تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

فرانسه یکی از بهترین مقاصد اروپایی برای تحصیل دندانپزشکی است. تحصیل دندانپزشکی در کشور فرانسه که رشته جراحی دندان یا ادنتولوژی نیز نامیده می شود، امکان کار و طبابت در مشاغل بهداشت دهان و دندان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی فرانسه حداقل 6 سال است، اما در صورت تحصیل تخصصی دندانپزشکی می توان آن را در 9 سال تکمیل کرد. برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه، باید توجه داشته باشید که همه برنامه های پزشکی و پیراپزشکی به طور کلی با یک هسته مشترک در سال اول به نام PACES شروع می شود. ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله به شرح چگونگی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و شرایط و الزامات آن می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی بسیار امیدبخش و مملو از تجربه عالی زندگی دانشجویی در یکی از بهترین کشورهای جهان است. به عنوان مقدمه اطلاعات زیر در مورد دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه ارائه می شود:

تعداد دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه48 کالج دندانپزشکی
تعداد دانشجویان دندانپزشکی در فرانسهدانشگاه سوربن در حدود 42.000، دانشگاه پاریس دیدروید در حدود 29.000، دانشگاه پاریس-سود در حدود 29.000، دانشگاه فدرال تولوز در حدود 100.000، دانشگاه گرنوبل آلپ در حدود 40.000 و دانشگاه مونته پلیر در حدود 40.000 دانشجو دارد.
تعداد دانشجویان بین المللی در رشته های دندانپزشکی در فرانسهدر حدود 8% از کل تعداد دانشجویان در حال تحصیل (تعداد دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی سالانه بیش از 18.000 دانشجو است.)
متوسط درآمد دندانپزشکان در فرانسهماهانه در حدود 5.000 یورو

مزایای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

دانشجویان بین المللی با تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه از مزایای زیر برخوردار می شوند:

 • آموزش با کیفیت بالا: فرانسه به دلیل استاندارد بالای آموزش شناخته شده است و دارای چندین دانشگاه و دانشکده دندانپزشکی معتبر است که برنامه های دندانپزشکی جامع و دقیقی دارند.
 • دریافت مدرک تحصیلی بین المللی: مدرک BDSاز یک دانشگاه معتبر فرانسه دارای اعتبار بین المللی است و تضمین می کند که فارغ التحصیلان دارای الزامات علمی و استانداردهای لازم برای کار دندانپزشکی در کشورهای مختلف هستند.
 • تجربه بالینی و آموزش عملی: برنامه های دندانپزشکی در فرانسه بر آموزش عملی بالینی برای ارائه تجربیات عملی به دانشجویان تاکید دارد.
 • فرصت های تحقیقاتی: تحصیل BDS در فرانسه فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند، با متخصصان این رشته همکاری کنند و به پیشرفت علوم دندانپزشکی کمک کنند.
 • تجربه زندگی بین المللی: تحصیل در فرانسه فرصتی برای غوطه ور شدن در زبان، فرهنگ و میراث فرانسوی فراهم می کند و تعامل با یک جامعه دانشجویی متنوع از سراسر جهان، درک بین فرهنگی و فرصت های شبکه را افزایش می دهد.
 • دسترسی به فناوری های پیشرفته دندانپزشکی: دانشکده های دندانپزشکی فرانسه مجهز به امکانات پیشرفته و تکنولوژی پیشرفته دندانپزشکی هستند. دانشجویان با استفاده از جدیدترین ابزارها و متدولوژی ها دندانپزشکی را می آموزند.
 • وجود فرصت های شغلی: فرانسه دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی تثبیت شده است که شامل تقاضا برای متخصصان دندانپزشکی واجد شرایط است. پس از دریافت مدرک BDS و احراز شرایط لازم، فارغ التحصیلان فرصت هایی برای کار در حرفه دندانپزشکی در فرانسه یا کشف فرصت های شغلی در کشورهای دیگر دارند.

دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه

در جدول زیر رنکینگ و رتبه بندی بهترین دانشگاه های پزشکی فرانسه در بین کشورهای اروپایی و جهان ارائه شده است:

دانشگاه های دندانپزشکی فرانسهرنکینگ در میان دانشگاه های اروپاییرنکینگ در میان دانشگاه های جهان
کالج پلی تکنیک Polytechnic School117329
دانشگاه پیر و ماری کوری Pierre and Marie Curie University127359
دانشگاه Paul Sabatier University – Toulouse III144410
دانشگاه پاریس-سود Paris-Sud University148420
دانشگاه University of Aix-Marseilles149421
دانشگاه استراسبورگ University of Strasbourg153440
دانشگاه University of Bordeaux154443

در حدود 27 دانشگاه دندانپزشکی فرانسه مورد تایید وزارت بهداشت ایران استدانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در فرانسه

در جدول زیر 27 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در فرانسه که از برترین دانشگاه های فرانسه و جهان نیز می باشند، ارائه شده است:

دانشگاه های دندانپزشکیشهر دانشگاهیرتبه جهانی در سیستم QS
دانشگاه Aix-Marseille Universityمارسی501-510
دانشگاه Toulouseتولوز801-1000
انیستیو پلی تکنیک ملی تولوز National Polytechnic Institute of Toulouseتولوز
دانشگاه نرماندی Normandy University1201نرماندی
دانشگاه سوربن Sorbonne University72پاریس
دانشگاه بورگوندی University of Burgundyبورگوندی
دانشگاه کلود برنارد لیون 1

University Claude Bernard Lyon 1

651-700لیون
دانشگاه لورین University of Lorraine801-1000نیس
دانشگاه ورسای سنت کوئنتین UVSQ801-1000ورسای
دانشگاه گرنوبل آلپ University Grenoble Alps314گرنوبل
دانشگاه آنژه Angers Universityآنژه
دانشگاه بوردو University of Boredeax501-510بوردو
دانشگاه لیل University of Lille801-1000لیل
دانشگاه مون پلیه University of Montpellier521-530مون پلیه
دانشگاه نانت University of Nant801-1000نانت
دانشگاه رن University of Rennes 1801-1000رن
دانشگاه استراسبورگ University of Strasbourg421استراسبورگ
دانشگاه تور University of Tours501-550تور
دانشگاه ساحل آزور University of Cote Azur701-750نیس
دانشگاه پاریس نورد 13 University Paris 13 Nord401-450پاریس
دانشگاه پاریس دکارت University Paris Descartesپاریس
دانشگاه دیدرو پاریس University Paris Diderot-Paris 7پاریس
دانشگاه University Paris-est Creteil Val de Marne151-200پاریس
دانشگاه پاریس ساکلی Paris-Saclay University86پاریس
دانشگاه پاریس سود University Paris-sudپاریس
دانشگاه پل ساباتیر تولوز University Paul Sabatier Toulouseتولوز
دانشگاه تحقیقاتی پی اس ال PSL University355پاریس

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بر اساس دانشگاه و برنامه خاص تحصیلی از حدود 5000 تا 20000 یورو در سال متغیر است. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در مقاطع تحصیلی مختلف عبارت است از:

مقطع تحصیلی دندانپزشکی فرانسههزینه های تحصیل/سالانه
کارشناسی دندانپزشکیسالانه در حدود 2.770 یورو
کارشناسی ارشد دندانپزشکیسالانه در حدود 3.770 یورو
دکترای دندانپزشکیسالانه در حدود 380 یورو
دانشگاه دندانپزشکی فرانسهدوره دندانپزشکی

BDS کارشناسی دندانپزشکی

مدت زمان تحصیلهزینه تحصیل دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا
دانشگاه پاریس دکارت University of Paris Descartesپریودنتولوژی3 سالسالانه در حدود 10.770 یورو
دانشگاه استراسبورگ University of Strasbourgجراحی دهان3سالسالانه در حدود 10.770 یورو
دانشگاه لیون University of Lyonدندانپزشکی کودکان3 سالسالانه در حدود 10.770 یورو
دانشگاه نانت University of Nantesپروتزهای دندانی3 سالسالانه در حدود 10.770 یورو
دانشگاه لیل University of Lilleریشه دندان3 سالسالانه در حدود 10.770 یورو
دانشگاه مارسی University of Marseilleدندانپزشکی ترمیمی2 سالسالانه در حدود 21.540 یورو

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه بدون آزمون

دانشجویان بین المللی تا سال ها قبل برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی فرانسه باید در آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی شرکت می کردند. اما در حال حاضر امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدون آزمون ورودی امکان پذیر شده است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بدون آزمون ورودی رایگان است اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و یا دانشگاه های انگلیسی زبان دانشجویان باید هزینه های تحصیلی را بر اساس نوع دانشگاه پرداخت کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه از طریق تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی این کشور باید دارای شرایط زیر باشند:

 • شرکت در آزمون ورودی: این آزمون دانش دانشجویان را در موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک ارزیابی می کند و گاهی اوقات شامل بخشی از دانش عمومی مربوط به مراقبت های بهداشتی و دندانپزشکی می باشد.
 • دارا بودن معیارهای پذیرش: علاوه بر آزمون ورودی عوامل دیگری مانند عملکرد تحصیلی، دارا بودن انگیزه نامه، توصیه نامه ها و گاهی اوقات مصاحبه ممکن است در نظر گرفته شود.
 • تسلط به زبان فرانسه: دارا بودن مدرک مهارت زبان فرانسه برای پذیرش در رشته های دندانپزشکی در فرانسه ضروری است. بیشتر دانشگاه ها به مدرک آزمون زبان DELF یا DALF یا تکمیل دوره زبان فرانسه نیاز دارند.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

به طور کلی چندان محدودیت سنی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی و همچنین تحصیل پزشکی در فرانسه وجود ندارد. اما ذکر این نکته ضروری است که در شرایط پذیرش رقابتی دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه طبعاً دانشجویانی موفق به اخذ پذیرش می شوند که دارای شرایط سنی بهتری باشند. دانشجویان دارای مدرک دیپلم دبیرستان بهتر است زیر 27 سال داشته باشند و دانشجویان دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد زیر 32 سال باشند.

دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی فرانسه باید دارای نمره 70% و بالاتر از معدل سال دوازدهم دبیرستان باشندشرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

دانشجویان بین المللی برای دریافت ویزای تحصیلی کشور فرانسه و تحصیل در رشته دندانپزشکی این کشور باید دارای نمره های بالا در دروس پایه رشته علوم تجربی دبیرستان باشند. دروس پایه دبیرستان شامل درس های ریاضیات، شیمی، فیزیک، زیست شناسی و زبان فرانسه می باشد. علاوه بر این معدل تحصیلی GPA دانشجو در دوره دبیرستان نیز باید در حدود 18 باشد. در واقع دارا بودن حداقل نمره 70% و بالاتر از معدل سال دوازدهم دبیرستان و نمره های خوب در دروسی مانند فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی و زبان در دبیرستان برای تحصیل دندانپزشکی فرانسه الزامی است.

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه در حدود 6 سال است. سال اول تحصیل برای دانشجویان دندانپزشکی با دانشجویان رشته های پزشکی، فیزیوتراپی، مامایی و داروسازی مشترک است. در پایان سال اول دانشجویان باید در آزمون شرکت کنند و فقط حدود 20 درصد از دانشجویان پذیرفته می شوند. در فرانسه 16 دانشکده دندانپزشکی وجود دارد که همه روش تدریس یکسانی ندارند. قبل از شروع دوره دندانپزشکی (سال دوم) دانشجویان باید در یک دوره 2 هفته ای به عنوان مراقب و پرستار در بخش اورژانس در بیمارستان های دولتی شرکت کنند. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی عبارت است از:

 • برنامه تحصیلی ترم اول و دوم جنین شناسی، انگلیسی علمی و دندانپزشکی، آناتومی و دندان است.
 • ترم سوم و چهارم موضوعات قبلی را توسعه می ‌دهند و پروتزهای دندانی، درمان ‌های ریشه و برخی از آماده‌ سازی‌ های پروتز را تمرین می ‌کنند.
 • ترم پنجم و ششم مراحل آزمایشگاهی را برای پروتزهای بیماران انجام می دهند.
 • ترم هفتم و هشتم دوره دندانپزشکی کودکان، پرکردن پیشگیرانه، پرکردن و پالپوتومی را فرا می گیرند.
 • در پایان سال پنجم در مهمترین آزمون دوره دندانپزشکی شرکت می کنند و گواهی نامه دریافت می کنند تا به عنوان دندانپزشک نسخه نویسی کنند و در مطب دندانپزشکی کار کنند.
 • در طول ترم نهم و دهم، علاوه بر کلینیک، باید یک نیم روز برای کمک در بخش دندانپزشکی یا جراحی تخصصی دندان و یک نیم روز کار برای مراقبت های بهداشتی عمومی کار کنند. در یک سال باید 250 ساعت کارآموزی را در مطب دندانپزشکی به عنوان جراح دندان انجام دهند.
 • سپس می توانند به عنوان دندانپزشک کار کنند و باید پایان نامه خود را ارائه دهند.

آزمون ورودی دندانپزشکی در فرانسه

از سال 2020 آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی فرانسه حذف شده است و دانشجویان برای تحصیل در این دو رشته باید در دوره های PASS یا L.AS شرکت کنند و از آزمون های این دو دوره نمره لازم را کسب کنند. دانشجو با شروع تحصیل در سال اول دندانپزشکی علاوه بر دروس تخصصی دندانپزشکی دروس علوم پایه را نیز می گذراد و در صورت کسب نمره لازم در آزمون PASS می تواند در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل دهد. در مورد آزمون L.AS نیز دانشجو با تحصیل در سال اول دندانپزشکی واحدهای مشترک با دیگر دانشجویان دوره پزشکی را می گذراند و با شرکت در این آزمون می تواند از سال دوم در رشته دندانپزشکی تحصیل کند.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در فرانسه

دانشجویان بین المللی با دارا بودن مدرک زبان فرانسه و همچنین عدم وجود گپ و وقفه تحصیلی می توانند در دانشگاه های دولتی فرانسه به رایگان تحصیل کنند. در صورتی که برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه دانشجویان باید سالانه در حدود 3000 تا 4000 یورو هزینه کنند. مهم ترین شرط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی فرانسه دارا بودن مدرک زبان فرانسه است.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه بدون آزمون

دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه نیاز به شرکت در آزمون های ورودی ندارند، اما پس از یک سال تحصیل باید در آزمون های تخصصی شرکت و نمره لازم را کسب کنند. در واقع دانشجویان سال اول دندانپزشکی را به طور مشترک با دیگر دانشجویان در رشته های علوم پزشکی تحصیل می کنند و قبل از شروع سال دوم باید در آزمون های PASS و L.AS شرکت و نمره لازم را دریافت کنند.

دارا بودن مدرک زبان فرانسه برای تحصیل دندانپزشکی فرانسه الزامی استمدارک لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی فرانسه

مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی رشته دندانپزشکی فرانسه عبارت است از:

 • ریز نمرات تحصیلی، مدارک دبیرستان یا مدارک تحصیلی دیگر
 • گواهی دیپلم دبیرستان
 • مدرک مهارت زبان فرانسه: مدرک آزمون زبان مانند Test de Connaissance du Français (TCF) یا Diplôme Approfondi de Langue Française (DALF)
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • رزومه کاری (CV) شامل پیشینه تحصیلی، تجربه کاری (در صورت وجود)، فعالیت های فوق برنامه، دستاوردها و هر گونه اطلاعات مرتبط دیگر
 • 3 توصیه نامه تحصیلی از معلمان، استادان یا متخصصان با اثبات توانایی های علمی، ویژگی های شخصیتی و تحصیلی دانشجو برای تحصیل دندانپزشکی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک شناسایی، کپی پاسپورت یا کارت ملی
 • عکس‌ در اندازه پاسپورت

بورسیه دندانپزشکی در فرانسه

دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه بورسیه های زیر را برای تحصیل در دوره های دندانپزشکی ارائه می دهند:

برنامه بورسیه تحصیلی عالی ایفل Eiffel Excellence Scholarship Program

این برنامه بورسیه که توسط وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه ارائه می شود، به دانشجویان بین المللی ممتاز در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته هایی مانند دندانپزشکی، کمک مالی می کند. این بورسیه تحصیلی فرانسه کمک هزینه های ماهانه، هزینه های سفر، بیمه درمانی و موارد دیگر را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دولت فرانسه French Government Scholarships

دولت فرانسه بورسیه های متعددی مانند بورسیه کارشناسی ارشد چارپاک Charpak Master’s Scholarship و بورسیه تحصیلی عالی France Excellence-Master Scholarship را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه ها مبتنی بر شایستگی تحصیلی است و مختص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف از جمله دندانپزشکی می باشد.

بورسیه Erasmus+ Program

بورسیه Erasmus+ Program که توسط اتحادیه اروپا تامین می شود، کمک های مالی را به دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در رشته های مختلف مانند دندانپزشکی برای تحصیل در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه ارائه می دهد.

بورسیه های سازمانی Institutional Scholarships

بسیاری از دانشگاه های دندانپزشکی در فرانسه بورسیه های تحصیلی یا برنامه های کمک مالی خود را برای حمایت از دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. این بورسیه ها می توانند از نظر معیارهای واجد شرایط بودن، پوشش و مراحل درخواست متفاوت باشند.

بورسیه ها و کمک های مالی خارجی External Scholarships and Grants

سازمان ها، بنیادها و دولت های خارجی به دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در فرانسه بورسیه و کمک هزینه هایی ارائه می دهند. از مهم ترین این بورسیه ها برنامه فولبرایت Fulbright Program، بنیاد آقاخان Aga Khan Foundation و بنیاد روتاری Rotary Foundation را می توان نام برد.

تحصیل تخصص دندانپزشکی در فرانسه

دانشگاه های دندانپزشکی در فرانسه 4 رشته تخصصی دندانپزشکی را ارائه می دهند:

 • جراح دندانپزشک Dental-Surgeon (Dentist)
 • متخصص ارتودنسی Orthodontist
 • جراح دهان Oral Surgeon
 • متخصص دهان Oral doctor

از این میان 3 مورد آخر به خودی خود رشته های تخصصی دندانپزشکی هستند. دانشجویان دندانپزشکی عمومی برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در این رشته های تخصصی دندانپزشکی می توانند در سال 5 یا 6 برای تحصیل درخواست دهند.

علاوه بر این باید چندین سال به صورت تمام وقت در کلینیک های دندانپزشکی کار کنند.

تخصص جراح دهان رشته ای میان دندانپزشکی و جراح فک و صورت و دوره 4 ساله است. مدت زمان تحصیل یک ارتودنتیست و متخصص دهان 3 سال است. برنامه های تحصیلی متخصص دهان کاملاً شبیه جراح دندانپزشک است، اما به دلیل اینکه مستلزم سالهای کاری بیشتر در بیمارستان است، متخصصان این حوزه پیشروی بیشتر در جنبه های پزشکی و مهارت های عملی و نظری دندانپزشکی دارند.

کار حین تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه

دانشجویان بین المللی که در رشته های دندانپزشکی در فرانسه تحصیل می کنند، می توانند با دریافت مجوز کار پاره وقت دانشجویی در این کشور به کار و اشتغال بپردازند. کار حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی 2 مزیت بزرگ دارد: تامین بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی در کشور گرانی مانند فرانسه و کسب تجربه کاری ارزشمند برای کار و طبابت پس از فارغ التحصیلی. مدت زمان کار حین تحصیل دندانپزشکی در فرانسه تا 20 ساعت در هفته می باشد. دستمزد کلی برای هر ساعت کار دانشجویی در فرانسه در حدود 9.5 یورو می باشد.

متوسط درآمد دندانپزشکان در فرانسه ماهانه در حدود 5.000 یورو استدرآمد دندانپزشکان در فرانسه

در فرانسه در حدود 42.700 جراح دندانپزشک (برای 67.000.000 جمعیت فرانسه) وجود دارد و در حدود 85% آنها در مطب دندانپزشکی خود به صورت خوداشتغالی مشغول کار و طبابت هستند. در جدول زیر متوسط درآمد و حقوق دندانپزشکان در فرانسه ارائه شده است:

متوسط درآمد دندانپزشک در فرانسهماهانه در حدود 5.000 یورو
درآمد و حقوق ناخالص یک دندانپزشک در مطب خصوصی در فرانسهسالانه در حدود 40.000 تا 100.000 یورو
درآمد و حقوق اولیه یک دندانپزشک در کلینیک های دولتی فرانسهسالانه در حدود 35.000 تا 45.000 یورو
درآمد و حقوق یک دندانپزشک به عنوان استاد دانشگاه یا محقق در فرانسهسالانه در حدود 35.000 تا 45.000 یورو
درآمد و حقوق یک دندانپزشک متخصص در فرانسهیالانه در حدود 60.000 تا 150.000 یورو

اقامت فرانسه از طریق تحصیل دندانپزشکی

دانشجویان بین المللی با تحصیل در رشته دندانپزشکی در فرانسه و فارغ التحصیلی در صورتی که کار مناسب در حوزه های دندانپزشکی پیدا کنند، می توانند در این کشور اقامت کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. مدت زمان جستجوی کار در فرانسه از حدود یک تا 2 سال است. فارغ التحصیلان در این مهلت جستجوی کار می توانند کار مورد نظر در رشته دندانپزشکی را پیدا کرده و با اخذ مجوز APS از اداره مهاجرت فرانسه به جستجوی کار بپردازند.

سخن آخر

در این مقاله در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه توضیحات لازم را ارائه دادیم. علاوه بر این در مورد آزمون های ورودی، تحصیل بدون آزمون، هزینه های تحصیل دندانپزشکی و بهترین دانشگاه های دندانپزشکی این کشور اطلاعات مورد نیاز شرح داده شد. اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بهترین راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند. از خدمات مهاجرتی این موسسه مهاجرتی برتر می توان به دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه های کشور فرانسه، پذیرش دوره های کالج زبان فرانسه، دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و ارائه مشاوره های مهاجرتی تا زمان عزیمت به کشور فرانسه اشاره کرد.

سوالات متداول در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

1- آیا امکان تحصیل دندانپزشکی فرانسه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. برخی از کالج های دندانپزشکی فرانسه مورد تایید MCI و ارائه دهنده برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی می باشند.

2- مدت زمان تحصیل دندانپزشکی فرانسه چقدر است؟

تحصیل دندانپزشکی فرانسه حدود 5 تا 6 سال تمام وقت طول می کشد.

3- شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی فرانسه چقدر است؟

دانشجو باید دارای حداقل نمره 70% و بالاتر از معدل سال دوازدهم دبیرستان و نمره های خوب در دروس فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی و زبان در دبیرستان باشد.

4- مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چیست؟

مدرک دیپلم زبان فرانسه DELF و دیپلم متمرکز زبان فرانسه (DALF) و یا مدرک زبان فرانسه در سطح B2 مورد نیاز است.

5- بهترین کالج پزشکی فرانسه به زبان انگلیسی کدام است؟

کالجی که با دریافت شهریه و هزینه تحصیلی برنامه های انگلیسی زبان ارائه می دهد، کالج پزشکی تور Tor Medical College می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *