شرایط زندگی در سوئیس

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی شیراز (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه شرایط زندگی در سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

پیشنهاد می شود که دانش خود در رابطه با سوئیس را با این 35 حقایق بسنجید، آیا شما می دانید که Velcro و LSD در سوئیس سرچشمه گرفته است و آیا می دانید که نگه داشتن سگ خانگی مستلزم پرداخت مالیات در سوئیس می باشد؟
ما در مقاله به بررسی 35 واقعیت پیرامون سوئیس می پردازیم. چه مطالبی در رابطه با سوئیس می دانید؟ در اینجا ترکیبی از حقایق آموزنده و جالب برای شما آماده گردیده است، حقایقی که امکان بازدید و یا زندگی در سوئیس را برای شما مقدور می سازند. پیشنهاد می شود که در وحله اول خود را بیازمایید و این 35 حقایق را به خاطر بسپارید.

35 حقیقت در رابطه با شرایط زندگی در سوئیس

1. سوئیس یکی از دو کشوریست که پرچم آن شبیه به مربع می باشد چرا که واتیکان تنها پرچم مربع دیگر در جهان است. بخاطر داشته باشید که پرچم سوئیس یک مربع قرمز و یک صلیب سفید در مرکز را در خود جای داده است.

2. سوئیس همیشه برای یک جنگ هسته ای آماده بوده است چرا که ذرات رادیواکتیو به اندازه کافی در جای جای جمعیت انسانی آن وجود دارد، با توجه به قوانینی که در این کشور وجود دارد تمامی افراد بایستی یک پناهگاه در ساختمان خود و یا در نزدیکی برای خود اختیار کنند. باید بدانید که ارتش سوئیس به طور کامل مجهز به پناهگاه توپخانه خواهد بود. تجهیزاتی که این کشور را مبدل به یک کشور عجیب و جالب نیز ساخته است.

3. نکات در دسترس دیگر سوئیس وجود استراتژی های دفاعی در این کشور خواهد بود. استراتژی هایی که مانع تخریب هر جاده، پل و راه آهن اصلی خواهد شد.

4. باید بدانید که تمامی شهروندان سوئیس از هر قانون تصویب شده توسط پارلمان پیروی خواهند کرد علاوه بر این امکان به چالش کشیدن قوانین برای آنان وجود خواهد داشت. چرا که با جمع آوری 50،000 امضا بر علیه قانون ظرف 100 روز امکان تغییر قانون وجود خواهد داشت. اگر شما در این راستا موفق شدید، رای گیری ملی برگزار می شود و رای دهندگان بر اساس تصمیم اکثریت رای گیری خواهند کرد، رای گیری که پذیرفته و یا رد خواهد شد.

5. سوئیس به عنوان یکی از قطب های اختراعات معروف جهان در نظر گرفته شده است، اختراعاتی که مواردی نظیر: نوار چسب، سلفون، چاقو ارتش سوئیس، چای سیاه و سفید، پوست سیب زمینی و فونت Helvetica، LSD رژیمی، شکلات خوراکی از جنس طلا و شیر شکلات را در بر خواهد گرفت. آنها همچنین به عنوان پیشگامان در معرفی سورتمه سواری، سورتمه و لوژسواری که به عنوان یک ورزش رقابتی در جهان می باشد در نظر گرفته خواهند شد.

6. مردان سوئیس طولانی ترین امیدواران به زندگی در جهان خواهند بود. چرا که در سال 2015 امید به زندگی در سوئیس 81.3 سال برای مردان و 85.3 سال برای زنان نیز خواهد بود، بخاطر داشته باشید که این آمار با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز گرفته شده است. این نهاد (سوئیس) پس از ژاپن رتبه دوم را از جهت امید به زندگی بدست آورده است. ناگفته نماند که جمعیت پیری در سال 2015، تقریبا یک پنجم از جمعیت 65 ساله بود.

7. قانون سوئیس نگه داشتن حیوانات خانگی soclal بیش از دو تا را ممنوع کرده است، بخاطر داشته باشید که نگه داشتن یک خوکچه هندی، موش، راسو، ماهی، قناری، خوک و یا دیگر موجودات اجتماعی در سوئیس امکان پذیر نیست. چرا که با توجه به قوانین رفاه حیوانات جهان، کشور سوئیس جداسازی حیوانات از یکدیگر را به عنوان امری سوء استفاده تلقی می نماید. این خدمات به عنوان یک وکیل مدافع حیوانات در نظر گرفته خواهد شد. ناگفته نماند که این خدمات حیوانات خانگی در خصوص یک جفت از حیوانات که می میرند و فردی که به خرید و فروش حیوانات خانگی می پردازد صدق خواهد کرد.

8. بخاطر داشته باشید که جهت نگهداری سگ در خانه افراد ملزم به پرداخت مالیات خواهند بود. مالیات سالانه در نظر گرفته شده با توجه به اندازه و وزن سگ نیز خواهد بود. صاحبان سگ نیز به یک دوره آموزشی برای یادگیری چگونه رفتار درست با حیوانات خانگی و چگونگی اهمیت دادن به آنان نیاز خواهند داشت.

.9بر اساس رتبه بندی های مداوم و بر اساس گزارش های جهانی – سوئیس یکی از بهترین مکان ها برای تولد، زندگی و یا خوشحال بودن خواهد بود. بخاطر داشته باشید که سوئیس به عنوان شادترین کشور جهان در سال 2015 در نظر گرفته شد، و رتبه دوم را در سال 2016 (پس از دانمارک) بدست آورد، این در حالیست که زوریخ دومین شهرستان از جهت میزان کیفیت زندگی در سال 2016 (پس از وین) خواهد بود، بدلیل ارتباط با برن و Helsinki این کشور به عنوان دومین کشور از جهت امنیت شخصی در نظر گرفته خواهد شد و از این جهت به مراتب بالاتر از لندن (72) و یا ایالات متحده آمریکا (که در آن هیچ شهرستان رتبه بالاتر از50 را بدست نیاورده اند) خواهد بود. با توجه به شاخص اطلاعات اکونومیست (EIU) در سال (2013)، سوئیس به عنوان بهترین کشور برای تولد نیز در نظر گرفته شد.

10. در کشور سوئیس بیش از 208 و با 3000 متر بلندی وجود خواهد داشت.این در حالیست که بیش از 24 تا از آن ها حدود 4000 متر ارتفاع خواهند داشت. باید بدانید که مرتفع ترین آنان مونت روزا (Dufoursptiz) با 4634 متر ارتفاع واقع شده در مرز سوئیس / ایتالیا نیز خواهد بود.

11. آب و هوای سوئیس تنها کوه های برفی را در بر نخواهد گرفت. آب و هوای سرد، زمستان های برفی و تاریخی؛ درجه حرارت، انجماد و بارش برف به ویژه در مناطق دشتی از ویژگی های آب و هوایی این کشور به حساب خواهد آمد. بسیاری از مناطق اسکی پوشیده از برف های مصنوعی خواهد بود. در تابستانهای گرم، درجه حرارت به بیش از 30-35 درجه سانتی گراد خواهد رسید. رشته کوه های آلپ به عنوان یک مانع آب و هوایی عمل می نمایند چرا که شمال سوئیس از آب و هوایی سردتر برخوردار شد. به دلیل وجود بادهای اقیانوس اطلس، جنوب سوئیس دارای آب و هوای خفیف تر خواهد بود و تحت تاثیر بادهای مدیترانه ای نیز قرار خواهد گرفت.

.12در کشور سوئیس انتخاب کردن نامی برای کودک به بعدا به او آسیب برساند ممنوع خواهد بود؛ به همین دلیل این کشور می تواند پدر و مادر را از این امر بازدارد. چرا که مقامات سوئیس موسیقی دان معروف کریستین Lauterburg را از نامیدن Lexicon برای دخترش باز داشتند.

.13 بخاطر داشته باشید که کشور سوئیس به عنوان Confoederatio شناخته شده است که اختصار آن CH خواهد بود. این نام رسمی به دلایل تاریخی برای سوئیس در نظر گرفته شد، اگر چه سوئیس مدرن federalrepublic متشکل از 26 استان نیز خواهد بود. بخاطر داشته باشید که تاسیس کنفدراسیون سوئیس به طور سنتی در تاریخ 1 آگوست سال 1291 خواهد بود، روزی که به عنوان روز ملی سوئیس در نظر گرفته شد و افراد هر سال آن را جشن گرفتند.

14. سوئیس دارای یک شکاف عمیق ثروتی مابین فقیر و غنی خواهد بود چرا که حدود 20 درصد از جمعیت چهار برابر در آمد نسبت به طبقه پایین کشورو با توجه به OCED خواهند داشت.

15. سوئیس یکی از پایین ترین نرخ جرایم و جنایت ها را به خود اختصاص داده است با توجه به اینکه این کشور صنعتی با وجود قوانین اسلحه لیبرال می باشد- در سال 2015  تنها 0.5 از افراد در سوئیس متهم به قتل با اسلحه شدند و این نرخ نسبت به نرخ قتل با اسلحه در آمریکا به شدت پایین خواهد بود. با این حال سازمان بررسی سلاح های کوچک سوئیس نشان داده است که سوئیس حدود 45.7 اسلحه  برای هر 100 ساکنان خواهد داشت. این نرخ بالاترین نرخ پس از آمریکا (88.8) و یمن (54.8) خواهد بود. اگر چه آمار و ارقام دولت سوئیس نشان داده است که برای هر چهار ساکن سوئیسی یک اسلحه در نظر گرفته شده است. در سال 2011، رای دهندگان سوئیسی پیشنهاد دادند که کنترل اسلحه بایستی سختگیرانه تر باشد و ممنوعیت خرید سلاح های خودکار و معرفی یک سیستم صدور مجوز اسلحه گرم به طور جد نیز اعلام گردد.

16. خدمت سربازی برای شهروندان سوئیسی مرد اجباری خواهد بود. چرا که سوئیس به عنوان یکی از کشورهای غرب اروپا می باشد که خدمت سربازی در آن اجبار می باشد. طبق قانون اساسی سوئیس، شهروندان سوئیسی مرد بایستی پس از سن 18 سالگی برای خدمت به ارتش سوئیس عزیمت نمایند. در حالی که زنان می توانند به صورت داوطلبانه این فرایند را انتخاب نمایند. اردوگاه های آموزشی نظامی در سراسر سوئیس معمول می باشد به عنوان مثال؛ افراد غیر نظامی حامل تفنگ ساچمه ای بر شانه های خود می باشند. بخاطر داشته باشید که نگه داشتن اسلحه شخصی صادر شده از ارتش (تفنگ نیمه اتوماتیک) قانونی خواهد بود. مالکیت تفنگ در سوئیس تا حدی بسیاری به سنت نگه داشتن تفنگ ارتش شبه نظامی در خانه و در کشور سوئیس بستگی خواهد داشت.

17. آلبرت انیشتین معروف به فرمول E = MC2 در سوئیس  ترقی یافت بخاطر داشته باشید که او نظریه نسبیت را در زمان تحصیل و زندگی در برن کشف کرد. پس از آن وی به انکار تابعیت آلمانی خود برای ممانعت از وظیفه نظامی پرداخت.

18. سیاست سوئیس شامل یک حزب  ضد powerpoint خواهد بود، هدف این حزب کاهش استفاده از پاورپوینت و دیگر نرم افزار ها خواهد بود چرا که هزینه آسیب های اقتصادی سوئیس حدود EUR 2.1 خواهد بود.

19. روز یکشنبه در سوئیس آغشته به یک فهرست طولانی از قوانین خواهد بود چرا که فعالیت هایی نظیر: چمن زنی، حلق آویز کردن لباس های شسته شده، روشن کردن ماشین لباسشویی و یا بازیافت بطری های خود غیر قانونی به حساب خواهد آمد و تمامی این امور برای تضمین صلح و زیبایی اتفاق خواهد افتاد. خواب شب مسالمت آمیز به منظور پیروی از قوانین خواهد بود و اقدامات پر سر و صدا بعد از ساعت 10:00 که شامل ادرار ایستاده، کوبیدن درب ماشین، سیفون کشیدن توالت و یا تخلیه آب حمام می باشد ممنوع خواهد بود.

20. تونل گوتارد سوئیس یکی از طولانی ترین تونل ها در جهان خواهد بود تونلی که حدود 57km طول خواهد داشت و در 2.3km کوه های آلپ قرار گرفته است. بخاطر داشته باشید که این تونل حدود 7KM طولانی تر از تونل کانال بین انگلستان و فرانسه خواهد بود. بخاطر داشته باشید که 17 سال مداوم برای برای تکمیل  و ساخت این تونل در نظر گرفته شده است و به عنوان یکی از گران ترین تونل های جهان در نظر گرفته خواهد شد. ناگفته نماند که این امر موجب 45 دقیقه کاهش زمان سفر مابین زوریخ و لوگانو خواهد شد. علاوه بر این، این تونل در راه های راین-آلپ که از Rotterdam در هلند امتداد امتداد یافته است؛ آلمان و عبور از ایتالیا که متصل به بندر جنوا می باشد نقش بسزایی داشته است.

21. تقریبا نیمی از ازدواج ها در سوئیس در پایان به طلاق ختم خواهد شد چرا که این نرخ طلاق در سال 2015 به 41.4 درصد افزایش یافت. بخاطر داشته باشید که این نرخ در منطقه ژنو به 48.6 درصد رسید و بالاترین نرخ جهانی را به خود اختصاص داد. مردمان سوئیس نسبتا دیر دواج  خواهند کرد چرا این آمار در مردان در سن 31.8  سالگی و در زنان 29.6 سال  خواهد بود این درحالیست که متوسط تعداد فرزندان به ازای هر زن در حدود 1.5 (میانگین اتحادیه اروپا 1.6) خواهد رسید.

22. سوئیس سومین کشور از جهت بالاترین میزان حقوق و دستمزد و امنیت شغلی  نسبت به دیگرکشورهای عضو OECD  خواهد بود. چرا که درآمد متوسط کارگران سوئیس حدود 57،082 دلار در هر سال پس از رتبه بندی لوکزامبورگ (1) و ایالات متحده (2) خواهد بود. این درحالیست که نرخ بیکاری در این کشور به طور متوسط به 1.7 درصد نیز خواهد رسید. در سال 2015، حدود 80 درصد از جمعیت سن 15 تا 64 مشغول به کار بودند این در حالیست که این کشور دومین نرخ اشتغال را در OECD خواهد داشت و تنها حدود 1.7 درصد از نیروی کار برای یک سال یا بیشتر بیکار بودند. ناگفته نماند که این نرخ پایین تر از میانگین OECD 2.6 خواهد بود.

23. بخاطر داشته باشید که تا سال 1971 زنان قادر به رای آوردن در فدرال نبودند و هنوز هم وجود آنان در زندگی سیاسی کمرنگ خواهد بود، با این وجود این کشور اغلب یک مدل از دموکراسی مستقیم را برگزید.

24. باید بدانید که کشور سوئیس تها توسط یک رئیس دولت اداره نخواهد شد و به جای آن یک شورای اجرایی هفت نفره که به عنوان رئیس جمعی سوئیس که از سمت دولت عمل می کند آن را اداره خواهد کرد. رئيس جمهور برای یک سال منتخب خواهد شد و مبحث برابری را در میان اشخاص برقرار خواهد کرد.

25. کشور سوئیس در زمینه برابری های جنسیتی در ماورای دیگر کشورها قرار خواهد داشت. چرا که در سال 2015 تنها 41.3 درصد از زنان مشغول به کار تمام وقت در مقایسه با 83.6 درصد از مردان شدند و کمتر از 20 درصد از آنان همه پست های ملی را به خود اختصاص دادند. با وجود تعهد به دستمزد برابر برای مردان و زنان، سوئیس رتبه 24 را از 38 کشور OECD بدست آورد.

26. بخاطر داشته باشید که حدود 25 در صد از جمعیت سوئیس را افراد خارجی تشکیل خواهد داد. با این حال، در ماه فوریه سال 2014، رای دهندگان سوئیسی انجام دادن هر عمل ضد مهاجران خارجی را  به تصویب رساندند. آنان این امر را با هدف تحمیل محدودیت در تعداد افراد خارجی و جهت اجازه ورود به سوئیس انجام دادند. علاوه بر این، این امر پایان دادن به جنبش های این کشور با اتحادیه اروپا را نشان داد. انتقادات بین المللی به معنی این است که دولت پیش نویس قانون را در مذاکرات اتحادیه اروپا ارائه خواهد کرد.

27. مصرف دخانیات در این کشور بسیارگسترده خواهد بود چرا که حدود 28.2 درصد از جمعیت سوئیس را افراد سیگاری تشکیل می دهد. بر اساس گزارشات دولت گذشته در سال (2012) باید بدانید که نرخ افراد سیگاری در استرلیا 19 درصد و در آمریکا حدود 16.8 درصد نیز خواهد بود. اگر چه این نرخ در حال حاضر  در حال کاهش است به همین دلیل افراد بایستی متوجه خطرات بهداشتی و افزایش قیمت نیز باشند.

28. علاوه بر آمریکا و انگلیس، کشور سوئیس یکی از بالاترین نرخ استفاده از حشیش در جهان را به خود اختصاص داده است. تخمین زده شده است که حدود 600000 نفر از کابران  در هر سال حدود 100 تن هش و ماری جوانا دریافت می نمایند. از اکتبر سال 2013، در اختیار داشتن ماری جوانا به عنوان جرم در نظر گرفته شد و افراد بالای 18 سال که حدود 10 گرم از آن را در اختیار داشتند میبایست حدود 100 CHF جریمه را بپردازند و نیازی که گذراندن روندهای حقوقی نخواهند داشت.

29. کشور سوئیس دارای چهار زبان ملی می باشد هر چند انگلیسی به طور فزاینده ای محبوب شناخته خواهد شد. چهار زبان رسمی مواردی نظیر: فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رائتو-Romantsch (با ریشه لاتین) را در بر خواهد گرفت. اگر چه مهارت در زبان ملی به نفع زبان انگلیسی کاهش یافته است. ناگفته نماند که تقریبا 60 درصد از جمعیت مهارت زبان انگلیسی را در خود پرورش داده اند.

30. بخاطر داشته باشید که لذت بردن از خوردن نوشیدنی در سوئیس در اوقات فراغت بسیار رایج می باشد. چرا که در سال 2012 هر نفر حدود 56.5 لیتر آبجو و 36 لیتر شراب نیز استفاده کرده بود. ناگفته نماند که بسیاری از این مشروبات وطنی می باشند و تنها حدود 2 درصد از شراب سوئیس مربوط به خارج از کشور خواهد بود.

31. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق کشور سوئیس به عنوان منشاء قهوه فوری خواهد بود. نسکافه توسط نستله در سال 1938 ایجاد شد. به همین دلیل شرکت نستله در سال 1867 توسط تاجر سوئیسی یعنی هانری تاسیس گشت. ناگفته نماند که این شرکت حدود 10 درصد از قهوه جهان و محصولات کاکائویی را خریداری خواهد کرد.

32. مصرف روزانه شکلات در کشورسوئیس بیش از هر کشور دیگری در جهان خواهد بود. علاوه بر این کشور سوئیس به عنوان یکی از بزرگترین صادر کنندگان شکلات در جهان شناخته خواهد شد. این کشور حدود 18 شرکت شکلاتی را در خود جای داده است. این در حالیست که کشور سوئیس تقریبا حدود 115،500 تن شکلات را در سال 2015  صادر کرد.آنها همچنین به اختراع روش هایی مانند conching مبادرت ورزیدند و هنر درست کردن شکلات را به طور کامل در خود پرورش دادند.

33. بیش از نیمی از برق کشور سوئیس داخلی خواهد بود چرا که توسط 556 نیروگاه های برق آبی تولید خواهد شد. این نرخ حدود 19 میلیون ساعت گیگاوات در سال خواهد بود. با وجود نیروی آب، بسیاری از انرژی های تجدید پذیر و مهم در این کشور است. کشور سوئیس به عنوان خانه 1500 دریاچه ، که بزرگترین آن دریاچه ژنو می باشد در نظر گرفته خواهد شد. بنا به گزارش های ارائه شده بیش از 40 کشتی در این دریاچه غرق شده اند.

34. ایستگاه راه آهن ارو درسوئیس قرار دارد. کشور سوئیس دارای دومین چهره ساعت در اروپا می باشد که حدود 9M قطر خواهد داشت. ناگفته نماند که تنها ساعت ایستگاه راه آهن در سرژی فرانسه می باشد که قطر آن حدود (10M) می باشد. کلیسای سنت پیتر در زوریخ دارای بزرگترین چهره ساعت کلیسا در اروپا خواهد بود که اندازه آن به 8.7m در قطر خواهد رسید.

35. بیشترین میزان حقوق به معلمان در سوئیس پرداخت می شود. همانطور که گفته شد معلمان سوئیس بالاترین میزان حقوق و دستمزد سالانه را دریافت خواهند کرد که به طور متوسط حدود 68000 دلار (61،430 EUR) و بر اساس آمارهای گرفته شده از 30 کشور OECD خواهد بود.

سوالات متداول شرایط زندگی در سوئیس

حقوق معلمان در سوئیس چگونه است؟

بیشترین میزان حقوق به معلمان در کشور سوئیس پرداخت میشود که به طور میانگین حدود 68000 دلار به طور سالانه است.

قانون کشور سوئیس برای نگهداری حیوان خانگی چگونه است؟

بیش از 2 حیوان خانگی ممنوع است و کسانی که سگ در منزل خود نگهداری میکنند مشمول به پرداخت مالیات هستند.

به چه دلیل سوئیس یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی است؟

چرا که شادترین مردم جهان را دارد و از لحاظ کیفیت و امنیت زندگی در دنیا مقام بالایی دارد.

اختلاف طبقاتی در سوئیس چگونه است؟

سوئیس دارای یک شکاف عمیق ثروتی مابین فقیر و غنی است و 20 درصد جمعیت آن چهار برابر درآمد بیشتر نسبت به طبقه پایین کشور را دارند.

امنیت کشور سوئیس چگونه است؟

سوئیس یکی از پایین ترین نرخ جرایم و جنایات را به خود اختصاص داده است.

خدمت سربازی برای شهروندان سوئیسی چگونه است؟

برای مردان اجباری است و زنان به صورت داوطلبانه میتوانند اقدام کنند.

آمار ازدواج و طلاق در سوئیس چگونه است؟

تقریبا نیمی از ازدواج ها در سوئیس به طلاق ختم میشود و میانگین نرخ طلاق 41.4 درصد است.طبق آمار و به طور متوسط مردان سوئیسی در سن 31.8 سالگی و زنان در سن 29.6 ازدواج میکنند.

متوسط حقوق در کشور سوئیس چگونه است؟

درآمد متوسط کارگران سوئیس حدود 57082 دلار به طور سالانه میباشد.

نرخ بیکاری در سوئیس چقدر است؟

نرخ بیکاری در این کشور به طور متوسط 1.7 درصد است.

چه زبانی در کشور سوئیس رواج دارد؟

کشور سوئیس دارای 4 زبان ملی میباشد:فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، رائتو(با ریشه ی لاتین)

اختراعات کشور سوئیس کدامند؟

از مواردی مانند نوار چسب، سلفن، چاقو ارتش سوئیس، چای سیاه و سفید، شکلات میتوان نام برد.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات زندگی در سوئیس را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشور لهستان با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *