مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی

کره جنوبی کشوری شناخته شده در علم و تکنولوژی در تمام دنیاست که هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از تمامی نقاط می باشد. میزان امکانات و رفاه موجود در دانشگاه های این کشور می تواند هر دانشجوی متقاضی تحصیل در خارج از کشور را به خود جذب کند. دانشگاه های این کشور از جمله بهترین دانشگاه های دنیا به شمار می روند که تحصیل در آن ها می تواند از بهترین انتخاب های دانشجویان آسیایی باشد. راهنمایی های لازم در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی را می توانید با خواندن مقاله زیر به دست آورید و جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی

کره جنوبی یک دولت دموکراتیک مطابق با قانونی اساسی است که سطح بالای استاندارد زندگی را داراست و به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و یکی از مراکز مالی برجسته جهان شناخته می شود. کره جنوبی به عنوان یکی از ببرهای آسیا، از رشد سریع اقتصادی برخوردار است و از اثرات وخیم رکود اقتصادی بعد از سال 2008 جلوگیری کرده است. در کره جنوبی نرخ بیکاری پایین است و خدمات عمومی مثل حمل و نقل بسیار پیشرفته است. جمعیت غیر کره ای این کشور به سرعت در حال افزایش است، انگلیسی به طور وسیعی استفاده و تدریس می شود.

کره جنوبی 43 دانشگاه دولتی و 180 دانشگاه خصوصی دارد. دوره کارشناسی معمولا 4 سال است (پزشکی و دندانپزشکی 6 سال است). در سال 2010 ،83.842 دانشجوی خارجی از 171 کشور جهان در کره تحصیل می کردند. در مقایسه با آمریکا، کانادا و انگلستان،  کشور کره هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی کمتری دارد و دانشجویان بین المللی مجبور نیستند هزینه های بیشتری پرداخت کنند. بورسیه های تحصیلی زیادی برای کمک به دانشجویان بین الملل وجود دارد.

اخیرا دولت کره اعلام کرد که حمایت های قابل توجهی و همچنین کاهش مقررات برای دانشجویان خارجی در بخش هایی مثل بورسیه تحصیلی، تهیه خوابگاه، کار نیمه وقت و اشتغال بعد از فارغ التحصیلی ایجاد کرده است. برای تحصیل در کره جنوبی به ویزا نیاز دارید اما روند درخواست ویزا آسان است. متقاضیان باید ثابت کنند که بدون کار کردن و استفاده از وجوه دولتی میتوانند هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی را تامین کنند.

اکثر دانشجویان بین المللی که در کره تحصیل می کنند، دوره های تحصیلی آنها به زبان انگلیسی ارائه می شود. خیلی از دانشگاه ها اکثر برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. برخی از مدارس یک سوم برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه میکنند. دوره های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد رایج تر است. دانشجویان خارجی که می خواهند به زبان انگلیسی یا کره ای تحصیل کنند، اگر زبان مورد نظر زبان مادری آنها نباشد،  باید مهارتهای زبان خود را ثابت کنند. نمرات آزمونهای زبان مورد پذیرش دانشگاه ها متفاوت است. بنابراین مهم است که الزامات دانشگاه انتخابی را بررسی کنید.

کره جنوبی یک سیستم آموزش عالی متنوع و بزرگ دارد و دارای تعداد زیادی دانشگاه خصوصی است. اکثر دوره های کارشناسی چهار ساله هستند و خیلی از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. آغاز سال تحصیلی از ماه مارس است اما خیلی از دانشگاه ها دو بار در سال یکی در ماه مارس و دیگری در ماه سپتامبر پذیرش دانشجو دارند. سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. تعطیلات تابستانی از ماه ژوئیه تا ماه اوت است و تعطیلات زمستانی از دسامبر تا فوریه است.

به طور کلی، مهلت درخواست دانشجویان بین الملل برای ترم بهار (مارس) معمولا از ماه سپتامبر تا نوامبر است و برای ترم پایانی( سپتامبر) از ماه مه تا ژوئن است. زمان پذیرش دانشگاه ها متفاوت است بنابراین همان اول زمان پذیرش دانشگاه را بررسی کنید. متقاضیان باید یک فرم درخواست را تکمیل کنند و آن را از طریق ایمیل یا از طریق پست ارسال کنند. اگر امکان درخواست آنلاین وجود دارد، می توانند به صورت آنلاین ارسال کنند.

متقاضیانی که زبان انگلیسی زبان اول آنها نیست، بایدآزمون های IELTS وTOEFL یا دیگر آزمون های زبان که مورد قبول دانشگاه است برای اثبات مهارتهای زبان انگلیسی انجام دهند. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی بین 1.275 یورو تا 3.800 یورو در هر ترم است. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد 1.600 یورو تا 4.60 یورو در هر ترم است. بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین الملل در دسترس است.

خوابگاه ها راحت ترین و اقتصادی ترین مکان برای زندگی هستند. جاهای دیگری برای زندگی وجود دارد و دانشگاه برای پیدا کردن محل اقامت و فهمیدن شرایط قرارداد به شما کمک می کند. دانشجویان قبل از رفتن به کره باید تصمیم بگیرند که کجا میخواهند زندگی کنند. هزینه زندگی در سئول نسبتا بالا است. اگر در سئول تحصیل می کنید، هزینه اجاره و هزینه حمل و نقل بسیار بالاتر از شهرهای کوچک و متوسط است. هزینه های زندگی در کره جنوبی:

 • اجاره آپارتمان یک خوابه :251 یورو تا 431 یورو در ماه
 • یک وعده قضایی در یک رستوران ارزان قیمت: 3.57 یورو
 • یک وعده قضایی در رستوران مک دونالد: 3.57 یورو
 • یک نوشیدنی خانگی ( بطری 0.5 لیتری): 1.79 یورو
 • یک نوشیدنی وارداتی( بطری 0.33 لیتری): 2.98 یورو
 • کاپوچینو: 2.65 یورو
 • نوشابه( بطری 0.33 لیتری): 0.81 یورو
 • آب ( بطری 0.33 لیتری): 0.49 یورو
 • یک قرص نان: 1.79 یورو
 • بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی: 0.66 یورو
 • بلیط سینما: 5.36 یورو

از سال 2009- 2008 افرادی که ویزای دانشجویی دارند و بیش از یک سال در موسسات آموزش عالی کره تحصیل می کنند، می توانند در دوره های کارآموزی کوتاه مدت که مرتبط به رشته تحصیلی آنهاست( توسط دانشگاه ارائه یا تایید شده است) به مدت یک سال بدون محدودیت در نوع کار، میزان حقوق، موقعیت مکانی، تعداد ساعتهای کاری و کارفرما، کار کنند. دانشجویان می توانند در طول تحصیل تا 20 ساعت در هفته کار کنند و در تابستان(1 ژوئن تا 31 آگوست) بدون محدودیت در ساعت و محل کار ،می توانند کار کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه هنگ کنگ می توانند برای ماندن و یا برگشتن به کار درخواست دهند.

خارجی هایی که در کره تحصیل می کنند، در شرکت بیمه سلامت ملی  ثبت می شوند. مراقبت های درمانی با کیفیت بالا در بیمارستان های دولتی و بیمارستانهای شرقی( بیمارستانهایی که از روش های درمانی شرقی استفاده می کنند) و مراکز بهداشت عمومی و بیمارستان های خصوصی در دسترس است. بسته به تعداد دانشجویان و اندازه دانشگاه،  امکانات پزشکی در دانشگاه ارائه می شود. شرکت بیمه سلامت کره برای دانشجویانی که بیشتر از یک سال در کره می مانند مثل دانشجویان کره ای بیمه سلامت ارائه می کند. متقاضیان باید یک کپی از کارت ثبت نام به عنوان یک خارجی برای تایید اقامتشان در دفتر بیمه ثبت کنند.

کره جنوبی یک کشور بسیار امن است. هر چند که ممکن است سرقت، تهاجم و دزدی از هتل در شهرهای بزرگ اتفاق بیفتد. در مناطق توریستی شناخته شده باید مواظب باشید و تنها از تاکسی های قانونی استفاده کنید. با این حال میزان جرم و جنایت بسیار پایین است و بروز مشکلات بزرگ غیر معمول است. قاچاق مواد مخدر در کره دارای مجازات شدیدی است و مجرمین محکوم به پرداخت جریمه های سنگین، حبس در زندان و در نهایت اعدام می شوند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کره جنوبی

آیا می خواهید برای دانشگاه های کره ای درخواست دهید؟ در این مقاله راهنمای گام به گام نحوه درخواست برای دانشگاه های کره ای ذکر شده است. ممکن است تعجب کنید اما تعداد دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های معتبر کره تحصیل می کنند پایین است. در سال 2015 دولت اعلام کرد که قصد دارد تعداد دانشجویان بین الملل را تا سال 2023 تا سه برابر افزایش دهد و به 200.000 دانشجو برساند. به منظور تححقق این امر دولت کره برای مشارکت دانشجویان بین الملل مزایای زیادی مثل بورسیه های تحصیلی دولتی، کاهش مقررات ویزا و افزایش بودجه بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها برای دانشجویان بین الملل را ارائه می کند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کره جنوبی

تنها دولت کره نیست که خواستار جذب دانشجویان بین الملل در دانشگاه های کشور است بلکه خود دانشگاه ها نیز به دنبال جذب دانشجویان واجد شرایط بین الملل هستند. اولین دلیل برای این کار این است که تنوع دانشجویان را افزایش دهند و به دانشجویان کره برای فعالیت های جهانی کمک کنند. همچنین این تنوع به افزایش رنکینگ جهانی دانشگاه های کره در سراسر جهان کمک می کند زیرا تنوع دانشجویی یکی از عوامل مهم در رتبه بندی دانشگاه ها است.

بنابراین هم دولت کره و هم دانشگاه ها خواستار تحصیل دانشجویان بین الملل در کره هستند.آیا شما به تحصیل در کره علاقه مندید؟ از آنجا که خیلی از دانشجویان بین الملل با روند درخواست برای دانشگاه های کره آشنا نیستند، این مقاله بهترین تصور کلی از پذیرش در دانشگاه های کره را به شما نشان می دهد. توجه داشته باشید که دانشگاه های مختلف، روندها و مدارک مختلفی نیاز دارند. درخواست برای دانشگاه های کره بسیار ساده است. در اینجا راهنمای گام به گام نحوه درخواست دانشگاه های کره ذکر شده است.

لیستی از دانشگاه های کره ای را برای درخواست تهیه کنید.از بورسیه های تحصیلی کره که برای دانشجویان بین الملل ارائه می شود دیدن کنید. نحوه درخواست برای هر دانشگاه،مدارک مورد نیاز،واجد شرایط بودن (نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی و غیره) و تاریخ های درخواست را بررسی کنید. دانشگاه ها را بر اساس دانشگاه های reach، دانشگاه های مدارس mach و دانشگاه های safety تقسیم کنید. دانشگاه های reach دانشگاه هایی هستند که ورود به آنها مشکل است، دانشگاه های match دانشگاه هایی هستند که شما شانس ورود به آنها را دارید.

دانشگاه های safety دانشگاه هایی هستند که شما تقریبا %100 مطمئن هستید که میتوانید وارد آنها شوید. اگر امتیازات شما بالا نباشد ممکن است در دانشگاه های saftey هم پذیرفته نشوید. در این موارد شما باید برای دانشگاه های دیگر درخواست دهید. مدارک مورد نیاز برای دانشگاهی که برای آن درخواست داده اید را آماده کنید. لیستی از مدارک متداول که برای ثبت نام در دانشگاه های کره ای مورد نیاز است در اینجا ذکر شده است.

در بعضی از کشورها مثل آمریکا، دانشجویان اجازه دارند که از یک درخواست برای چندین دانشگاه استفاده کنند. با این حال در کره هر دانشگاه فرم درخواست متفاوتی دارد که شما باید آن را پر کنید. همچنین بیشتر دانشگاه های کره ای از نرم افزارهای آنلاین استفاده می کنند و شما باید هزینه درخواستی که برای دانشگاه ارسال می کنید را پرداخت کنید. بعضی از دانشگاه های کره همه دانشجویان بین الملل یا دانشجویانی که مشکلات مالی دارند را از پرداخت هزینه ها معاف میکند.

برای درخواست در دانشگاه های کره ای در دوره کارشناسی یک آزمون استاندارد برای دانش آموزان دوره دبیرستان مثل آزمون های SAT وACT آمریکا برگزار می شود. بسته به کشوری که در آن هستید، آزمون استاندارد مورد نیاز متفاوت است. اگر می خواهید شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید، آزمون های استاندارد مثل آزمون GRE آمریکا (آزمون تحصیلات تکمیلی) با نمره خوب بگذرانید که به طور قابل توجهی به شما کمک می کند.

دانشگاه های کره ای انتظار دارند که تمام دانشجویان بین الملل در زبان انگلیسی مهارت داشته باشند. داشتن مهارت زبان کره ای نیاز نیست. اما اگر در زبان کره ای مهارت دارید شانس بیشتری برای کسب بورسیه های تحصیلی دارید. خیلی از دانشگاه ها نیاز به مدرک TOEFL یا IELTS برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی و مدرک TOPIK (آزمون مهارت زبان کره ای) برای زبان کره ای دارند.

برای درخواست در دانشگاه های کره ای برای دوره کارشناسی بیشتر دانشگاه ها به دو توصیه نامه نیاز دارند. هر دانشگاه توصیه نامه متفاوتی لازم دارد که در آن به سوالات مختلفی در مورد دانش آموزان باید پاسخ داده شود. امکان اینکه معلمان توصیه نامه را برای شما تکمیل کنند وجود ندارد. برای درخواست دانشگاه های کره ای در دوره کارشناسی ارشد، دانشجویان نیاز به توصیه نامه متفاوتی برای دانشگاه دارند، بنابراین عاقلانه است که شرایط دانشگاه های مختلف را بررسی کنید.

مرجع مشاوره( فقط برای دوره کارشناسی)، این مرجع توسط مشاوره دبیرستان شما نوشته می شود. اگر شما در حال تحصیل نیستید مدیر مدرسه می تواند به جای مشاور این کار را انجام دهد. مرجع مشاور باید شامل اطلاعاتی در مورد فعالیت های دوره دبیرستان شما مثل :GPA، سطح دوره و فعالیتهای خارج از برنامه باشد. بعضی اوقات ممکن است مشاوران یک نامه پیشنهاد در مورد خصوصیات شخصیت شما را ارائه دهند.

نامه دبیرستان باید شامل اطلاعاتی در مورد دبیرستان مثل :میانگین نمره های استاندارد دانش آموزان ، سختگیری دبیرستان نسبت به سایر دبیرستان ها، دوره های ارائه شده و سایر اطلاعات مربوطه باشد. هر مدرسه ای گزارش مدرسه خاص خود را دارد. شما می توانید از مشاوره مدرسه یا مدیر مدرسه بخواهید که این گزارش را برای شما تهیه کنند.

رونوشت شامل دوره های است که شما در در طول دبیرستان گذرانده اید و نمراتی که برای هر دوره کسب کرده اید و نمره کلی GPA می شود. اگر شما به عنوان دانشجوی کارشناسی درخواست می دهید خیلی از دانشگاه های کره نمره سال دهم تا دوازدهم را در نظر می گیرند اما برخی از دانشگاه ها نمرات سالهای نهم تا دوازدهم را در نظر می گیرند. اگر شما به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد درخواست می دهید رونوشت باید شامل GPA شما و تمام دوره هایی که در دوره کارشناسی گذرانده اید باشد.

بیانیه های شخصی از شما سوالات مختلفی درباره زندگی شخصی، اهداف شغلی و فعالیت های فوق برنامه می پرسد. از آنجایی که دانشگاه ها از فرم های درخواست متفاوتی استفاده می کنند، سوالات دانشگاه ها با هم متفاوت است. از آنجایی که بیانیه های شخصی بخش مهمی از درخواست شما است، لازم است که با دقت اینکار را انجام دهید. درخواست برای چند دانشگاه به شما کمک می کند که روی هر درخواست تمرکز کنید و بتوانید یک متقاضی موفق باشید.

دانشجویانی که برای دوره کارشناسی ارشد درخواست می دهند باید یک بیانیه شخصی در مورد علایق و زمینه های شغلی ارائه دهند. برخی از دانشگاه ها ممکن است سوالات خاصی در مورد شما و پیشرفت های تحصیلی شما بپرسند. از آنجایی که الزامات هر دانشگاه متفاوت است شرایط دانشگاه ها را بررسی کنید. دانش آموزانی که به عنوان دانشجوی بین الملل درخواست می دهند و والدین آنها شهروند کره ای نیستند خیلی از دانشگاه ها به نسخه اسکن شده پاسپورت آنها و والدینشان نیاز دارند.

اگر هر دو یا یکی از والدین شما کره ای باشند شما باید از طریق برنامه ای به نام  INTERNATIONAL APPLICATION II درخواست دهید. این برنامه برای دانشجویانی است که 12 سال در خارج از کشور تحصیل کردند و هر دو یا یکی از والین آنها کره است. اگر شما برای دوره های موسیقی یا هنر درخواست می دهید خیلی از دانشگاه ها از شما می خواهند که بهترین نمونه کارهای خود را ارائه دهید.

اگر شما دانشجوی دوره کارشناسی ارشد هستید ، دانشگاه های خاص خلاصه ای از تحقیقاتی که در دوره کارشناسی انجام داده اید را درخواست می کنند. همچنین اگر شما مقاله ای منتشر کرده باشید این امر پذیرش درخواست شما را بسیار تقویت می کند. موارد زیر اختیاری هستند اما تا حد زیادی درخواست شما را تقویت می کنند. اگر این موارد را انجام نمی دهید اصلا نگران نباشید زیرا تعداد کمی از دانش آموزان این کار را انجام می دهند. با این حال اگر شما برای شرکت در دوره هنوز زمان دارید، بهتر است که این موارد را در نظر بگیرید.

مدرک لیسانس بین الملل(IB) یک برنامه شناخته شده بین الملل است .IB در بین3000 مدرسه در 140 کشور مختلف جهان ارائه می شود. اگر نمره بالای IB دارید تقریبا می توانید در تمام دانشگاه های برگزیده کره وسایر دانشگاه های برگزیده آسیا تحصیل کنید زیرا آنها به شدت تحت تاثیر دانش آموزانی هستند که نمره بالای IB دارند. کاریابی پیشرفته(AP)در دبیرستان ها در سطح کلاس های کالج ارائه می شود. بعد از اتمام کلاس شما باید در آزمون استاندارد AP برای گرفتن نمره بین 5-1  شرکت کنید.

اگر شما کلاس AP را به خوبی بگذرانید و نمره 4 یا 5 را کسب کنید، می توانید در دانشگاه های برگزیده پذیرفته شوید. اگر نمره AP بالا مثل نمره 4 یا 5 کسب کنید برای برخی از کلاس ها اعتبارات کالج دریافت می کنید. آزمون های موضوعی SAT جدا از SAT I است و سطح دانش شما در یک موضوع خاص مثل زیست شناسی یا ریاضی را تست می کند. این آزمون 60 دقیقه ای معمولا توسط آمریکایی ها انجام می شود . اگر نمره بالایی دریافت کنید کمک زیادی به قبول درخواست  شما می کند.

برای رفتن به دانشگاه های برگزیده کره یا حتی دانشگاه های سئول خیلی از دانش آموزان کره ای ساعت های طولانی مطالعه می کنند تا بتوانند در آزمون استاندارد کره که SUNEONG نامیده می شود قبول شوند. خیلی از این آزمون ها بر اساس یک منحنی دسته بندی می شوند به این معنی که  نمره دانش آموزان بر اساس نمرات دیگر دانش آموزان مشخص می شود. برای رفتن به دانشگاه های سئول، دانش آموزان باید ده درصد از شرکت کنندگان آزمون را تشکیل دهند. این فضای رقابتی تاسف بار است اما برای دانش آموزان کره ای یک حقیقت است.

خبر خوب این است که پذیرش دانش آموزان بین الملل نسبت به دانش آموزان کره ای بسیار آسان تر است. دانشگاه های کره ای برای تنوع و رنکینگ جهانی به دنبال جذب دانشجویان بین الملل هستند. شما میتوانید از این مزیت بهره مند شوید و در بهترین دانشگاه های آسیایی تحصیلات عالی دریافت کنید. دانشگاه های کره ای آموزش عالی در تمام زمینه های تحصیلی  را ارائه می کنند.

علاوه بر این اساتید دانشگاه های کره از بهترین مدرسان جهان هستند و در دانشگاه های برگزیده مثل هاروارد،استنفورد و MIT تحصیل کرده اند.استادان شیمی درKAIST و دانشگاه ملی سئول از بهترین اساتید هستند و در معتبرترین دانشگاه های جهان تحصیل کرده اند. اگر در دانشگاه های کره پذیرفته شوید می توانید تحت نظر این استادان تحصیل کنید و به تمام پتانسیل خود دست پیدا کنید. خیلی از دوره ها ی دانشگاه های برتر به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

در دانشگاه های برتر کره به دو دلیل خیلی از کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. اول اینکه بسیاری از کتاب هایی که استادان استفاده می کنند مخصوصا در رشته های ریاضی و علوم به زبان انگلیسی نوشته شده اند. از آنجا که انگلیسی یک زبان جهانی است و پژوهشگران سراسر جهان برای نوشتن پایان نامه ها و مقالات از این زبان استفاده می کنند ،خیلی از کتاب های علمی و ریاضی به زبان انگلیسی است . اگر کتاب ها به طور کامل انگلیسی باشد لازم است که استادان به زبان انگلیسی تدریس کنند.

دوم اینکه درصد کلاس های انگلیسی در مقابل کلاس های کره ای بر روی رنکینگ دانشگاه ها به طور قابل توجهی تاثیر دارد. دولت کره می خواهد که دانشجویان کره ای با پژوهشگران سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و همچنین بتوانند در سطح جهانی کار کنند. به خاطر رسیدن به این هدف، سیستم های بین المللی دانشگاه ها را تشویق می کند که درصد کلاس های انگلیسی را در مقایسه با درصد کلاس های کره ای بالا ببرند. حتی بعضی از کلاس های خود را به زبان انگلیسی (مثل KAIST) ارائه دهند.

بنابراین شما نباید نگران موانع زبان در دوره های خود باشید . علاوه بر این بسیاری از کره ای ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند تا بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. شاید در ابتدا انجام کارهای ساده مثل خرید کردن سخت باشد اما خیلی زود کره ای را یاد می گیرید. دانشجویان بین الملل می توانند در هر دو ترم پاییز و بهار پذیرفته شوند. در کره سال تحصیلی از ماه مارس شروع می شود و در ماه ژانویه تمام می شود.

خیلی از دانشجویان کره ای در ترم بهار پذیرفته می شوند و تعداد کمی از آنها در ترم پاییز پذیرفته می شوند. با این وجود برای دانشجویان بین الملل در هر دو ترم تعداد یکسانی دانشجو پذیرفته می شود زیرا سال تحصیلی دبیرستان های مختلف در کشورهای مختلف متفاوت است بنابراین تعداد شانس یکسانی برای پذیرش در هر ترم وجود دارد.

بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین الملل در دانشگاه های کره وجود دارد. از آنجایی که دولت کره خواستار تحصیل دانشجویان بین الملل در کره است بورسیه های دولتی زیادی برای دانشجویان بین الملل ارائه می شود. چندین بورسیه تحصیلی در کره وجود دارد اما بزرگترین آنها بورسیه تحصیلی دولت کره است که به 170 دانشجوی کارشناسی و 700 دانشجوی کارشناسی ارشد برای هزینه تحصیل و حقوق ماهیانه اعطا می شود.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کره جنوبی جهت مهاجرت تحصیلی

آیا شما به تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی علاقمند هستید، اما نمی دانید که چگونه می توانید درخواست ویزا کنید؟ در ادامه مطالب مورد نیاز برای پاسخ به این سوالات آمده است. برای تحصیل در کره جنوبی، قبل از ورود به این کشور، باید یک ویزا کسب کنید. این روند دشوار نیست، اما مهم است که تمام موارد لازم را داشته باشید. دانشگاه شما ممکن است در روند ویزا به شما کمک کند، بنابراین پس از پذیرش در دانشگاه، از دفتر بین المللی دانشگاه در مورد گام های مورد نیاز برای کسب ویزا کمک بگیرید. انواع ویزای دانشجویی در کره جنوبی:

 • D-2: ویزا برای دوره تحصیلی عمومی، این ویزا برای هر دانشجوی ثبت نام شده درکارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای در یک دانشکده، دانشگاه، یا دانشگاه تحصیلات تکمیلی است.
 • D-4: ویزا برای آموزش عمومی، این ویزا برای هر فردی است که در یک سطح دانشگاهی، در یک مدرسه زبان، یک موسسه آموزشی واجد شرایط یا هر موسسه دیگری، به غیر از موسسات آکادمیک ثبت نام می کند.

آنچه برای درخواست ویزای تحصیلی کره جنوبی نیاز دارید:

 • گذرنامه معتبر با یک کپی از صفحه عکس
 • فرم درخواست ویزا، بسته به نوع ویزا که درخواست می کنید
 • گواهی پذیرش یا ثبت نام
 • گواهی ثبات مالی
 • آخرین مدارک و پرونده تحصیلی
 • بلیط سفر بازگشت

هر دو درخواست ویزا هزینه ای بین 30 پوند تا 50 پوند نیاز دارند. یک ویزای چندگانه گران تر از یک ویزای تک ورودی است.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در کره جنوبی

مدرک دکترا از دانشگاه کره جنوبی شما را برای زمینه های فنی و مهندسی مجهز خواهد کرد، که تخصص و نوآوری کره جنوبی در آن مشهور است. اگر هدف شما این است که پس از فارغ التحصیلی به دنبال حرفه ای در کره جنوبی باشید، دکترای شما به ویژه ارزشمند خواهد بود. تعداد زیادی از دانشگاهیان خارجی در حال حاضر در سیستم آموزش عالی در کره جنوبی مشغول به کار هستند و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که دکترای داخلی می تواند در پیشرفت و ارتقا در دانشگاه ها سودمند باشد.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی نیز یک سیستم کارت طلا را در اختیار دارد که کمک به استخدام برای فارغ التحصیلان خارجی خود  که در زمینه فن آوری پیشرفته، کسب و کار الکترونیک و علوم تخصص دارند، می کند. اگر می خواهید در این کشور باقی بمانید، می توانید اقامت در کره جنوبی داشته باشید، اما بهتر است که ویزای تحصیلی خود را به محض دریافت شغل تجدید کنید.

 • در کره جنوبی، زبان کره ای برای همکاری بیشتر به جز سامسونگ و چندین نفر دیگر لازم است.
 • شما می توانید برای تدریس زبان انگلیسی درخواست دهید، می توانید حدود 2500 دلار در ماه به اضافه یک آپارتمان استودیو، یک بار هزینه پرواز در سال و غیره به دست آورید.

در حالی که برای مشاغل فنی، شما رقابت زیادی با دانشجویان کره ای پیدا می کنید. برخی از همکاری هایی مانند سامسونگ و هیوندای می توانند خارجی ها را به عنوان کارمندان خود تلقی کنند و یا حتی هزینه ویزای شما را بپردازند. برخی از همکاری ها شما را به شعبه محلی خود در کشور خودتان می فرستند و بعد از ۶ ماه آن ها از ویزا شما حمایت خواهند کرد و سپس شما می توانید در کره به عنوان یک کارمند در محل کار کنید.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی

دانشجویان قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل باید شهریه تحصیل را در نظر بگیرند. به طور معمول، دانشگاه های ملی شهریه تحصیلی پایین تر از دانشگاه های خصوصی دارند. از آنجا که هزینه های تحصیل ممکن است بسته به کالج ها یا دانشگاه ها متفاوت باشد، باید قبلا هزینه های تحصیل برای کالج یا دانشگاه مورد نظر خود را تأیید کنید. شهریه دوره های تحصیلی فوق دیپلم (دلار آمریکا، برحسب هر ترم):

 • علوم انسانی 1500 تا 6200 دلار
 • علوم پایه 1800 تا 6300 دلار
 • هنر و ورزش 1700 تا 7300 دلار
 • مهندسی 1700 تا 6200 دلار

مدرک لیسانس:

 • علوم انسانی 1600 تا 7400 دلار
 • علوم پایه 1800 تا 8400 دلار
 • هنر و ورزش 1900 تا 8500 دلار
 • مهندسی 1800 تا 8300 دلار
 • پزشکی 4300 تا 10800 دلار

مدرک فوق لیسانس:

 • علوم انسانی 1100 تا 13300 دلار
 • علوم پایه 1500 تا 8600 دلار
 • هنر و ورزش 1500 تا 6400 دلار
 • مهندسی 1600 تا 20900 دلار
 • پزشکی 2300 تا 10600 دلار
 • هزینه درخواست تحصیل 60 تا 150 دلار

هزینه های درخواست تحصیل از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. بسیاری از دانشگاه ها بورس های تحصیلی برای دانشجویان خارجی دارند. برای یک اقامت راحت در کره در طول مدت دوره تحصیل، ما توصیه می کنیم هزینه ای برای حمل و نقل، لوازم تحصیل، هزینه های خوابگاه و هزینه های متفرقه در نظر بگیرید. نوع هزینه تخمینی (دلار آمریکا USD):

 • کلاس زبان کره ای، 10 هفته: 1300 تا 1600 دلار؛ 3 هفته: 800 دلار
 • اتاق خوابگاه مشترک 4 نفره: 600 تا 900 دلار (در هر ترم)
 • اتاق مشترک 2 نفره: 900 تا 1400 دلار (در هر ترم)
 • هزینه های خوابگاه بسته به اینکه آیا غذا گنجانده شده یا نه، متفاوت است.
 • غذا حدود 300 دلار در ماه در کافه تریای مدرسه
 • یک وعده غذا در کافه تریای مدرسه معمولا حدود 2.5 تا 3 دلار هزینه دارد
 • اجاره (خارج از مدرسه) 300 دلار در هر ماه (به همراه سپرده های امن از 3000 تا 5000 دلار
 • خانه پانسیون 300 تا 500 دلار در ماه
 • بیمه درمانی 20 دلار در ماه
 • حمل و نقل 40 دلار در ماه
 • کرایه پایه برای مترو / اتوبوس: 1 دلار
 • اینترنت 30 دلار در ماه

هزینه های دیگر به شدت بستگی دارد که آیا دانشگاه در یک کلان شهر یا منطقه حومه واقع شده است. بنابراين توصيه می شود موقعیت دقیق دانشگاه را از پیش تعیین کنید. جهت اطلاع از اخد تابعیت و اقامت در کره جنوبی مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *