دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه شفچنکو و یا دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو در شهر کیف پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه بعد از دانشگاه کیف و دانشگاه خارکف سومین دانشگاه قدیمی این کشور می باشد. این دانشگاه دارای رتبه 15 در میان دانشگاه ها و رتبه 5 در میان موسسات آموزش عالی می باشد.  این دانشگاه در سال 1834 تاسیس شد و پس از آن چندین بار نام این دانشگاه دستخوش تغییرات شد. در زمان اتحادیه شوروی این دانشگاه مثل دانشگاه های موسکو و لنینگو جز 3 دانشگاه برتر معرفی شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شهرت و رتبه دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

در سال 2009 مجله دلووی این دانشگاه را جز برترین دانشگاه های این کشور از لحاظ رتبه ای معرفی کرد. این دانشگاه در میان 228 دانشگاه اوکراین دارای رتبه 1 می باشد.  در سال 2009 طبق بررسی scopus این دانشگاه جز برترین دانشگاه در زمینه کارهای تحقیقاتی معرفی شد.  و در حال حاضرهم بهترین تحقیقات توسط این دانشگاه ارائه می شود. رتبه این دانشگاه در سطح جهانی، از بین 8000 دانشگاه، 1346 و در محدوده اروپای مرکزی مابین 100 دانشگاه دارای رتبه 63 می باشد.

دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

درحال حاضر این دانشگاه در حال تبادل دانشجو با 40 کشور دنیا می باشد و این کار باعث تقویت و بهبود رابطه این دانشگاه با برترین دانشگاه های دنیا می باشد. حدود 70 سال پیش این دانشگاه هیچ رابطه رسمی با دیگر کشورها نداشته است.

نمونه ای از دانشگاه های همکار در زیر آورده شده است.

  • ایتالیا: دانشگاه فلورانس
  • بلژیک: دانشگاه لژ
  • کانادا: دانشگاه مونیتابا
  • آلمان: دانشگاه مونیخ
  • انگلستان: دانشگاه لید
  • آمریکا: دانشگاه روتگرد

در این دانشگاه عظیم 13 دانشکده وجود دارد که در زمینه های جغرافیا، تاریخ، اقتصاد، ریاضی، مکانیک، اطلاعات و فن آوری، فیزیک، الکترونیک، مهندسی کامپیوتر،روانشناسی، شیمی و حقوق خدمات تحصیلی را ارائه می دهد. البته این دانشگاه علاوه بر موارد ذکر شده خدمات دیگری را هم ارائه می دهد از جمله: مرکز مطالعات اوکراین، موزه حیات وحش، مرکز انفرماتیک، موزه مربوط به تاریخچه دانشگاه، موزه زبانشناسی و کتابخانه تخصصی ماکسیموویچ می باشد. درضمن حدود 3365369 نمونه کارهای تحقیقاتی و مدارک مستند علمی در این دانشکده نگه داری می شوند. تحصیل در کالج شفچنکو جهت ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین یکی از مواردی است که ایرانیان نسبت به آن اقدام می کنند.

همکاران و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند شما در اخذ پذیرش از دانشگاه کارازین خارکف اوکراین که اخیراً مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده است، راهنمایی کنند.

کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *