دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه وورتسبورگ دانشگاه وورتسبورگ آلمان

University of Würzburg

موقعیت:آلمان - وورتسبورگ
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:22453 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:2610 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
440
رتبه در کشور
23
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
15 تا 20 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
ندارد/--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، ارشد، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه جولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ (Julius-Maximilians-University of Würzurg) که به اختصار به آن JMU نیز گفته می‌شود، در ابتدا در سال 1402 تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های آلمان است که بیش از 22000 دانشجو را در خود جای داده است. بسیاری از دانشمندان برجسته دنیا در این دانشگاه مطالعه، تدریس و تحقیق کرده‌اند. راه و رسم تحقیقات پیشرفته JMU همچنان الهام‌بخش دانشمندانش است و آنها برای گسترش دانش تلاش می‌کنند چرا که این محققان در ابتدای کار خود محیطی حمایت کننده و الهام بخش پیدا می‌کنند که در آن استقلال به شدت تشویق می‌شود.در دانشگاه JMU تعداد 255 برنامه درسی در تمام رشته‌های علوم پایه برگزار می‌شوند از جمله: پزشکی، حقوق، علوم انسانی، علوم زندگی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد. علاوه بر این رشته های‌کلاسیک بسیاری از دوره‌های تحصیلی بین رشته‌ای و نوآورانه نیز در JMU ایجاد شده است. از جمله جدیدترین رشته‌ها می‌توان به فناوری نانوساختار، علوم اعصاب، مهندسی بازی‌ها، علوم انسانی دیجیتال، ساخت زیستی و تعامل انسان-رایانه اشاره کرد. در اوایل دهه 1990، JMU شروع به تأسیس مراکز تحقیقاتی بین دانشکده‌ای کرد و زمینه‌های تحقیقاتی و امکانات جدیدی را برای برنامه‌هایی با مدرک نوآورانه باز کرد. این مراکز بین‌رشته‌ای به یک نماد تجاری برجسته بین‌المللی برای JMU تبدیل شده‌اند که تعهد آن را به تقویت تحقیقات بین‌رشته‌ای نشان می‌دهد.در دانشگاه وورتسبورگ آموزش و تحقیق از نزدیک در هم تنیده شده اند. استادان آخرین یافته‌های تحقیقاتی را به کلاس‌های درس خود آورده و دانشجویان به طور فعال در پروژه های تحقیقاتی شرکت می‌کنند؛ همین امر دلیل بسیار محکمی برای علاقه مندی بسیاری از دانشجویان بین المللی به تحصیل در آلمان می‌باشد. دانشجویان JMU با دانشمندان مشهور از سراسر جهان کار می‌کنند و با تکمیل مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا، آماده‌اند تا سهم خود را در علم انجام دهند. در این مقاله وبسایت موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به بررسی جزئی تر این دانشگاه می‌پردازیم.

ددلاین درخواست پذیرش برای ترم زمستان15 جولای (25 تیر)
ددلاین درخواست پذیرش برای ترم تابستان15 ژانویه (25 دی)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه جولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ با داشتن 10 دانشکده، برای انجام دادن پژوهش‌ها و تحقیقات علمی در سطح سایر برترین دانشگاه های جهان فعالیت می‌کند. اسامی دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده فیزیک و نجوم
 • دانشکده دین شناسی کاتولیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد

برخی رشته ها و دوره ها

programs

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، این دانشگاه بیش از 255 دوره تحصیلی را در هر 3 مقطع تحصیلی ارائه می‌دهد و دانشکده‌های آن با داشتن بهترین امکانات، فضای آموزشی بی نظیری را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. در جداول زیر به تعداد و هزینه‌ی دوره‌های مختلف اشاره شده است: 

رشته های موجود در این دانشگاهتعداد دوره ها
علوم طبیعی و ریاضیات13 دوره
علوم اجتماعی5 دوره
مهندسی و تکنولوژی4 دوره
مطالعات زیست محیطی و علوم زمین4 دوره
علوم کامپیوتر و IT3 دوره
گردشگری و علوم ورزشی2 دوره
پزشکی و سلامت2 دوره
حقوق1 دوره
علوم انسانی1 دوره
دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 2 دورهرایگان2 سالآیلتس: 6 تا 6.5 تافل: 72 تا 95
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 2 دورهرایگان3 سالآیلتس: 6 به بالا تافل

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 72 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان بین المللی این دانشگاه از تعداد زیادی بورسیه تحصیلی آلمان می‌توانند بهره مند شوند. این دانشجویان از طریق پورتال دانشجویی خود برای دریافت کمک هزینه‌های مختلف باید ثبت نام کنند تا شرایط آنها مورد بررسی قرار بگیرد. نهادها و سازمان‌های مختلفی در کشور آلمان هستند که بودجه بورسیه‌ها را تامین می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از بورسیه‌هایی که توسط سازمان‌های غیرانتفاعی تامین می‌شوند می‌پردازیم: 

 • بورسیه Education Future International Scholarship
 • بورسیه LSE Executive Global Master’s in Management Hinrich Foundation Scholarship
 • بورسیه BeArt-Presets Academic Scholarship Program

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه جولیوس ماکسیمیلیان در داخل محوطه دانشگاه خوابگاهی را برای دانشجویان در نظر نگرفته است. متقاضیان قبل از شروع ترم تحصیلی خود باید اقدام به پیدا کردن اقامتگاه مناسب کنند. در سطح شهر وورتسبورگ آپارتمان‌ها و خانه‌های زیادی وجود دارند که به صورت شخصی و یا اشتراکی در اختیار دانشجویان قرار دارند و با توجه به امکاناتی که دارند، هزینه‌ی اجاره بهای آنها نیز متفاوت است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
کلاوس فون کلیتسینگ (Klaus Von Klitzing)
کلاوس فون کلیتسینگ (Klaus Von Klitzing)
فیزیکدان مشهور که به دلیل کشف اثر هال کوانتومی نیز شناخته می شود
والتر نرنست (Walther Nernst)
والتر نرنست (Walther Nernst)
برنده جایزه نوبل شیمی
تئو وایگل (Theo Waigel)
تئو وایگل (Theo Waigel)
سیاستمدار مشهور آلمانی
فرانتس برنتانو (Franz Brentano)
فرانتس برنتانو (Franz Brentano)
فیلسوف مشهور

سوالات متداول

Location

نرخ پذیرش این دانشگاه بین 15 تا 20 درصد است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه ژولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ(به آلمانی Julius-Maximilians-Universität Würzburg) که به عنوان دانشگاه وورتسبورگ نیز شناخته می‌شود یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر وورتسبورگ، آلمان است. دانشگاه وورتسبورگ یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی در آلمان است که در سال 1402 تأسیس شد. اگر علاقه‌مند به تحصیل در آلمان هستید، مطالعه مقاله دانشگاه وورتسبورگ آلمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

معرفی دانشگاه وورتسبورگ آلمان

دانشگاه وورتسبورگ آلماندانشگاه وورتسبورگ پس از تاسیس، در ابتدا فعالیت کوتاهی داشت و در سال 1415 تعطیل شد. این دانشگاه در سال 1582 به مدیریت “ژولیوس اچتر فون مسپلبرون” بازگشایی شد. امروزه این دانشگاه به نام “ژولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ” نامگذاری شده است.دانشگاه وورتسبورگ بخشی از گروه U15 دانشگاه‌های آلمانی است که تحقیقات زیادی انجام می‌دهند. این دانشگاه همچنین عضو گروه نیز Coimbra می‌باشد.اگرچه این دانشگاه برای اولین بار در سال 1402 تأسیس شد؛ اما عمر کوتاهی داشت. این امر به عدم امنیت مالی و بی ثباتی دانشگاه در آن دوره نسبت داده شد. “یوهانس تریتمیوس”، اومانیست مشهور و راهب دانشمند صومعه سنت جاکوب اسکاتلندی، سبک زندگی دانشجویی منحل شده آن زمان را، عامل انحطاط زودرس اولین دانشگاه این شهر می‌دانست.

دانشکده‌های دانشگاه وورتسبورگ آلمان

دانشکده‌های مختلفی در دانشگاه وورتسبورگ آلمان وجود دارند که رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، رشته پزشکی است. شما می‌توانید جهت تحصیل پزشکی در آلمان، از این دانشگاه پذیرش دریافت کنید. در بخش زیر شما می‌توانید اسامی دانشکده‌های این دانشگاه را مشاهده نمائید:

 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی و زیست پزشکی)
 • دانشکده هنر: مطالعات تاریخی، فلسفی، فرهنگی و جغرافیایی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده فیزیک و نجوم
 • دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد

تحصیل دانشجویان بین‌المللی

وورتزبورگ، شهری که با تاکستان‌ها احاطه شده است، یکی از گرم‌ترین نقاط بایرن می‌باشد. 40.000 دانشجو از سه دانشگاه محلی در وورتسبورگ تحصیل می‌کنند و این شهر را به شهری جوان و فعال تبدیل کرده‌اند. این شهر با محله‌های پر جنب و جوش و امن، ساختمان‌های قدیمی باشکوه و ارتباط عالی با کلان شهرهایی مانند مونیخ و فرانکفورت، شهری مناسب برای زندگی است. دانشگاه وورتسبورگ، شهر وورتزبورگ و کل منطقه اصلی فرانکونیا، مکان‌های جذابی برای زندگی، یادگیری و کار دانشجویان و کارکنان است.مرکز زبان دانشگاه وورتسبورگ، دوره‌های آلمانی را برای مبتدیان تا پیشرفته، در طول ترم برای دانشجویان ثبت‌نامی، ارائه می‌دهد. علاوه بر این، همه دانشجویان ثبت‌نام شده می‌توانند هنگام برنامه‌ریزی مسیر شغلی خود، از برنامه‌ها و پیشنهادات مختلف مشاوران بهره‌مند شوند. به عنوان مثال: مشاوره فردی، سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه در مرکز شغلی.بدون احتساب هزینه شهریه، تأمین مالی تحصیلات خود در وورتزبورگ، کاری آسان است. بلیط ترم به شما این امکان را می‌دهد تا هر چند وقت که دوست دارید از وسایل نقلیه عمومی برای سفر به دانشگاه استفاده کنید و محیط‌های زیبا و شهر وورزبورگ را مشاهده کنید. مرکز خدمات بین‌الملل، از دانشجویان بین‌المللی قبل از ورود، هنگام ورود و پس از استقرار آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه وورتسبورگ بیش از 100 موضوع را در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی و علوم طبیعی گرفته تا اقتصاد و علوم انسانی برای تحصیل دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین در این دانشگاه، دوره‌های مختلف از جمله 19 برنامه کارشناسی ارشد به طور کامل به زبان انگلیسی مثل: مشاهده زمین کاربردی تا عصب شناسی ترجمه‌ای، برگزار می‌شوند.تیم امور بین‌الملل مرکز خدمات دانشگاه وورتسبورگ، هنگام برنامه‌ریزی برای اقامت خود در وورتزبورگ، از متقاضیان بین‌المللی که تابعیت آلمانی ندارند و یا مدرک دانشگاهی آلمان ندارند، حمایت می‌کند و به آن‌ها شرایط متفاوت اسکان را پیشنهاد می‌دهد.دانشگاه وورتسبورگ علاوه بر دوره‌های اول (کارشناسی) و دوم آموزش (کارشناسی ارشد)، تمرکز ویژه‌ای بر آموزش دکتری نیز دارد. تأسیس چهار مدرسه تحصیلات تکمیلی در سال 2003، امکان آموزش ساختار یافته دکترا را، فراهم کرد. این امر کل چشم‌انداز تحقیق در دانشگاه وورتسبورگ را پوشش می‌دهد:

 • مدرسه دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم زیستی
 • مدرسه دانشکده کارشناسی ارشد علوم انسانی
 • مدرسه دانشکده کارشناسی ارشد علم و فناوری
 • مدرسه دانشکده حقوق، اقتصاد و جامعه

این مدارس تحصیلات تکمیلی در مجموع، به عنوان مدارس تحصیلات تکمیلی دانشگاه وورتزبورگ (UWGS) عمل می‌کنند.

مراکز دانشگاه وورتسبورگ

آکادمی تحقیق دانشگاه وورتسبورگ آموزش، مشاوره، راهنمایی و سایر فعالیت‌های توسعه حرفه‌ای را برای کارکنان دانشگاهی در تمام سطوح شغلی ارائه می‌دهد، تا به آن‌ها در تحقق اهداف حرفه‌ای‌شان کمک کند.مرکز خدمات دانشگاه وورتسبورگ مسئول ارائه خدمات به مهمانان بین‌المللی، اساتید جدید منصوب شده، اسناد بین‌المللی پست و اساتید مهمان، قبل و در طول اقامت آن‌ها در دانشگاه وورتزبورگ است. این مرکز تلاش می‌کند تا اقامت در وورتسبورگ را برای آن‌ها آسان‌تر کند، تا آن‌ها در موقعیت خود شروع موفقی داشته باشند و هنگام فعالیت در دانشگاه احساس کنند که در خانه خود هستند.بر اساس نظرات دانشجویان در Studyportals، بهترین وبسایت برای اطلاع از نحوه ارزیابی دانشجویان از تجربه تحصیلی و زندگی در دانشگاه‌های سراسر جهان، دانشگاه وورتسبورگ آلمان، دارای نمره کلی 4.2 ستاره است. همچنین دانشگاه وورتسبورگ، در رتبه‌بندی QS World University by TopUniversities، دارای جایگاه 378 است. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید و می‌خواهید از شرایط مهاجرت به آلمان مطلع شوید، با کارشناسان باتجربه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمائید. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در حوزه اعزام دانشجو به آلمان دارید، می‌توانید به دیگر مقالات سایت ما مراجعه نمائید.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *