جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

فرانکفورت، شهری قدیمی و سلطنتی در مرکز آلمان است که بر روی رودخانه “ماین” واقع شده. این شهر از گذشته، مرکز مهم اقتصادی و تجاری در قاره اروپا بوده است. در سراسر این شهر شگفت‌انگیز، آسمان خراش‌های فراوانی به چشم می‌خورند. با این وجود که فرانکفورت در آلمان، یک کشور اروپایی، قرار گرفته است؛ اما بخش‌هایی از فرهنگ زندگی آمریکایی را می‌توان در آن مشاهده کرد. در واقع این شهر، به حدی شبیه به شهرهای آمریکایی ساخته شده است که، از آن به عناوین “منهتن” و “شیکاگو بر روی ماین” نیز یاد می‌شود. اگر علاقه‌مند به مهاجرت به آلمان و شهر فوق‌العاده فرانکفورت هستید، بررسی جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان، برای شما بسیار جالب خواهد بود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بررسی جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

شهر فرانکفورت آلمان، جزو 10 شهر برتر در سراسر جهان برای زندگی و کار قرار می‌گیرد. همچنین این شهر مدت زیادی است که مرکز فرهنگی و گردشگری بسیار مهمی در اروپا نیز می‌باشد. در بخش زیر، اسامی 10 جاذبه گردشگری برتر شهر فرانکفورت، آورده شده‌اند:

  1. رومربرگ
  2. موزه استادل
  3. باغ نخل
  4. کلیسای جامع فرانکفورت
  5. خانه و موزه گوته
  6.  موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ
  7. موزه هنرهای مدرن
  8. خانه اپرای قدیمی
  9. برج ایشنهایمر
  10. موزه یهودی

رومربرگ – از زیباترین جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

رومربرگ، مرکز شهر قدیمی بسیار زیبایی در فرانکفورت است که در وسط آن فواره “عدالت” قرار دارد، و دور تا دور آن را نیز، ساختمان‌های قدیمی محاصره کرده‌اند. علاوه بر اینکه رومربرگ زیباترین میدان شهر فرانکفورت است، بلکه یکی از شلوغ‌ترین مناطق عابرپیاده در شهر می‌باشد. در این میدان، جاذبه‌ها و سرگرمی‌های بسیاری وجود دارد. کریسمس یکی از شگفت‌انگیزترین زمان‌ها برای سر زدن به میدان رومربرگ است.

موزه استادل

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

موزه استادل، یکی از مهم‌ترین موزه‌ها در سطح جهان است که مجموعه‌ای با ارزش از نقاشی‌های قرن 14 را به نمایش می‌گذارد. در این موزه می‌توان آثار هنرمندان بزرگی چون: رامبراند، ورمیر، گویا، مونه، دگا، بکمن و پیکاسو را مشاهده کرد. همچنین آثاری از هنرمندان معاصر مثل: بیکن و بازلیتز، نیز در موزه استادل نگه‌داری می‌شوند.

در موزه استادل راهنماهای تور زبان انگلیسی، گردشگران را همراهی می‌کنند. همچنین به کسانی که می‌خواهند به تنهایی از موزه بازدید کنند، صوت‌های ضبط شده‌ای داده می‌شود. در موزه استادل محل‌هایی به ورکشاپ‌ها و کارگاه‌های هنری اختصاص داده شده است که علاقه‌مندان می‌توانند در آن‌جا به بحث و گفتگو بپردازند. کتابخانه، کافه و کتابفروشی‌های مختلفی نیز در دسترس عموم قرار دارند.

باغ نخل – بزرگترین باغ گیاه‌شناسی در آلمان

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

باغ نخل زیبای فرانکفورت، بزرگترین باغ گیاه‌شناسی آلمان است. این باغ 54 هکتاری، در 1871 تاسیس شد و از همان ابتدا مورد توجه مردم قرار گرفت. باتوجه به محل جغرافیایی این باغ، عموما حاوی گیاهان از نوع گرمسیری و نیمه‌گرمسیری می‌باشد. در باغ نخل فرانکفورت، محل‌های قایق‌سواری، زمین بازی مخصوص کودکان و مکان‌هایی برای پیک‌نیک وجود دارد. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند از راهنماهای تور در باغ نخل، جهت گردش و کسب اطلاعات کمک بگیرند.

کلیسای جامع فرانکفورت

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

کلیسای جامع فرانکفورت کاتولیک روم، که با عنوان “کلیسای جامع سنت بارتولومه” نیز شناخته می‌شود، بخاطر رنگ شگفت‌انگیز ساختمان‌اش بسیار معروف است. رنگ سرخی که این کلیسا دارد بخاطر ماسه سنگ قرمزی است که در ساختار آن به کار برده شده است. ارتفاع برج کلیسا حدود 95 متر بوده و سبک ساخت آن نیز گوتیک می‌باشد. تاسیس کلیسای جامع فرانکفورت از قرن 13 تا 15 طول کشید. مراسم تاج‌گذاری پادشاهان بسیاری در طول دو قرن تاریخ آلمان، در این کلیسا صورت می‌گرفت.

خانه و موزه گوته

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

فرانکفورت محل تولد بزرگترین نویسنده آلمانی، “یوهان ولفگانگ فون گوته” بود. خانه خانوادگی او، خانه گوته – جایی که گوته در 28 آگوست 1749 متولد شد و تا 1765 زندگی کرد – نشان می‌دهد که خانواده مرفه و کارکنان آن‌ها چگونه زندگی می‌کردند. شما می‌توانید همه چیز را، از اتاق ناهارخوری زیبا و تزئین شده در طبقه اصلی گرفته، تا اتاق مطالعه گوته در طبقه آخر جایی که او بسیاری از آثار اولیه خود را نوشته، مشاهده کنید. در مجاورت آن نیز موزه گوته قرار دارد. این موزه در واقع یک گالری دارای 14 اتاق است، که آثار هنری نوشته شده در دوران نویسنده در آن‌جا نگه‌داری می‌شوند.

 موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ، در باغ‌های سنکنبرگ فرانکفورت واقع شده است. این موزه، یکی از مدرن‌ترین موزه‌های تاریخ طبیعی در اروپا و دومین موزه در نوع خود در کشور آلمان است. در سنکنبرگ، گونه‌های متعددی از تنوع زیستی سیاره و همچنین تکامل موجودات زنده به نمایش گذاشته شده است. یکی از جاذبه‌های این موزه، نمایشگاه بزرگ دایناسورها است. در ابتدای درب ورودی موزه نیز، تعدادی مجسمه دایناسور در اندازه واقعی، قرار داده شده است.

بزرگترین مجموعه پرندگان در جهان به همراه نمایشگاه گسترده‌ای که پیشرفت گونه انسان در طول تاریخ را نشان می‌دهد، در سنکنبرگ قرار دارد. راهنماهای تور انگلیسی زبان همواره در خدمت بازدیدکنندگان هستند. اگر می‌خواهید به تنهایی از موزه بازدید کنید، می‌توانید راهنمای صوتی را اجاره نمائید. کارگاه‌های آموزشی نیز به طور منظم برگزار می‌شوند. رستوران و سوغات‌فروشی نیز در محل موزه قرار دارند.

موزه هنرهای مدرن – از معاصرترین جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

موزه هنرهای مدرن فرانکفورت، به عنوان یکی از مهم‌ترین گالری‌های هنر معاصر اروپا در نظر گرفته می‌شود. تاسیس این موزه در سال 1991 صورت گرفت. ساختمان موزه در قلب شهر فرانکفورت است. شما می‌توانید در موزه هنرهای مدرن فرانکفورت، 5000 اثر هنری خارق‌العاده را از 450 هنرمند برجسته مشاهده کنید.

خانه اپرای قدیمی

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

خانه اپرای قدیمی فرانکفورت که با عنوان “آلتر اوپر” نیز شناخته می‌شود، در مرکز میدان اپرای شهر واقع شده است. تاسیس خانه اوپرا در سال 1880 صورت گرفت و سبک آن نیز رنسانس ایتالیا می‌باشد. این خانه اوپرای خیره کننده، در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد؛ اما در سال 1981، به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های اجرای موسیقی فرانکفورت بازسازی و بازگشایی شد.

برج ایشنهایمر

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

برج ایشنهایمر، در اوایل دهه 1400 ساخته شد. ارتفاع این برج 47 متر است. امروزه این برج دارای چندین کافه و اتاق جلسات است که توسط افراد محلی از آن‌ها استفاده می‌شود. تسلط این برج بر دروازه ایشنهایمر است.

موزه یهودی – از تاریخی‌ترین جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان

موزه یهودی فرانکفورت در سال 1988 افتتاح شد. این موزه به دو بخش تقسیم شده است. بخش اصلی آن بر تاریخ 900 ساله زندگی و فرهنگ یهودیان متمرکز شده است. بخش دوم موزه، 19 خانه را به نمایش می‌گذارد که قدمت ساخت آن‌ها به تاسیس اولین محله یهودی‌نشین اروپا اشاره دارد. کلیت آثار و نمایشگاه‌های موزه، به تاریخچه فرهنگ یهودیان بازمی‌گردد.

آلمان کشوری فرهنگی است و قدمت طولانی نیز دارد. شهر فرانکفورت، یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و تجاری این کشور است که همواره توجه متقاضیان مهاجرت را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. همچنین بسیاری از ایرانیان علاقه‌مند به مهاجرت کشور آلمان نیز، این شهر را برای زندگی و اقامت خود انتخاب می‌کنند. اگر شما هم قصد اقدام برای تحصیل در آلمان رایگان، کار یا سرمایه‌گذاری را دارید و می‌خواهید درباره شهر فرانکفورت اطلاعات بیشتری کسب نمائید، با مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به آلمان و یا تحصیل پزشکی در آلمان، به مقالات دیگر وبسایت ما مراجعه نمائید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *