دانشگاه پزشکی لتونی

دانشگاه پزشکی لتونی در سال 1919 تاسیس شده است و در حال حاضر، با بیش از 14000 دانشجو، 13 دانشکده و بیش از 20 موسسه ی تحقیقاتی و مرکز مطالعه ی مستقل، یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی جامع و پیشرو در بالتیک است. دانشگاه بیش از 130 برنامه ی مطالعه ی علمی و حرفه ای معتبر دولتی ارائه می دهد. در دانشگاه پزشکی لتونی ، پژوهش در بیش از 50 زمینه ی تحقیقاتی که نشان دهنده ی چهار حوزه ی اصلی از تحقیق می باشد، انجام شده است. اطلاعات بیشتر را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی لتونی

دانشگاه پزشکی لتونی توجه زیادی به توسعه ی همکاری های بین المللی برای ترویج هویت خود در سطح بین المللی و تقویت شهرت دانشگاه در سراسر جهان، اختصاص داده است. تا به امروز، در دانشگاه لتونی 136 توافقنامه ی دو جانبه ی جهانی و بیش از 700 توافق با 368 موسسه در 32 کشور اروپایی در برنامه ی اراسموس امضا کرده است. هر دو دانشجوی انتقالی ورودی و خروجی از یکی از توافقات انتقال دانشجوی موجود استفاده می کنند: اراسموس ، اراسموس موندوس (Aurora ،AESOP ،(LEADER، دانشگاه EUROPA  I.S.E.P، توافقات دوجانبه، و توافق بین دو کشور.

اراسموس موندوس یک همکاری و برنامه ی انتقال در زمینه ی آموزش عالی است که هدف آن ترویج گفت و گو و تفاهم بین مردم و فرهنگ از طریق همکاری با کشورهای جهان سوم می باشد. همکاری بین موسسات آموزش عالی اروپا و کشورهای جهان سوم شامل بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی برای انتقال در تمام سطوح تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، فوق دکترا و کادر پزشکی) می باشد.

در دانشگاه پزشکی لتونی یا UL، شما می توانید مدرک لیسانس دانشگاهی یا کارشناسی ارشد در علوم انسانی (زبانشناسی، فلسفه، تاریخ، الهیات)، آموزش، علوم اجتماعی(اقتصاد، مطالعات ارتباطات، علوم سیاسی، روانشناسی، جامعه شناسی، حقوق، مدیریت)، علوم طبیعی (زیست شناسی، فیزیک، جغرافیا، زمین شناسی، شیمی، ریاضی، علوم زیست محیطی) و علوم بهداشتی (داروخانه، پرستاری) را می توانید کسب کنید.  UL همچنین مدارک حرفه ای و یا کارشناسی یا کارشناسی ارشد، از جمله MD، صلاحیت دکترا، استادی، مددکار اجتماعی، اقتصاددان، مترجم/ مترجم شفاهی و غیره را ارائه می دهد.

آموزش در دانشگاه پزشکی لتونی

برنامه های آموزشی دکتری در رشته ی نجوم، زیست شناسی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، جمعیت شناسی، داروسازی، زبانشناسی، فلسفه، فیزیک، جغرافیا، زمین شناسی، مهندسی، حقوق، شیمی، مطالعات ارتباطات، پزشکی، ریاضیات، آموزش، سیاست، روانشناسی، جامعه شناسی ، الهیات و مطالعات مذهبی، مدیریت، زبان شناسی، تاریخ، و علوم زیست محیطی را ارائه می دهد.

آموزش در دانشگاه پزشکی لتونی

دانشگاه پزشکی لتونی  یا UL  یک فرصت برای مطالعه ی برنامه ی کارشناسی ارشد درون دانشگاهی “درمان آموزشی مختلف”، برنامه ی کارشناسی ارشد درون دانشگاهی “مطالعات مربوط به منطقه ی دریای بالتیک”، برنامه ی کارشناسی ارشد ” مطالعات اروپا ” و دیگر برنامه های مطالعه ی منحصر به فرد.

هر سال، حدود 400 دانشجو از UL  در خارج از کشور با کمک برنامه های تبادل بین المللی تحصیل می کنند، در نتیجه مهارت ها و توانایی های خود. را تکمیل می کنند؛ به نوبه ی خود،دانشگاه لتونی از حدود. 400 دانشجو بین المللی استقبال می کند.

درباره دانشگاه پزشکی لتونی

در سال 1950 موسسه ی پزشکی ریجا بر پایه ی دانشکده ی پزشکی دانشگاه دولتی لتونی تاسیس شد. در ابتدا موسسه شامل دانشکده ی پزشکی، دندان پزشکی، دارو سازی بوده است و همچنین دارای 45 اداره ی گروه اموزشی نیز می باشد. دانشگاه استرادینز ریجا یک دانشگاه با بودجه ی دولتی است که برنامه های مختلف تحصیلی ارایه می دهد و تحقق پروژه های علمی را تضمین کرده، آموزش کارشناسان را در باره ی مراقبت های سلامتی و بهداشتی و علوم اجتماعی ارایه می دهد و کارشناسان آموزش دیده در این حوضه در لتونی و در سراسر جهان میتوانند به کار کردن مشغول شوند.

دانشگاه استرادینز ریجا تنها دانشگاهی هست که در لتونی به طور رسمی با سیستم مراقبت های سلامتی و بهداشتی کشور منطبق شده است و از این رو موفقیت در عمل را را این دانشگاه تضمین می کند و این موضوع یک پیش شرایط برای وجود مآثر سیستم مراقبت بهداشتی و سلامتی در لتونی می باشد. در حال حاضر 9 دانشکده در (R.S.U) دانشگاه استرادینز ریجا وجود دارد. اداره ی گروه اموزشی علوم پزشکی شامل :

 • دانشکده ی دندانپزشکی
 • دانشکده ی پزشکی
 • دانشکده ی دارو سازی
 • دانشکده ی سلامت عمومی و رفاه اجتماعی
 • دانشکده ی توان بخشی

مجموع کل دانش جویان حدود 7000 نفر است در حالیکه مجموع تعداد کارمندان R.S.U تقریبا 1000 نفر است , با 370 نفر اعضای هیأت علمی. زبان آموزشی در R.S.U در درجه ی اول لتونی بوده، در صورتی که بسیاری از دانشکده ها اداره های گروه آموزشی برنامه ی آموزشی به زبان انگلیسی برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری (حرکت درمانی) فیزیو تراپی، بهداشت و سلامت عمومی و مدیریت بهداشت و سلامتی و غیره برای دانشجویان بین المللی ارایه می دهند.
یکی از هر سه دانش جوی بین المللی در لتونی در R.S.U درس می خوانند در حال حاضر دانشجویان بین المللی بیشتر از 24 در صد کل دانش جویان دانشگاه را تشکیل می دهند.

هزینه و شهریه دانشگاه پزشکی لتونی

هزینه ی شهریه برای هر سال تحصیلی قیمت ها به یورو می باشد.

 • پزشکی ۱۲۰۰۰ یورو
 • حدودا بین۴۵۰ -۷۰۰ یورو (۵۵۳ -۸۶۱ دلار آمریکا) در ماه برای تامین هزینه های اساسی مثل غذا، رفت و آمد، مایحتاج زندگی، وسایل رفاهی و محل زندگی ،کافی به نظر میرسد.
 • هتل های شبانه روزی داشجویی یا خوابگاه های دانشجویی : ۷۰ -۱۲۰ یورو
 • اتاق انفرادی :۲۵۰ – ۳۵۰ یورو
 • اتاق مشترک : ۱۰۰ – ۲۰۰ یورو
 • غذا : ۱۲۰ -۲۵۰ یورو
 • وسایل حمل و نقل عمومی (با تخفیف دانشجویی)۱۶ یورو برای هر ماه (اتوبوس های معمولی، اتوبوس های برقی، مترو)
 • بلیط تک سفره برای وسایل حمل و نقل عمومی : ۱.۱۵ یورو.
 • تاکسی (مرکز شهر به حومه ی شهر) : ۷-۱۵ یورو (برای فقط یک انتقال)

رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی لتونی

رتبه بندی دانشگاه های جهان Q.S یک رتبه بندی دانشگاهی سالیانه است که در تمام دنیا به رسمیت شناخته می شود و دارای شش معیار است: شهرت آکادمیک، شهرت کارکنان، نسبت استاد / دانشجو، استناد، نسبت اساتید بین المللی و نسبت دانشجویان بین المللی. بیش از 26300 موسسه آموزش عادی در سرتاسر دنیا وجود دارند.

بر اساس یک بررسی از شهرت آکادمیک دانشگاه که توسط شرکت تحقیقاتی بازاری Kanter T.N.S Latvia در 2018 انجام شده است، دانشگاه پزشکی لتونی به عنوان یک دانشگاه با کیفیت بالا و شهرت برجسته شناخته شده است و در میان ده دانشگاه بزرگ لتونی دسته بندی شده است. مشاورین آموزشی دفاتر تهران و شیراز موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی راهنمایی کنند.

سوالات متداول در مورد دانشگاه پزشکی لتونی

1- آیا دانشگاه پزشکی لتونی معتبر است؟

بله، این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه¬های تحقیقاتی جامع و پیشرو در بالتیک است.

2- در دانشگاه پزشکی لتونی امکان تحصیل کارشناسی ارشد در چه رشته هایی وجود دارد؟

درمان آموزشی مختلف، مطالعات مربوط به منطقه¬ی دریای بالتیک، مطالعات اروپا و دیگر برنامه¬های مطالعه¬ی منحصر به فرد دراین دانشگاه وجود دارد.

3- کدام یک از دانشگاه های پزشکی لتونی با سیستم های مراقبت سلامتی منطبق است؟

دانشگاه استرادینز ریجا تنها دانشگاهی هست که در لتونی به طور رسمی با سیستم مراقبت¬های سلامتی و بهداشتی کشور منطبق شده است.

4- آیا با مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های لتونی می توان در سایر کشورها کار کرد؟

کارشناسان آموزش دیده در حوزه سلامت و بهداشت در لتونی و در سراسر جهان می¬توانند به کار کردن مشغول شوند.

5- دانشگاه پزشکی استرادینز ریجا لتونی چه گروها های آموزشی دارد؟

دانشکده¬ی دندانپزشکی، پزشکی، دارو سازی، سلامت عمومی و رفاه اجتماعی و دانشکده¬ی توان بخشی.

6- آموزش در دانشگاه پزشکی لتونی به چه زبانی است؟

زبان آموزشی در این دانشگاه در درجه ی اول لتونی است، در حالیکه بسیاری از برنامه¬های آموزشی را به زبان انگلیسی برای برای دانشجویان بین المللی ارایه می¬دهند.

7- شهریه دانشگاه پزشکی لتونی چقدر است؟

شهریه دانشگاه پزشکی لتونی ۱۲۰۰۰ یورو برای یک ساال است.

8- هزینه خوابگاه های دانشجویی دانشگاه پزشکی لتونی چقدر است؟

هزینه هتل¬های شبانه روزی داشجویی یا خوابگاه-های دانشجویی، ۷۰ -۱۲۰ یورو در سال است.

9- آیا دانشگاه پزشکی لتونی یک دانشگاه معتبر برای تحصیل است؟

بله، این دانشگاه یک دانشگاه با کیفیت بالا و با شهرت برجسته و جزء ده دانشگاه بزرگ لتونی می-باشد.

10- آیا دانشگاه پزشکی لتونی برای دانشجویان بین الملل دانشگاهی مناسب است؟

بله، این دانشگاه از دانشجویان بین الملل استقبال می¬کند و در حال حاضر دانشجویان بین المللی بیشتر از 24 در صد کل دانشجویان دانشگاه را تشکیل می¬دهند.

11- در دانشگاه پزشکی لتونی چه دوره های آموزشی ارائه می شود؟

این دانشگاه، مدارک حرفه ای و یا کارشناسی یا کارشناسی ارشد، از جمله MD، صلاحیت دکترا، استادی، مددکار اجتماعی، اقتصاددان، مترجم/ مترجم شفاهی و غیره را ارائه می¬دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *