سام آلتمن، مدیر OpenAI اولین دریافت کننده گلدن ویزای اندونزی

سام آلتمن، مدیر OpenAI اولین دریافت کننده گلدن ویزای اندونزی

کشور اندونزی در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی و کمک به توسعه بیشتر پروژه های اقتصادی و اجتماعی ویزای طلایی را به سرمایه گذاران خارجی و چهره های سرشناس جهان اعطا می کند تا در راستای پیشرفت تکنولوژی و فناوری گام های ارزنده ای بردارند. در این مقاله به بررسی اولین فرد دریافت کننده ویزای طلایی اندونزی و تاثیر وی در پیشبرد تکنولوژی و فناوری های جدید می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

سام آلتمن، رئیس OpenAI اولین کسی است که “ویزای طلایی” اندونزی را دریافت می کند.

مدت زمان اعتبار “ویزای طلایی” سام آلتمن برای 10 سال است. انتظار می رود این کارآفرین آمریکایی به رشد اکوسیستم هوش مصنوعی در اندونزی کمک کند.

بنیانگذار OpenAI در اوایل سال 2023 در سفر به اندونزی از چندین شهر بزرگ آسیا از جمله پکن، توکیو، سئول و سنگاپور نیز دیدن کرد. اندونزی اولین “ویزای طلایی” Golden Visa را به سام آلتمن، مدیر اجرایی OpenAI اعطا کرده است. این رویداد یک هفته پس از راه اندازی برنامه ویزای طلایی برای جذب سرمایه گذاری خارجی به بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا رخ داد.

سیلمی کریم Silmy Karim، مدیرکل امور مهاجرت اندونزی گفت: «چندین دسته ویزای طلایی به غیر از ویزای مبتنی بر سرمایه گذاری وجود دارد، یکی از آن ها ویزای طلایی است که به چهره هایی داده می شود که شهرت بین المللی دارند و می توانند برای اندونزی مزایایی داشته باشند.

کریم گفت: «با دریافت این ویزای طلایی، امید این است که آلتمن بتواند به توسعه و استفاده از هوش مصنوعی در اندونزی کمک کند.»

ویزای طلایی آلتمن 10 سال اعتبار دارد. آلتمن به عنوان دارنده ویزای طلایی اندونزی و کارآفرین آمریکایی از امتیازهایی مانند حذف بررسی های پاسپورت و ویزا در فرودگاه ‌های سراسر مجمع ‌الجزایر بزرگ اندونزی، همراه با مدت اقامت طولانی ‌تر و سهولت ورود و خروج لذت خواهد برد.

آلتمن که چت هوشمند ChatGPT برند OpenAI را به همراه ایلان ماسک بنیانگذاری کرد، اوایل سال 2023 به عنوان بخشی از یک تور کشور اندونزی به چندین شهر بزرگ آسیا از جمله پکن، توکیو، سئول و سنگاپور سفر کرد.

 

سام آلتمن به همراه ایلان ماسک چت ربات هوشمندChatGPT  را بنیانگذاری کردند.

ChatGPT  یک چت ربات هوشمند مصنوعی است که به دلیل توانایی خود در ایجاد پاسخ‌ های انسانی به درخواست ‌های کاربران، جهانی شد و فقط 2 ماه پس از راه اندازی، تعداد کاربران آن به 100 میلیون رسید.

آلتمن و دیگر رهبران فناوری اخیراً در نامه‌ای سرگشاده هشدار داده ‌اند که هوش مصنوعی دارای خطر انقراض انسان برابر با جنگ هسته‌ای است و تأکید کردند که کاهش خطرات مرتبط با این فناوری باید یک اولویت جهانی باشد.

جمع بندی

ویزای طلایی اندونزی از ویزاهای سرمایه گذاری با امتیازهای برجسته برای سرمایه گذاران خارجی است. مدت زمان طولانی اعتبار این ویزا تا 10 سال و مزیت رفت و آمد آزادانه به همه جزایر این کشور زیبا و در نهایت امکان دریافت تابعیت و شهروندی اندونزی به عنوان بزرگترین و مهم ترین کشور جنوب شرقی آسیا از لحاظ اقتصادی از ویژگی های مهم ویزای طلایی اندونزی است. سرمایه گذاری در کشورهای مهم جهان یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت آن کشور و همچنین کسب سود از محل سرمایه گذاری است. اگر دارای سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی هستید و قصد اخذ اقامت آن کشور را دارید، کافی است با مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بهترین موسسه مهاجرتی در تهران و ایران تماس بگیرید تا از “الف تا ی” سرمایه گذاری خارجی را برای شما توضیح دهند.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *