از دانشگاه ها در هلند وجود دارد، که موارد مورد نیاز مختلفی از دانش آموزانی که برای یک برنامه کارشناسی درخواست می فرستند را جذب می کنند و امکان تحصیل پزشکی در هلند و دیگر رشته ها را فراهم کرده اند. دانشگاه های علوم کاربردی معمولا اطلاعات اضافی درخواست نمی کنند. دانشجویان باید آزمون IELTS یا TOEFL را قبول شوند (اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی کنید). مدارک لازم را تهیه و آنها را به اداره پذیرش دانشگاه انتخابی خود تقریبا 3-4 ماه قبل از شروع سال تحصیلی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و 1-2 ماه برای دانشجویان جزو شهروندی اتحادیه اروپا بفرستید.

پذیرش در دانشگاه های هلند

پذیرش در دانشگاه های هلند

پذیرش در دانشگاه های هلند

نتایج آزمون IELTS یا TOEFL مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه ها و مهاجرت به هلند است، مگر اینکه شما در یک کشور انگلیسی زبان بومی زندگی کرده باشید و یا از قبل دارای تحصیلات عالی در زبان انگلیسی هستید. قبل از پایان مهلت تعیین شده توسط دانشگاه های هلند، پروسه درخواست خود را آغاز کنید. وبسایت دانشگاه انتخابی خود را بررسی کنید، این مرحله را می توان حتی قبل از اینکه شما مدرک دبیرستان یا دیپلم/ یا نتایج آزمون انگلیسی تان را دریافت کنید، انجام دهید. مراحل درخواست جهت ورود به دانشگاه های هلند با مراحل زیر شروع می شود:

  • دانشگاه و برنامه تحصیلی خود را انتخاب کنید.
  • مدارک مورد نیاز برای درخواست را تنظیم و تهیه کنید.
  • امتحان IELTS یا TOEFL را پاس کنید.

زبان تحصیل در هلند

اگر مهارت های زبان انگلیسی شما به اندازه کافی برای درخواست مستقیم برنامه تحصیلی منتخب شما کافی نباشد، شما می توانید برای یک دوره آموزشی آماده شوید. بسیاری از دانشگاههای هلند چنین دوره هایی را ارائه می دهند که نه تنها مهارت زبان انگلیسی را به سطح علمی ارتقاء می بخشد، بلکه به سازگاری دانشجویان با تحصیل و زندگی در هلند کمک می کند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان دوره های آمادگی خود را با بورس تحصیلی تضمین شده برای تحصیلات بیشتر فراهم می کنند.

تحصیل دانشجویان بین المللی در هلند

دانشجویان بین المللی جهت مهاجرت تحصیلی به هلند باید یک امتحان زبان انگلیسی را پاس بشوید و هنگام درخواست برای دوره آموزشی، نتایج را به دفتر پذیرش ارسال کنید. این دستورالعمل های کلی برای دانشجویان بین المللی است. روش درخواست برای دانشگاه های هلند ممکن است برای دانش آموزان کشورهای مختلف متفاوت باشد، بنابراین همیشه لازم است که شرایط، مهلت و روش های کاربردی برای دانش آموزان کشور خود را بررسی کنید. ولی این مورد را همیشه گوشه ذهن خود داشته باشید که مهارت های زبان هلندی برای دانشجویان بین المللی اجباری نیست.

در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی کشور هلند را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *