شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی

باید بدانید که با دنبال کردن مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی ( MPP )، شما قادر به سیاست گذاری خواهید بود. با تحصیل در این گرایش شما با چالش های اقتصادی و زیست محیطی بسیاری روبرو خواهید شد. مدرک MPP شما را در جهت اخذ مهارت های بسیار عالی، شناخت ملت، جامعه و دامنه گسترده ای از سیاست های جهانی یاری خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی، ساختار دوره ها، کسب تخصص و اخذ وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته سیاست عمومی در خارج از کشورمورد نظر در آینده این مقاله را مطالعه نمایید. با مطالعه این مقاله که توسط موسسه حقوقی اعزام دانشجو توسعه گران مهر تهیه شده است شما میتوانید از شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی آگاهی های لازم را کسب کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب دفاتر تهران و شیراز ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش کارشناسی ارشد سیاست عمومی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو کارشناسی ارشد سیاست عمومی به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق کارشناسی ارشد سیاست عمومی اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی و اخذ پذیرش کارشناسی ارشد سیاست عمومی از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق کارشناسی ارشد سیاست عمومی می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی و اخذ اقامت سرمایه گذاری با کارشناسی ارشد سیاست عمومی نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی می پردازد.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته سیاست عمومی در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید. دروس دانشگاهی رشته مورد نظر نیز بستگی به دانشگاه مورد انتخاب شما جهت تحصیل دارد.

بورسیه تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه کارشناسی ارشد سیاست عمومی در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان کارشناسی ارشد سیاست عمومی بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان کارشناسی ارشد سیاست عمومی تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته سیاست عمومی  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته سیاست عمومی بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

مدرک سیاست چیست ؟

معمولا بسیاری از افراد مدرک سیاست را تنها به عنوان یک تخصص در نظر می گیرند اما باید بدانید که این یک تعریف صریح نیست، چرا که مدرک سیاست بر انواع مختلف فرایندهای سیاسی، قوانین و مقررات تاثیرگذار بر عموم مردم، چگونگی سیاست گذاری و ضرورت آن در جامعه متمرکز می باشد. با تحصیل در این گرایش شما با چگونگی اجرای سیاست ها، قانون گذاری، مدیریت فرایندهای درگیر، تجزیه و تحلیل، توسعه سیاست های موجود و اجرای تحقیقات مرتبط با سیاست آشنا خواهید شد. همچنین شما ملزم به شناخت دامنه گسترده ای از فرایند های اقتصادی، سیاسی و عوامل اجتماعی مورد نظر خواهید بود.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی یا لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته سیاست عمومی در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته سیاست عمومی در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته سیاست بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

دوره های مرتبط با گرایش سیاست عمومی ( مقطع کارشناسی ارشد )

به طور معمول اخذ مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی ( MPP )، یک یا دو سال به طول می انجامد که باز هم بستگی به موسسه، کشور، گرایش مورد نظر، تحصیل به صورت تمام و یا پاره وقت خواهد داشت. معمولا مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی با عناوینی نظیر : کارشناسی ارشد علوم ( MSc ) و یا کارشناسی ارشد هنر ( MA ) در اختیار افراد قرار می گیرد.

باید بدانید که مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت سیاست ( MPA )، وجه اشتراک های بسیاری خواهد داشت. چرا که این گرایش با شناخت مدیریت عمومی ( چگونگی مدیریت فعالیت های سیاسی )، تجزیه و تحلیل کامل سیاست ها و برنامه ها در ارتباط خواهد بود. این امر به معنای این است که مدرک سیاست به عنوان یک گرایش دو اصولی در کنار مبحث مدیریت در نظر گرفته شده است.

با تحصیل در این گرایش شما قادر به تجزیه و تحلیل کیفی روش ها ( تجزیه و تحلیل عناوین بدون استفاده از سنجش های کمی و یا آماری و به جای آن استفاده از روش های مطالعه ای )، تجزیه و تحلیل سیاست ها، ارزیابی برنامه های سیاسی و مدیریت سیاست ها خواهید بود. ناگفته نماند که فرصت کسب تخصص در جنبه ای خاص از گرایش سیاست برای شما وجود خواهد داشت. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تخصص های رایج کلید TAB را فشار دهید. علاوه بر موارد ذکر شده در فوق باید بدانید که فرصت شرکت در دوره های کارآموزی در طول دوران تحصیل برای شما وجود خواهد داشت.

معمولا فعالیت های شما از طریق انجام تکالیف و کار بر روی پروژه های گروهی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. باید بدانید که در پایان دوره تحصیلی شما ملزم به ارائه پایان نامه و انجام تحیقات به صورت مستقل خواهید بود.

شرایط ورود

این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی، شما ملزم به ارائه مدرک کارشناسی ( با هرنوع گرایش تحصیلی ) به دانشگاه مورد نظر خواهید بود. اگرچه مطالعه عناوین مرتبط با گرایش سیاست عمومی نظیر : سیاست، اقتصاد و تجارت مفید تر خواهد بود. ناگفته نماند که در صورت نداشتن مدرک کارشناسی، تجارب کاری مرتبط با گرایش سیاست عمومی در نظر گرفته خواهد شد.

گرایش های مختلف کارشناسی ارشد سیاست عمومی در از خارج کشور

کسب تخصص

گزینه های انتخابی بسیاری برای شما وجود دارند که شما را در جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی و کسب تخصص در این گرایش و انتخاب بهترین گرایش رشته سیاست عمومی در خارج از کشور یاری می نمایند.

سیاست های محیطی

این شاخه از گرایش سیاست، با شناخت تمامی نظریه های سیاسی، حفاظت از اقتصاد و اموال، حفظ سلامتی انسان ها، توسعه سلامتی و افزایش کیفیت زندگی در جهان طبیعی در ارتباط خواهد بود. سیاست های به کار رفته شده در خصوص انرژی بر مطالعه چگونگی کارکرد سیستم های انرژی در حال و آینده، چگونگی ارتباط این سیستم با سیاست و اجتماع، تضمین فعالیت های اقتصادی، حفاظت از انرژی، حفظ محیط زیست و ارزیابی انرژی ها متمرکز خواهد بود.

سیاست های بهداشتی

اگر شما به کسب تخصص در گرایش سیاست های بهداشتی علاقه مندید، لذا شما قادر به آشنایی با تمامی جوانب تاریخی و سازمان های درگیر در سلامت عمومی خواهید بود. همچنین شما با چگونگی ارزیابی اخلاقیات، اقتصاد، اجتماع، شناخت عناوین موثر، توسعه مهارت های کمی ( آماری )، ارزیابی و تجزیه و تحلیل مجموعه ای از داده ها آشنا خواهید شد.

سیاست های شهری

از دیگر شاخه های گرایش سیاست عمومی که افراد قادر به کسب تخصص در آن خواهند بود، سیاست های شهری می باشد. گرایشی که بر چگونگی تاثیر سیاست های عمومی بر شهرها در سطح ملی و جهانی متمرکز خواهد بود. با تحصیل در این گرایش شما قادر به پوشش دهی عناوینی نظیر : جرایم، امنیت اجتماعی، بازسازی شهرها، توسعه پایدار مناطق شهری، شناخت تمامی نظریه های مرتبط با سیاست شهری و غلبه بر دامنه گسترده ای از چالش های شهری در آینده خواهید بود.

سیاست های اقتصادی

این گرایش با معرفی سیاست های اقتصادی بین المللی ( IPE )، تجدید نظر بر مفاهیم اقتصادی کلیدی، شناخت تمامی مباحثه ها و روش های مرتبط با اجرای سیاست عمومی، درک مفاهیم اقتصادی پایدار و مفاهیم اجتماعی عینی در ارتباط خواهد بود. این شاخه از گرایش سیاست عمومی بر عناوینی نظیر : امور مالی عمومی، ریسک های احتمالی، اصلاح خدمات عمومی، سرمایه گذاری هایی در جهت اقتصاد عمومی، شناخت مسئله فقر و سیاست عمومی متمرکز خواهد بود.

سیاست های آموزشی

این بسیار مهم است که بدانید که بسیاری از کشورها در جهت توسعه فرایند های آموزشی تلاش می کنند. با کسب تخصص در این گرایش شما قادر به درک اجتماع و افشای سیاست های ماورای آموزش خواهید بود. همچنین شما با چگونگی طبقه بندی اجتماعی، شناخت بی کیفیتی های مرتبط با سیاست های آموزشی و دیگر چشم انداز های آموزشی آشنا خواهید شد.

دیگر عناوینی که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود مواردی نظیر : چالش های ایمنی جدید، سیاست های تطبیقی، موسسات بین المللی، رژیم های گوناگون، مدیریت عمومی، حقوق بشری، طرح ریزی های استراتژیک و توسعه سیاست های بین المللی را در بر خواهد گرفت.

گزینه های شغلی

مشاغل مرتبط با گرایش سیاست عمومی

دامنه گسترده ای از مشاغل برای فارغ التحصیلان گرایش سیاست عمومی در نظر گرفته شده است. چرا که بسیاری از فارغ التحصیلان قادر به ایفای نقش در بخش های عمومی، سازمان های دولتی، بخش های خصوصی و یا سازمان های غیر دولتی خواهند بود. با اخذ مدرک سیاست عمومی شما قادر به استفاده از ابزارآلات سیاسی و اخذ مهارت های بسیار مهم در جهت حل مسائل و مشکلات سیاسی خواهید بود.

دیگر مشاغل مرتبط با گرایش سیاست عمومی عبارت است از :

مامور دولت های بومی

این فرد مسئولیت اجرای برنامه ها و فرایند های سیاسی در شوراها و تضمین خدمات عمومی به صورت موثر را بر عهده دارد. این حرفه با دامنه گسترده ای از مهارت ها و شناخت تمامی جوانب سیاسی در آینده در ارتباط خواهد بود. این نقش بسیار متنوع می باشد چرا امکان کسب تخصص در تمامی جوانب سیاست، کسب تجارب در موارد آموزشی، محیط زیست، اوقات فراغت و تفریح و سرگرمی را برای افراد فراهم می کند.

مامور تحقیقات اجتماعی / ناظر سیاسی

از دیگر مشاغل بسیار مهمی که با گرایش سیاست عمومی در ارتباط است، ایفای نقش و همکاری با دولت به عنوان یک ناظر سیاسی خواهد بود. ناظر سیاسی فردیست که مسئولیت راه اندازی و انجام تحقیقات و تجزیه و تحلیل سیاست های دولتی را بر عهده دارد. این فرد همکاری های بسیار گسترده ای با سیاستمداران و وزیران در جهت ارزیابی سیاست های موجود و توسعه هر کدام از آن ها خواهد داشت. باید بدانید که ایفای این نقش برقراری ارتباط با دیگر کارمندان دولتی نظیر : آمارگیران و محققان خبره را می طلبد.

مدیر خدمات شهری

این حرفه بسیار گسترده و متنوع می باشد و به صورت چشمگیری بستگی به ساختمان و یا مکانی که در آن مشغول به کار هستید خواهد داشت. با کسب تخصص در این حرفه شما ملزم به تحریر گزارشات، مدیریت کارمندان، شرکت در مباحثه ها، ارائه پیشنهادات، اجرای تحقیقات، همکاری با بخش های عمومی و یا ارائه طرح های پیشنهادی برای اجرای سیاست ها خواهید بود.

مامور سیاست امور خارجه / سیاستمدار

باید بدانید که حرفه مامور سیاست امور خارجه و یا سیاستمداری از اهمیت بسیار والایی برخوردار است. مامور سیاست امور خارجه فردیست که با حفاظت و توسعه منابع کشور در راه های مختلف در ارتباط است. با اخذ این حرفه شما قادر به شناخت تروریسم ها و شناخت تمامی شهروندان مختلف که با آنان همکاری می کنید خواهید بود. ناگفته نماند که کسب مهارت های زبانی بسیار خاص بسیار ضروری می باشد که مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

همکاری در بخش دیپلماسی به معنای بر عهده گرفتن نقش مامور سیاست گذار خواهد بود. مامور سیاست فردیست که در جهت اجرای سیاست های دولتی، بازرگانی و مواد مالی تلاش بسیاری می کند. این امر به معنای ارائه گزارشات حاصل از مذاکرات پیچیده و ارائه خلاصه گزارشات وزیران بر اساس آخرین سیاست گذاری ها خواهد بود. لذا با اخذ این حرفه بسیار مهم شما قادر به همکاری با بخش روزنامه نگاری، نظارت بر امور عمومی، شورا ها، مهاجرت ها و فعالیت های مدیریتی خواهید بود.

محقق اجتماعی

شما قادر به استفاده از مهارت های خود در جهت یک محقق اجتماعی شدن خواهید بود. نقشی که با طرح ریزی، مدیریت، کار بر روی پروژه های تحقیقی و شناخت عناوین مرتبط با اجتماع نظیر : بیکاری، جرایم، آموزش و سایر موارد در آمیخته است. محقق اجتماعی فردیست که به طور معمول از نرم افزارهای رایانه ای استفاده می نماید و نسبت به ذخیره و ارائه داده ها و کسب مهارت های IT بسیار مهم مبادرت می ورزد. محققین اجتماعی در گزینش داوطلبان بسیار تیزبین می باشند چرا که دانش بسیار گسترده ای در خصوص فناوری های تحقیقی دارند و مهارت های کمی و کیفی بسیاری در طول دوره تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی ارشد سیاست عمومی کسب کرده اند.

دیگر مشاغل مرتبط با گرایش سیاست عمومی

دیگر مشاغل مرتبط با گرایش سیاست عمومی مواردی نظیر : کارکردن در انجمن ها، فعالیت های انسان دوستانه، همکاری با سازمان های غیر خصوصی و یا دیگر سازمان ها را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که شما قادر به ایفای نقش به عنوان یک مشاور خبره، سخنگوی بخش سیاست عمومی، مامور تجارت و یا مدیریت بخش های آموزشی خواهید بود.

سطح علمی دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد سیاست عمومی

  • دانشگاه استنفورد (Stanford University)
  • دانشگاه هاروارد ( Harvard University)
  • دانشگاه شیکاگو ( University of Chicago)
  • دانشگاه کمبریج ( University of Cambridge)
  • دانشگاه آکسفورد ( University of Oxford)

شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو کارشناسی ارشد سیاست عمومی به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار کارشناسی ارشد سیاست عمومی بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *