امنیت در ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای بسیار محبوب برای دانشجویان به ویژه دانشجویان خاورمیانه و ایران است. به دلیل فرهنگ کشور ایتالیا که به کشور ایران بسیار شبیه است زندگی دانشجویان ایرانی در این کشور بسیار راحت‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. در ادامه این مقاله به ویژگی‌های کشور ایتالیا و بررسی اینکه شرایط امنیت در ایتالیا چگونه است حواهیم پرداخت.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

موقعیت کشور ایتالیا 

کشور ایتالیا در بخش جنوبی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. امروزه کشور ایتالیا در لیست کشورهای مشهور دنیا در زمینۀ صنعت قرار دارد. بهتر است بدانید که قسمت شمالی ایتالیا، اقتصادی رو به‌ رشد دارد و اکثر شرکت‌های خصوصی در آن‌جا فعال هستند. قسمت جنوبی ایتالیا بیشتر با تکیه بر صنعت کشاورزی است و همچنین این کشور در زمینۀ صادرات فعالیت دارد. ایتالیا بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا و پنجمین کشور پرجمعیت اروپاست.

ایتالیا دارای آب و هوای معتدل و چهار فصل است. هوای این کشور در مناطق کوهستانی بسیار متفاوت با آب و هوای ساحلی آن است و هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند.

شرایط امنیت در ایتالیا چگونه است؟

میانگین جرم و جنایت در کشور ایتالیا خیلی بالا نیست؛ اما کیف‌قاپی با خرده دزدی از آن دسته موضوعاتی است که در طی سال‌های اخیر دیده شده است. کودکان زیادی هستند که در کشور ایتالیا به خرده دزدی دست می‌زنند. البته قابل ذکر است که برای بانوان در این کشور احترام زیادی وجود دارد. در هر صورت در هنگام راه رفتن در خیابان‌های کشور ایتالیا مراقب ساک وکیف خود باشید.

  • بنابر آمار وضعیت امنیت در ایتالیا، متداول‌ترین نوع جرم غیر خشونت آمیز در شهر بزرگ فلورانس، خرده دزدی است.
  • آمار وضعیت امنیت در ایتالیا نشان دهنده این موضوع است که فلورانس از جنبه خشونت جنسی دارای رتبه هفتم در ایتالیا است
  • سطح جرم و جنایت در شهر میلان ایتالیا حدود 45.10% است، که نشان دهنده سطح امنیتی متوسطی برای این شهر اروپایی است.
  • مافیا و باندهای مختص قدرت و تصمیم‌گیری، بله واقعی هستند و در شهرهای بزرگ ایتالیا نقش مهمی دارند.

وضعیت امنیت ایتالیا خصوصاً برای دانشجویان بین‌المللی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به دلیل حضور تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی در شهرهای فلورانس و بولونیا، کلاب‌ها، بارها و رستوران‌ها امکان وقوع و ارتکاب جرم زیاد است. از این رو بهتر است در جمع‌های گروهی باشید و از رفتن به پارک‌های عمومی در زمان تاریکی شب به تنهایی خودداری کنید.

خوشبختانه امنیت در کشور ایتالیا با رشد ٢٣% نسبت به سال قبل همراه بوده است و این روند سبب شده است که افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به این کشور مهاجرت کنند. برای کنترل و مراقبت از خود و اموال خود بهتر است با بافت‌های شهری کشور ایتالیا آشنا شوید. زیرا امنیت شما در بافت‌های قدیی کم‌تر است.

در ادامه به تعداد دیگری از معایب زندگی در ایتالیا اشاره خواهیم کرد.

امنیت در ایتالیا

معایب کشور اروپایی ایتالیا

برخی از معایب کشور ایتالیا عبارت است از:

اجاره‌های طولانی مدت

در ایتالیا مدت قرارداد اجاره یک ملک حداقل 18 ماه و حداکثر 3 تا 4 سال است. اگر شما بخواهید ملک اجاره‌ای خود را در زمانی دیگری تحویل دهید ملزم به پرداخت هزینه فسخ قرارداد هستید.

بیکاری زیاد

شرایط زندگی در ایتالیا به گونه‌ای است که در مقایسه با کشورهای دیگر اروپائی نرخ بیکاری در این کشور بالا است. نرخ بیکاری در این کشور حدود 12 درصد می‌باشد؛ لذا پیدا کردن کار در این کشور به این آسانی‌ها نخواهد بود.

خیابان‌های کثیف و نامرتب

در بسیاری از شهرهای ایتالیا علی رغم وجود ساختمان‌ها و بناهای تاریخی این کشور دیوارنویسی و نقاشی‌های دیواری زیاد شهرها را نامرتبط و به دور از نظافت شهری نشان می‌دهد. همچنین با توجه به ازدحام گردشگران، ممکن است شهرهای توریستی همیشه تمیز نباشند.

آب و هوای متفاوت

به دلیل وسعت جغرافیای کشور ایتالیا که از شمال به جنوب کشیده شده است، تفاوت آب و هوایی در این کشور وجود دارد. در شمال هوا سرد و مرطوب و در جنوب هوا معتدل و مدیترانه‌ای است. با این حال در تابستان گرم و خشک است. در نظر داشته باشید ممکن است در تمام فصول سال آب و هوای ایتالیا مطلوب و مناسب نباشد. البته این ویژگی برای بعضی‌ها شاید یک نکته مثبت و مزیت باشد تا نکته منفی. زیرا به افراد این امکان را می‌دهد تا در طول سال طی سفر آب و هواهای مختلفی را تجربه نمایند.

مانع زبان

مردم این کشور معمولا نمی‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و شما برای زندگی در این کشور باید به زبان ایتالیایی مسلط باشید. افرادی که در شهرهایی با جاذبه‌های زیاد و مهاجرپذیر زندگی می‌کنند می‌توانند زبان انگلیسی را متوجه شوند؛ اما به احتمال زیاد نمی‌توانند با شما صحبت کنند.

در این مقاله با چگونگی شرایط امنیت در ایتالیا آشنا شدیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل کار یا سرمایه‌گذاری به سایت موسسه اصطهباناتی مراجعه و مقالات مربوط به این موضوع‌ها را مطالعه کنید. بری دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با مشاوران موسسه اصطهباناتی در ارتباط باشید.

2.7/5 - (8 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *