شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد

بیش از دو دهه اخیر عناوین FAME ( امور مالی، حسابداری، مدیریت و اقتصاد ) به عنوان معروف ترین رشته های انتخابی برای دانشجویان مقطع کارشناسی قرار گرفتند. با این حال این سوال مطرح می شود که چرا بسیاری از افراد تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد را انتخاب می نمایند ؟ برای کسانی که با این عناوین ناآشنا هستند، اقتصاد به عنوان یک علم اجتماعی که با مبحث تجزیه و تحلیل تمام عوامل تاثیر گذار در تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات سر و کار دارد شناخته می شود. این گرایش به مبحث کالا و خدمات از منظر نمایندگان اقتصادی ( خریداران و فروشندگان ) و بازار به عنوان یک کل ( اقتصاد ریز و کلان ) می نگرد. این موضوع از ادغام جوانب علوم اجتماعی نظیر : جامعه شناسی و مطالعات بین المللی و در کنار آن ریاضیات و آمار به وجود آمده است.  این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد می پردازد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو کارشناسی ارشد اقتصاد به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق کارشناسی ارشد اقتصاد اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد و اخذ پذیرش کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق کارشناسی ارشد اقتصاد می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار کارشناسی ارشد اقتصاد و اخذ اقامت سرمایه گذاری با کارشناسی ارشد اقتصاد نیز وجود دارند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد اقتصاد در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه کارشناسی ارشد اقتصاد در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان کارشناسی ارشد اقتصاد بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان کارشناسی ارشد اقتصاد تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته اقتصاد در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته اقتصاد  بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

شرایط ورود جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد

تفاوت اصلی مابین مطالعه اقتصاد در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در گستردگی و پیچیدگی علم ریاضی می باشد. لذا برخی از موسسات دانشجویان را نسبت به شرکت در دوره های ریاضیات و آمار برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد و کسانی که سوابق تحصیلی قوی در علم ریاضیات نداشته اند تشویق می نمایند. بنابراین متقاضیان ملزم به کار کردن بر روی پروژه ها به صورت مستقل، استفاده از داده های آماری پیچیده، علاقه مند بودن به مطالعه عناوین اجتماعی و داشتن پیشینه تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد در روش های تحقیقی کمی و کیفی می باشند.

برخی از برنامه های مربوط به اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، دانشجویان را ملزم به شرکت در آزمون های ورودی همانند : GMAT یا GRE  می کند. برخی از موسسات خواستار نوشتن یک رزومه مرتبط با عناوین اقتصادی که در طول دوره کارشناسی نسب به آن تجاربی کسب کرده اند می باشند، چرا که این امر افراد را در اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد ( یا برای کسانی که قصد اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد در انگلستان را دارند ) یاری می نماید.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است.

انتظارات موجود از مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد

بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد اقتصاد تمام وقت، یک یا دو سال به طول می انجامد که باز هم بستگی به موسسه و کشور انتخابی شما خواهد داشت. ناگفته نماند که شرکت در برخی از برنامه ها به صورت پاره وقت ( شرکت در کلاس های بعد از ظهر یا شرکت در کلاس ها به صورت آنلاین ) امکان پذیر می باشد. لذا برای افرادی که مدرک کارشناسی ریاضیات یا اقتصاد را دست ندارند و به مدت زمان بیشتری جهت کسب تجارب نیاز دارند برنامه ای دو ساله در نظر گرفته می شود.

مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد عناوینی نظیر : اقتصاد نظری، تاریخچه اقتصاد، بررسی مسائل اقتصادی، اقتصاد کلان، اقتصاد ریز، ریاضیات برای اقتصاددانان، روش های تحقیق اقتصادی، نحوه کارکرد شرکت های مالی، اقتصاد پیشرفته، سیاست اقتصادی، نظریه بازی، اقتصاد بین المللی و روش های اقتصادی برای تجزیه و تحلیل اقتصاد را در بر می گیرد.

مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد ممکن است بر تئوری های نظری ( برای آماده کردن دانشجویان جهت انجام تحقیقات و اخذ مدرک دکتری) متمرکز باشد. اگر مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد بر تئوری و نظریه های عملی / کاربردی متمرکز باشد، دانشجویان را قادر به کسب مهارت های حرفه ای و تجزیه و تحلیل های عملی خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که برخی از موسسات فرصت شرکت در دوره های کارآموزی در خارج از کشور را برای افراد فراهم می کنند. شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی یا لیسانس و شرایط تحصیل رشته کارشناسی ارشد اقتصاد در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد.

گرایش های مختلف رشته اقتصاد در از خارج کشور:

در این قسمت به معرفی  بهترین گرایش رشته اقتصاد در خارج از کشور پرداخته می شود.

اقتصاد تخصصی

ناگفته نماند که گسترش بالقوه روح و دانش اقتصادی در جهان با کسب تخصص در دامنه گسترده ای از عناوین اقتصادی در سطح کارشناسی امکان پذیر می باشد. همچنین شما قادر به ترفیع دانش خود در عناوین اقتصادی با پوشش دهی مدل های اقتصادی و یا کسب تخصص در عناوین اقتصادی جدید خواهید بود. ( ناگفته نماند که دوره های در نظر گرفته شده متفاوت می باشند همچنین در ذهن داشته باشید که موارد ذکر شده در ذیل تنها خلاصه ای از عناوین اقتصادی رایج می باشند ).

بررسی مسائل اقتصادی

مسائل اقتصادی پیشرفته به دانش بنیادین در اقتصاد نظری و کاربردی و کشف اقتصاد کاربردی با جزئیات بیش تر مربوط می شود. ناگفته نماند که افراد قادر به ادغام نظریه های اقتصادی، تکنیک های مربوط به مسائل اقتصادی و روش های آماری ( همانند : زمان بندی، دسته بندی کردن، فهرست بندی، ترتیب دادن، شمارش و تحلیل داده ها ) برای درک داده های اقتصادی خواهند بود. همچنین شما قادر به استفاده از نرم افزارهای مرتبط و بررسی مسائل اقتصادی استاندارد و چگونگی شرح این داده ها خواهید بود. به علاوه شما با چگونگی ارسال، درک و تخمین استاندارد های اقتصادی نظیر : ( OLS, ML, GMM )، چگونگی توسعه، تجزیه و تحلیل، گزینش مابین مدل های پراکندگی و دیگر مدل ها، درک و شرح مقاله های مرتبط با مسائل اقتصادی آشنا خواهید شد. در پایان این دوره ها شما قادر به کار کردن بر روی پروژه ها به صورت مستقل و استفاده از تکنیک های اقتصادی پیشرفته خواهید بود.

اقتصاد ریز

مبحث اقتصاد ریز که به طبقه بندی دانش اقتصادی و نظریه های اقتصاد ریز مدرن و معرفی ابزارآلاتی برای تجزیه و تحلیل اقتصاد در سطح کارشناسی مر بوط می شود. همچنین شما قادر به پوشش دهی مسائلی نظیر : میزان عرضه و تقاضا، نحوه عملکرد بازار ، رفتار مصرف کنندگان، میزان سرمایه گذاری، رقابت و کالاهای انحصاری، توزیع در آمد، تمایز میان میزان تقاضای مصرف کنندگان خواهید بود. به علاوه شما با مواردی مانند : چگونگی استفاده از روش های ریاضی برای کشف مسائل اقتصادی، نظریه ها و رویکرد ها، چگونگی رقابت کامل یا ناقص، کشف عناوین مرتبط با مصرف کنندگان، آگاهی از عملکرد شرکت ها و بازارها آشنا خواهید شد.

اقتصاد کلان

هدف از عنوان کردن مسئله اقتصاد کلان، گستردگی اطلاعات، آشنا کردن متقاضیان با ابزارآلات، شناخت نظریه های مرتبط با اقتصاد کلان، چگونگی کارکرد اقتصاد، چگونگی پیش بینی مسائل اقتصادی و تجزیه و تحلیل سیاست های جمعی می باشد. همچنین شما قادر به افزایش درک روابط کلیدی مابین اقتصاد کلان متراکم همانند : بازده، تورم، کارگماری و میزان علاقه افراد خواهید بود. به علاوه شما قادر به شناخت عناوین اقتصادی تاثیرگذار بر جامعه مانند : میزان درآمدهای بین المللی، میزان بیکاری، رشد اقتصادی، کسادی، موفقیت و پیشرفت اقتصادی خواهید بود. ناگفته نماند که شما قادر به درک چگونگی فعل و انفعالات اقتصادی و شناخت نمایندگان اقتصادی پویا ( شرکت ها یا اشخاص )، درآمد زایی با برد کوتاه و در مدت زمان طولانی خواهید بود. همچنین شما با انواع مدل های اقتصادی، کشف روش های قدیمی، نظریه های مدرن در رابطه با رشد اقتصادی و چگونگی مباحثه در خصوص تغییر سیاست های اقتصادی آشنا خواهید شد.

اقتصاد مالی

گرایش اقتصاد مالی، عنوانیست که تمامی اشکال مربوط به امور مالی و اقتصاد را در بر می گیرد. این عنوان همچنین مواردی نظیر : مطالعه چگونگی کارکرد بازارهای مالی بین المللی، شناخت اصول مالی، تصمیم گیری در خصوص امور بانکداری، مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت شرکت های مالی، ارزیابی منطقی بحث های موجود و ماورای سیاست های مالی، کشف تغییرات اقتصادی موجود را نیز شامل می شود. در این گرایش شما با چگونگی ارزیابی و شناخت عناوینی نظیر : میزان ورشکستگی، میزان بدهی سهامداران درگیر، نرخ مالیات، سهام، میزان سود حاصل از سهام، هزینه ها و سود حاصل از آنان و زمان خرید و فروش آشنا خواهید شد. ناگفته نماند که شما قادر به مطالعه امور مالی و اقتصاد بین المللی با جزئیات بیشتر، آگاهی از روند سیستم پولی جهانی، معامله های موجود در بازارهای خارجی و سرمایه گذاری های موجود در بازارهای بین المللی خواهید بود. همچنین شما قادر به تمرکز بر موضوعاتی نظیر : بانکداری، مطالعه سیاست های پولی، ساختار سرمایه گذاری، دارایی، ابزارآلات به کار رفته شده برای شناخت کارکرد امور مالی مختلف، چگونگی ذخیره پول و سرمایه گذاری خواهید بود.

اقتصاد بین المللی

کسب تخصص در اقتصاد بین المللی مواردی نظیر : کشف تجارت ها، امور مالی بین المللی و عناوین مرتبط با آنان همانند : تجارت در کشورهای مختلف، سیاست های مرتبط با بازرگانی تجاری و چگونگی تاثیرگذاری آنان، معامله در بازارهای بین المللی، نرخ معاملات، تجزیه و تحلیل اقتصاد کلان، اقتصاد بسط داده شده، بدهی های دولت، ادغام سیستم پولی بین المللی، ساماندهی و اصلاح سازی را در بر می گیرد. همچنین شما قادر به حل مسائل اقتصادی با استفاده از سیاست های پولی به کار رفته شده خواهید بود. دیگر عناوین مرتبط با این گرایش مواردی نظیر : نرخ مبادلات بین المللی، مقایسه نرخ مبادلات انعطاف پذیر و  کشف نقاط قوت و ضعف سیستم پرداختی را در بر می گیرد. ناگفته نماند که شما قادر به مشاهده کارکرد شرکت های چند ملیتی، تئوری های مربوط به تجارت ( تئوری های قدیمی، مدرن و متغیر ) و شناخت سیاست های به کار رفته شده در مبحث تجارت خواهید بود.

دیگر عناوین اقتصادی

دیگر عناوین اقتصادی معروف موارد ذکر شده در ذیل را در بر می گیرند :

اقتصاد پولی

این نوع اقتصاد که به تجزیه و تحلیل عناوین اقتصادی در سطح آکادمی و تجدید نظر بر کارکرد بانک مرکزی بر اساس سیاست های بکار رفته شده پولی می پردازد. ناگفته نماند که اقتصاد کلان و اقتصاد پولی از دیگر مدل ها برای تجزیه و تحلیل می باشند. لذا به تصویر کشیدن این عناوین برای شرح و توصیف این اقتصاد موثر می باشند.

نظریه بازی

این عنوان به تجزیه و تحلیل فعالیت های اقتصادی مربوط می شود. نظریه بازی مواردی نظیر : مهارت های نظری برای حل مسائل اقتصادی، ایجاد مدل هایی برای کشف کامل کارکرد بازارها، چانه زنی، نظریه مربوط به نوع قراردادها، اطلاعات مربوط به اقتصاد، سازمان های صنعتی، کارکرد بخش اقتصادی و اقتصاد عمومی را در بر می گیرد.

پیشرفت اقتصادی

با توجه به تمامی جوانب اقتصادی، پیشرفت اقتصادی فرایندی است که مواردی نظیر : درآمد پایین در کشورهای مختلف، روش های بکار رفته شده برای پیشرفت، توسعه و رشد اقتصادی، چالش هایی که افراد با آن مواجه می شوند و دیگر عوامل مختلف مشترک و غیر مشترک را در بر می گیرد.

اقتصاد صنعتی

کابرد این نوع اقتصاد در جهت شناخت نظریه های اقتصادی، مدیریت تجارت های مدرن، تجزیه و تحلیل اقتصاد های پیچیده و ساختار مربوط به آنان، شناخت کارکرد بازار و رقابت های موجود در آن و شناخت محیط اقتصادی خارجی می باشد.

روش های کمی

با توجه به جزئیات ذکر شده در مورد روش های کمی، این روش به عناوین اقتصادی نظیر : بررسی مسائل اقتصادی، مهارت های به کار رفته شده برای حل مسائل جبری، روش های آماری و معادله یابی، پراکندگی های احتمالی و استنباط های آماری مربوط می باشد.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته اقتصاد در خارج از کشور

مشاغل اقتصادی

اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد درهای ورود به دامنه گسترده ای از مشاغل اقتصادی و کار در انواع سازمان ها را برای افراد فراهم می سازد. لذا مشاغل اقتصادی رایج مواردی نظیر : کار در سازمان های تحقیقی، کارکردن در شرکت ها به عنوان یک مشاور، نظارت بر فعالیت های اقتصادی دولت، بانک ها، موسسات مالی یا سازمان های بین المللی، دانشگاه ها، سازمان های چند جانبه ای و سازمان های غیر دولتی را در بر می گیرد. ناگفته نماند که مشاغل اقتصادی گستردگی بسیاری در جهان داشته اند، همچنین این مشاغل فرصت کسب تجارب کاری در کشور های مختلف را برای افراد فراهم کرده اند.

در ذیل چندین مشاغل اقتصادی مشهور معرفی شده است این مشاغل عبارتند از :

اقتصاددان

اقتصاد دان فردی است که پیشنهادات اقتصادی بسیاری با توجه به نظریه های اقتصادی و دانش های متنوع اقتصادی در اختیار افراد قرار می دهد. همچنین این افراد قادر به کسب تخصص برای کار با نرم افزارها و بکار گیری روش های پیشرفته برای تجزیه و تحلیل مسائل آماری خواهند بود. همچنین شما قادر به درک روابط اقتصادی پیچیده برای شناخت و پیش بینی فرایند های اقتصادی خواهید بود. برای ایفای این نقش شما ملزم به انجام تحقیقات برای تجزیه و تحلیل داده ها، ارائه پیشنهادات به مشتریان ( اشخاص، سازمان های دولتی، شرکت ها و بانک ها ) و افزایش کارآیی خواهید بود. ناگفته نماند که شما به استفاده از مدل های مختلف اقتصادی، ارائه گزارش ها به صورت حرفه ای و غیر حرفه ای، ارائه سخنرانی شفاهی و بصری برای مخاطبان غیر متخصص نیاز خواهید داشت.

ناظر امور مالی

ناظر امور مالی ( حسابرس ) مسئولیت تضمین امور مالی سازمان ها، مدیریت صحیح و موثر و تضمین سلامت مالی سازمان ها را بر عهده دارد. ناگفته نماند که وظایف این افراد بستگی به اندازه و پیچیدگی سازمان و صنعت مورد نظر خواهد داشت. همچنین شما قادر به نظارت بر عملکرد ساختمان های مالی یا سازمان های مربوط به امور حسابرسی خواهید بود. شما به عنوان یک عضو ارشد در ساختمان مالی، قادر به مدیریت اعضای تیم حسابرسی خواهید بود به همین دلیل شما به آموزش هایی برای ایفای این نقش مدیریتی نیاز خواهید داشت. به علاوه شما به تجزیه و تحلیل امور مالی شرکت ها، ارائه گزارشات به بخش مدیریت، استخدام حسابداران مجرب، مشاهده عملکرد ساختمان حسابرسی، نظارت بر مخاطبان، امور مالیاتی، آگاهی از قوانین و مقررات مرتبط و بکارگیری استراتژی های مالی نیاز خواهید داشت.

تحلیل گر داده ها / آمارگیر

همانند یک آمارگر، تحلیل گر داده ها یا آمارگیر وظایفی نظیر : ساماندهی، تجزیه و تحلیل، شناخت اشکال مختلف داده های اقتصادی برای کمک به موفقیت مشتریان و رسیدن به نتایج مثبت را برعهده می گیرد. تحلیل گر داده ها قادر به همکاری با بخش های دولتی و خصوصی می باشند در حالی که فرد آمارگیر قادر به کارکردن در صنایع بیمه و بررسی سیاست های بکاررفته شده جهت کسب موفقیت می باشد. بنابراین این افراد بسیاری از اوقات خود را برای وارد کردن کردن داده ها، رسیدگی به امور مخاطبان، ارائه گزارشات صحیح و موثر، ایجاد پایگاه های داده ای و مدل های آماری، ارائه پیشنهاداتی برای ترفیع و پیشرفت عملکرد شرکت ها و حتی آموزش به دیگران برای استفاده از ابزارآلات به کار می گیرند.

معامله گر اوراق قرضه

معامله گر اوراق قرضه فردیست که با بازارهای سهامی همکاری می کند و مسئولیت سرمایه گذاری و فروش اوراق قرضه به مشتریان ( اشخاص یا شرکت ها ) را بر عهده می گیرد. همچنین شما مسئول کسب موفقیت در این معاملات خواهید بود. ناگفته نماند که شما ملزم به استفاده از دانش، نگرش و انرژی خود برای پیشبرد فعالیت های اقتصادی، انجام تحقیقات، تجزیه و تحلیل بازار و ارائه پیشنهاداتی برای سرمایه گذاری های مشتریان خواهید بود. به همین دلیل بسیاری از افراد اوقات خود را برای برقراری ارتباط با بازارها و مشتریان، خرید و فروش اوراق قرضه، ارائه گزارشات مالی، مشاهده همکاری های مالی، تجدید نظر بر معاملات و خرید و فروش اوراق قرضه، تضمین و اصلاح قوانین تجاری، نوشتن نامه، امضا برای فروش اوراق قرضه و ثبت داده ها صرف می کنند.

مشاور امور مالی

از مشاور امور مالی انتظار می رود که پیشنهادات ویژه ای در اختیار مشتریان ( اشخاص، خانواده ها یا تاجران ) قرار دهند. همچنین شما قادر به افزایش دانش خود برای ارائه پیشنهادات مالی و کارکرد امور مالی نظیر : ( سهام، اوراق قرضه، حقوق بازنشستگی و امور مالی چند جانبه )، ارتباط دادن این طرح ها با اهداف مشتریان، ارزیابی امور مالی و افزایش توانایی خود برای رویایی با ریسک های احتمالی خواهید بود. ناگفته نماند که شما به نمایش داده های مالی و اقتصادی به صورت یک مقاله، آگاهی و درک رفتار مشتریانی که هیچگونه تجاربی در خصوص اقتصاد یا امور مالی ندارند نیاز خواهید داشت.

سطح علمی دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد اقتصاد

  1. دانشگاه هاروارد – آمریکا
  2. موسسه فناوری ماساچوست – آمریکا
  3. مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی لندن – انگلستان
  4. دانشگاه استنفورد – آمریکا
  5. دانشگاه کالیفرنیا – برکلی
  6. دانشگاه شیکاگو
  7. دانشگاه پرینکتون
  8. دانشگاه یل – آمریکا
  9. دانشگاه پنسیلوانیا – آمریکا
  10. دانشگاه کمبریج
تحلیل گر بخش قیمت گذاری

تحلیل گر قیمت ها فردیست که پیشنهادات ویژه ای در اختیار تاجران و سازمان ها قرار می دهد. این افراد قادر به شناخت چگونگی قیمت گذاری بر محصولات و خدمات برای رقابت میان مصرف کنندگان و حفظ سود حاصل از چانه زنی خواهند بود. همچنین شما به استفاده از دانش خود برای تجزیه و تحلیل نظریه های اقتصادی، جمع آوری، شرح داده هایی که مربوط به قیمت گذاری و مصرف کنندگان می شود، استفاده از داده ها برای ارائه پیشنهادات به مشتریان نیاز خواهید داشت. برای ایفای این نقش افراد ملزم به حضور فعال، همکاری های گسترده و برگزاری جلساتی با مشتریان برای تضمین فعالیت های خود خواهند بود.

شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد اقتصاد کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اروپا توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو کارشناسی ارشد اقتصاد به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار کارشناسی ارشد اقتصاد بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *