خدمات بیمه در آلمان

اگر شما در آلمان زندگی می کنید، تعدادی از خدمات ارائه کننده بیمه در آلمان می باشد، با در نظر گرفتن برای اطمینان قبل از بیمه شدن بایستی نوع بیمه در آلمان و مقدار تحت پوشش قرار گرفتن را بررسی کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

فکر کردن در مورد بیمه چیزی است که شما باید زمانی که به یک کشور جدید وارد می شوید باید آن را در نظر بگیرید. یکی از موارد کلیدی که باید هنگام انتخاب بیمه در آلمان در نظر بگیرید نزدیکی ئفتر بیمه به محل سکونت شما می باشد.

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه خدمات بیمه در آلمان می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

شرایط و قوانین خدمات بیمه در آلمان

بازار بیمه آلمان در سال های اخیر بسیار رقابتی است، و در نتیجه قیمت ها به صورت تهاجمی با سود پایین در حال تغییر است. اما در اوایل سال 2012، مقداری افزایش قیمت را شاهد بودیم. مشتری های بیمه، به تغییرات غیر معمول معمولا واکنش نشان می دهند و با افزایش قیمت ها همراه با فسخ قرارداد وجود دارد. در هر حال مذاکره برای یک معامله بهتر با همان شرکت بیمه یا شرکت بیمه با یک تعرفه مناسب ممکن است. آنها اغلب قادر به نغییر نرخ ها و تعرفه های خود هستند.

به طور کلی، تلاش برای معرفی خود در رسانه های مختلف، شما با نگاه کردن به وب سایت های خاص و راهنماهای مصرف کننده بیمه مطمئن شوید که بتوانید بهترین معامله را انتخاب کنید. این شامل موضوع شامل مصرف کننده های آلمان (بنیاد Warentest) که به طور مداوم قیمت ها و محصولات را مقایسه می کنند می شود. یکی از بهترین این وب سایت ها عبارتند از www.warentest.de . که در این سایت پورتال مالی 24 بیمه به طور دائم مقایسه می گردد.

هنگامی که شما در یک شرکت بیمه ثبت نام میکنید، حتی تعجب نکنید اگر یک از اعضا بخواهد برای جبران ضرر شما خانه خود را بفروشد زیرا خسارت معمولا برنامه ریزی شده نیست. نیازی به گفتن نیست، لیستی از آنچه که تحت پوشش بیمه قرار میگیرد بی پایان است. بیمه عمومی آلمان برای زمانی است که شما در آلمان زندگی می کنید.

مسئولیت شخصی

هر کسی که در آلمان زندگی می کند باید Haftpflichtversicherung را در نظر بگیرد (بیمه مسئولیت شخصی). و مشتری باید ببیند این بیمه چه مواردی را در قبال آسیب یا صدمه به اشخاص دیگر و یا اموال خود در نظر می گیرد. سهل انگاری شما و یا یکی از اعضای خانواده و یا حتی در برخی موارد، حیوان خانگی شامل بیمه نمی شود. خسارتی که با ماشین شما ایجاد می شود را بیمه پوشش نمی دهد (شما نیاز به گرفتن بیمه جداگانه برای این موارد دارید)، اما مسئولیتی در قبال خسارت ناشی از، دوچرخه سواری را پوشش می دهد.

محتوای خانگی

با توجه به لیست  Hausratversicherung(بیمه وسائل خانگی) را پوشش می دهد شما میتوانید محتویات خانه خود را در برابر آتش سوزی، سرقت، آسیب های سیل ، خرابکاری و تگرگ بیمه کنید. این بیمه اجباری نیست، اما شما ممکن است دریابید که بخشی از برخی از قراردادهای اجاره است.

همانطور که در هر کشور وجود دارد، بهتر است یک لیست از تمام اقلام موجود در خانه را (در صورت امکان دریافت کنید) شما مطمئن شوید و حتی عکس از برخی از اقلام با ارزش تهیه کنید تا در صورت سرقت آن را در دسترس داشته باشید.

در شهرهای بزرگ، سرقت دوچرخه یک مشکل عمده است. بنابراین اگر شما یک دوچرخه تا حدودی گران دارید شما بررسی کنید که آیا این می توانید آن را بیمه کنید.

حوادث و از کار افتادگی

پس از آن است، Unfallversicherung  (تصادف و بیمه از کار افتادگی) نیز در این کشور وجود دارد. سیاست Unfallversicherung  اساسا در رابطه با پرداخت در صورت فوت یا درآمد مناسب جهت پشتیبانی مناسب یا بستری در بیمارستان است. این سیاست حتی ممکن است در رابطه با پرداخت خسارت و در صورت صدمه را شامل شود و هیچ گونه هزینه ای مربوط به عمل جراحی زیبایی پرداخت نخواهد شد. بیمه از کار افتادگی نیز در صورت آسیب به صورت یکجا پرداخت می گردد.

برخی از شرکت های بیمه حق پرداخت بیمه برای Unfallversicherung برای حقوق بازنشستگی بعد در دوران بازنشستگی را دارند، اما مهم است بین این پیشنهادها به مقایسه بپردازید. در واقع، شما باید قبل از اقدام برای بیمه کردن سوالات بسیاری در مورد فواید احتمالی این بیمه بپرسید و از قبل موافقت خود با Unfallversicherung مربوط به حقوق بازنشستگی بیان کنید. بهتر است برای حفظ فاکتورهای مربوط به حادثه و بیمه از کار افتادگی خود را بررسی کنید، مالیات دهندگان قادر هستند این مقدار حق بیمه خود را در اظهارنامه مالیاتی سالانه خود عنوان کنند و آنها را به عنوان یک نوع سرمایه گذاری تامین اجتماعی در نظر بگیرند.

قانونی

در حال حاضر یک Rechtsschutzversicherung  (بیمه قانونی) است. که هزینه های قانونی مجموعه را تا یک مقدار مشخص پوشش می دهد  Rechtsschutzversicherung را می توان برای تمام خانواده ها تهیه کرد.

انواع گوناگون از Rechtsschutzversicherung وجود دارد، با این حال، یکی از محبوب ترین Rechtsschutzversicherung مسائل و یا مسائل ناشی از اجاره ملک مربوط به کار را نیز پوشش می دهد. علاوه بر این، بهتر است آن را برای یک سیاست Verkehrsrechtsschutz برای کمک به با هر گونه مسائل ممکن از قبیل تصادفات رانندگی ماشین همراه باشد.

ناتوانی در انجام کار

بیمه دیگری که برخی از مردم، به ویژه کسانی که به صورت خود اشتغالی کار می کنند از آن استفاده میکنند، ممکن است Berufsunfähigkeit  بخواهد (ناتوانی در انجام کار) را در نظر بگیرد. این بیمه بایستی مواردی مانند بیماری یا تصادف، که پس از آن شما قادر به کار نیستید را پوشش دهد. برخی از افراد مزایای تحت بیمه مزایای فراوانی را در این موارد از دولت دریافت میکنند.

بسیاری از بانک ها و همچنین شرکت های بیمه Berufsunfähigkeit را ارائه می دهند، ممکن است که بیمه بازنشستگی خصوصی را نیز شامل شود.

شما همچنین باید از وجود انواع مختلفی از سیاست Berufsunfähigkeit آگاه باشید. یکی از رایج ترین Berufsunfähigkeitversicherung (همچنین به عنوان BU شناخته شده) می باشد، بیمه بایستی یک پوشش بسیار خوب برای پرداخت حقوق بازنشستگی را ارائه دهد، در حالی که شما نیروی کار  باشید. یک جایگزین، Erwerbsunfähigkeitsversicherung توسط بسیاری از شرکت های بیمه ارائه شده، که درآمد دائمی و یا حقوق بازنشستگی را ارائه می دهد، اگر شما تنها قادر به انجام حرفه اصلی خود باشید، یا حتی قادر به انجام هر حرفه جایگزین دیگر نیز باشید تفاوتی ندارد. باز هم، این هزینه ها می تواند سالانه طی بیانیه اظهارنامه مالیاتی خود به عنوان هزینه های امنیت اجتماعی از مالیات شما کسر شود.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات خدمات بیمه در آلمان را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشور آلمان با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *