تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ، دانشگاهی تحقیقاتی است، که آموزش را با بالاترین استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشگاه کپنهاگ(UCPH) با بیش از 40،000 دانشجو و 9000 کارمند فعال در حال حاضر، یکی از بزرگ‌ترین موسسات تحقیق و آموزش عالی کشورهای شمال اروپا به شمار می‌رود. طبق رتبه‌بندی QS World، دانشگاه کپنهاگ دارای بالاترین رتبه دانشگاهی در منطقه شمال اروپا است و در جایگاه 20 کل اروپا نیز قرار دارد. در این مقاله به بررسی صفر تا صد تحصیل در دانشگاه ایالتی کپنهاگ دانمارک خواهیم پرداخت.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک

تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک

بخش IT دانشگاه کپنهاگ-دانمارک

این دانشگاه در سال 1479 تاسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های شمال اروپا است. دانشگاه کپنهاگ دارای چهار پردیس است، که هریک دارای فضا و محیط منحصر به فرد خود هستند. ساختارهای محوطه دانشگاه را، از ساختمان‌های تاریخی در مرکز شهر گرفته، تا آزمایشگاه‌ها و سالن‌ها با تکنولوژی بالا تشکیل داده‌اند. این دانشگاه شامل شش دانشکده با بیش از 100 گروه و مرکز تحقیقاتی است.

دانشگاه کپنهاگ عضو اتحادیه‌های تحقیقاتی بین‌المللی برجسته‌ای در جهان مانند؛ IARU (اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های تحقیقاتی) و LERU (لیگ دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا) است. این دانشگاه با شرکت‌هایی مانند: GlaxoSmithKline،Microsoft،Novo Nordisk،Novozymes و VELUX همکاری می‌کند. محققان بااستعداد به هدف انتقال کشفیات علمی از آزمایشگاه به جامعه، همکاری خود را انجام می‌دهند. علاوه بر این، دانشگاه کپنهاگ سالانه تقریباً 800 قرارداد همکاری با شرکت‌های دولتی و خصوصی، امضا می‌کند.

دانشجویان بین‌المللی حدودا 10 درصد از کل جمعیت این دانشگاه را تشکیل می‌دهند و کپنهاگ، سالانه تقریبا 2000 نفر دانشجوی بین‌المللی را پذیرش می‌کند. UCPH برای جذب دانشجویان و محققان با استعداد، با موسسات درجه یک در سراسر جهان همکاری می‌کند و محیط تحصیل بین‌المللی دانشگاه، توسط تعداد زیادی از محققان و کارکنان بین‌المللی خود دانشگاه پشتیبانی می‌شود.

تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاه کپنهاگ

تمامی برنامه‌های کارشناسی دانشگاه کپنهاگ، به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند و تسلط به زبان رسمی کشور دانمارک، از شرایط لازم جهت پذیرش دانشجویان است. این دانشگاه مدرک کارشناسی را کاملا به زبان انگلیسی ارائه نمی‌دهد؛ اما بسیاری از دوره‌ها در طول ترم به انگلیسی تدریس می‌شوند.

برنامه تحصیلی تابستانی بین‌المللی UCPH، تعداد بسیار محدودی از دوره‌ها را در سطح کارشناسی ارائه می‌دهد. این دوره‌ها برای دانشجویانی که در برنامه تحصیلی UCPH ثبت‌نام نکرده‌اند باز هستند و دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

همچنین UCPH دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان را برای افراد متقاضی، به عنوان مسیری برای گسترش دانش در زمینه‌های تحصیلی یا تحقیقی مورد علاقه ارائه می‌دهد.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ 54 برنامه کارشناسی ارشد را، به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. برای پذیرش دانشجویان در این مقطع، تسلط به زبان دانمارکی یا ارائه مدرک زبان معتبر به هیچ وجه ضروری نمی‌باشد.

کلاس‌های آموزشی سطح کارشناسی اغلب ترکیبی از سخنرانی و کنفرانس‌ها، پروژه‌های تحقیقاتی و سمینارهای کوچک است که در آن انتظار می‌رود، مشارکت فعال دانشجویان محرک‌ترین محیط‌های یادگیری را ایجاد نماید. محیط یادگیری دوستانه و آرام است و دانشجویان و اساتید، همواره در حال بحث و تبادل نظر هستند.

این دانشگاه دانشجویان را برای طیف گسترده‌ای از مشاغل در بخش‌های خصوصی و دولتی، آماده می‌کند. بسیاری از برنامه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی، شامل واحدهای کارآموزی برای پروژه‌های اعتباری یا تحقیقاتی هستند که اغلب در همکاری با مشاغل خصوصی می‌باشند.

مهلت درخواست پذیرش از دانشگاه کپنهاگ

برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا/EEA، آغاز مهلت درخواست اکثر برنامه‌های تحصیلی، در 15 ماه ژانویه است. برای متقاضیان اتحادیه اروپا/EEA نیز، مهلت ارسال درخواست از 1 مارس می‌باشد.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EEA، ملزم به پرداخت شهریه هستند. هزینه‌ها نسبت به مقطع و رشته تحصیلی افراد، می‌تواند بین 10 تا 16000 یورو در هر سال تحصیلی باشد.

همان‌طور که گفته شد، مهلت برای ارسال درخواست پذیرش، هزینه‌های تحصیل و غیره در مقاطع و رشته‌های مختلف، ممکن است متفاوت باشند. برای اطلاع دقیق‌تر از این امور می‌توانید به وبسایت اصلی دانشگاه کپنهاگ(https://www.ku.dk/english/) مراجعه نمایید.

تحصیل دانشکده‌های دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ در شش دانشکده و حدود 100 گروه و مرکز تحقیقاتی، سازماندهی شده است. این دانشگاه حدود 5600 کارمند علمی و 4400 کارمند فنی و اداری دارد. اسامی شش دانشکده عبارت‌اند از:

  1. دانشکده الهیات
  2. دانشکده حقوق
  3. دانشکده علوم اجتماعی
  4. دانشکده علوم
  5. دانشکده علوم انسانی
  6. دانشکده بهداشت و علوم‌پزشکی

پردیس‌های دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه دارای چهار پردیس اصلی است که در منطقه پایتخت واقع شده‌اند(سه منطقه در کپنهاگ و یکی در فردریکسبرگ).

  1. پردیس شمالی – محل اکثر دانشکده‌های علوم و دانشکده بهداشت و علوم‌پزشکی است.
  2. پردیس شهر – محل دانشکده علوم اجتماعی و مدیریت مرکزی و همچنین بخش‌هایی از دانشکده بهداشت و علوم‌پزشکی و دانشکده علوم.
  3. پردیس جنوبی – شامل دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق، دانشکده الهیات و بخش کوچکی از دانشکده علوم است.
  4. پردیس فردریکسبرگ – محل بخش‌هایی از دانشکده علوم و دانشکده بهداشت و علوم‌پزشکی است.

دانشکده بهداشت و علوم‌پزشکی و دانشکده علوم نیز از پردیس Taastrup استفاده می‌کنند، که در Taastrup در حومه غربی کپنهاگ واقع شده است. دانشکده علوم همچنین دارای امکاناتی در Helsingør، Hørsholm و Nødebo است.

وضعیت خوابگاه‌ها در دانشگاه کپنهاگ

اگرچه بسیاری از خوابگاه‌های خصوصی (به زبان دانمارکی kollegier) در کپنهاگ وجود دارند؛ اما پنج خوابگاه نیز وجود دارد که بخشی از آن‌ها توسط دانشگاه اداره می‌شود. فقط دانشجویانی که حداقل دو سال از تحصیل خود را گذرانده باشند، برای پذیرش در نظر گرفته می‌شوند. معمولاً به این خوابگاه‌ها “قدیمی” گفته می‌شود و شامل Regensen، Elers ‘Kollegium، Borchs Kollegium، Hassagers Kollegium و Valkendorfs Kollegium هستند.

برخلاف سنت اکثر خوابگاه‌های آمریکایی، خوابگاه‌های دانمارک به طور کلی و خوابگاه‌های قدیمی به طور خاص، فقط اتاق‌های تک نفره را برای اجاره ارائه می‌دهند، بدین معنی که هیچ دانشجویی مجبور نیست اتاق خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

بنیاد مسکن دانشگاه کپنهاگ یک واحد تجاری جداگانه است، که برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه و محققان مهمان مسکن فراهم می‌کند.

همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر در سراسر جهان همکاری می‌کند. در ژانویه 2006، دانشگاه کپنهاگ با ده دانشگاه برتر به مشارکت پرداخت، عناوین این دانشگاه‌ها از قرار زیر هستند:

این مشارکت با عنوان اتحاد بین‌المللی دانشگاه‌های تحقیقاتی(IARU) شناخته می‌شود.

تحصیل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک، هدف بسیاری از داوطلبان پذیرش تحصیلی کشورهای اروپایی می‌باشد. این دانشگاه با ارائه امکانات تحصیلی مناسب و استانداردهای آموزشی بالا به دانشجویان، آن‌ها را برای ورود به بازار کار رشته مورد نظر آماده خواهد کرد. اگر شما نیز از متقاضیان تحصیل در این دانشگاه هستید و می‌خواهید با روش اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی دانمارک آشنا شوید، با مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *