بورسیه های تحصیلی کوبا

کوبا از جمله کشور های مهاجر پذیر در سطح جهان است. این کشور بستر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می باشد و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از علاقمندان تحصیل در خارج از کشور است. در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بورسیه های تحصیلی کوبا را مورد بررسی قرار خواهند داد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی کوبا

برنامه بورسیه دوطرفه کوبا یا برنامه بورسیه دو طرفه کوبا/جامائیکا، بورسیه ای سالانه است که توسط وزارت آموزش و پرورش ارائه می گردد. برنامه بورسیه دو طرفه کوبا در اختیار دانشجویانی که قصد تحصیل در کوبا در زمینه علوم پزشکی و پرستاری در کوبا دارند، قرار می گیرد. این فرصت در هرسال به 8 دانشجوی خوش شانس تعلق می گیرد. دولت کوبا متقاضیان را از میان دانشجویانی که مایل به تحصیلات عالیه تحت شرایط بورسیه دوطرفه هستند دعوت می نماید تا در ماه سپتامبر هرسال، سال تحصیلی خود را شروع نمایند. رشته های بورسیه دو طرفه کوبا:

  • کارشناسی: 4 جایزه در پزشکی و 1 جایزه در دندانپزشکی
  • فارغ التحصیلی: 2 جایزه در طب داخلی و اپیدمیولوژی بهداشت
  • ارشد علوم در علم سلامت: 1 جایزه در تصویربرداری پزشکی و فیزیک تابشی

بورسیه دولت کوبا، معیارهای واجد شرایط اولیه:

  • حداقل 70% نمره در F.Sc در سطح A و SSC/MATRIC در سطح O
  • سنین بین 18 تا 21
  • پذیرش میبایستی توسط WHO  و PMDC قابل تشخیص باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی کوبا

دولت کوبا هزینه های مرتبط با خوابگاه را برای تمام مدت دوره تحصیلی فراهم می آورد. هزینه های مازاد مانند هزینه اغذیه حلال، بیمه و ویزا نیز پرداخت می گردند. یک شانس فوق العاده برای 3-4 دانشجوی فارغ التحصیل در نظر گرفته شده که امکان سفر به کوبا به کمک اسپانسرهای مالی را برای منتخبین فراهم می آورد که تجربه ای باورنکردنی در اختیار آنان قرار می دهد.

شرایط بورسیه تحصیلی کوبا

این سفر امکان مشاهده فعالیت های فرهنگی مردم کوبا و همچنین سفر به هاوانا و دهکده وینالس را برای افراد فراهم می آورد. محل اقامت می تواند به صورت گروهی در اختیار مسافران قرار گرفته شود و یا آنکه مسافران می توانند از گزینه تخت و صبحانه بهره مند گردند. این جایزه هزینه پرواز و محل اقامت افراد را به کل، مادامی که در کوبا اقامت دارند تحت پوشش قرار می دهد و طول مدت سفر به شرایط منتخبین بستگی دارد. شرایط مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به کوبا را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما قرار خواهند داد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *