ویزای آوسبیلدونگ خیاطی آلمان

آلمان به عنوان یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشور های اروپایی شناخته شده است که بسیاری از افراد آرزوی مهاجرت به آن را دارند. این کشور هر ساله دوره های فنی حرفه ای متعددی را برگزار می کند و متقاضیان می توانند بسته به علایق خود در این دوره ها شرکت کنند. یکی از این دوره های معروف، آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان می باشد، که در آن مهارت های خیاطی به کارآموزان آموزش داده می شود. بنابراین افرادی که به خیاطی علاقمند هستند می توانند در این دوه ها شرکت کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی مقاله ای را در خصوص خیاطی در المان و آوسبیلدونگ خیاطی در این کشور تهیه کرده ایم، تا اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار شما قرار دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت اخذ آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان

دوره آوسبیلدونگ آلمان برای افراد فرصت مناسبی را فراهم می کند تا از طریق یادگیری یک مهارت جدید، به کشوری پیشرفته مهاجرت کنند. کارآموزان خیاطی در آلمان، معمولا در بخشی از دوره کارآموزی خود در یک شرکت آموزش دهنده مشغول می شوند و می توانند در جنبه های مختلف این شغل آموزش ببینند. افراد می توانند پس از اتمام آموزش های خود، در همان شرکت استخدام شوند و شروع به کار نمایند.

با اتمام دوره کارآموزی، متقاضیان می توانند فرصت های شغلی مختلفی را فراهم کنند؛ چرا که کشور آلمان یکی از مهم ترین صادر کننده های پوشاک می باشد. همین امر سبب شده کارخانه های زیادی در این کشور فعالیت داشته باشند. از طرفی آلمان با کمبود شدید نیروی کار مواجه است و همواره به دنبال جذب نیروی متخصص از سایر کشور ها می باشد. از این رو افراد پس از پایان دوران کارآموزی در آلمان مشکلی در زمینه کاریابی نخواهند داشت.

درباره دوره اوسبیلدونگ خیاطی در کشور آلمان

در دوره های آوسبیلدونگ خیاطی، آموزش های تئوری در کنار آموزش های عملی ارائه می شود. در واقع کارآموزان آموزش های تئوری را در آموزشگاه ها می گذرانند و آموزش های عملی در استودیو های خیاطی صورت می گیرد. بخشی از حرفه خیاطی، ریاضیات است و خیاط باید مقدار مورد نیاز پارچه برای دوخت یک لباس را محاسبه کند. همچنین باید بتواند اندازه پارچه ای که هر قسمت از لباس نیاز دارد را حساب کند که بایستی کاملا دقیق و بی نقص باشد.

در دوره های آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان تنها وسیله ای که افراد با آن کار می کنند، نخ و سوزن نیست. علاوه بر این در بسیاری از مراحل دوخت، دستگاه برش، اتو و چرخ خیاطی های خاص استفاده می شوند. همچنین لازم است کارآموزان با برخی از نرم افزار ها جهت طراحی الگو در کامپیوتر آشنایی داشته باشند.

دروه خیاطی در آلمان دوگانه است، به این معنی که کارآموزان بخشی از آموزش را در مراکز فنی و حرفه ای و به صورت تئوری طی می کنند و بخش دیگر در شرکت های آموزش دهنده همچون کارگاه های خیاطی صورت می گیرد. این بخش به منظور تمرین آموخته های کارآموزان به صورت عملی می باشد.

شرکت در دوره اوسبیلدونگ خیاطی در کشور آلمان

دوره های آوسبیلدونگ خیاطی در کشور آلمان از اول آگوست یا اول سپتامبر هر سال آغاز می شود. با این حال ممکن است هر یک از شرکت های آموزشی زمان های متفاوتی را برای شروع پذیرش در نظر بگیرند. نوع آموزش در این دوره ها همان طور که گفته شد، به صورت دوگانه است و مدت زمانی آموزش 2 سال خواهد بود. البته این مدت زمان می تواند به 1 تا 1.5 سال کاهش یابد. در طی این مدت آموزشی، کارآموزان می توانند حدود 969 تا 1203 یورو کمک هزینه آموزشی دریافت کنند.

کارآموزان در طول دوره آوسبیلدونگ خیاطی، یک امتحان میان ترم خواهند داشت که قبل از سال دوم برگزار می شود. در پایان دوره نیز امتحان نهایی از افراد گرفته می شود که این امتحان به دو صورت کتبی و عملی برگزار خواهد شد. کارآموزان باید در تمام مراحل حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند.

پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان، کارآموزان می توانند اندازه گیری مشتریان را به درستی انجام دهند و به تنهایی بتوانند دوخت و طراحی انواع لباس را انجام دهند. همچنین افراد توانایی دوخت با چرخ و یا دستی را خواهند داشت.

اگر به این حرفه علاقه دارید و می خواهید به عنوان یک خیاط در کشور المان مشغول به کار شوید، باید ویزای اوسبیلدونگ آلمان را دریافت کنید. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی یکی از معتبر ترین موسسات ارائه دهنده خدمات مهاجرت می باشد که می تواند شما را در مسیر اخذ ویزای آوسبیلدونگ آلمان همراهی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

آموزش در دوره های آسبیلدونگ خیاطی آلمان

آموزش در دوره های آسبیلدونگ خیاطی آلمان

شرایط مهاجرت با دوره خیاطی به آلمان

از آن جایی که کشور آلمان از صنایع و کارخانه های نساجی زیادی برخوردار است و در این کشور تعداد بسیاری، تولید کنندگان لباس وجود دارند، نیاز به نیروی کار فراوان است. از این رو فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان، فرصت های شغلی زیادی خواهند داشت. دوره خیاطی در آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

افراد برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ خیاطی در کشور آلمان، نیازی به ارائه مدرک دانشگاهی نخواهند داشت. همچنین متقاضیان این دوره ها، شهریه ای پرداخت نمی کنند و حتی در حین آموزش، حقوق هم دریافت می نمایند. برای مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ خیاطی، متقاضیان باید یک سری شرایط را فراهم نمایند که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم:

داشتن مهارت زبان

متقاضیان باید با زبان آلمانی آشنایی داشته باشند و سطح تسلط آن ها حداقل باید در حد B1 یا B2 باشد.

ارائه مدرک تحصیلی

افراد باید مدرک تحصیلی دبیرستان خود را ارائه دهند و حداقل باید تا سال نهم دبیرستان، یعنی پایان دوره متوسطه تحصیل کرده باشند.

سن مناسب

متقاضیان برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان بایستی حداقل 17 سال داشته باشند.

قرارداد شرکت آمورشی

افراد باید از یک موسسه و یا شرکت آموزشی در آلمان، یک تائیدیه کتبی و یا قرارداد داشته باشند.

تمکن مالی

متقاضیان آوسبیلدونگ باید سرمایه لازم جهت تامین هزینه های زندگی قبل از شروع دوره را داشته باشند. این مبلغ حدود 863 یورو در ماه خواهد بود.

داشتن بیمه درمانی

داشتن بیمه درمانی حداقل برای سال اول آموزش حرفه ای، از الزامات مهاجرت به المان از طریق دوره خیاطی خواهد بود.

میزان درآمد خیاطی در آلمان

میزان حقوق و درآمد، یکی از اصلی ترین فاکتور ها هنگام انتخاب شغل می باشد. درامد شغل خیاطی در المان، بستگی زیادی به منطقه و صنعتی دارد که افراد در آن مشغول به کار هستند.

در طول دوره آموزش خیاطی در این کشور، کارآموزان می توانند در سال اول آموزش حدود 798 یورو در ماه درآمد داشته باشند. این مبلغ در سال دوم کارآموزی به 863 یورو در ماه خواهد رسید. طبق ارقام اعلام شده، می توان نتیجه گرفت که مبلغ کمک هزینه آموزشی افراد با گذشت زمان و افزایش مهارت آن ها، بیشتر خواهد شد.

حداقل حقوق دریافتی برای شغل خیاطی در آلمان، حدود 1470 یورو در ماه می باشد. در صورتی که افراد به عنوان یک خیاط سفارشی در یک شرکت معتبر فعالیت کنند، درآمد آن ها افزایش خواهد یافت و حدود 2100 یورو در ماه خواهد بود. متقاضیان می توانند با ادامه تحصیل در دانشگاه و کسب تجربه به عنوان یک طراح مد، درآمد خود را بالا برده و به 2000 تا 4000 یورو به صورت نا خالص در ماه برسانند.

یک خیاط در آلمان چه وظایفی دارد؟

آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان یکی از بهترین دوره های کارآموزی در این کشور می باشد که از درآمد خوبی نیز برخوردار است. یک فرد به عنوان خیاط در المان وظایف مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به اندازه گیری سایز مشتریان برای دوخت لباس اشاره کرد. خیاط باید بر اساس الگو های ارائه شده توسط مشتریان و یا طراحان، پارچه را به اندازه های مشخصی برش بزند. همچنین بایستی دکمه ها را روی لباس های مختلف از جمله پیراهن، کت و یا شلوار بدوزد. خیاط باید پارچه مورد نظر را با دست و یا چرخ خیاطی برای تولید یک لباس جدید بدوزد. دوختن درز های لباس برای اطمینان از ماندگاری آن ها در طول زمان، یکی دیگر از وظایف خیاط می باشد.

مهارت های لازم برای خیاط

یک خیاط باید از نحوه کار با چرخ خیاطی را اطلاع داشته و درک قوی از تکنیک های خیاطی داشته باشد. همچنین بایستی برای دوخت لباس از مهارت الگو خوانی برخوردار باشد. برش، اندازه گیری و علامت گذاری پارچه برای ایجاد الگو نیز یکی دیگر از مهارت های لازم برای خیاط به شمار می رود.

آینده شغلی خیاطی در آلمان

آوسبیلدونگ خیاطی در المان، گامی مهم برای رسیدن به یک شغل پردرآمد می باشد. افراد پس از گذراندن این دوره می توانند وارد زمینه های شغلی مختلفی در حوزه خیاطی شوندو همچنین می توانند اقدام به ایجاد یک کسب و کار و یا تولیدی مستقل برای خود نمایند.

بهتر است افراد بلافاصله پس از اتمام دوره کارآموزی، به دنبال خود اشتغالی نباشند و ابتدا کمی تجربه عملی کسب کنند. این کار به موفقیت افراد در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد. در صورتی که افراد در استودیو های خیاطی استخدام شوند، بسته به نوع فعالیت استودیو، ساعت کاری می تواند از 8 تا 12 ساعت در روز متغیر باشد.

کار کردن پس از فارغ التحصیلی از دوره های کارآموزی

کار کردن پس از فارغ التحصیلی از دوره های کارآموزی

برای این که افراد بتوانند به عنوان یک کارآفرین نمونه در بازار کار فعالیت کنند، بایستی مهارت ها و تخصص خود را بالا برده و به تحصیل ادامه دهند. این افراد می توانند در دوره ها و سمینار های مختلفی شرکت کنند و تخصص کسب نمایند. از جمله این دوره های آموزشی می توان به دوره آموزش تکنیک های برش، صنایع چرمی و دوره های مربوط به فناوری اطلاعات در صنعت پوشاک و نساجی اشاره کرد.

علاوه بر این متقاضیان می توانند به عنوان کارآموز خیاطی در تئاتر مشغول شوندو برای نقش های مختلف، لباس های با شکوه بدوزند. در غیر این صورت می توانند کنار چند خیاط کوچک تر آموزش ببینند و در حین فعالیت و آموزش، تصمیم بگیرند که خیاط لباس های مردانه و یا زنانه شوند.

افراد می توانند پس از طی کردن دوره های تخصصی و آموزش های مربوطه، در حوزه های مختلفی از جمله مربی آموزشی، سرکارگر صنعتی در زمینه پوشاک، تکنسین مدیریت بازرگانی و تکنسین در زمینه فناوری لباس مشغول به فعالیت شوند.

شهرهای مناسب برای خیاط ها

منطقه و شهر، تاثیر زیادی بر روی شغل خیاطی در آلمان خواهد داشت. افراد باید قبل از فعالیت در این حوزه، از درآمد آن در منطقه مورد نظر آگاهی داشته باشند. درآمد شغل خیاطی در آلمان، تنها یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب شهر برای کار می باشد. علاوه بر این فاکتور هایی همچون هزینه های زندگی، فرهنگ شرکتی و … در انتخاب شهر مناسب برای خیاطی موثر هستند. اگر بخواهیم بهترین شهر های آلمان را برای کار خیاطی نام ببریم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

مونیخ (Munich)هامبورگ (Hamburg)اشتوتگارت (اشتوتگارت)
دوسلدورف (Düsseldorf)ارلانگن (Erlangen)دارمشتات (Darmstadt)

 

فرانکفورت (Frankfurt)برلین (Berlin)

 

برِمِن (Bremen)

 

کلن (Cologne)

 

اوسبیلدونگ خیاطی در کشور آلمان و خدمات موسسه اصطهباناتی

در صورتی که قصد دریافت ویزای آوسبیلدونگ خیاطی در آلمان را دارید، می توانید با ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. وکلای ما در این مجموعه با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزا، می توانند تا پایان مسیر در کنار شما باشند و راهکار های مناسب را در خصوص مهاجرت از این طریق و دریافت ویزا، در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید با مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی، از مشاوره های کارشناسان ما بهره مند شوید و هر چه زود تر به نتیجه ای مطلوب برسید.

سخن پایانی

دوره های آوسبیلدونگ خیاطی در کشور آلمان در دو مرحله تئوری و عملی ارائه می شوند، که کارآموزان می توانند پس از این که مباحث نظری را فرا گرفتند، به صورت عملی آن ها را تمرین کنند. دوره خیاطی در این کشور زمینه ساز ورود به بازار کاری مناسب خواهد بود و مهاجران با شرکت در این دوره ها می توانند یک تخصص پر درامد را یاد گرفته و کسب درآمد کنند.

در صورتی که علاقمند به گذراندن این دوره ها در آلمان هستید و می خواهید ویزای آوسبیلدونگ آلمان را اخذ کنید، با ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. شما عزیزان همچنین می توانید سوالات و ابهامات خود را در این زمینه در پایین همین مقاله مطرح کنید تا به ان ها پاسخ دهیم. با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *